9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 835
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 300
Преразпределили са. Жената е продала свой имот и в нарушение с общия ред е била осигурена с общинско жилище.
Тук малко или повече гадаем, току виж излезе някоя документална врътка и жилището никога не е било нейно по документи. Но и да е направил някой нарушение, защо се е случило ми е по важно отколкото че Димитрина ревала. То 90% от форума реве, че не е оценен адекватно. Един повече- с мед да го намажеш .

# 376
  • Мнения: 8 810
Цитат
СV-е впечатляващо !

Сложих CV-то като информация за нея, защото ми е трудно да разбера какво е накарало един интелигентен уж човек да постъпи по този начин. Исках да си обясня мотивите й и затова потърсих да видя дали в трудовата й дейност всичко е така, както тя го представя, или е просто една нереализирала се мързелана с фантазии за научна кариера, която е решила, че след като не може да постигне признание с работа, ще го получи даром посредством неограничен брой деца. Не знам къде точно е истината, но тя всъщност изобщо не е единствена. В нашия блок живеят двама нереализирали се писатели - съпрузи, на които общината е дала 2 апартамента, те живеят в единия, другия дават под наем и се правят на творци. Търчат нагоре-надолу по разни литературни сбирки, взимат отук-оттам по някой  хонорар + наема и си живеят практически без да се блъскат като останалите по 10-12 часа. Е, на апартамента, в който живеят те вратата беше развалена, не можеше нито да се заключва, нито да се затваря по едно време и няколко месеца си стоя все широко отворено у тях, независимо дали са вкъщи, или не. Но, както винаги съм казвала: какво от това, у тях само можеш да внесеш нещо, не и да изнесеш, тъй че няма значение дали се затваря.... hahaha Joy
По темата мнението ми е, че общинските жилища се дават в повечето случаи неправомерно, а истински нуждаещите се не получават. Изглежда тя е разбрала механизма да живееш на гърба на обществото  и се възползва от него, но апетитът идва с яденето, както се казва, и ето я, че не е доволна, иска все повече и повече. Никой не й е длъжен обаче, това трябва да се регламентира по някакъв начин...

# 377
  • Мнения: 5 710
Добре, аз не мога да разбера едно нещо - Димитрина иска повече квадратура.
На тях вече им е дадено жилище, 100 квадратно:)
Тя защо не се опита да намести фамилията първо, после да поиска някаква работа за мъжа си, или и двамата да поискат да се професионализират, както става с приемните родители, да им се плаща, за да ги гледат тези деца СРЕЩУ ангажименти конкретни за тези деца.
Аз бих им се зарадвала, ако се опитват да търсят помощ да се справят сами да си измислят някакво фамилно начинание и да потърсят помощ от хората за него. Кой не би се отзовал, ако Димитринка реши да прави нещо и иска обществото да й помогне. А тя какво иска - още квадратура. И ако вземе че се почувства готова за още бременности?

# 378
  • Мнения: 2 137
Ако на Димитрина и плащат ,като за приемно семейство,а то не е така,
защото децата са нейни и родени от законен брак,то тогава на практика
излиза,че трябва да се плаща на всички за да си гледат децата и да не ги
изоставят по домове.
Хипатия,в Гърция съществува ли практика да родиш и да зарежеш детето си ?
И защо нашите циганки /и не само/ заминават бременни,а се връщат сами?
Тъй като цитираш някой извлечения вероятно знаеш,че гърците са най-стерелитетната
нация на Балканите и е естествено да поощряват раждаемостта,а средства за това -
те чудесно знаят как да набавят.
Но,в този ред на мисли случаят с Димитрина е сензациозен и не е масова практика,
Слава Богу!А къде остават хилядите хора желаещи да имат и отгледат дете,но
за инвитро програмите все недостигат пари?
Защо за осиновяване се изискват куп документи,вкл. и за жилнищни усл.,
а когато ства въпрос N броя раждания - нищо/ ромите/

# 379
  • Мнения: X
Хипатия, без значение е дали иска жилище от общината или ни е поискала левче със смс, все са нашите пари...

# 380
  • Мнения: 4 615
GI, стана вече дума, че на Димитрина по-голям дом й е предлаган... ама не го е харесала. Това влиза ли в условията за социално подпомагане в Англия? Избор на квартал?

# 381
  • Мнения: 2 924

Хипатия,в Гърция съществува ли практика да родиш и да зарежеш детето си ?
И защо нашите циганки /и не само/ заминават бременни,а се връщат сами?
Тъй като цитираш някой извлечения вероятно знаеш,че гърците са най-стерелитетната
нация на Балканите и е естествено да поощряват раждаемостта,а средства за това -
те чудесно знаят как да набавят.
Но,в този ред на мисли случаят с Димитрина е сензациозен и не е масова практика,
Слава Богу!А къде остават хилядите хора желаещи да имат и отгледат дете,но
за инвитро програмите все недостигат пари?
Защо за осиновяване се изискват куп документи,вкл. и за жилнищни усл.,
а когато ства въпрос N броя раждания - нищо/ ромите/


1. Да, но това се случва навсякъде

2.продават децата си. Наскоро разкриха една подобна организация.

