Отговори
# 630
  • Мнения: 1 422
Никой и нищо не може да даде,да научи някого на нещо-може само да му помогне да го открие в себе си. Peace

Пуф, отварям аз като за добро утро и пак хубви неща написани..... Успехи и щастие на всички през тези хубави седем дни, момичета (и самурайче  Wink )

# 631
  • Мнения: 9
В случай ,че сте го позабравили ,  - Десетте ключа на щастието-Дийпак Чопра http://vbox7.com/play:93ce59be за една наистина прекрасна седмица Peace

# 632
  • Мнения: 730
отново тичам в листата в парка, въргалям се по тревата, пускам хартиени лодки, зяпам звездите...

Това ми хареса много   bouquet  Прекрасен ден  Simple Smile

# 633
  • Мнения: 1 422
„…широтата и обхватът на всеки говорещ се определят от онези, които го слушат.  Думите на Руми може да са като дива градина, пълна с билки, лугачка,смърч и храсти, но посетителят има право да избере какво му харесва. Красивите цветя се обират веднага и малцина обръщат внимание на бодливите растения. А истината е, че именно от тях често се правят най-добрите лекове.

Нима не е същото и с градината на любовта? Как любовта може да бъде достойна за името си, ако избираме само красивото и загърбваме трудностите? Лесно е да се радваш на хубавото и да не харесваш лошото. Това го може всеки. Истинското предизвикателство е да обичаш едновременно и хубавото и лошото, не защото без нощ няма ден, а защото трябва да надскочиш такива описания и да приемеш любовта в нейната цялост.”

Из книгата на Елиф Шафак за Руми и Шамси Тебриз „Любов”

# 634
  • Мнения: 73
Момичета, мили феи, да ни е честита и щастлива новата седмица Hug Прочетох предишните 2 - 3 стр. и ми се иска да ви споделя нещо, което снощи четох и силно ме зареди за пореден път. Не мислите ли, че е важно всяка сутрин по 10- тина минути да се зареждаме с енергиите на радостта, любовта и силата да творим прекрасния си ден? Понякога не намираме толкова малко, а толкова ценно време за душата ни, за истинския ни живот? А така, ден след ден ние превръщаме себе си в това, което искаме да бъдем. Чистим ли извора, той ще тече все по - изобилно Heart Eyes Обичам ви и споделям нещо хубаво с вас -

