ОДЗ 100 гр. София Люлин 10

  • 38 596
  • 418
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Здравейте!
Моята дъщеря е в 1в група в ОДЗ №100.
Започвам с малко факти, които явно не се известни на 'veihavei', 'hellebore', 'poly2', 'simantro', които най-нагло са си позволили да пишат глупости в интернет пространството без дори да са се поинтересували каква е фактическата обстановка в ОДЗ 100. Poly2 дори не си е направила труда да научи името на учителката, срещу която сипе абсолютно безпочвени обвинения. Veihavei пък няма идея нито за коя госпожа става въпрос, нито пък за коя група. А на Simantro информацията е от втора ръка.
От 01.06.2011 г в ОДЗ №100 обединиха групите за летния период от 01/06 до 15/09/11, с обяснението че учителите трябва да използват отпуските си. В нормалното работно време на градината има сформирани 3 първи групи, които за гореспоменатия летен период се обединиха в 2. И двете са на първия етаж. В дясно под стълбището е група "Влакче", в която беше преместено моето дете. От 01/06 до 17/06 в тази група работеха две учителки, а именно г-жа Стойчева и г-жа Гостева. От 20/06 до момента са г-жа Стойчева и г-жа Илиева.
А сега скъпи дами 'veihavei', 'hellebore', 'poly2', 'simantro', обръщам се към всички вас с молба да спрете да коментирате непроверени факти, учители които не познавате и ситуации, с които не сте на ясно. Може би не сте се сетили, но всички ние носим отговорност за действията и писанията си, както и за последствията които произлизат от това.
Искам да попитам Poly2 някога дали се е опитвала да укроти 3 деца, а не 30? Мила Poly2, Вие сте заварила г-жа Стойчева да се кара на децата, които били седнали на столчетата и мълчали. А замислихте ли се няколко минути преди това каква е била ситуацията и защо се е наложило това.
В крайна сметка как предпочитате - всичките 30 деца да ходят в 30 различни посоки и да правят 30 различни бели или да има ред и дисциплина, която гарантира безопасността и здравето на същите тези 30 деца.
А по отношение на това, че Ви е пожелала приятна вечер и отново е влязла в групата при останалите деца - то това е напълно нормално или може би искате всички останали деца с изключение на Вашето да стоят сами докато Вие и госпожата си говорите в коридора?
Може би трябва малко повече да се замисляте по някои въпроси.
Г-жа Стойчева е учителка на моето дете вече шест месеца. Прави ми изключително добро впечатление. Учи ги на много песни и стихотворения. Има добър подход към децата, определено знае в кой момент да е строга и в кой мила с тях. Децата я обичат. Даже имаше едно дете от нашата група, което сутрин плачеше и не искаше да влиза в групата ако не го посрещне г-жа Стойчева.
Тя е много добър педагог, на ясно е с техните възрастови особености и нуждите им. Справя се отлично с нелеката задача да се грижи и възпитава децата ни.

Обръщам се към майките, които четат този форум - моля Ви, не обръщайте внимание на няколко дами, които чули, недочули си посволяват да създават проблеми на човек, който не познават.
На учителите в детската градина поверяваме децата си и е в наш интерес да ги оставим спокойно да си вършат работата. Ако някой иска детето му по цял ден да прави това, което той му е предопределил - нека си го държи в къщи.
Сигурна съм, че нито една от тези дами няма педагогическо образование и определено не могат да дадат обективна оценка на възпитателните методи и средства, упражнявани от учителите.

Благодаря ви!


# 286
  • Мнения: 2
Извинявайте, че изказвам мнение, но заявявам отговорно, че децата НЕ БИВА да свикват с нещо такова, освен ако и в домовете им не е същата обстановката! Прибирането на играчките не може да има нещо общо с ПИЕНЕТО НА ВОДА!!!!!! Що за изрод е това?
Който може, да си взема детето, докато не се е травмирало! Не проумявам търпението ви - поне от тази госпожа не зависят децата! Ако до петък не се вземете в ръце и не направите нищо, аз като дойда, ще обърна градината с хастара навън, но все пак всяка една от нас като родител е длъжна да защитава детето си и да брани чувствата му!!!!!
Помислете си дали децата няма да възприемат като предателство от наша страна това, че ги водим ТАМ, при ТАКЪВ човек, знаейки на кого ги оставяме!
Толкова се притесних, че не съм на себе си, и то при положение, че моят син си е вкъщи!!!!!!