3. Това за най-стерилната нация не ми стана ясно!!!
Някакво официално изследване ли е или?
Не съм забелязала броя на децата в гръцките семейства да е по-малък от този в българските.

Не разбрах защо зададе тези въпроси.

Както твърдя във всичките ми мнения тук държавата не се интересува от гражданите си.
Нито от тези дето имат едно дете. Дават се предполагам някакви жалки пари.
Нито от многодетните. Които да си признаем с ръка на сърцето се намират в безизходица, принудени сами да се грижат финансово за децата си.
Нито от родителите, нямащи деца .

Казано накратко на държавата не ѝ пука за никой.
От прочетеното тук останах с убеждение вече, че и на голяма част от българското население също не му пука за никой.
До момента в който не дай боже на някой му се даде нещо. Тогава става едно ръмжене, скърцане на зъби, припискване... Mr. Green

aniese,
кой ти каза, че това са твоите пари?

# 382
  • Мнения: X
Е, кой трябва да ми каже, Хипатия, откъде общината взима пари според теб? Виж, не си права, ние не сме против това, някой да роди девет деца, а против това да се раждат деца без да имаш условията и финансовата възможност да ги гледаш...Защото, ако периодично се подпомага тази жена, жената в гарсониерата с трите деца също има нужда от помощ...И ако започнем да разсъждаваме, тогава всеки един, които живее на тясно, може да предяви претенции.

# 383
  • Мнения: 2 137
Хипатия,това е доказана статистика /относно стерилитета/
В Гърция ,ти можеш да потвърдиш това,са много по-скъпи
медицинските услуги,а лечение на стерилитет или инвитро е в пъти повече от БГ.
Първите опити инвитро бяха в "Майчин дом" ,тогава не се плащаше и 90% бяха гъркини,
както си се и убедила,че съвременната гъркиня няма нищо общо с античната,
гръцка красота.

# 384
  • Мнения: 2 137
Е, кой трябва да ми каже, Хипатия, откъде общината взима пари според теб? Виж, не си права, ние не сме против това, някой да роди девет деца, а против това да се раждат деца без да имаш условията и финансовата възможност да ги гледаш...Защото, ако периодично се подпомага тази жена, жената в гарсониерата с трите деца също има нужда от помощ...И ако започнем да разсъждаваме, тогава всеки един, които живее на тясно, може да предяви претенции.
Хипатия,това е истината,а не защо .... !

# 385
  • Мнения: 2 924
aniese,
парите, които плащаш ти под форма на данъци не стигат само за мобилните телефони на депутатите:)

Аз не казвам,че само Димитрина има право на помощ. Право на помощ имат всички многодетни семейства.

Казваш цитирам те:
против това да се раждат деца без да имаш условията и финансовата възможност да ги гледаш.

Че повечето деца в България се раждат от родители, които нямат условия и финансова възможност да ги гледат.

Поради тази причина разчитат на родителите. Живеят при тях.
Родителите нямат нищо против, понякога имат , но осъзнават ,че са длъжни да подпомогнат децата си.

Нещо подобно е, когато вече децата са повече. Държавата , като един отговорен родител трябва да се погрижи за децата си. За тези, които имат нужда от тях.

# 386
  • Мнения: 4 916
Депутатите си плащат сами телефоните.
Излагате се.
Разбрахме, че липсва икономическа мисъл, но се оказва, че липсва каквато и да е мисъл изобщо.

# 387
  • Мнения: 2 924
красива белла,
в Гърция медицинските услуги са безплатни . Поне повечето.
Здравната каса покрива до два опита инвитро ми се струва.
Когато са идвали в България, гъркините са идвали и заради добрите специалисти.


И остави този мит за грозната гъркиня:)
Няма такова нещо.
Умеят да се обличат много добре и да подчертават това , което е красиво у тях.
А и з авистта  злобата ,знаеш ли се изписва на лицето и на най- голямата красавица.

argun,
сигурна ли си?

# 388
  • Мнения: 5 710
Ако на Димитрина и плащат ,като за приемно семейство,а то не е така,
защото децата са нейни и родени от законен брак,то тогава на практика
излиза,че трябва да се плаща на всички за да си гледат децата и да не ги
изоставят по домове.


това го бях отговорила назад в темата, потърси, ако ти е интересен отг. ми.
идеята ми не покрива 'всички' на практика:)

# 389
  • Мнения: 4 916
Хипатия, колкото повече те чета, толкова повече се убеждавам. Ако количеството подобряваше качеството, твоите постове щяха да са като диаманти. Обаче уви, не е така.

Общи условия

Активация на акаунт