Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 14)

  • 29 831
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 936
Това винаги ме е учудвало, смятам, че ако изтривах цялата маса, където пиехме кафенце с други майки, както сина ми и си бърках след това в устата, нямаше да мога да се отърва от афти...

уф, моята дъщеря, точно преди две седмици пи вода от локва, какви ли не неща пипа и слага в устата. Аз само едни ключове лапнах след нея, за да видя какво ще стане и след това сума ти време бях с авта.

Ако се замислите, сами ще си отговорите... Wink
Децата лапат и не мислят, че ще се заразят, но ние "знаем", убедени сме, че нещото е мръсно и "заразяването" се случва, за да си докажем, че е така. Crazy

# 241
  • Мнения: 0
Здравейте . Искам да попитам има ли някой от Горна Оряховица или Велико Търново. На нас ни предстоят имонизации ,но ние несме съгласни. Искам да се консултирам с хора от тези градове. Благодаря предварително

# 242
  • Мнения: 711
Здравейте! Не съм ви чела многооооо отдавна  Embarassed , но нещо не ми остава време. Вчера случайно реших да погледна дали болниците са сменили цените за избор на екип при раждане (просто от любопитство) и гледайки сайта на Шейново най-отдолу на ценоразписа с червени букви пише, че родители отказали имунизациите на новородено, заплащат пътеката за раждането (ако не бъркам).  Незнам дали сте го бсъждали това, но просто много се вбесих като го видях. Дали това е законно? Ако е- следва всички болници така да процедират!

Видях, че говорите за някаква давност на ваксините - сина ми е на 3,6г и последната му ваксина е тази , която се слага преди МПР. Незнам коя е точно, но помня, че точно преди МПР започнах да се интересувам и спрях да ваксинирам. Минал ли е срока и какво следва. ЛЛ никога не ме е карал да подписвам нищо и не ме е докладвал на Риокоз (поне така смятам). На градина не ходим, защото като беше в яслата ни натиснаха да сложм ваксините и аз го отписах. След това два пъти го приемат в ДГ и аз хич и не отивам да се занимавам да обясням, че няма ваксини, за това си е вкъщи. Сега ще тръгва на полуднвена занималня, там ми искат картон на детето, но нищо не казаха за ваксините, дано не ги искат.

# 243
  • Мнения: 1 178
teddy, чакам отговор от НЗОК по въпроса и ще пиша.  Peace

Момичета,кога да очакваме решение по делото, не се ли забавиха много?  Wink


# 244
  • Мнения: 4 753
teddy_, за плащането на пътеката на здраво новородено, се оказа че нямат право да искат пари... Вече 3-4 случая имаше на отказали ваксини в родилното, за последните два месеца и на всички им искаха пари, но при консултация в НЗОК им отговаряха, че нищо не дължат, след като родителите са отказали манипулацията...
За давност на ваксините, както казах нямат давност и не се опрощават... Ставаше въпрос за давност на наказанието, а именно нямат право да ти пишат акт за несложена ваксина, ако от нарушението до момента на глобяването, е минала 1 година... По ИК, на децата се слага ваксина на 16 месеца и след това на 6 години... За ваксината, която се слага на 16 месеца не могат да те глобят, защото вече е минала година, за тази на 6 ще трябва да те дебнат, когато не я сложиш... Същото важи и за тази на 7 години...

# 245
  • Мнения: 4 150
Вирусите са части от човешката клетка.Колко време може да оцелее един вирус в една локва?
Какво трябва на един вирус,за да вирее?
И аз искам да пия вода от езеро в Рила Blush

# 246
  • StZ
  • Мнения: 220
 ooooh! брее колко сте изписали! ще се връщам да чета.

# 247
  • Мнения: 711
Благодаря ви за отговорите! За Шейново просто ми стана интересно, нито съм бременна , нито смятам скоро да съм, но и на мен не ми с е струва правилно да искат пари за тези неща. А се убедих, че нямат срам за нищо.
Извън темата - септември сина ми си счупи ръката в лакътя и се наложи операция и поставяне на 2 пирона в ръката. До тук ок, лежахме 3 дена в Пирогов и ни изписаха. На контролния преглед ни сервираха, че НЗОК не отпускала вече пари и трябва да заплатя 600лв за да свалят гипса и да извадят пироните от ръката, който просто се издърпват - без упойки, без нищо. Звъннах в НЗОК и ми казаха, че нямат право да ми ги искат. Вдигнах скандал в Пирогов , но никой не му пукаше за това. Намерих връзки и плащането ми се размина. Но много майки платиха. Просто думи нямам. Та за това питах за Шейново.
Сори за спама  Peace

# 248
  • Мнения: 4 753
И аз искам да пия вода от езеро в Рила Blush

Е, айде де, кво чакаш...  Laughing 
Аз си пия от язовира всяка година, пък...  Crossing Arms   И нищо ми няма, да не повярват някои...  Laughing

# 249
  • Мнения: 936
Цитат
Има една стара приказка за лъжливото овчарче, което като излъгало няколко пъти вече никой не му вярвал дори когато вече казало истината.

