Коледен подарък за госпожите.

  • 7 647
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Мили майки вчера след родителската среща на дъщеря ми се чудихме какъв
подарък да  направим на госпожите,но не се разбрахме,а остана малко време.
Ще се радвам ако ми помогнете с вашите предложения.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 8 999
Винаги, когато сме правили общ подарък на госпожите, е настъпвала страшна суматоха. Все някой не беше доволен от избора, все някой пък се опитваше да наложи своята идея. С една дума - обикновено се купува нещо ненужно, грозно и глупаво.
Предпочитам индивидуални подаръци, само от мен и детето ми. Може да е нещо дребно и не толкова скъпо, но носи повече смисъл. Подарявала съм какво ли не - албуми за снимки, рамки за снимки, чаша за кафе /с малко пакетче хубаво кафе вътре/, коледна украса /винаги човек й намира приложение/, нещо за Коледната трапеза /чиния за сервиране, салфетки, подложки за сервиране, свещник/.

# 2
  • Мнения: 11 918
Дай малко параметри- парична стойност, възраст на госпожите,предпочитания.

Аз предлагам  по една красива рамка за снимка, като е поставена снимка на децата.Няма как да не го оценят ,ще им е мило.

# 3
  • Мнения: 668
Ако е индивидуално само ти да купуваш,може примерно да им купиш по един аксесоар от розите които сега са много търсени(ако имаш и таланта-направете ги с детето Simple Smile

# 4
  • Мнения: 40 950
Индивидуален подарък е кофти - ако изпъкне с нещо,  все ще се третира като подмазвачество от другите деца. Иначе 30 деца като съберат по 3-5 лева може да купят и много добри неща - електронна рамка за снимки, парфюм, дамски несесер и какво ли не.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Вече 4- та година на мен се пада да събирам пари и да купувам подарък.Събирам по 2лв.на дете и за 40лв.се избира нещо с още няколко родителя.Не купувам нищо лично като парфюм,бижу,дрехи...Г-жата ни е млада, има вкус...новодомка е ,и взимаме някакъв коледен сувенир,свещник,поднос,фруктиера и т.н.Наскоро имаше предложение от една майка за луксозен халат,но не ни допадна идеята,а и за 40лв.неможе да се намери нещо качествено...За края на уч.година събираме по 5 лв.

# 6
  • Мнения: 1 296
Аз предлагам  по една красива рамка за снимка, като е поставена снимка на децата.Няма как да не го оценят ,ще им е мило.

Идеята ми харесва, не бях се сещала до сега за снимка на децата от класа, поставена в рамката.
Нашата госпожа е разбрала, че събираме пари за подарък и вчера на родителската среща каза, че не желае персонален подарък, а със събраната сума да се купи 3в1 принтер, скенер и копирна машина за класа.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Много е скромна вашата г-жа....И колко струва скенера...

# 8
  • Мнения: 1 296
Въобще нямам представа колко би могъл да струва подобен скенер или каквото й да е там.
Те са 26 деца по 5 лева са 130 лева. На срещата класната спомена, че имало още неизхарчени от събраните в началото на година пари /по 10 лева се събират всяка нова учебна година за класа/. Думите й бяха - ,,....разбрах, че се събират пари за подарък, който принцпно не мога да откажа, но не е редно да го приема....,,

# 9
  • Мнения: 85
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

# 10
  • Мнения: 2 898
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 19:24 от Joya2010

# 11
  • Мнения: 8 809
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...

Тъй като принадлежа все още към групата на "госпожите" ще кажа, че е забранено приемането на подаръци под каквато и да е форма -колективни или индивидуални- от учениците. Изключение правят  цветята на установени отдавна и ясни на всички дати. Престанете да корумпирате учителите, защото е грозно после да се оплаквате от наличието на корупция.
По-разумно е със събраните пари да се купи почерпка за децата, а също и да се украси стаята.

# 12
  • Мнения: 54 448
В предишното училище купувахме колективен подарък на госпожата само за края на годината , когато раздават свидетелствата . Последния път , в четвърти клас тя сама подсказа , че предпочита някакво бижу , а не сувенири . Купихме й брошка  Grinning
За Коледа не сме подарявали подарък .
Сега дъщеря ми е в ново училище и нищо не е споменала за подарък на госпожата .
Малко се престаравате според мен.

# 13
  • Мнения: 85
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...
Да училището в Бг. ми се е разминало, но щом ми отговаряш значи се изразявам правилно. Благодаря за отговора  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 296
Личното ми мнение - твърдо съм против подаръците, освен в края на годината и респективно завършването на випуска.
Което не ми пречи да възпитавам децата си в уважение и респект към преподавателите.

Общи условия

Активация на акаунт