Боже какви нерви, какво чудо и това без да сте свидетел на описаните ситуации!!!Много е лесно да оплюеш някого драга ми госпожо, айде другите иди дойди, били там - не били, видяли, чули, преувеличили и раздули балона.Г-жа Стойчева е съвестен и отговорен възпитател, при който детето ми се чувства спокойно и усмихнато, и е меко казано безотговорно да се месите в ситуация, на която не сте присъствала.Никому не са интересни детинските ви тръшкания, че ще обръщате хастари и т.н.Вие не владеете нервите си само от прочетеното тук, а сте тръгнала да съдите възпитател в детска градина с 30 дивачета на главата ... и като е  предателсво, че си водите детето в детската градина, наистина си го дръжте вкъщи да не се травмира....

# 287
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Относно образованието - имам ПОВЕЧЕ от педагогическо образование и ПОВЕЧЕ от педагогически знания за ВЪЗРАСТОВИТЕ ОСОБЕНОСТИ НА ДЕЦАТА и НУЖДИТЕ им

Свидетел съм как педагог може да се справи с децата, без да им крещи, и да ги научи на нещо, и да се харесва от тях!

Крещенето е проява едновременно на безсилие и насилие. Това е.

Айде адвокатките да ходят да си пият коктейлите или да си гледат своите дивачетата, както сами се изразяват за децата от групата. МОЕТО ДЕТЕ НЕ Е ДИВАЧЕ, а ЛИЧНОСТ С РАЗУМ И ЧУВСТВА и СЪМ ПРОТИВ ЧУЖДИ ХОРА ДА МУ ЗАПУШВАТ УСТАТА С КРЯСЪЦИ! След като аз, която съм пристрастна и не мога да си владея нервите, както стана ясно, успявам да се справя, значи може по принцип.

Колкото до това кое е предателство за вас и кое за мен - личен въпрос! Водете си детето където си искате. Градете си отношенията с него както си искате. Истината може да излезе наяве след много време, но да не е благоприятна. Сега комуникираме с педагози, утре може да потрябва психолог, не дай Боже психиатър... Достатъчно казуси съм разгледала в тази връзка.

ПРИЯТНА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ!

и, постскриптум - няма такова нещо като "да ги оставим спокойно да си правят каквото си искат", защото те имат отговорност към децата, а не ние към тях. Ние плащаме с осигуровки за съществуването на институцията и заплатите на персонала и те дължат прозрачност относно методите и действията си. Гонене до дупка - това му е решението срещу всички своеволия навсякъде в милата ни татковина!

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 18:31 от Reza

# 288
  • Мнения: 2
 smile3532 Драга за първи път чувам, че с повече от педагогическо образование и с повече от педагогически знания се кандидатства за лелка в тази същата градина, което ми говори че ценза на ОДЗ 100 е много висок, подбора на кадри е на ниво и съответно избора на г-жа Стойчева не е случаен. Адмирации за Вашите знания, но Ви моля оставете специалистите да си вършат работата, те все пак имат дългогодишен опит, който е натрупан с практика, а не с назубрене на цитати от педагогически поеми...
А и Драга излагаш се с това надничане от прозореца на банята, напред си с материала, всички знаят за съвременните разузнавателни и шпионски средства, вземи вгради в копче на детето я микрофон, я камера, та да си спокойна...че съм си лапнишаран си знам, но тук на параноя ми намирисва...

# 289
  • Мнения: 0
Относно образованието - имам ПОВЕЧЕ от педагогическо образование и ПОВЕЧЕ от педагогически знания за ВЪЗРАСТОВИТЕ ОСОБЕНОСТИ НА ДЕЦАТА и НУЖДИТЕ им

Свидетел съм как педагог може да се справи с децата, без да им крещи, и да ги научи на нещо, и да се харесва от тях!

Крещенето е проява едновременно на безсилие и насилие. Това е.

Айде адвокатките да ходят да си пият коктейлите или да си гледат своите дивачетата, както сами се изразяват за децата от групата. МОЕТО ДЕТЕ НЕ Е ДИВАЧЕ, а ЛИЧНОСТ С РАЗУМ И ЧУВСТВА и СЪМ ПРОТИВ ЧУЖДИ ХОРА ДА МУ ЗАПУШВАТ УСТАТА С КРЯСЪЦИ! След като аз, която съм пристрастна и не мога да си владея нервите, както стана ясно, успявам да се справя, значи може по принцип.