Напомням за тази стара детска приказка защото животът ме накара да се формира в мен подобно отношение към цялата медицинска общност-не само към редовите лекари, но и към нейните най-изтъкнати представители от сферата на науката.

За какво става дума.

През 1893 г Роберт Кох публикува т.н. "постулат на Кох", според който се определя дали даден микроорганизъм-вирус, бактерия, паразит и т.н. е или не е причинител на дадено заболяване.Това е нещо като "златно правило", което е валидно в медицината и в днешно време .Този постулат на Кох се състои от 4 критерия, които според него трябва да бъдат изпълнени, за да се приеме, че дадения микроорганизъм е търсения причинетел.Тези четири критерия са:
1.Микроорганизмът трябва да бъде се среща в изобилие в организмите страдащи от даденото заболяване
2.Микроорганизмът трябва да бъде изолиран от болния организъм и той трябва да може да бъде отгледан в чиста култура
3.Вече отгледания микроорганизъм трябва когато бъде вкаран в здрав организъм да предизвика въпросното заболяване, т.е. да го разболее с него
4.Същият микроорганизъм трябва да бъде ре-изолиран от хоста, т.е. новоразболетия организъм и той трябва да бъде идентичен при сравнение с първичния агент(микроорганизъм).

Както на всеки му е ясно това златно правило почива на здравата логика и затова е прието като общовалидно в медицината, когато се търси причинителя на дадено заболяване.

И понеже всички лекари твърдят, че е известен причинителя на рака на матчната шийка, който както може би всички вече знаем е човешкия папилома вирус, аз обаче се усъмних в методиката и реших да проверя дали това е така-в смисъл дали са правени експерименти, при които са изпълени четирите критерия от постулата на Кох.Реших да се обърна към представителите на фирмите , които внасят в България двете ваксини против рака на маточната шийка.Естествено исках да разговарям с лекари, а не с фармацевти от съответните фирми за да получа интересуващата ме информация.Очакванията ми се сбъднаха-никой от лекарите с които разговорях не можа да ми даде отговор на въпроса, което според мен не е задължително -никой не е длъжен да знае всичко.Така или иначе обаче ме насочиха да се обърна към човека, който действително се оказа компетентен по въпроса.Става дума за доц.Кълвачев от Националния център по заразни и паразитни болести към БАН.
Днес имах възможност да разговарям с доц.Кълвачев и ето какво научих.Постулата на Кох по отношение на папилома вируса като вероятен причинител не е изпълнен-причината е че, никой досега в света не е успял да изолира от жив организъм вируса.Попитах го как тогава е доказано, че именно той е причинителя на рака на шийката на матката-отговора му бе-по индиректен начин, с помощта на секвенции.Повече разяснения отказа да даде понеже според него това изисква доста време и задълбочаване в темата.Вероятно имаше предвид промени в ДНК структурата на заразените клетки-по-точно промени в нуклеотидите на ДНК предизвикани от вируса.

Това е все едно да бъде обявено от съда дадено лице за убиец по косвени доказателства-понеже някой го видял в съответния ден в близост до мястото на местопрестъплението, понеже се е познавал с жертвата, понеже примерно предния ден те се скарали и т.н. Т.е. това може и да е вярно, но може и да не е.

Който е гледал филма "Дванайсет разярени мъже"(1957) на Сидни Лъмет или новия му римейк "12" на Никита Михалков ще ме разбере какво имам предвид.Не винаги очевидното е вярно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310404

# 250
  • Мнения: 4 753
nenaatoa   Hug 

Наскоро ми хрумна нещо, но ще ми е нужна помощта на доброволци и съмишленици... Забелязала съм, че в чакалнята на гинеколожката ми е пълно с всякакви списания, брошурки и т.н. Представители на всякакви фирми за лекарства, добавки и каквото се сетите си оставят рекламните материали там... Та, имаше реклами и на ваксините против рак на маточната шийка... Дали е възможно и ние да изготвим някакви брошурки с информация и евентуални въпроси, които всяка жена трябва да попита гинеколога си, преди да реши да се ваксинира? И да ги оставяме примерно на такива места като приемни на гинеколози, където докато чакат жените и бременните четат какво ли не...

# 251
  • Мнения: 3 043
stelt77
хубава е идеята, разбира се, но кой ли гинеколог ще се съгласи...

# 252
  • Мнения: 4 753
stelt77
хубава е идеята, разбира се, но кой ли гинеколог ще се съгласи...

Да стоят такива брошури при него ли?  Ловя бас, че моята гинеколожка хал хабер си няма какво има на масичката в чакалнята й, там просто прелива от всякакви списания и материали...

# 253
  • Мнения: 936
Стелт,  звучи добре, но лично аз не мога да се заема с това - в момента работя по ГНМ и нямам никакво време...

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 23:02 от nenaatoa

# 254

Общи условия

Активация на акаунт