Отговори
# 360
  • Мнения: 957
Новината, която чух беше по новините на тв7, според изследване на американски учени. Тъй като звездите и планетите от край време си се местят, смятам наистина за напълно реално и зодиакалните знаци да не отговарят на датите. Не съм астролог (а и мисълта ми за преместването на съзвездия не касаеше единствено астрологията). Но доколкото знам, зодията се определя от  съзвездията, в които се намира Слънцето при раждането на човека...

пп Мисълта ми във вчерашния пост беше, че земята под нас се променя; небето над нас - също, а ние сме доста бавни в промяната си.

# 361
  • Мнения: 287
Цитат
Допреди римската империя е имало 13 зодии, и месеците са били 13- по 28 дни всеки, и са били свързани с фазите на луната (28 дни от новолуние до новолуние и с менструалния цикъл на жените).
13-тата зодия е била зодията на паяка , съзвездието и се намира между Скорпион и Стрелец... родените под този знак се счита че имат свръхесетивни (прорицателски)способности.
Сега това съзвездие се нарича Официус. И макар да се намира върху еклиптиката, не се счита за зодиакално съзвездие, въпреки че това позабравено съзвездие е по-различно от всички други, защото бележи центъра на нашата галактика...


Юлий Цезар направил реформа на календара и си присвоил името на един месец, а тринайстия месец и тринайстата зодия -изхвърлил от календара, защото бил суеверен и си мислел че така ще измами съдбата..
след него име на месец си присвоил и Октавиан Август..
и месеците си останали 12, вече никой не ги свързвал с циклите на месечината и на жените, зодиака си останал осакатен

годината преди Цезар е имала 13 месеца-по един за всяка месечина, и астролозите са отчитали всичките тринайсет съзвездия в хороскопите си.
След манипулацията върху календара, направена от Цезар,
13 е било набедено за число на лошия късмет, но всъшност е свещено число на съдбата , почитано от най-различни древни народи, вкл. прабългарите и маите, които свързвали 13-те луни с 13-те плочки от корубата на "космическата костенурка"..
някои го наричат 'Змиеносец", други са го наричали по друг начин.
Но в това съзвездие еклиптиката пресича млечния път почти по средата,
и да се пропуска толкова забележително съзвездие от зодиака е проява на невежество

Цялата ни Слънчева Система се върти около тази точка от небесната сфера за около 26 000 години, а Млечния Път променя ъгъла по който пресича еклиптиката(пътя на Слънцето проектиран на нощното небе)пак около същата точка,
и макар звездите в това съзвездие да не се виждат ясно заради облаците звезден прах в централните ръкави на галактиката или заради огромната с гравитация, то именно там се наблюдават най-често избухвания на свръхнови , както и много от т.нр "пулсари" за които учените все още нямат единно мнение какво представляват загадъчно и интересно съзвездие, както и да го погледнеш.

 Grinning

# 362
  • Мнения: 3 034
Само че римляните не са авторите на 12-те зодиакални знака. Като повечето си митологични и научни знания, те "заемат" от древна Гърция и лепят нови етикети, за да го направят да изглежда по-оригинално. По същия начин, по който прекръщават древногръцките богове, само че не им стига акъла да им дадат и нови занимания.  Laughing Астрологията се ражда във Вавилон около 1000 години преди новата ера (доколкото ни е известно, защото по-ранна документация липсва по смисъла на сега приетите научни норми) и има 12 знака. Същото в Египет. А от Древногръцки митове и легенди мисля всички знаят откъде идват имената на сегашните ни астрологични знаци, с уговорката, че и гърците са заимствали и доразвивали по-стари от техните митове, но поне астрономия са владеели. Който чете английски, макар Уики да не е любимият ми източник, статиите за историята на астрологията са достъпно написани и доста изчерпателни:

http://en.wikipedia.org/wiki/Zodiac - тук има дори таблица, от която се вижда, че от древността в различни култури са си все 12 знака  Grinning
http://en.wikipedia.org/wiki/Hellenistic_astrology
А ето го и въпросният Змиеносец и защо е съзвездие: http://en.wikipedia.org/wiki/Ophiuchus_(astrology)
Както се вижда, имало напъни и за 14-ти знак.  Mr. Green

# 363
  • Мнения: 65

Както се вижда, имало напъни и за 14-ти знак.  Mr. Green
"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух за меда  Joy

# 364
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моето мнение за стрологията е някъде посредата. Намирам го за балансирано и се опитвам така да гледам на почти всичко. Беше ми интересно как като започнах да се заглеждам по камъни все налитах на един. От астро гледна точка не беше моя. След доста време попаднах на съвет да се избира камък на противоположния знак - на 6 знака напред или на другия край на диагонал в кръга камъка. И точно него все виждах, харесвах и използвах. Може да е съвпадение, но ме впечатли и го приех заради това, че го бях забелязала.

