Отговори
  • Мнения: 0
 










До тук сме се събрали 79 бъдещи мамиочакващи своите 81 бебета.
Разбира се приемаме и нови попълнения.  Hug








Smile'S-втора бременност, София
blizoo- първа бременност, София
maria_1980- втора бременност
o_fortuna- първа бременност



Jael - първа бременност
Alt - първа бременност, Шумен



farmacka83- първа бременност, Варна
deizyre - първа бременност, София
tess-първа бременност, Варна



Magi_r- първа бременност, Стара загора
NBM- втора бременост, София
silna- втора бременост



Илианка- първа бременност, Шумен
¦ Val ¦- първа бременност, София
Ketka Brankova- първа бременност, Долна Митрополия
Dani Gavazova- първа бременност
elisakara- втора бременност



Maginty- втора бременност, София
vania kk-  първа бременност, Варна



peteto1981-втора бременност, София
mirence-първа бременност, София
Bosa Bosila-първа бременност
estelitka-първа бременност
dejira - първа бременност, Варна
Bubble 79 - втора бременност
stels-bels- втора бременност, Пловдив



полито- първа бременност, Плевен
veni-ta - първа бременност, София
TEDDY_BEAR - първа бременност
doroteq89- първа бременност
happymama- първа бременност



pepsi18- първа бременност, Пловдив



Simona_M- първа бременност
vanilla80- втора бременност, Варна
lady_u- първа бременност, близнаци,  София



bella-втора бременност
Ариана - втора бременност
Вяра - трета бременност



Бубичка-втора бременност, София
rox- първа бременност, Шабла
Mayal-втора бременност



Iskra_r- втора бременност, Русе
teobb- първа бременност



Аника Б- първа бременност, Варна
eleni-втора бременност
Simona S-втора бременност, Раковски
MamaGaby- втора бременност, Плевен
dtaseva- първа бременност,Русе
ragazza 84 - първа бременност, Пловдив
Evie- първа бременност,София
ciarabella- първа бременност,София



радос-втора бременност, София
ralyko-втора бременност, Шумен
ALEXA18-втора бременност,Пловдив
Медуза Горгонова- първа бременност, Бургас



Galka081- първа бременност
elsii - втора бременност, Перник
dididonev- първа бременност
mishi_tatko/mama- първа бременност,Лясковец
dani777k- втора бременност, София




blueeye®- втора бременност




Анито- първа бременност, Бургас
isepise- втора бременност, София



wella - първа бременност




Radost- втора бременност, Перник



tsutseto- втора бременност
Алексче- първа бременност, София
alex1501 - първа бременност



renka83- втора бременност, Пловдив



metaltina- първа бременност, Добрич
green eyes- втора бременност, София-Плевен



puppy88 - първа бременност, София
monikabiri - втора бременност, София



Patita- първа бременност, София
mariqna_89- първа бременност



bradata- първа бременност, Бургас
JanyAp- - втора бременност



Ilita- първа бременност
romanol- първа бременност, София



sveta82- първа бременност, София





avgust2011
парола: на лични от Бубичка









*БИБЛИОТЕКА*




БРЕМЕННОСТТА





Калкулатор
Акушерски календар
Календар на бременността
Прегледи и изследвания
Бременността по седмици
Хранене по време на бременността
Храни, забранени за бременни
Билки и бременност
Коремни болки и спазми по време на бременност
Калкулатор за препоръчително увеличаване на теглото по време на бременността
Неудобства и притеснения на бъдещата майка
Бременна с второ дете
Информация за всички бъдещи майки
Рискова бременност
Лечение на простуда и грип по време на бременността


ЦЕНТРОВЕ ЗА ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ



Марков - София
доц. Томова- София
МБАЛ Св София- София
МЦ "СВЕТА ПЕТКА"-София
МЦ Фемина - София
Токуда - София
Свети Лазар - София
Селена - Пловдив
Медикус Алфа /Даскалов/ - Пловдив
УМБАЛ Свети Георги - Пловдив
Майчин дом - Варна