Колкото до това кое е предателство за вас и кое за мен - личен въпрос! Водете си детето където си искате. Градете си отношенията с него както си искате. Истината може да излезе наяве след много време, но да не е благоприятна. Сега комуникираме с педагози, утре може да потрябва психолог, не дай Боже психиатър... Достатъчно казуси съм разгледала в тази връзка.

ПРИЯТНА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ!

и, постскриптум - няма такова нещо като "да ги оставим спокойно да си правят каквото си искат", защото те имат отговорност към децата, а не ние към тях. Ние плащаме с осигуровки за съществуването на институцията и заплатите на персонала и те дължат прозрачност относно методите и действията си. Гонене до дупка - това му е решението срещу всички своеволия навсякъде в милата ни татковина!

Анонимна сте Вие, скъпа госпожо! Аз се представям в този форум с името си, а вие с псевдоним. Мисля, че за всеки е ясно кой е анонимният.
Всеки има право на изява където и да било, само че с малката, но значима подробност, че няма право на персонални убидни реплики. Квалификациите по отношение на расъжденията на хората си ги пазете за себе си.
Много интересно какво означава "имам повече от педагогическо образование" и "повече от педагогически знания". Ако сте пропуснала да се информирате, ще Ви информирам безплатно - степените на висшето образование в България са три: бакалавър, магистър и доктор. Да разбирам ли, че притежавате академична степен в областта на педагогиката или може би имате друго предвид, но Ви е трудно да намерите точните думи.
По всяка вероятност имате затруднения и да разбирате това, което четете. Не "да ги оставим да си правят каквото си искат", а "да ги оставим спокойно да си вършат работата". Това са квалифицирани хора, с дългогодишен опит и в конкретния случай си я вършат много добре.
По отношение на Вас и Вашите коментари - направих си труда внимателно да ги изчета, от което стана ясно, че Вашето дете изобщо не е било на детска градина в момента на предполагаемите крясъци, така че не виждам на какво основание коментирате нещо, на което не сте била пряк свидетел и то с толкова злоба и нецензурни изразни средства. Това на какво ли е израз? Защо не добавите и този казус към многото, които сте разгледала?

Между другото, осигуровки плащате за няколко осигурителни случая, които нямат нищо общо с  финансирането на детските градини. За да съществуват детските градини някои хора плащат данъци.
.....И не на последно място, ако смятате, педагозите не са на Вашето интелектуално равнище, то дръжте си детето у дома или където и да било на друго място, само не и по детските градини - явно е, че имате ниско мнение за гилдията или просто се считате за нещо повече от тях. Защо тогава им поверявате детето си?
 

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 18:32 от Reza

# 290
  • Мнения: 1
Мила госпожо, която имате необосновани претенции към госпожа Стойчева ще се опитам да избягам от махленския Ви и невъзпитан изказ и учтиво да Ви обясня, че ако възпитавате детето си с думите и изразите и квалификациите, които иззползвате в писавията си, бих казала "Горкото дете"" и "пази боже сляпо да прогледа". Езикът Ви хич не ми се връзва с претенциите, че имате повече от педагогическо образование, каквото и да значи това, защото явно не знаете и вие какво е това образование. Искам само да ви кажа, че преди да пишате против учителите нао децата си трябва да се вслушате първо в тях и да се замислите как те се чувстват. Аз също съм майка на дете от първа "в" група и г-жа Стойчева е един от примерите за педагог. Моето дете с радост отива на детска градина, когато тя е на смяна, даже в къщи, когато се прибира с удоволствие разказва на какво ги е научила въпросната госпожа и как внимателно се е държала. Включително, когато си играе с куклите имитира г-жата, което ми говори, че дедетет о я харесва и е спокойно, а нали това е най-важното, освен това се развива добре. А от постовете тук оствам с впечатлението, че пишат много комплексирани майки, на които искам да кажа, че децата страдат от болните амбицциии на своите родители. А децата в тази възраст имат нужда от ред и дисциплина, сега се изграждат характери и когато вие успеетет да гледате 30 деца поне толкова добре, колкото госпожа стойчева 20 години без да подвикнете, тогава можете да давате квалификации. И ще помоля въпросната майка не да си прави умозаключения, да говори празни приказки и да слага епитети не само на учителите, но и на родители, които не познава, а да излагта факти. Най-лесно е да плюеш против някой, това го може всеки. Но се замислете, че това са хората, на които трябва да благодарим за грижите за децата си, защото тази връзка е двустранна, а ако някой си мисли , че никой не е достоен да се грижи за дететето му и не се гледа както той поиска, просто да си задържи детето вкъщи и да отстъпи мястото на някое друго дете. Колкото до това дали съм адвокат на г-жа стойчева не съм, просто се опитвам да съм обективна и да умеея да оценяувам когато се полагат грижи за детето ми. Но ако се наложи ще й стана, защото съм готова да направя и невъзможгното да се спрат тези безпочвени обиди по нейн адрес.