Иначе наистина при зодиите върху които имам наблюдение коригирания знак е абсурден споерд мен. Само степента на абсурда е различна. Като се смени елемента и отива съсвем другаде. Представете си само новите лъв, овен, риби, скорпион... пък и както писахме - къде е телец, къде близнаци... те даже не живеят в един свят Wink

# 365
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Два пъти съм била на астролог и двата пъти ми увисва ченето.

Както и да е ...преди няколко страници се заговори за знаците,
какво ни казват, предупреждават, насочват...това ме размисли
днес:

Какви са тези знаци?

Това са каквито и да е събития или информация от околния свят, която намира отклик в нашето сърце.
Ако ви дразни червеното на светофарите докато отивате на работа, ако на улицата вниманието ви привлекат пияни мъже, ако приятелите ви, сякаш са се наговорили, изведнъж започват да ви питат дали няма да се жените- това са знаци за вас, и именно за вас, защото на тях реагира вашата интуиция.

Знаците могат да бъдат далечни и близки.

Далечни знаци. Това е информация, която вие слушате по радиото, виждате по телевизията, прихващате случайни фрази в транспорта. Това са събития, които се случват на чуждите хора и извикват у вас радост или тревога. Вашите чувства ви говорят, че тази информация е предназначена за вас, че тези или други събития могат да се случат във вашия живот и вие имате още време, за да ги поправите или приближите.

Близки знаци. Това са събития, които се случват на ваши близки, познати, приятели. Това е, което ви се набива в главата, нещо, което се повтаря доволно често покрай вас, това могат да са сънища, картини, които неочаквано изникват в ума ви, песни, които си припявате. Тези събития извикват у вас чувства - добри или лоши, те предизвикват вниманието ви и вие започвате да мислите за тях.
Близките знаци означават, че някакво събитие се приближава към вас и вие трябва да сте готови за житейска изненада. Такива знаци означават промени в живота ви в течение на година.

Знаците могат да ви предупреждават за опасност, подсказвайки ви какво ви е необходимо да промените в живота си. Знаците могат да ви разказват за предстоящи интересни събития или да бъдат предвестници на реализацията на най-заветната ви мечта.

Наблюдавайте света - много е интересно да получавате подсказване от него, и лесно може да се научите на това.

Упражнение Разходка

Необходимо е да отидете на някое място, където можете спокойно да се помотаете, желателно е ново, непознато място. Да се настроите на чудо и да бъдете готови да приемете посланията.
Ако имате някакъв въпрос, задайте си го в началото на разходката, а по времето и - не мислете за проблема. Не планувайте маршрута от по-рано, а просто вървете където ви видят очите и забелязвайте различните детайли и подробности, които ви се случват и които срещате по пътя си.
Би трябвало с времето да разберете защо и какво се случва с вас.
Прекратявате разходката, когато сами почувствате това. Много е важен и самият път, по който сте минали.


Из нета

# 366
  • Уханното пристанище на Вселената
  • Мнения: 0
Здравейте. Днес е Антоновден - Честито на всички именници. По този повод ви изпращам молитвата на Св. Антоний. Аз я получих миналата година в единствената църква в България, носеща името на този светец - намира се в Мелник.

Преподобний  Антоний Велики – 17 януари

Онези, които носят името на този светец, могат да търсят закрилата му винаги, но ако го правят съзнателно и с искрена молба на 17 януари, през цялата година ще имат помощ свише и няма да имат сериозни житейски или здравословни проблеми. Освен православната традиция и обичаите, известни за този ден, всеки, който носи името на Свети Антоний или иска помощ от него за конкретен проблем, може да прочете три пъти следната молитва:
„Обръщам се с вяра и надежда към Свети Антоний, за да го помоля да изчисти от всяко зло живота ми, здравето, мислите, чувствата, емоциите, постъпките и думите. Аз съм (името и фамилията, дата на раждане, посочете къде се намирате). Моля да ми помогнеш, свети Антоний, през тази година да се справя с тези мои проблеми (посочете по важност три неща). Закриляй ме,  (посочете едно желание). Да бъде волята ти! Благодаря!"

Този светец помага при тежки болести, психични проблеми, негативни намеси – магии, проклятия и уроки, за среща със сродна душа, при недъзи на малки деца. Ако в рода Ви има наследствени болести може да помолите Свети Антоний, ако е възможно, да ги премахне от поколенията след вас. Молитвата Ви ще бъде чута, ако Вие или някое от децата Ви очаква бебе.