ДРЕХИ ЗА БРЕМЕННИ



Conti
Reni
maximoda
GAP
MIA
ДЕВА
Beauty Mama



ИМЕ ЗА НАШЕТО БЕБЕ



Генератор на имена
Най-популярни имена в БГ за 2007г. и 2008г.
Български имена
БГ имена
Baby names & meanings
Baby names
Според произхода им по държави
Ключ и характер
Номерологичен календар - Ключ и професия




Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 16:53 от *blizoo*

# 1
  • Мнения: 433
Запис и лека и хубава нощ  newsm51

# 2
# 3
  • Мнения: 10
момичета аз съм в 8 г.с. и досега не са ме пращали на никакви изследвания.  Rolling Eyes  началото на февруари ще си вземам вече официално направление за женска консултация и няма да съм при личната вече а при АГто. ама досега нищо не са ми правили освен видеозона. нито кръв , нито урина , нито килограми са ми теглили...  newsm78    после ли става това? тя АГто каза че сис това направление което ще взема сега трябвало и някакъв картон...? какъв е тоз картон , сега ли се купува ... аз не разбрах... (не е детския ми картон от едно време , нали.....  Embarassed  )





# 4
  • Мнения: 10
искам и мен да ме поставите горе в датичкито когато всяка от нас ще има бебееее  Cry  моя термин е 18 август и ще имам първо бебе. казвам се Диана Николова от варна на 26 години Hug  мерси предварително

# 5
  • Мнения: 304
dididonev, и на мен до края на 10-та не ми бяха пускали нищо, но сега се започна - тегло, кръвно, разни размери на бебчето, БХС...  Wink 

# 6
  • Мнения: 139
Здравейте на всички и лека бременност!

Аз съм в 6 или 7 седмица, още не съм ходила на лекар. В момента живеем  в Южна Корея. На мен много ми се прибира в България Sad Въпроса е, 4е ме е шубе да летя бременна,с първото ни дете, което е на 3 годинки и половина(  и с една дебела персийска котка която също трябва да мъкна по летищата). Искам да се прибера и да ми се следи бременноста в България и дори да си родя там.  Не съм се прибирала от 2 години и половина. Не искам да се оплаквам, а просто да споделя и да ви кажа, какви късметлийки сте, че сте си в България, с близките си хора.
Дори си поръчах един апарат онлайн, за слушане на сърцето на бебето след 3тия месец. Дано вси4ко да е нормално и да отложа ходенето на лекар тук доколкото ми е възможно. Стискайте ми палци най-вече да се приберем благополучно през март или април!

Успех!   bouquet

# 7
  • Мнения: 88
Silvianna, добре дошла в темата и скорошно прибиране в БГ.
dididonev, предполагам, че като отидеш февруари с направлението за ЖК и те диспансеризират (първия път тази думичка ми прозвеча страшно като хоспитализират  Shocked), тогава ще почнат да ти правят изследвания. Тази сутрин ще ходя при доки и се надявам да разбера повече, а и да си взема клипчето на бебо!  Heart Eyes
Хубав ден на всички!  Hug

