Веганството - да споделим опит 3

  • 48 294
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 761
малко ми е трудно да сравня чинията с организма. Не, че чистата вода не ни е необходима.
Но считам, че не малко сокове имат и очистително действие. Peace

/в организма -още от устната кухина започват сложни био-химични процеси, които в чинията не могат да протекат.  Wink
Глюкозата и фруктозата, ще полепнат по нея,  но в тялото те са директна храна за мозъка и сърцето...и се усвояват дори преди водата.
Освен това самата вода в соковете е структурирана, тя по-биологично съвместима в сравнение с преварената мъртва вода....../

Правилно-те са храна.Водата действа по друг начин.А преварената мъртва вода е чиста вода-т.е без никакви замърсявания.

# 691
  • Мнения: 685
търся си ник , а на бас, че всички ще го прочетат  Simple Smile
И още как! Звучи много страшно и нереално, но явно има логична връзка.
Аз пия доста вода, въпреки че не си правя труда да изчислявам колко.
А от друга страна изниква въпросът - каква вода е най-добре да се пие: минерална, чешмяна, изворна, преварена, пречистена (кана Брита например), структурирана???

# 692
  • Мнения: 212
Ще напиша нещо страшно за който не пие вода, ако искате не го четете :

Един далечен познат загуби скоро целия си крак, ампутираха го първо над коляното, после още по-нагоре. И не от някакво заболяване, травма или друго. От много лошо състояние на кръвоносната система ПОРАДИ НЕПИЕНЕ НА ВОДА. Това е причина посочена и от лекарите. Не е злоупотребявал с алкохол, пуши. Бил е здрав цял живот. Sad

Това "заключение" е типичен пример за две неща - първо, за степента на отрицание, до която могат да стигнат пациентите относно истинските причини за заболяването си. Второ, твърдението, че причината за ампутацията е непиенето на вода (което е малко вероятно да е било сериозно лекарско твърдение), бива предадено на "далечния познат" търся си ник, която принципно не връзва вяра на лекарите, но в този случай счита, че уточнението "това е причина посочена и от лекарите [sic]" придава авторитетност на аргумента й в полза на една абсурдна теза.

Отговорът на голямата мистерия около ампутацията е думата в червено и вероятно и в други детайли около здравословното състояние на "далечния познат", които не са известни или са убягнали на търся си ник, а заболяването, което е довело до ампутацията се нарича периферна артериална оклузивна болест - болест, от която често страдат мъже-пушачи (но жените-пушачки също са застрашени), и при която, ако не се предприемат необходимите мерки, се стига до ампутация на крайници.

Цитат
Причините са ПАОБ са тютюнопушенето, захарният диабет, който причинява нарушение на функцията на ендотелните и гладкомускулни клетки, високите нива на холестерола и високото кръвно налягане. Рискът от появата на периферна артериална оклузивна болест се увеличава и при пациенти над петдесетгодишна възраст, при афроамериканци, при мъже, при затлъстяване или при анамнеза за съдово заболяване, инфаркт или мозъчен удар.

Надявам се, че възвърнах спокойствието в хармоничната ви веганска група. Уверявам ви, че ако забравите да пиете вода, няма да ви ампутират крака, но има други причини, които могат да доведат до това.  Wink

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 17:26 от Persona

# 693
  • София
  • Мнения: 5 190
персонке, мила, ти що щеш тука? кого следиш? ох, как ме разсмя.....
нали знайш, сега все тази тема ще ти се навира в очите, когато потърсиш с кого да се заяждаш Joy

# 694
  • София
  • Мнения: 5 190
и моля да не обиждаш с тона си болния човек, само мен може
това вече не беше майтап

# 695
  • Мнения: 2 761
Второ, твърдението, че причината за ампутацията е непиенето на вода

Ако пиеше повече вода,нямаше да се стига до изброените в линка ти неприятности.Пък дали е това причината,или друго можем само да гадаем.
В тази тема не се нуждаем от "компетентни" "лекарски" мнения,но в някой друг форум със сигурност ще ти се зарадват много.Късмет!