# 367
  • Мнения: 3 034
Free Will , това с разходката е много интересно, ще пробвам. Благодаря!  Simple Smile При кои астролози ходи, че така се впечатли? Защото аз все не мога да се позная в хороскопи, които са ми правили. Познавам се в слънчевия си знак, но оттам нататък трактовките им са далеч от мен.  newsm78

Не знаех, че днес а Антонов ден, не познавам Антоновци, но молитвата ще кажа, благодаря, че я сподели Buba-Mara  Hug

"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух за меда  Joy

Мда. Ама той 14-тия още по-измислен.  Laughing

# 368
  • Мнения: 620
пример за положително мислене , един представител на Светлината

Негови думи:):
"Как променям света?

Променям света с позитивно мислене и интересни идеи. Никога не се предавам, а когато всичко се движи срещу мен обичам да казвам „Всичко е срещу мен?! НЕ!!! Аз съм срещу всичко...” Този мой инат ми помага да се справям с трудностите. Когато все повече и повече хора започват да мислят по този начин, движението ще стане еднопосочно и то към върховете на щастието."-
Математикът Аполоний би свалил шапка на гениален български ученик
www.-spam093-
[caption id=attachment_66447 align=alignleft width=300 caption=Гениалният ученик Радко Котев смая
Сподели

# 369
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
„Всичко е срещу мен?! НЕ!!! Аз съм срещу всичко...”

Много ми хареса.

# 370
  • Мнения: 287
Само че римляните не са авторите на 12-те зодиакални знака. Като повечето си митологични и научни знания, те "заемат" от древна Гърция и лепят нови етикети, за да го направят да изглежда по-оригинално. По същия начин, по който прекръщават древногръцките богове, само че не им стига акъла да им дадат и нови занимания.  Laughing Астрологията се ражда във Вавилон около 1000 години преди новата ера (доколкото ни е известно, защото по-ранна документация липсва по смисъла на сега приетите научни норми) и има 12 знака. Същото в Египет. А от Древногръцки митове и легенди мисля всички знаят откъде идват имената на сегашните ни астрологични знаци, с уговорката, че и гърците са заимствали и доразвивали по-стари от техните митове, но поне астрономия са владеели. Който чете английски, макар Уики да не е любимият ми източник, статиите за историята на астрологията са достъпно написани и доста изчерпателни:

http://en.wikipedia.org/wiki/Zodiac - тук има дори таблица, от която се вижда, че от древността в различни култури са си все 12 знака  Grinning
http://en.wikipedia.org/wiki/Hellenistic_astrology
А ето го и въпросният Змиеносец и защо е съзвездие: http://en.wikipedia.org/wiki/Ophiuchus_(astrology)
Както се вижда, имало напъни и за 14-ти знак.  Mr. Green

Е аз нямам намерение да споря кой прав кой крив.Просто продължих с развлекателното четиво и любопитните факти Simple Smile Иначе виждам логика в това месеците да имат нещо общо с циклите на луната. Харесва ми идеята и за 13 зодия, такава съм си, харесвам новостите пък и 13 ми е любимо число (даже родих на 13 -ти по тоя повод Simple Smile ) Иначе като се разчетох, определено имам много черти от Змиеносеца .С мъжът ми сме в една зодия(по старата система),сега сме в различни,което има доста по-голяма логика, защото ние с него изобщо не си приличаме. Не вярвам в хороскопите и "предопределеното" от звездите, но от чисто любопитство бих отишла сега на един астролог който би направил изчисленията си по новата система.Иначе е обяснимо защо "класическите" астролози отричат новата система. Това подставя под съмнение цялата им теория и "практика".Ето виж реакцията на Вокс- живо доказателство.  Laughing

# 371
  • Мнения: 65
Ето виж реакцията на Вокс- живо доказателство.  Laughing
Системата , по която "работи" Вокс е проверена, може и ти да я провериш Stuck Out Tongue

# 372
  • Мнения: 440
Момичета,въобще не смогвам да ви чета.Записвам се и се връщам в предната тема Peace

# 373
  • Мнения: 77
момичета искам да ви помоля за вашата енергийна помощ.утре съм на операция на очите и се надявам всичко да мине добре!

иначе относно знаците,които непрекъснато ни заобикалят... мога да кажа,че аз много често виждам такива,много често улавям интуицията си,която има да ми каже нещо.почти винаги ги разпознавам,но реагирам по-бавно за тяхното значение.
за новия зодиак....аз и по новия, и по стария все съм теле Crazyсъщо и всички от моето семейство съвпадат със "старите"си зодии.

# 374
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чудесно да мине утре операцията ти!!!

Общи условия

Активация на акаунт