# 291
  • Мнения: 2
Мами стига сте киснали тука, айде за диванетата пък току виж срещем Драга по пътя

# 292
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Мили момичета, темата е оспамена и информирах модератор.
Много мило, че сте си направили труда да ми изучите форумското "творчество", за съжаление сега излизам детето да си поиграе
На такова внимание не съм се и надявала. А кой е прав и кой - крив - времето ще покаже
Всичко хубаво!

# 293
  • София
  • Мнения: 1 715
 Laughing О, каква дискусия!
Информацията ми е от първа ръка основно - детето ми си казва подробно...
Основание да вярвам на майка ми, която го взема следобяд, също имам. Тя доста години беше учител, та... без коментар.
Отношението определено е по-рязко - тонът е друг, дърпане на децата за ръка също.
Говорих си по въпроса с нашата учителка, както и с новата госпожа. Най-любезно я помолих да обърне внимание на подхода. Полза да си говорим само ние няма. Не смятам, че виковете са хубав фон. А деца има как да се усмиряват от добър педагог.
Носят отговорност, знам. Сигурно не им е лесно с нови деца. Но имат съответните компенсации.
И ако има нещо нередно, смятам за нормално да се вземе отношение очи в очи, което и направих.
Разлика в отношението определено има и е двустранна. При някои може да е въпрос на свикване, знам ли newsm78

# 294
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вероятно бихте могли да дискутирате въпросите, които ви вълнуват без да прибягвате до похвати, обидни за декларираното от всички вас ниво.

# 295
  • Мнения: 0
Мили момичета, темата е оспамена и информирах модератор.
Много мило, че сте си направили труда да ми изучите форумското "творчество", за съжаление сега излизам детето да си поиграе
На такова внимание не съм се и надявала. А кой е прав и кой - крив - времето ще покаже
Всичко хубаво!
Уважаема Veihaivei, наистина си направих труда да прегледам творчеството Ви  по тази тема. Очевадно е, че всеки, който има по-различно мнение от Вашето бива оплют, посредством много лош, махленски език.
Това, че не съм съгласна с вашето мнение, не означава че съм "оспамила" темата, каквото и до значи този израз. Поне аз не се сещам да има такава дума в българския език.
....и отново бъркате значението на случващото се във форума - определено не се радвате на внимание, а на негудование. Това са две много различни неща. До преди да създадете скандала с г-жа Стойчева, нямах представа, че има тема за нашата градина в "Бг Мама", тъй като съм много заета жена и нямам време да ровя из разни форуми. Сега, обаче, ме принуждавате да следя творчеството Ви отблизо, защото си позволихте да хулите учителката на моето дете, която много уважавам и то абсолютно безпочвено. Аз познавам жената от шест месеца и смятам, че имам по-широк поглед върху работата й от Вас, която я убижда най-безцеремонно  и то без да сте видяла абсолютно нищо, само на базата на нечии чужди твърдения.

# 296
  • Мнения: 0
Laughing О, каква дискусия!
Информацията ми е от първа ръка основно - детето ми си казва подробно...
Основание да вярвам на майка ми, която го взема следобяд, също имам. Тя доста години беше учител, та... без коментар.
Отношението определено е по-рязко - тонът е друг, дърпане на децата за ръка също.
Говорих си по въпроса с нашата учителка, както и с новата госпожа. Най-любезно я помолих да обърне внимание на подхода. Полза да си говорим само ние няма. Не смятам, че виковете са хубав фон. А деца има как да се усмиряват от добър педагог.
Носят отговорност, знам. Сигурно не им е лесно с нови деца. Но имат съответните компенсации.
И ако има нещо нередно, смятам за нормално да се вземе отношение очи в очи, което и направих.
Разлика в отношението определено има и е двустранна. При някои може да е въпрос на свикване, знам ли newsm78

Не мога да си обясня как така за всичките тези шест месеца откакто детето ми посещава ОДЗ 100, нито веднъж не съм чула г-жа Стойчева да крещи, нито пък съм я видяла да дърпа децата или подобни неща. Сега изведнъж няколко майки я изкарват по-черна от Дявола.
При всички положения ситуацията в градината е доста натегната, но това се дължи на нелепите решения да се обединяват групи. Това означава нова адаптация за деца и родители, което винаги е трудно. Стига се до много неприятни моменти.