# 696
  • Мнения: 381
Айде аз да Ви поднеса нещо интересно - http://news.expert.bg/n333635/

Не се карайте за това, което е написала търся си ник! Hug
Лично аз си мисля, че причините за нещо толкова сериозно винаги са повече от една. Не съм лекар и нищо не разбирам, така че не мога да кажа дали го приемам за истина, дехидратацията като цяло е нещо много страшно, винаги имам едно наум, затова и зададох така въпроса за водата. Благодаря Ви на всички за отговорите и много се радвам, че стана дискусия по въпроса.   bouquet

Кантарини, и аз съм си мислила много по този въпрос, чела съм на доста места (включително тук) доста мнения по въпроса - общо взето всеки си има мнение и си го защитава много упорито - едни казват, че преварената е най-добра, други - че точно тя е мъртва. Чешмяната, мисля, вече никъде не става за пиене, с тези безумни замърсявания, а което е по-абсурдното - с тези безумни нейни "прочиствания" с хлор и т.н. Пречистената с тези кани за мене лично не е пречистена от всичко, което има в чешмяната. Размразената е пречистена, но пък това замразяване и размразяване ми идва лично на мене доста трудоемко, по-скоро изисква много добра огранизация и дисциплина, която липсва засега на моята хаотична личност. Минералната не бива да се пие нон стоп, заради количествата минерали в нея. Изворната като че ли е най-доброто решение, при това - структурирана. Леля ми преди време си взе една поставка, струваше 150лв, и винаги пресипва малко изворна в шише от литър и половина и си я слага върху поставката. Като й се допие - пие си от нея и си долива нова за структуриране.
Аз много вярвам в това, че водата попива всичко, което мислим и чувстваме (Масаро Емото - Тайните послания на водата) и преди време на моята бутилка вода винаги слагах малко листче с надпис - любов, здраве и т.н., ама по някое време престанах. Да ме питаш защо. А това е напълно достатъчно, за да я заредиш с любов. Hug
Общо взето май това е моята истина по въпроса. Засега, разбира се. Утре не се знае. Joy Crazy

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 23:33 от Щастливата

# 697
  • Мнения: 1 708
Аз нямам възможност за изворна вода, на работа има само минерална и затова в къщи си филтрирам с Брита. Каната я поставам върху лист, на който си разпечатах цветето на живота.

# 698
  • Мнения: 9 093
Щастливата, Палиа - благодаря ви за идеите за слагане на нещичко върху или под бутилката с вода, хареса ми и си обещах, че о тутре ще го направя и аз! Вода и аз не обичам да пия насилствено, но усещам, че имам нужда едва, когато се усещат негативните последици. Тази идейка ще ме стимулира обаче.

Момичета, имам малко спешен въпрос - в момента правя квас по инструкциите на Дао (  bouquet) и квасът май ще стане страхотен, но имам 2 въпроса: как да ползвам кваса ако пека хляба в машина за хляб? Квасът към водата ли да го приспадна, към брашното ли...нали всичко е по количества, точни, и не знам как да променя грамовете Rolling Eyes  И вторият ми въпрос е - днес квасът е почти излезнал от буркана - 3-ти ден е - и ми се струва, че утре няма да има място за ново захранване Rolling Eyes

# 699
  • София
  • Мнения: 5 190
Аз нямам възможност за изворна вода, на работа има само минерална и затова в къщи си филтрирам с Брита. Каната я поставам върху лист, на който си разпечатах цветето на живота.
точно това цвете на живота е отпечатано на дъното на едни скъпички кани за структуриране на вода в Био Балев , може би и другаде ги продават. една позната (айде пак почнах  Joy) твърди, че ако се "зареди" изворна вода, за 5 минути в тази кана се структурира 100%, а ако е чешмяна (нефилтрирана) 95%.
аз не съм проверявала Simple Smile

щастлива, има малка грешчица в поста ти- чешмяната вода е хлорирана (за обеззаразяване) и слава богу НЕ Е ФЛУОРИРАНА (уж за профирактика на зъбите ).  в сингапур и сащ имат тази екстра.