# 8
  • Мнения: 4
Момичета, добро утро! Имам въпросче за моите прословути седмици дето така и не можах да ги оправя  Embarassed . Нали ви казах, че по сметки съм в 10 /даже май 11 вече/ , а по размер според ехографа 8 /може би и 9 е станала/. Та въпроса ми е - аз сега кое да взема за вярно и кога да ходя да ме записват за ЖК и кога да ходя на БХС или там което беше за Даун??? Докито ми каза да ходя на 18.01, после пак след 2 седмици. Да ама аз като казах на дружките и сестра ми и те викат тая луда ли е да те вика на всеки 2 седмици и то отначало. А то наистина за 1 месец 2 пъти ходих, не че ми пречи, то ако зависи от мен всеки ден ще си го гледам дали е добре. Ама дали е нормално толкова често да се ходи? Мъжа ми пък вика да не му станело нещо от този ултразвук толкова често. Въпросчетата ми повече станаха май, аз всяка сутрин се събуждам с нова питанка, ще ме извините за което  Embarassed .
Другото което се чудя е дали мойто доки не ме претупва нещо. Казвала съм ви и преди, че съм ходела при нея, абе от 3-4 години съм си при нея, тя ми излекува кистите и др. проблеми и благодарение на нея ще имам бебе сега. Наистина съм и много благодарна, но все си мисля, че не е като преди. Преди никога не съм си влизала точно на часа, имаше закъснение поне 1 час и то защото се обясняваше страшно много и гледаше абсолютно всичко, даваше съвети дори и за други проблеми. Сега прегледа ми е не повече от 5-10 минути със събличането и обличането!!! Лягам, пъха ми сондата, добре е бебето, има пулс и айде. Няма въпроси - боли ли те, сърби ли те и т.н. Аз питам само, иначе отговаря. Незнам дали е нормално така да протича прегледа за бременност. Кажете вашите как протичат?

# 9
  • Мнения: 1 382
Добро утро и от мен!
Добре дошли на новите момичета!  Hug
Силвиана, дано скоро се върнеш в БГ.
Нан, много съжалявам, дано да края на годината видиш пак двете чертички  Hug
Тес винаги има разминаване между седмиците по цикъл и по ехограф, но щом те вика  пак лекарката след две седмици ходи. На мен предната бременност ме викаха на две седмици през цялата бременност и всеки път ме гледаха на ехограф, така че не мисля че това е проблем за бебето. Иначе и моят лекар не е много подробен, а и аз като вляза в кабинета си гълтам езика и забравям да питам каквото съм си наумила.

*blizoo* поздравления за офомянето на темичката.   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 054
Добро утро на всички! Благодаря за новата темичка.   bouquet

Тес, седмиците са само едни - пресметнати по последната редовна менструация. Според тия седмици се ходи на ФМ и БХС. Ехографа може в един и същи ден да даде отклонение, защото и разлика от 2мм. при отбелязването на лекаря променя нещата.
Прегледите така протичат принципно при нормална бременност, при която лекаря не следи определен проблем. Има сърдечна и двигателна дейност, отговаря на еди коя си седмица и така.. Реално сега друго не може и да се види. Не може да ти показва ръце, уши, очи Simple Smile
От ултразвука на бебето не може да му стане абсолютно нищо дори и всеки ден да се гледа. Ако те викат през 2 седмици и те гледат всеки път се радвай, защото ехографите по здравна каса за цялата бременност принципно са 2... Представи си, ако можеше да го видиш само 2 пъти за цяла бременност. Безумие за мен от страна на касата. Crossing Arms

Моя преглед е довечера.. ако може мъж ми да се измъкне от работа, че да ни закара и да гледа Преслава през това време  Tired

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Добро утро и от мен  bouquet Дали може и мен да ме вместите на почетното табло горе Blush Първа бременност, Бургас, 29 август теоретично Hug

Промених си режима тотално - досега си лягах към 2 часа и спях докъм 9, а сега ми се приспива рано и се бухвам в леглото още към 10,30-11,00 и сутрин цъфвам по никое време още... по тъмното Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 165
 newsm68 newsm68 newsm68 Хоп-троп ето ме и мен
Добро утро!
Гледам сте обсъждали течението- и аз имам такова и от доки знам, че е нормално при бременност да се засили  Peace

# 13
  • Мнения: X
Добро утро, момичета, благодаря на *blizoo*  за новата тема.
Нан, съжалявам, желая ти скоро отново да видиш двете чертички.  Hug

Вчера при зъболекаря мина много добре, оправи ми два големи кариеса почти без болка и ми минаха притесненията.

# 14
  • Мнения: 10
tessне се тревожи и моите прегледи минават по този начин. и аз се притесних да не ме претупва нещо  newsm78  но се оказа че е така при всички горе долу Simple Smile желая ти лека и безпроблемна бременност   Hug










Общи условия

Активация на акаунт