Отговори
# 195
  • Мнения: 1 086
По принцип лимоните са с най-много анти-бактериални свойства....
Лимоните са богати на полезни вещества, съдържат минерали, витамини A, B, B2, P, C и фитонциди. Кората на лимоните е богата на ефирни масла.
 източник http://gotvach.bg/n5-5557-%D0%9B%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D … D1%82%D0%B2%D0%B0

Принципно всичките плодове чистят организма и честно казана не съм съгласна с това, че може да си докараш язва от тях. Мисля, че има далеч по-вредни храни, които не щадят стомаха. Но в крайна сметка това е една друга тема, която не ми се засяга.
 humanis също така е споменала, че храната трябва да е лека и по възможност вегетарианска, аз лично бих се спряла на веганска или директно на сурова.

И не на последно място- за да се постигне хармония на духа и тялото, второто трябва да се изчисти от всички "излишни" натрупани вещества в него. Факт е, че храносмилателната ни система не е устроена за повечето от нещата с които се храним и те се отлагат и гният в организма ни...В крайна сметка "човек е това, което яде"...само си мисля докато ям лимони дали ще съм кисела  Joy

# 196
  • Мнения: 958
Само да вметна, витамин Ц-то много бързо "изчезва".
За това ампули, фреш или дори разрязан цитрус е добре да се пие/яде до 10 минути след приготвянето му, така че ако 10 лимона се изцедят и пият цял ден, няма да има много витамин Ц в тях  Peace
Всеки си знае, аз го бях чела, преди доста време, но имам камък в жлъчката и така и не се престраших, затова пък всяка сутрин пиех топла водичка с един-два лимона и лъжичка мед, и така не се разболявах по яла зима, ама напоследък просто нямам време, но сега мисля да започна пак.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 336
А как стои въпроса с лимоните и малките деца?

# 198
  • Мнения: 3 929
Привет момичета!
Това с лимоните ме заинтригува, защото аз обичам да пия вода, с изцеден в нея лимон. Преди го правех всяка сутрин, но спрях. Понякога просто ми се допива - не заради изчистването, а заради самия вкус и удоволствието, което ми доставя. Може и да се пробвам, макар и в не този краен вариант.

Nadia79, когато постигна желанието си, благодаря. Не винаги, но много рядко ми се случва да забравя да благодаря в момента на сбъдване на желанието ми, но го правя малко по-късно. Като цяло, правя като теб - благодаря предварително за това, което желая. Изградила съм си навика всяка сутрин, докато пътувам за работа, си казвам молитвата "Отче Наш...", след което започвам да благодаря за нещата, които искам да се сбъднат, все едно се сбъдват сега. После благодаря за всичко, което се случва в живота ми - независимо как ми се струва в момента, независимо как изглежда в моите очи - добро или лошо. Просто, за да не пропусна нещо, за което да благодаря.

Obsi, натрапчивите мисли гоня с положителни такива. Както много хубаво го е казала simplyyaven, "с дисциплина на мисълта". Щом ми мине лоша мисъл през главата, казвам й наум "отивай си" и веднага я замествам с хубава такава. Навик. Постоянство. Гоня, гоня, гоня. С времето и с практиката това се постига, човек се научава.

# 199
  • Мнения: 620
Да правилно си разбрала lolilita_ , храната трябва да е лека, но в никакъв случаи само на лимони. Рецептата е на Дънов, аз съм фенка на рецептите му за всичко, определено работят. Ползвах преди само тези с мисли и постъпки, но скоро открих из нета , че има и с плодове, вода и билки.



в клипчето на Аnaximandra е дадено да се режат на две след обиколка на определен участък от тялото и да се изхвърлят. Явно попиват негативните натрупвания и не се пият. Пак ще го изгледам, ако някой е разбрал друго да сподели.  Peace

simplyyaven, точно си го казала за дисциплината  Hug

Africa , рецептата е за прочистване на черен дроб, малките деца не се замърсени все още. Аз реших след спиране на цигарите. Както споделих и в преден пост мислите и поточно лошите са свързани с нечист черен дроб.