# 700
  • Мнения: 19 300
Аз бях лепила преди надписи на каната Брита с една мантра или надписи любов, здраве. Отгоре слагам тиксо, за да не се мокри надписа.

Аз съм на мнение, че вода трябва да се пие и че чувството, че не ти се пие, е измамно. Колкото по-малко вода пия, толкова по-малко ми се пие. В една книга имаше и обясняния защо става така.
Естествено зависи и от начина на хранене. Но си мисля, че единствено при суровоядството се поемат най-много течности от храната. Ако храната е преработена, организмът се дехидратира.

# 701
  • Мнения: 1 267
аз писах преди време...
та гледах филм за Африка,
и швейцарско присъствие там.
та швейцарците, разработват или се оповават
на вече направено изследване,
за пречистване на водата в стъклени съдове от слънцето.
Поставя се на слънце, хем се пречиства, хем се зарежда.
Чешмяна вода стояла на слънце, аз съм за нея.
Днес ползвах слънцето за тази цел.

Изворът в Михалково е с много добри показатели,
но показатели по какво не знам  Blush
Тази вода обаче не се предлаг, поне тук.

Смрадликата е най-добро нещо и за разранените зърна при кърмачките,
както и за зле "тропосани" жени след нормално раждане като мен  Confused

Току-що изконсумирах прекрасни елдени кюфтета на фурна.
Рецепта за фалафели, но вместо нахут-елда и с мноОоОого лук .

# 702
  • Мнения: 2 761
Но си мисля, че единствено при суровоядството се поемат най-много течности от храната. Ако храната е преработена, организмът се дехидратира.

Преработената храна също може да бъде течна."Течността" на храната се определя от това кой как я дъвче.

Ане,точно това се канех да пиша.Ако една вода се превари и после се зареди на Слънцето,или се остави повече от 24 часа(за да и се изпари хлора) и после се зарежда това е най-добре.Техниката е индийска-миналата и по-миналата година идва Манек в Бг, и говори и за това.Може да се сложи и в цветни бутилки,според това какво искаме да постигнем.Има си обаче известни правила като всяко нещо.
Завиждам на слънчевите държави като БГ.

# 703
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
има и интересни неща за лечението с цветове от Дънов- „Завета на лъчите“ се казва,но не го откривам сега


за хроматерапията- лекуване с цветове

Любопитно е да се знае, например, че някои черти на характера имат постоянен цвят: гордите и амбициозни хора излъчват оранжево, страстните и влюбчиви натури – пурпурно, интелектуалците – жълто, духовните – тъмносиньо, лукавите и измамниците – сиво-зелено и т.н. В тялото ни съществува цял спектър от енергии и всеки орган притежава собствена цветова вибрация.

За да лекуваме даден орган или състояние с хромотерапия (лечение с цветове), добре е да знаем следното:

Най-добрият начин за лечение с цветни “душове” е сутрин да се започне с червения цвят, на обед с жълтия, а вечер със синия. На главата да се носи бяло, на врата – червено или синьо, на краката тъмни цветове.

Червеният цвят рядко се използва за лечение и трябва да се прилага изключително предпазливо при психични заболявания, отоци, немощ и невралгии. Полезен е обаче при всички възпалителни процеси, дребна шарка, кожна туберкулоза и възпаления на кожата, за изчистване на отрови, за хора, които лесно настиват, имат схванати мускули и слабо кръвообращение. За изтегляне на болка се прилага върху ходилата.

Който е със слаба вяра и неуверен в себе си, да си представя, че се изпълва със светлосиньо.
Небесносиньото е универсалният лечител, безкористната любов, която преодолява всички препятствия. Ако някой усети чуждо енергийно присъствие или влияние, да се облива многократно със светлосиньо.

Синьото е стремеж към истината и побеждава страха. Не понася спорове и противодейства на грубостта. Помага да се приеме това, което не може да бъде променено (например, при безнадеждно болни), работи срещу стреса и тревогата. Полезно е при детски болести, нощно напикаване, слаби очи, намалява болките при ишиас и язва на стомаха, разширени вени, при инфекции на зъбите, ушите, гърлото и проблеми с говора. Прекрасно средство е за психози и маниаци.