Ти си творецът на своята реалност 
Една вечер се срещнах със своя приятелка. Заговорихме се за „Тайната”(законът за привличането в действие). Споделих й някои неща своя опит, а тя пък ми сподели от нейния. Обменихме ценна информация и за визуализациите. За това: как човек „трябва” да мечтае, за да се сбъдне желанието му, или за да се осъществи мечтата му? На базата на съвместния ни опит стигнахме до прозрението, че човек просто „трябва” да мечтае за удоволствие и да се наслаждава на образите в ума си, като остави настрана нещата за това, че желанието или мечтите му все още не са се сбъднали.
И двамата отбелязахме на базата на личните си преживявания, че когато мечтаем просто заради насладата от мечтата, желанията ни се осъществяват много бързо, защото не се опитваме да накараме нещо да се случи (което създава съпротивление в нас и за това понякога имаме усещането, че на молитвите не ни се отговаря). Прозряхме също, че ако човек иска отговор, решение, осъществяване или сбъдване трябва да намери начин да бъде истински благодарен предварително, да достигне онова място в съзнанието си, в което знае, че поисканото вече му е дадено по силата на самия Закон за Привличането.
И затова, в крайна сметка като знаем това (че вече ни е дадено), не ни остава нищо друго освен да мечтаем заради удоволствието от самия процес. В светото писание, това е изразено чрез думите: Нека ви бъде според вашата вяра.
На другия ден приятелката ми преживяла това, което илюстрирах току-що на практика. Ето нейната история: „Лежах си в своя дом. Мечтаех за разни неща. Беше ми хубаво. След това се замислих, че искам новa пералня. Мисълта за нея възникна спонтанно в съзнанието ми. Видях я в ума си….почувствах я сякаш вече беше в кухнята ми, сякаш вече бях облякла изпраните от нея дрехи, които ухаеха на свежест и чистота . Стана ми много приятно от това видение. Почувствах се благодарна за това, че ми беше толкова добре, докато си представях новата си пералня. Не се опитвах да я материализирам със силата на ума и волята си. Просто се наслаждавах на възникналата картина и усещания във въображението ми. След това насочих мислите се в друга посока, която ме караше да се чувствам добре и забравих за пералнята.
Същата вечер телефонът ми иззвъня. Беше един мой скъп приятел, който жънеше големи успехи в бизнеса си напоследък. Той ми каза, че нещо го „човъркало” цял следобед да ми се обади и затова набрал номера ми и изчакал, докато вдигна слушалката. След това ме попита как съм и дали нещо ми е нужно. Имал успешна сделка през днешния ден и искал да ми направи нещо като подарък.
При тези негови думи в съзнанието ми изникна отново образът на пералнята, за която се бях размечтала преди няколко часа. Казах му, че искам нов перална машина, а той отвърна – „добре”. Казахме си още няколко неща и затворихме телефоните си. Не знаех какво да очаквам, затова продължих вечерта си както обикновено. На другата сутрин още, докато бях в леглото на входната ми врата се позвъни. Станах и отворих. Беше моят приятел, пред него седеше чисто нова пералня “Bosh”. Имаше още двама помощници със себе си, които явно я бяха донесли до вратата ми. Затихнах от възхита. „Тайната” (Законът за Привличането) отново проработи, произнесох с възторг в себе. Прегърнах своя приятел и му благодарих искрено.”
По късно, тя ми сподели всичко това.
Какво мога да кажа. Молитвите се сбъдват. На въпросите се отговаря. Задачите, които сме поставили пред себе си имат решение. Мечтите ни могат да се осъществят. Въпросът е тук, че молитвата и сбъдването й; задачата и решението; въпросът и отговорът; искането и осъществяването са две различни неща. Някой беше казал, че ако не получаваме отговор на молитвите си, значи зле просим.
Според Учението за Законът за Привличането (част от приложението му беше показана чрез предишния пример), когато поискаш нещо, след това трябва да приведеш своето вътрешно състояние в режим на получаване. Затова, когато сме безгрижни, щастливи, благодарни, весели, усмихнати и просто мечтаем за удоволствие, заради животът, с който ни изпълва мечтата ни, сякаш всички врати се отварят пред нас. По тази причина толкова много хора казват: „Спри да се взимаш толкова на сериозно и спри да се питаш защо няма отговор, защото точно това ти пречи да го чуеш и да го намериш.”
Вселената отговаря чрез Законът за Привличането на сигналите, които се излъчват от нас (тези сигнали,{вибрации} се дължат на мислите, който мислим във всеки момент). И ако тя чува от нас: „защо няма отговор”, ни дава въпроси и задачи, на които не можем да намерим отговора (и не защото, той не съществува, а защото гледаме в неправилната посока). Ако пък Тя чува от нас: „весел съм; всичко е наред; мечтите ми се сбъдват; всичко е на моя страна, благодарен съм че съм жив; с лекота намирам всичко, което е важно за мен; животът е прекрасен; обичам живота си; обичам хората; обичам целия свят, то вселената чува от нас този сигнал, като му отговаря, чрез Законът за Привличането, носейки ни подобни неща. Толкова е просто, когато го разбереш!
Затова думите, че Животът е игра са в голяма доза истина за тези, които разбират неговия основен принцип – човек е творец на своята реалност и чрез своята мисъл, той извайва светът, в който живее; нашето отношение към Живота е причина за изживяването през, което преминаваме сега; променим ли отношението си към нещо, то също се променя.
Така че, когато знаем това, какво друго ни остава, освен да бъдем като децата, с безгрижен дух и весело сърце. Крачейки уверено напред със съзнанието, че на всяка следваща крачка ще ни очаква това, което сами сме си подготвили.
В това положение, приятели, Животът на планетата Земя става едно вълнуващо приключение, там където всичко е възможно, а „чудесата” са наши постоянни спътници.
Какво по-хубаво от това, да знаеш, че ти си отговорен за всичко, което ти се случва, че ти си творецът на собствената си реалност.