# 297
  • Мнения: 4
Едва ли ще е нужно да ми казвате каквоо съм видяла и какво не със собствените си очи.
Стойчева има нужда от психаналитик за сега по натам за психиатър.
Гледах я пред градината 40 мин как се лута щура крещи дърпа децата и ги тръшка по столчетата напълно неспособна и безпомощна да се справи даже със себе си. Явно вие не си правите този труд излишно ви е това натоварване а е толкова лесно и така добре се вижда от улицата......но много сме заети, само вие ходите на работа никой друг. Това показва колко малко се интересувате и полагате труд да разберете какво се случва с детето ви. За това и нищо не сте разбрали няма и да разбирате.
Вашите деца явно са така гледани у дома и за това на вас не ви прави впечатление това отношение. Да не говорим за крещенето на което бях свидетел в групата. Как 6 месеца не попаднах на подобна ситуация а сега доста майки са едно и също мнение.
Не искам да се разправям с вас, от вас нищо не зависи, не сте компетентни, нито ме интересува мнението ви. Аз казах където трябва, написах тук за тези, които се интересуват.
Вие не сте от тях.
Поздравете госпожа Стойчева от мен, а името и сгреших че даже нее благоволи да ми се представи, явно не важно. И не съм се обогатила с това че я познавам, да не говорим за детето.
Тя е мазна пред родителите и ужасна с децата, но на вас явно могат да се замажат очите не виждате зад това не чувате децата си какво ви говорят.
Ваша си работа.
А и степените на образованието продължават с доцент и професор ама.....това сте го пропуснали като отношението на  Стойчева към децата ви.