С виолетовия цвят се извършва спасението на човечеството. Той носи силата, смирението, благостта. Използва се при сърдечни болести, ниско кръвно, функционални разстройства. Аметистовият цвят е духът на благодатта и има по-висока вибрация от виолетовия.

Лилавият трябва да се употребява пестеливо – продължителното му използване може да доведе до депресия и самоизолация, но може и да помогне да изявите лидерските си качества. Действа добре, когато е необходимо да бъде забавен сърдечният ритъм, при проблеми с главата, сътресения, разстроени нерви или слаба имунна система. Има благотворен ефект при проблеми със зачеването. Лавандулата е в този оздравителен цвят и работи върху центъра за болка в мозъка, затова може да замести болкоуспокояващите транквиланти и препарати, както и при зависимост от наркотици. Употребата му върху деца не се препоръчва, както и насочването му директно към лицето.

Оранжевото е един от трите магнетични цвята, които ни придържат към земята и реалния живот. С него са свързани интуицията и вътрешният инстинкт, с който управляваме съдбата си. Помага ни да се справяме с мъката, скръбта или загубата, премахва инхибиторите и психологическата парализа, страха ни да вървим напред. Изчиства слузта и възпаленията на лигавиците, помага при астма и бронхит, счупени кости и разтегнати сухожилия, депресия, изнасилване, развод или катастрофа. Балансира хормоналната дейност и при двата пола.

Жълтият цвят е великият елиминатор. На физическо ниво изчиства токсините, настройва и пречиства организма, преодолява констипацията (запека), която всъщност е вкопчване в миналото. На ментално ниво премахва отрицателните мисли, ниското самочувствие и синдрома “извинете, че дишам“. Действа добре на срамежливите и неуверените, на страхливите и депресираните. Като стимулатор на лимфната система помага при менструални и хормонални проблеми, климакс, целулит, регулиране на теглото и затруднения с паметта. Този най-ярък цвят от спектъра при всички нас трябва да заеме подобаващо място в живота ни – в облеклото, аксесоарите, мeбeлировката на дома, подбора на цветята и “слънчевите душове”.

Златното няма определени зони или органи в тялото, но ни зарежда с чувство за благополучие, бодрост и успех. То е изключително полезно за облекчаване на стари емоционални и физически болки, за успокояване на нервната система и тежки депресии със склонност към самоубийство, както и за всякакви храносмилателни проблеми и ставни болки, които се активизират нощем. То отстранява всичко, което не е част от нас. Можем да го носим като бижута, златисти дрехи и тъкани, да го пием като “златна вода“ или да го визуализираме като “златен дъжд”.
Зеленият цвят носи в себе си два основни цвята – синия и жълтия. Първият носи мъдрост, вторият прояснява, затова обединени те помагат да си спомняме важни неща от миналото, събития и обстоятелства, които хвърлят светлина върху нашите заболявания. Енергийно той се помества в сърцето, тимуса, раменете, гръдния кош и долната част на белите дробове и се счита за общ лечител, който може да се съчетае с всеки друг цвят. Негов приоритет е, че може да възстановява устойчивостта към всякакви злокачествени образувания, защото потиска прекалената активност. Зеленото действа добре на жлъчката и черния дроб, успокоява главоболието, контролира кръвното и премахва токсините. То действа и като приспивателно.

Комбинацията зелено-златно се използва при нервни тикове, заекване и остра невроза. Зелено-синьо пък е много добра комбинация при проблеми със сърцето, например, гръдна жаба.

Индигото се състои от тъмносиньо и тъмновиолетово и определено изважда на показ скритите ни страхове и разбулва основната причина за проблема. От целия спектър то най-добре се бори с болката, затова го наричат астрален антисептик, който може да унищожи всяка бактерия и да потиска развитието на новообразувания, тумори и всякакви бучки.