Един приятел разказва това. Аз мога да разкажа идентични истории. Защо не си разказваме хубавите си опитности и преживявания?
Вълшебна седмица, приятели! Heart Eyes

# 635
  • Мнения: 1
И аз да се присъединя към позитивния дух и като начало на една хубава седмица ето нещичко, което намерих в позитивното.com  и искам да го споделя с вас Simple Smile
Най-същественото, което трябва да зная за Живота, научих от Ноевия ковчег:

1.
Гледай, да не изпуснеш лодката, след нея може да не мине друга.

2.
Запомни, че всички се намираме в една и съща лодка (т.е. ситуация).

3.
Планирай нещата предварително. Когато Ной строял ковчега, не е валяло.

4.
Поддържай форма. Когато станеш на 600 години, някой може да поиска от теб да направиш нещо наистина голямо.

5.
Не обръщай внимание на демотивиращата критика. Продължи да работиш онова, което трябва да свършиш.

6.
Изгради бъдещето си на високо.

7.
От съображения за безопасност, пътувай с партньор.

8.
Бързината не винаги е предимство. Охлювите са били в ковчега заедно с гепардите.

9.
Когато си под стрес, поплувай малко.

10.
Не допускай липсата на опит да те разколебава. Спомни си, че ковчегът е бил построен от аматьори, а Титаник - от професионалисти.

11.
Независимо колко силна е бурята, след нея непременно се появява дъга.
 


А може би, за да ни е още по-успешна седмицата напишете ми ДНЕС какво нещо  хубаво ви се е случило .... няма значение дали колегата ви се е усмихнал или сте спечелили от ТОТО-то Wink Просто споделете , сигурна съм, че има за какво да сте благодарни днес Simple Smile

# 636
  • Мнения: 105

     http://www.youtube.com/watch?v=rU9pUt3PJhY
Не мога да не споделя Hug

# 637
  • Мнения: 1 422
Положително - двама души (и прилежащият им антураж) продължават да работят по една поръчка за мене, независимо че днес нивото ми на търпимост е под нулата като сбъркат и директно ги връщам в стартова позиция предвид това, че околните вируси взеха, че ми събудиха един стар горен синус. Бях го забравила от няколко години, но сега тече като за състезание.... Лошото на тази реакция при мене е, че единствено тя успява подло да ми свали имунитета на ниво, на което да изкарам общия вирус. На мен като цяло ми минава за ден до ден и половина (ако ме хване, така поне го помня), но за да стане това в този един ден се вихри с пълна сила - хрема, гърло, болки в мускулите, главата ми тежи, че и кашлям като магаре.... А и треска имам даже от час. И предвид това, че аз като се разболея, не ям (по желание), а аз по принцип обичам да ям, това пък ми разваля характерааааа  Laughing

Другото положително е, е предвид прекрасния ми шеф, днес съм вкъщи. И сега отивам пак да спя  Wink

# 638
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В случай ,че сте го позабравили ,  - Десетте ключа на щастието-Дийпак Чопра http://vbox7.com/play:93ce59be за една наистина прекрасна седмица Peace

 Peace Чопра ми е слабост  Flutter изчела съм почти всичко негово  Wink

Цитат
сутринта си спомних какво си викахме като деца,когато някой кажеше,че мисли "една патка мислила,мислила и умряла  Crazy/ Тука сме все хора,които задават въпроси към себе си, търсят отговори, търсят съвършенството/за себе си/, питат...и това понякога не ни прави много щастливи,защото сетивата ни са отворени за несправедливите ситуации.
Wink

# 639
  • Мнения: 957
Не съдИ,за да не бъдеш сЪден. Peace


Никой и нищо не може да даде,да научи някого на нещо-може само да му помогне да го открие в себе си. Peace

Ставаше въпрос за друг вид "съдене" - да се разбира не по изказаното  Wink (самата аз използвах клише, пфу!  hahaha)
Не съм съгласна, че никой нищо не може да даде, СИНЬО МЕЧТАНИЕ.  Помагайки му - му дава любовта и времето си. Давайки любов, помага да я открие и да се научи да я дава. Но всичко това става без план-график  Grinning


otilia, и аз гледам да си живея живота преди да съм умряла  Laughing Hug
Има разлика между хората, които живеят ден за ден. Едните се радват и изживяват всеки ден; другите оцеляват всеки ден... Хайде да сме от първите! Въпреки чувствителността, мислите, питанията. Всъщност - точно заради тях!

