Суперхраните на Аквасорс - 4!

  • 198 911
  • 938
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 098
Отново старата тема е над 50 страници, и е заключена. Мисля, че има нужда да се пусне отново и затова си позволявам да го направя.  
Честита Нова Година за всички. Пожелания за много здраве и весели усмувки за всички.   bouquet   bouquet   bouquet

Линк към Суперхраните на Аквасорс - 3! http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.60  
Линк към още по-старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371971.0

# 1
  • Мнения: 5 255
Моля да споделите как правите "Соле".
Как и колко се приема, правите ли промивки?
Благодаря предварително.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 098
Слагате в стъклено бурканче или друг съд (да не е от пластмаса) едно или две камъчета от солта. Наливате нискоминерална или изворна вода. Оставяте така бурканчето, без да го разклащате, без да го затопляте за 24-48 часа. Колкото се разтопи сама солта, толкова. Получава се 26%-ен разтвор. Повече от 26% не може да се получи при естествено разтапяне.

В една чаша от 200 мл. се слага една чаена лъжичка от 26%-ния разтвор. Разбърква се и се изпива. Един или два пъти дневно.

За промивки - зависи какви са промивките. При хрема и синузит се прави 3%-тен разтвор, налива се в подходящ съд и се прави промивка на ноздрите последователно. До два-три дни дни трябва да има положителен ефект. Т.е. да няма вече секрет. За вагинални промивки - отново 2-3%-тен разтвор. Може да е малко силен, ако имате ранички или зачервяване. Тогава превите с 1-2% разтвор. Действа антибактериално и успокоява. При кожни заболявания - също. Процента зависи от това има ли рани или не, но общо взето не е висок.

Ползва се и като компреси при различни проблеми. Копреса е с 7-8% разтвор и не се държи повече от час.
Друго приложение - при инхалации. Само със хималайска сол или комбинирано с билка. Добре повлиява при суха кашлица в комбинация с лайка.    bouquet  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 456
 Реших да питам, докато чета старите теми, но са много и ми трябва доста време, с риск да ми се карате   Rolling Eyes Вчера купих от Аквасор/ след 1 часово търсене на адреса, заради затворен булевард , а и не познавам добре района   Laughing/   водорасли, течни, комплекс мастни киселини, клетъчна енергия и Колактив 3. Та вече на въпроса, че става дълго- как да давам Колактива- пише, че може да се разтвори във вода  ooooh!, но аз не разбрах- да отворя ли ампулата  Embarassed Много тъп въпрос, но реших, че няма да се смеете, много. А и също, може ли Клетъчната енергия да я разтворя в нещо.
 Много благодаря, ако някой реши да ми помогне  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте,
Да попитам и аз за даването на Колактив 3. Аз знам, че капсулката се отваря и прахчето се разтваря в малко вода и най-добре на гладно да се даде на детето. Обаче моята дъщеря поне при първия ми опит отказа да го изпие така и го смесих с 20-30 мл АМ и така го изпи.
Та питането ми е има ли ефект, ако се приема с мляко или др. напитка или трябва да е само с вода?
И втори въпрос понеже е болна в момента, ако видя, че няма някакви реакции от Колактива до 2-3 дена по колко мога да й давам на ден? Също и от течната АФА, която пие от 3 месеца по 1 мл дневно, при болест по колко се дава?
Благодаря предварително   bouquet

# 5
  • Мнения: 67
Искам да попитам колко време след отваряне мога да използвам шишенце АФА?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 098
Понеже до момента никой не е отговорил включвам се със закъснение.  Hug

За даването на колактив - може да се разтвори във вода или в някаква течност, разбира се като се отвори капсулката и се изсипе съдържанието. Няма проблем. Не пишеш колко е голямо детето. За възрастните е добре да пият колактива 20-30 минути преди ядене, направо с капсулата. За децата е по-различно. За бебетата може и по време на яденето.Клетъчната енергия не се разтваря в нищо. Слага се под езика и се усвоява през слюнката. Ако детето е малко, не знам как ще се справиш и защо са ти препоръчали клетъчна енергия. И ефект има, не се притеснявайте. Възможно е да е малко по-малък, но го има.

Ако държиш отвореното шишенца АФА в хладилника, може да го използваш докато не излезе извън срока на годност. Срока е отбелязан на шишенцето.

# 7
  • Мнения: 67
Ако държиш отвореното шишенца АФА в хладилника, може да го използваш докато не излезе извън срока на годност. Срока е отбелязан на шишенцето.

