Пейпал - помощ! - 3-та тема

  • 36 778
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Пейпал е система за онлайн разплащания.
Регистрацията в нея е бърза и лесна.
Използването й ви гарантира, че продавачът/магазинът няма да видят данните от кредитната ви/дебитната ви карта.

Регистрация в Пейпал

Как да смените курса, така че да ви таксува по курса на банката ви:

-> My Account
-> Profile
-> Financial Information
-> Recurring Payments
-> Edit Funding Options
-> Conversion Options
-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
-> Submit

Ако нямате такава опция:
-> Credit/Debit Cards
-> Bank Accounts
-> Currency Balances
-> Gifts and Discounts
-> My preapproved payments
-> Manage the automatic payments you send to merchants.
-> My preapproved payments
-> Set Available Funding Sources
-> Conversion Options
-> избирате втората опция
-> Submit



Как да верифицирате картата си:

За да верифицирате картата си и да можете да плащате суми над 100 евро, трябва да имате код.
Кодът се получава, след като наредите това.
Като си влезете в акаунта, от страни, вдясно пише:
To Do List - Verify my Account.
Системата ще ви изтегли 1.50 евро.
Кодът се полава в месечното ви извлечение от банката-издател на картата ви. Може също да си поискате разпечатка на транзакциите си, или да го видите в електронното банкиране, ако имате такова.
Кодът не се получава веднага, а след 3-4 работни дни, когато се осчетоводи транзакцията.
Срещу него пише - PAYPAL EXPUISE XXXX, където ХХХХ са четирите цифри, които е кодът.
Когато въведете правилния код, системата ще ви върне 1.50 евро и те ще останат в акаунта ви, като може да плащате с тях.

Имайте предвид, че в Пейпал НЕ СЕ ВИЖДА наличността по картата, която сте регистрирали. Там ще седят само нули, ако ще и милиони да имате по картата. Това не е електронно банкиране и няма как да ви се виждат парите.

Успех в пазаруването!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз понеже никога не съм го правила този път ще се постна първа,за да се обясня в любов на Алекс.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз!  Mr. Green

Препоръчвам 2 сигурни, на които имам аз:
1. ЦКБ виза електрон - няма такса за обслужване, но нямаш и банкиране, че от година май вече им е със задължителен ел подпис, който се плаща и не си струва Wink
2. ПИБ пак Виза електрон - такса обслужване на сметката 0.30 лв на месец, имаш "банкиране", което е безплатно и можеш да си следиш какви пари къде отиват (в скоби, защото не правиш разни плащания през банкирането, само следиш какво си наредила)
Издават ги за 5 раб дни, можеш да поискаш карта, като се регистрираш през сайтовете им нета.
(все дебитни са картите)

3. Тук да каже някой, който ползва  Praynig
На УНикредит Булбанк трябва да става, нали? Пак Виза ЕЛЕКТРОН  newsm78
На нея пък никакви такси не искат, но банкиране няма, ако искаш такова, правиш си сметката разплащателна или спестовна и задължително държиш вътре 10лв мин, които са твои, но не ги харчиш и ти пускат банкиране  Peace

Варианти още да кажат другите момичета, знам, че и с ДСК доста "работят", но там има разни такси  Rolling Eyes
Супер полезно инфо, но с последното не съм съгласна!
Освен месечната такса от 1.15 лв. (в моя случай е за поддръжка на картата и разплащателна сметка)   никакви други такси няма!
Нито за захранване на виртуална карта, нито за транзакции, нито за плащания по интернет.  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Левче, левче, ама пак си е такса и то по-висока от другите споменати Whistling

А за ПИБ да допълня, че срещу 5лв на година (електронен подпис по вътрешната политика на банката), спокойно може да се ползва пълно онлайн-банкиране без никакви ограничения Peace

# 4
  • Мнения: 99
Здравейте, прочетох в старите теми и отчасти намерих пост по въпроса, който ме интересува, но пак не разбрах и си позволявам да попитам отново Embarassed
В регистрацията си в евау имам два адреса, английски /който излиза като текущ, за да мога да наддавам на търгове, които имат ограничение само за uk bidders/ и български. Закупих стока от продавач, който доставя до България, но в бързината, когато  плащах не съм сменила българския адрес и сега трябва да доплатя още 3,50 лири с пощенски запис, за доставката до България, но не знам как става това. Човека ми даде адрес и чака.