# 200
  • София
  • Мнения: 173
Здравейте,момичета и момче!
Чета ви от известно време по препоръка на приятелка и сега реших да се разпиша при вас.
Да си призная честно - не обичам да чета книги и не съм чела нищо от авторите,които сте посочили.
Четейки ви , обаче и като споделяте прочетеното от различни автори ми ставаше интересно,защото повечето от нещата аз съм ги правила така и някакси съм ги знаела вътрешно.Даже за много неща съм си мислела,че ги знам само аз и че само аз постъпвам така  Blush и затова ми беше интересно споделеното от вас и откривах,че има и други,мислещи като мен   bouquet
Имам много силно развита интуиция и както често обичам да казвам - на крачка съм пред останалите.
Сънувам изключително рядко,обикновено когато съм под напрежение и за сметка на това сънищата ми винаги са пророчески.Много примери мога да дам от личния си живот,но да не ви оттегчавам още с първия пост.
Благодаря за темата на sv_harmony    bouquet и на всички пишещи тук   bouquet

# 201
  • Мнения: 1 422
Процесът няма общо с витамин С. Точно същото се получава (извличането на токсини, регулирането на килограми, регулирането на леки отклонения в кръвното налягане и кръвната захар) при ползване и на други форми от цитрусови плодове (аз лично практикувам етерични масла, както писах вчера  Grinning).

Някога имах отворен гастрит, който ликвидирах с една тибетска рецепта с извлек на чесън във висок процент спирт, комбинирана с чистене на черния дроб с ябълков сок и приемане след това на лимонов сок и зехтин. Маса лекари ми обясняваха "рисковете", но аз вече бях тръгнала по алтернативния път към тялото по друга причина и знаех какво мога да постигна. Сега имам абсолютно здрава храносмилателна система, ям много люто (количество и качество), реагирам перфектно на храни. Изобщо идеята с "пробиването" на стомашната лигавица от разреден лимонов сок е  Laughing Язвената болест не се предизвиква от такива леки натоварвания като малко лимони, ако не са налични другите рискове холистично погледнато. Язвата е силно повлияема от цялостното отношение към тялото, нивото на стрес, регулярността на храненето, приемането на фибро-храни (по-скоро липсата им в храненето) - някога доста четях по въпроса и проверявах върху себе си.

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 14:17 от Рози и рози

# 202
  • у дома
  • Мнения: 708

Някога имах отворен гастрит, който ликвидирах с една тибетска рецепта с извлек на чесън във висок процент спирт, комбинирана с чистене на черния дроб с ябълков сок и приемане след това на лимонов сок и зехтин.
Рози, имаш ли подробно инфо за тази с ябълките  newsm78  Praynig
Намерих я в неизяснен вариант в последната част за лимоновия сок и зехтина - колко време и как се редуват  newsm78

# 203
  • Мнения: 620
Рози и рози  Heart Eyes ти си комибинирала двете "опасни" рецепти и си се излекувала. Много е оптимистично да се четат такива мнения.

rehab , добре дошла и споделяй  bouquet


fastuche , http://www.zemianazaem.com/archives/94,  тук има едно порчистване с 15 кг ябълки и други неща

# 204
  • Мнения: 385
Първо, да ви благодаря за позитивната енергия - днес изписват моя дядо! Hug Да е все по-добре и физически, и душевно.  Praynig
Mного ми допада темата за прочистването, точно вчера четох за постът и молитвата. Та явно е време да предприема нещо в тази насока. Peace
Ето нещо като съпътстваща терапия Simple Smile http://podsaznanieto.com/razmisli/2011/01/09/834

# 205
  • Мнения: 3 118
Първо, да ви благодаря за позитивната енергия - днес изписват моя дядо! Hug Да е все по-добре и физически, и душевно.  Praynig

Много хубаво! Поздравления!  Hug Hug Hug

И аз съм фенка на лимоните. След житния режим, ще взема да пробвам лимонения. Хех, пак по Дънов  Peace

# 206
  • Мнения: 1 422
Някога имах отворен гастрит, който ликвидирах с една тибетска рецепта с извлек на чесън във висок процент спирт, комбинирана с чистене на черния дроб с ябълков сок и приемане след това на лимонов сок и зехтин.
Рози, имаш ли подробно инфо за тази с ябълките  newsm78  Praynig
Намерих я в неизяснен вариант в последната част за лимоновия сок и зехтина - колко време и как се редуват  newsm78

Ще разкажа, но предупреждавам, че всеки сам си носи отговорност за тялото, защото само той си го познава  Laughing.