Ами не, не е в хладилник. В шкаф е  Tired

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 169
Здравейте,  Simple Smile
попаднах на най - старата тема за Аквасорс, изчетох я  и съм толкова обнадеждена, че с тяхна помощ синът ми ще подсили имунитета си. От началото на декември е все с хрема, кашлица, t, раста му и зъби и няма оправия. Пробвах с проспан, виброцил. вит.C и панадол - без резултат.
Реших да го заведа на  хомеопат и отидохме при д-р Петър Найденов. Много съм доволна от отношението му- обърна ни такова внимание на цялото семейство. Аз бях тази, която го попита за Аквасорс и ми препръча за малкия Колактив3 - 2x1, ЗЕ -2x1и ЕМК - 2x10, а за мен ЕМК, COQ10, плодова и морска енергия. Пием ги от четвъртък - на малкия му се повиши апетитът, стана по - енергичен и кашлицата и хремата почти отшумяха. Аз се чувствам малко отпаднала, но четох някъде, че това е нормално в началто. Дали е така?
Но днес на детето му се появи обрив като от коприва на коремчето, отстрани на гърба и на ръцете и краката Sad Много съм притеснена! Дали е от коластрата? Като беше на 6м имаше съмнение за алергия към кравето мляко, пак заради обриви, но откакто навърши 1 г яде всякакви млечни продукти, вкл. домашно подквасено краве мляко без проблем. Аз естествено ще се консултирам с д-р Найденов, но ми се иска да чуя и мненията на момичета, които са по-запознати с продуктите. Дано да не се наложи да ги спра, защото наистина вярвам, че могат да помогнат за имунитета. Дали утре сутрин да дам коластрата?
Предварително благодаря за мненията Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 00:21 от Scarlett83

# 9
  • София
  • Мнения: 1 456
Понеже до момента никой не е отговорил включвам се със закъснение.  Hug

За даването на колактив - може да се разтвори във вода или в някаква течност, разбира се като се отвори капсулката и се изсипе съдържанието. Няма проблем. Не пишеш колко е голямо детето. За възрастните е добре да пият колактива 20-30 минути преди ядене, направо с капсулата. За децата е по-различно. За бебетата може и по време на яденето.Клетъчната енергия не се разтваря в нищо. Слага се под езика и се усвоява през слюнката. Ако детето е малко, не знам как ще се справиш и защо са ти препоръчали клетъчна енергия. И ефект има, не се притеснявайте. Възможно е да е малко по-малък, но го има.

Ако държиш отвореното шишенца АФА в хладилника, може да го използваш докато не излезе извън срока на годност. Срока е отбелязан на шишенцето.


 Hug Dino,
единственото, с което не свикна детенце е клетъчната енергия, направо му се гади като му я дам. Всичко друго- водорасли, комплекс ЕМК и коластра взима без проблем. Затова енергията му я разтварям в нещо- сок, мляко, поне да я приема по някакъв начин  ooooh! Добавките са ни изписани от нашия хомеопат, лекуваме тромбоцитопения.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 456
 А да ви попитам още нещо-  в хладилник ли съхранявате течните водораслите и ЕМК?
Благодаря предварително.

# 11
  • Мнения: 373
Здравейте мами,
от известно време давам Коластра , само че на фирмата LR. Добра е ,но малко скъпо ми се връзва, така искам да питам : кое от двете на Аквасорс е по-добре да взема- Колактив 3 или Колактив ТМ? И има ли изобщо разлика между двете?
Имам и друго питане. Купих Зелена енергия, но още не съм посмяла да дам, тъй като мъжа ми преди време пи и му влияеше доста зле на стомашно-чревния тракт. Забелязвали ли сте такива странични действия при децата си?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 098
А да ви попитам още нещо-  в хладилник ли съхранявате течните водораслите и ЕМК?
Благодаря предварително.
Ние не ги държим в хладилника. Свършвам много бързо. Но ако мислиш, че ще стоят три-четири месеца, сложи ги. Не пречи. Hug

За Клетъчната енергия - ясно защо са ти я препоръчали. Ами даваш я както можеш. Все ще има полза.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 098

Но днес на детето му се появи обрив като от коприва на коремчето, отстрани на гърба и на ръцете и краката Sad

Спри всичко. Изчакай няколко дни и след това започни да даваш едно по едно, без да ги смесваш.
давай например няколко дне само коластра по малко. започни с половин капсула и увеличавай, ако няма проблеми. Акосе обрине, спираш коластрата. Изчакваш отново и започваш със Зелената енергия по същия начин. След това с ЕМК.
Детето не се обрива от всички, а само от едно. Ще установиш от кое и след това ще коментирате с д-р Найденов. Или тук.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 098
Здравейте мами,
от известно време давам Коластра , само че на фирмата LR. Добра е ,но малко скъпо ми се връзва, така искам да питам : кое от двете на Аквасорс е по-добре да взема- Колактив 3 или Колактив ТМ? И има ли изобщо разлика между двете?
Имам и друго питане. Купих Зелена енергия, но още не съм посмяла да дам, тъй като мъжа ми преди време пи и му влияеше доста зле на стомашно-чревния тракт. Забелязвали ли сте такива странични действия при децата си?

Разбира се, че има разлика. В Колактив има фактори на растежа и имуноглобулините. В Колактив 3 са добавени лактоферин, ацидофилус и пролин, който има отношение към хрущяла и колагена. Коментари и обяснения можеш да прочетеш на много места, а съставките можеш да ги видиш тук  http://www.bg-dabrava.com/product.php?id=2 - това е изписано на кутийте.
На въпроса - кое е по-добре да се взема? - Ами зависи кой го взема, за какво го взема. Не пишеш колко е голямо детето и с каква цел искаш да даваш колактив.

Зелената енергия съдържа люцерна и може да се получи някакъв ефект, въпреки че е много рядко. Пробвай като започнеш с малки дози.

Общи условия

Активация на акаунт