Втория проблем-печеля търг, на който е посочено Dispatches to: Worldwide, но няма опция във Change country: да избера България, за да ми начисли транспортните разходи правилно. След това като отида да платя  ми зарежда сумата само на стоката без транспортните като сменя адреса. Не знам как да ги добавя така, че да платя сума+доставка. Дано да съм обяснила добре, че от няколко дни чакат две подобни плащания.

# 5
  • София
  • Мнения: 324
Ами, защо не пишеш на продавачите да ти изпратят фактурите с начислената доставка?
В първия случай можеше да пишеш на продавача, ако не е пратил стоката да ти я пусне до адрес на превозвач - би трябвало доставката за транспорта да ти е по-малко от 3,50лири (то е около 1лира/кг). Другият вариант да му платиш остатъка през Пей Пал или той да ти изпати фактура само за сумата до БГ. Варианти много, зависи какво ще избереш.
Във втория случай пак пиши на продавача да ти прати фактура за стоката + доставката, той ще провери колко ще е до БГ и ще ти даде точната цена.

Имах обратния вариант - спечелих два търга на един продавач. Предварително питах дали комбинира и дали ще направи отстъпка за пощенските. Каза, че еднат ще ми е безплатна. После обаче ми изпрати фактура без отстъпката. Беше "забравил". Ами два пъти го подканих и накрая получих исканата отстъпка. Въпрос на договорка  Peace
Ако мислите, че някъде съм неточна, поправете ме, че и аз съм от две седмица в Ибей и нещата ги уча в крачка.

bradata, много полезна информация за ПИБ - хем съм там и не знаех за годишната такса от 5лв - много по-удобно би ми било от Моята Fi-bank.

# 6
  • Мнения: 250
Алекс1 , много благодаря за отговора, верифицирах си картата  Hug

# 7
  • Мнения: 137
Здравейте Simple Smile. Искам да попитам как трябва да си напиша блока, в който живея-само block или block of flats.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Така че да го разберат българските пощальонки, които ще ти носят известията или пратките т.е. blok или само bl.еди кой си Peace

# 9
  • Мнения: 137
Така че да го разберат българските пощальонки, които ще ти носят известията или пратките т.е. blok или само bl.еди кой си Peace
Мерси Simple Smile

# 10
  • Мнения: 522
Регистрирана съм в пейпал, но ми трябва помощ за сестра ми. Регистрирала се е преди 6 месеца и едва вчера получила справките от ОББ, но като влязох да и верифицирам кода нещо не се получава, като натисна Get verified ми излиза да въведа данните на картата отново. Къде бъркам?

# 11
  • Мнения: 2 132
Здравейте Simple Smile Имам един въпрос, който не е свързан с пазаруване. Може ли да ми кажете, каква е таксата за превод от една Пей пал сметка към друга? Зависи ли от сумата, която превеждам и ограничения някакви има ли?
Аз ще влезна и в сайта им да потърся инфо, но ако някой ми отговори тук, ще съм много благодарна Simple Smile

# 12
  • Мнения: 48
Здравейте! Искам да ви попитам нещо. В началото на януари си разменяхме писма със Сабине за неполучена поръчка от юли. Платена е през Пейпал. В момента в Suivre mes remboursements излиза това
Nº  20102070614289
du 24/07/2010    Remboursement colis égaré    AFFECTE AU COMPTE PAYPAL    05/01/2011    17,05 €

Но в пайпал все още няма нищо отразено. Да пиша ли пак на редутци или да изчакам още?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Е какво да чакаш?Минал е срока за доставка,минал е и срока за диспут.Пиши им

# 14
  • Мнения: 33
Здравейте! Искам да ви попитам нещо. В началото на януари си разменяхме писма със Сабине за неполучена поръчка от юли. Платена е през Пейпал. В момента в Suivre mes remboursements излиза това
Nº  20102070614289
du 24/07/2010    Remboursement colis égaré    AFFECTE AU COMPTE PAYPAL    05/01/2011    17,05 €

Но в пайпал все още няма нищо отразено. Да пиша ли пак на редутци или да изчакам още?

Провери си в сметката.
В моята се появиха на втория ден след полученото писмо.

Общи условия

Активация на акаунт