Започва се с 10 дни ядене успоредно с другата храна на 10 ябълки на ден (аз така съм го правила), като се препоръчва да се махне месото, яйцата и прясното мляко от храненето за целия период на режима. След това 2 дни пиене само на ябълков сок, може с пулпата. Вечерта на втория ден след 19 часа (има цикли на функциониране на отделните органи и системи и в зависимост от тях (активен/ пасивен период) се правят режимите за активно прочистване) се разделят 100 грама чист студено-пресован зехтин и 100 грама лимонов сок на 4 порции. Пие се сместа (като се разбърка добре не е неприятно, все едно сос за салата) през 15 минути по една порция и се ляга в леглото на топло с грейка или шише с топла вода на черния дроб (дясно подребрие).

Има хора, които го правят с голямата доза, която е общо 200 грама, аз не съм го правила така и нямам опит. В един момент става малко странно усещането в стомаха, но не беше някаква драма (тъй като съм правила йога упражнението със солената вода за промиване на храносмилателната система - то е доста по-драстично, докато тръгне успешно). След това заспивате. Аз преди сока и зехтина взимах топла вана, за да се отпусне цялото тяло и дишах лайка (тогава нямах още етерични масла, това първо съм го правила през 1998 година!!). В следващите 10 дни пак не съм яла месо, яйца и прясно мляко, защото белтъчините пречат на процеса на последващо очистване. Като цяло ви предстои голямо ходене в тоалетната (извинете натурализма) през дните, така че го разположете добре във времето (примерно да не сте в командировка)  Embarassed

Аз съм го правила 2 пъти през тези 12 години. Хайдееее от подсъзнанието го обърнахме на ... тоалетна  #Crazy Heart Eyes

# 207
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Принципно всичките плодове чистят организма и честно казана не съм съгласна с това, че може да си докараш язва от тях. Мисля, че има далеч по-вредни храни, които не щадят стомаха. Но в крайна сметка това е една друга тема, която не ми се засяга.

В крайна сметка "човек е това, което яде"...само си мисля докато ям лимони дали ще съм кисела  Joy
Някъде бях чела (май в книгите на Харви Даймънд за разделното хранене), че дори цитрусовите плодове реално алкализират организма. Не знам колко е вярно. Аз имам проблеми със стомаха, но съм забелязала, че никога не са свързани с ядене на плодове и зеленчуци, докато от препечена филийка може да се превивам от болка цял ден. Смятам да започна чистенето, ще ги разреждам с много вода и ще слушам тялото си. Ако не иска да стигне до 10 лимона, няма да се насилвам.

Офф. Пит, готин подпис Wink. В първия момент се зачудих кога пък съм успяла да постна без да се усетя.

в клипчето на Аnaximandra е дадено да се режат на две след обиколка на определен участък от тялото и да се изхвърлят. Явно попиват негативните натрупвания и не се пият. Пак ще го изгледам, ако някой е разбрал друго да сподели.  Peace
Точно. Търкалят се по посока обратна на часовниковата стрелка по чакрите и навсякъде, където чувствате напрежение и натрупване на негативна енергия. После се срязват на две, като се стараете сокът да не попада по вас и се изхвърлят. Ръцете и ножът се измиват внимателно. Мантрата се пее 108 пъти - това са 4 превъртания на клипа.

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 15:03 от Делфина фон Ю.

# 208
# 209
  • Мнения: 1
Рози и рози , може изкаването ми за язвата да е малко било крайно. Но забелязала съм,че като приемам лимон на гладно и после стомахчето ми е доста разстроено.А Например последните години много хълцам ..... и съм сигурна,че това идва от лютивото, което обожавам и проблема е в стомаха , а не диафрагмата  - много съм смешна хълцам всеки ден за щяло и нещяло - хората много ми се радват, но си знам,че това е проблем!!!!!! Моля те напиши тибетската рецепта за гастрита Wink

Общи условия

Активация на акаунт