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 22:49 от poly2

# 298
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Госпожо Женя Стойкова, ще Ви отговоря персонално.
Първо, не се крия и не съм анонимна. Пуснала съм връзка към групата във ФБ, където става ясно кое е името ми, а от темата тук става ясно кое е детето ми и и коя група посещава - което смятам, че е достатъчно. Предостатъчно.
Второ.
Пише се негОдУвание и Обижда.
"дявола" - с малка буква, освен ако не сте последовател на сатанински култове.
Трето.
Имам доста добри отношения с майките, с които започнахме тази тема. По-точно, бях достатъчно инициативна, започнах я аз. Негодуванието и недоволството дойдоха от едни жени, които също като вас, са с по 0 мнения и създадени вчера профили, започна от там, че застъпиха позиция, която не е в интерес на децата (телевизора) Не ме интересува. Не се стремя да се харесам на всички. В бгмама пък се подвизавам от години. Налагало се е напълно непознати хора да ми изпращат пари на доверие за услуга на добра воля, която е могло и да не извърша. Всички бяха доволни и благодарни Това говори достатъчно за авторитета, който имам във форума. Имам много лични познати и приятелки от този форум, не само сред майките на наборчетата на детето, с които се запознах най-напред.
Апропо, що се отнася до успехите ми в реалния живот, печелила съм и литературни награди за поезия - кратки форми, в рамките на Салона на изкуствата на НДК за две поредни години (след което спрях да участвам). Завършила съм и Национална природо-матеманическа гимназия. Това по въпроса колко съм се изучила и какви са ми способностите - това, щото си позволиха да се заиграят с тази тема.
Езикът ми е рязък, тонът ми може да е конфликтен, но махленски и просташки няма как да твърдите точно Вие, че е, защото с Вашата езикова компетентност не можете да съдите за тези неща. Когато използвам резки изрази, има защо да ги използвам.
Четвърто
Не зная какви са впечатленията Ви от госпожата. Радвам се, че са добри. Наистина се радвам.
Вярно е, че впечатленията, споделени във форума не са лични. Но аз имам причина да им вярвам, защото идват от хора, които ПОЗНАВАМ ЛИЧНО. С които сме имали обща позиция по разни проблеми и чието мнение уважавам. Вие сте новодошлата и защитавате НИСКИ СТАНДАРТИ в грижата за децата, за да подкрепите конкретната госпожа. Ваше право. За мен е извратено и непрофесионално да кажеш, че няма да дадеш вода на дете, докато не си събере играчките. Разбираемо е да кажеш, че няма да дадеш вода, докато си навън с всички деца, защото трябва заради едното да обърнеш гръб на всички останали (друг случай, личен). Водата и храната са насъщна потребност и НЕ МОГАТ ДА СЛУЖАТ КАТО НАГРАДА И НАКАЗАНИЕ. Ако не сте го знаела, ето, сега го научете и запомнете. Това е садистично и е адски отживяло като педагогичен похват (обяснимо, все пак 20 годишен педагогически опит...) горе-долу като разбирането, че деца се целуват, докато спят.
Мое право е да не приема по никакъв начин идеята на детето ми да се крещи в детската градина. НЯКОЛКО майки казват, че се крещи. Техните деца вкъщи се оплакват, че се крещи. Вие ми казвате, че те не казват истината и че аз не съм права. Ваше право е да си го мислите.
Мое право е, когато имам мнение, да се придържам към него, защото аз знам ЗАЩО ИМАМ такова мнение и защото мнението ми е свързано и подкрепено със знания. Не става дума за това, че червеното е по-приятен цвят от синьото. Става дума за децата и това как точно не е добре да се отнасят с тях. Какви възгледи имаме за възпитанието и за нашата роля в живота им.
Една от подигравчийките от последните 2 страници каза, че ЗАДАЧАТА НА ГОСПОЖАТА БИЛА ДА ДИСЦИПЛИНИРА ДЕЦАТА. Бих казала - глупости! Някой каза, че бил доволен от госпожата, защото научила детето на стихчета и песнички. Задача на родителя (повече на бащата) е да дисциплинира детето. Възпитателя в детското заведение ПРОДЪЛЖАВА започнатото у дома. В противен случай говорим за изземване и за тропосване на функции. Не знам какво точно научават децата в градината. Факт е, че моето дете започва да забравя неща, които знаеше. Песнички и стихчета знаеше от вкъщи много преди градината. Говори като голям, макар че не е с набора си, от някои е по-малък с година. Госпожата казва, че знае неща за втора група и е много умен. Причината да ходи на детска градина е потребността му от контакт с връстници и нуждата от по-голяма самостоятелност. Що се отнася до неговото умствено развитие, както разбирате, справяме се нелошо. Когато дойде моментът, ще изберем по-добро място за детето, дотогава ще го защитавам и ще изисквам в негов интерес и в интерес на всички деца, когато има нужда. Имам право да изисквам, защото основната отговорност за детето е наша, на родителите, и основната грижа, ако нещо стане, докато то е на градина (т.е. ако се травмира), пак остава наша. Защото с наши пари функционира градината - ама не било от осигуровки, било от данъци. Без значение - плащам и данъци.
Последно
Педагог с 20 годишен стаж нищо не значи. Пак може да е проста, пак може да е похабено женище, което реагира без да мисли, пак може да е груба и нетактична с децата. Говоря по принцип, защото по друг повод съм се сблъсквала челно точно с такъв типаж. Вкусът, който остава, с години е лош.
Има едно нещо, което се нарича емоционално прегаряне. Засяга лекари, педагози, социални работници.
За това се сещам в момента.
Оспамвам идва от СПАМ. СПАМ е нова и чужда дума в българския език, вижте Google какво има да каже по въпроса. В случая спам е да дискутираме "крещи ли се в градината и има ли право на това госпожата" и с цел да ми се подиграят, цитират стари мои мнения, НЕСВЪРЗАНИ с темата, която се дискутира в момента. Спам ще е, ако си говорим за времето. Ако обаче е във връзка с това излизат ли децата в двора и защо не/защо да, вече не е спам.

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 17:15 от veihaivei

# 299
  • Мнения: 0
Не съм Ви каъвала какво сте видяла и какво не. Зададох Ви елементарен въпрос, на който явно нямате отговор, но когато става въпрос за инсинуации обикновено е така, простите въпроси остават без отговор.
Какво си правя труд да наблюдавам - не коментирайте, защото не знаете, не ме и познавате. Също така не си позволявайте да обсъждате начина по който си гледам и възпитавам детето, защото и това не знаете. Всъшност Вие май много обичате да злословите срещу хората без да ги познавате. Явно Ви харесва да създавате драми и от време на време да правите по някое скандалче тук там. Наблюдателна съм аз.
А от мен нещата зависят точно толкова, колкото и от Вас. Може да сте сигурна, че и аз вече съм направила необходимото.

.....а доцент и професор са академични степени, уважаема, но вие сигурно не правите разлика между висшето и академично образование. ....но какво ли Ви занимавам с по-сложни неща от 40 минутно висяне пред детската градина.  Нещата първо се проверяват, после се пишат.

Общи условия

Активация на акаунт