Областта на очите и носа е под влиянието на този цвят, затова действа лечебно при остри синузити, пердета, мигрени, лумбаго, ишиас, екземи, възпаления и високо кръвно. Отлично средство е срещу безсъние и повишена функция на тироидната жлеза, както и всякакви болки в гърба и гръбначния стълб. С индигото можем да се сбогуваме с редица придобити или наложени условности, да премахнем много емоционални окови и зависимости. Олицетворява силата на съзнанието.

Бялото е комбинация от всички цветове и съдържа равна част от всеки цвят. То е символ на мира, чистотата, единството и честността. То е духовният спасител и ни помага да преминем през трудностите на стресове и напрежения. Стихията му е да разбулва това, което не се вижда. В сравнение с другите цветове бялото излъчва най-малко топлина и да се опитваме да лекуваме само с него не е най-добрият начин. То действа хомеопатично, т.е. може да тонизира и засили всеки цвят или да ни обвие в лечебна бяла светлина когато сме пренапрегнати или апатични. Функционирането на ендокринната система като цяло се управлява от бялото, а чрез съдържанието му в очната ябълка могат да се правят прецизни диагнози.

Езикът на цветовете е средство за самопознание. Ако определен цвят ни привлича, това може да означава дълбока вътрешна необходимост от нещо, което вибрацията на този цвят притежава. Цветовете са индивидуални личности със свой собствен глас и ние се изказваме чрез тях, предпочитайки ги в интериора, облеклото, бижутата, украсите или цветята, които отглеждаме.

Цветята и цветовете са лечебно средство за много болести. Заедно със звуците и мантрите те са видове енергия и влияят, както вече видяхме по-горе, на нашето настроение и здраве. Различните страни и народи имат различни предпочитания и класификации в това отношение.

Аюрведа, например, класифицира три вида цветове: сатва, раджа и тамас. Към сатва се числят бялото, златистото, виолетовото и синьото. Те носят радост, хармония и доверие. Ако човек иска да излъчва духовен мир, да носи дрехи с цветовете на сатва и да присъстват в дома му. В бяло и златисто са одеждите на всички духовни лица.

Към раджа се отнасят ярките тонове на жълтото, оранжевото, червеното и лилавото. Те са толкова силни, че дълго не могат да се гледат. Ако човек има нужда от допълнителна енергия, добре е да носи раджа цветове.

Тамас цветовете са дълбоки, тъмни, тежки и затварящи. Това са черно, сиво и кафяво. Те са абсолютно неподходящи за хора депресирани, нервни, болни, които работят на изкуствено осветление или живеят в места с малко слънцегреене.

Ако казаното дотук е събудило интереса ви към познанието и самите себе си, използвайте съзнанието и тялото си като призма, за да откриете своя истински цвят. Той ще повлияе на вибрациите на бъдещето и ще преобърне живота ви към по-добро. Защото е могъща енергия и врата към всички сфери на живота във Вселената.

http://www.floresvitalis.com/index.php?page=articles


П.С.извинете за дългия пост-исках да го пусна като линк,но се зарежда само  главната страница

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 22:59 от Mamagemelar

# 704
  • Мнения: 1 849
Аз пък ще ви пусна какви са психологичните симптоми за дехидратация на организма:
http://plamenshopov.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/10/21/psihologi … t-signali-.623470

Като се замисля, наистина някои от тези признаци съм имала и то точно сега, когато не пия много вода - умора (безпричинна), раздразнителност, тъмна урина и трудно заспиване. Не ви ли се е случвало да не можете да заспите - отивате и изпивате 1 чаша вода и после почти веднага съня идва.
Сухотата в устата е сигурен индикатор за ранен, но вече патогенен стадий на жаждата.
Същевременно не трябва да губите чувство за мярка и да пиете прекалено много вода. Това може да доведе до измиването на ценни минерали от организма, а техният недостиг да доведе до сериозни последствия. Добър индикатор за това дали действията ви са правилни е цветът на урината: пийте толкова, че урината да бъде между светло жълта и безцветна на цвят.
Не съм много съгласна само за водата със сол накрая, тя е вече при истинска дехидратация, а не за постоянно пиене.

Отивам да чета за цветовете! Благодаря, Mamagemelar!  bouquet



Общи условия

Активация на акаунт