Да, в Швейцария почти нищо лошо не се случва. Откакто съм тук, съм чула за две убийства и една кражба. Това са 16г....


koral, любимо "занимание" ми е да влизам в ролята на приятеля с пералнята пред вратата...  Grinning Ще разкажа само една случка: Трябваше да се оперира киста на гърдата ми, за да не прерасне в злокачествено. След операцията, по време на прегледите, си говорихме с докторката - как в България е трудно човек с редовна работа да си купи дори кола втора ръка. А на мен една такава кола ми излизаше половин месечна заплата. в подробности за реакцията няма да изпадам. В размисли за егото ми - също  Mr. Green


Рози, подкрепи се с витамин С! Нищо че и там има химия (то и в храната ни вече има...)


Колко пъти се усмихнахте днес?

# 640
  • София
  • Мнения: 3 648
Ох, незнам въобще дали съм се усмихвала днес. Детето е с болни уши в резултат от вируса. А сметах, че вече се е оправил и щях и на градина да го пращам. В офиса ме засипаха с даначни, а утре съм дежурна по дете и не съм на бач. Чудно, ще ме ревизират в четвъртък. Просто май несъм намерила повод за усмивка. Но ще се постарая, особено като се прибера в къщи и си го видя.

За лимоните - поради болести на други около мен вчера неуспях да изпия 10 лимона и финиширах на 9. А мислех, че в неделя ще ми е най-лесно. Днес ще се пробвам да съм на 7 и така на обратно.

# 641
  • Мнения: 1 422
Момичета, ако в кварталния ви плод-зеленчук ви кажат, че са свършили киселите зелени ябълки и лимоните, да знаете, че е поради изпиването им на сок от мене......

# 642
  • Мнения: 90
И аз искам да разкажа за едно малко сбъднато желание. Бях поканена на рожден ден тази събота, но стана ясно че ще успея да отида няколко дена преди това. Разбира се покрай ангажименти през седмицата не успях да се организирам да си купя нещо по-официално, а имах нужда да си взема нещичко понеже рожденния ден беше в по-изискан ресторант. Имах си пола, но трябваше някоя риза, за да довърши тоалета. Дотук добре. Имах много ясна представа каква риза искам, почти до най-малкия детайл - ръкави, други елементи по ризата. Но визията ми беше толкова детайлна, че си казах, абе ако намеря намеря, ако не нещо друго. Все пак понеже не бях вкопчена в желанието, всяка мисъл за ризата, дори усещането че я нося, беше много лесно за визуализиране. Разбира се и цената имаше значение. В крайна сметка в събота в последния момент успях да отида до един мол. Вътре има огромен магазин за дрехи. Е да обаче, понеже е събота, мола беше пълен и паркинга беше пълен с коли. Реших да не се ядосвам и да паркирам до задния вход. Намерих си местенце, паркирах си и влязох през един затънтен вход на магазина. И какво си представяте. Първото нещо, което виждам влизайки в магазина е моята риза при това на 50% намаление. За капак на всичко, точно моя номер - макар че нямаше всички номера. Е на това му казвам успешна визуализация.

# 643
  • Мнения: 1 652
И аз искам да ви разкажа за успеха на моето подсъзнание- без визуализации. Имах мигрена от 7 години  и тиреоидит на  Хашимото плюс хиперфункция на щитовидната  жлеза. И  за двете неща, когато ми казваха, че са нелечими не го приех- просто си казах- Не и за мен. Знаех си, че ще се излекувам и въобще не се съмнявах в това. НО! ТАКА МИ ИДВАШЕ ОТВЪТРЕ! Не съм визулизирала, нищо. Просто си знаех. Е, оня ден изследванията на хормони и антитела- са в абсолютна граница! newsm44 Grinning  Мигрената и на нея й махам за сбогом.  smile3533 разбира се, към това усещане и вяра имаше-ДЕЙСТВИЕ от моя страна /Тони Hug/. Но си мисля все пак- защо за едни неща още от началото знам,че ще станат и не се тревожа и те си стават. Питам се- не е ли това предчувствие?Защо за други неща още от началото съм тревожна? Не е ли това гласът на интуицията, който ми казва- да това ще стане, а другото -не.  newsm78

# 644
  • Мнения: 13
Здравей Darena,
искам да те попитам как се справи с мигрената, освен вяра ползва ли нещо друго? аз имам мигрена от 14 години...

Общи условия

Активация на акаунт