Опасни биберони Чико

  • 5 899
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Аз се обадих в Чико да попитам. Казаха, че се отнасяло само за 0+ и тази партида веднага е била изтеглена. С другите намоло проблем.
Мерси много! Успокоих се.  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 258
Мерси! Ще взема 4+.

# 17
  • Мнения: 1 424
Още бях бременна когато реших да купя такава биберона за сина си ooooh!...добре, че в по-късен етап не я искаше и я изхвърлих. Относно информацията за другите неща в списъка, също е много полезна. Hug

# 18
  • Мнения: 317
Радвам се, че съм била полезна! Покрай работата ми често проверявам сайта, така че в бъдеще, ако има нова информация ще ви я предоставя, за да знаете.
Поздрави и хубав ден момичета!  bouquet

# 19
  • Мнения: 10
И аз се обаждах до Чико и ми казаха, че опасната партида е изтеглена от пазара (не само в БГ) още през септември. Тези, които сега се продават в търговската мрежа не влизат в тази категория.

# 20
  • Мнения: 50
И аз се обаждах до Чико и ми казаха, че опасната партида е изтеглена от пазара (не само в БГ) още през септември. Тези, които сега се продават в търговската мрежа не влизат в тази категория.



Ох , дано!Бебето ми е на 2,5 мес. и от раждането сме с такъв биберон и сега тази новина ми дойде шокиращо.Винаги съм подбирала да и купувам по-скъпи неща с утвърдена марка, но явно гаранция нямя никаква.Благодаря на авторката за темата.Аз спирам да използвам беберони с марка Чико.

# 21
  • Мнения: 1 354
Благодаря за инфото  bouquet

# 22
  • Мнения: 320
Чудно....в Шейново преди една година раздаваха такива като "подаръци" #2gunfire

# 23
  • Мнения: 15
Аз се обадих в Чико да попитам. Казаха, че се отнасяло само за 0+ и тази партида веднага е била изтеглена. С другите намоло проблем.

 Thinking аз ли нещо не съм в час   newsm78
мислех си,че разликата в тези биберони е само в големината, а материалът, от който се изработват е един и същи.
Това, че на снимката са показали 0 +, не дава основание на търговците да твърдят, че останалите са безопасни. Поправете ме ако греша. Жалкото е, че този вид залъгалка е един от най-препоръчваните и доскоро смятан за "най-безвреден". Да ама не, всичко се прави само за пари, без значение дали касае здравето на нашите невинни деца.
Направо съм възмутена!!!

# 24
  • Мнения: 3 621
Аз се обадих в Чико да попитам. Казаха, че се отнасяло само за 0+ и тази партида веднага е била изтеглена. С другите намоло проблем.

 Thinking аз ли нещо не съм в час   newsm78
мислех си,че разликата в тези биберони е само в големината, а материалът, от който се изработват е един и същи.
Това, че на снимката са показали 0 +, не дава основание на търговците да твърдят, че останалите са безопасни. Поправете ме ако греша. Жалкото е, че този вид залъгалка е един от най-препоръчваните и доскоро смятан за "най-безвреден". Да ама не, всичко се прави само за пари, без значение дали касае здравето на нашите невинни деца.
Направо съм възмутена!!!
Разбира се, че разликата е само в размера, а материала от които са направени бибероните е един и същ.
В случая едва ли от Чико ще ви дадат най-достоверната информация. Обадете се в РИОКОЗ от там би трябвало да ви кажат дали бибероните които се продават в момента са безопасни.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Проблемът е САМО и ЕДИНСТВЕНО в ЕДНА партида от тези залъгалки, именно в размера 0+. Партидата е произведена миналата година и много месеци преди пускането на тази тема е изтеглена от пазара в цялата страна, както и в чужбина. Направени са достатъчно тестове на останалите номера и модели от залъгалките на марката,за да се установи, че не съдържат въпросното вещество.
От фирмата вносител никой не ви подвежда с невярна информация.

# 26
  • Мнения: 15
Не знам за вас, но аз напълно се обърках. Уж са от еднакъв материал, а пък само +0 се оказват вредни. Аз вече си бях купила една такава залъгалка преди да видя темата. Сега обаче като се загледах на нея пише дата на производство 01/2010, което означава, че произведените партиди през миналата година са все още на българският пазар   #Crazy .  Явно няма такъв сериозен контрол върху бебешките стоки  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 13 512
Аз се обадих в Чико да попитам. Казаха, че се отнасяло само за 0+ и тази партида веднага е била изтеглена. С другите намоло проблем.

 Thinking аз ли нещо не съм в час   newsm78
мислех си,че разликата в тези биберони е само в големината, а материалът, от който се изработват е един и същи.
Това, че на снимката са показали 0 +, не дава основание на търговците да твърдят, че останалите са безопасни. Поправете ме ако греша. Жалкото е, че този вид залъгалка е един от най-препоръчваните и доскоро смятан за "най-безвреден". Да ама не, всичко се прави само за пари, без значение дали касае здравето на нашите невинни деца.
Направо съм възмутена!!!
Абсолютно е така ! Говорих с търговци,изобщо не бяха уведомени. Същата е и историята с Авнт- с какво го замениха този бисфвенол,че след 1 месец имаха вече шишета без? С нещо, коеото след 2-3 години, ще излезе .че е канцерогенно

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Става въпрос само за една партида, а не за всички партиди, произведени през миналата година.

# 29
  • Мнения: 15
DoGma_PrObe, а случайно да имаш номера на тази партида?

Общи условия

Активация на акаунт