Деца с диабет - тема 8

  • 54 677
  • 743
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 243
Симптоми и диагностика на диабета

Предишните теми:
Дете с диабет
Деца с диабет - тема 2
Деца с диабет - тема 3
Деца с диабет - тема 4
Деца с диабет - тема 5
Деца с диабет - тема 6
Деца с диабет - тема 7

Малко полезни връзки:

Форум диабет
Руският диабетен форум
Национална асоциация на децата с диабет

Момичета, отдавна ми се върти из главата да препиша тук една таблица с "прегрешения", която видях в "Хранене и диабет" на "Санофи Авентис". Ако мислите, че не е добра идея, кажете и ще я махна. Peace

Сладолед фруктов - 100 гр. = 2,5 ХЕ
Сладолед сметанов, с ядки, шоколадов - 100 гр. = 2,0 ХЕ
Торта сметанова - 100 гр. = 4,0 ХЕ
Торта гараш - 100 гр. = 4,0 ХЕ
Пица на парче - 200 гр. = 4,2 ХЕ
Крем-карамел - 200 гр. = 3,0 ХЕ
Мляко с ориз/грис - 200 гр. = 4,0 ХЕ
Варен геврек - 80 гр. = 4,0 ХЕ
Милинки - 100 гр. = 4,0 ХЕ
Баничка със сирене/спанак - 140 гр. = 4,0 ХЕ
Кифла виенска - 70 гр. = 3,8 ХЕ
Кифла с мармалад - 100 гр. = 4,6 ХЕ
Миникроасан шоколад/крем - 20 гр. = 0,5 ХЕ
Саварина - 100 гр. = 4,0 ХЕ
Толумбичка - 100 гр. = 3,0 ХЕ
Реване - 100 гр. = 3,5 ХЕ
Баклава - 120 гр. = 5,0 ХЕ
Хамбургер /без сосове и майонеза/ - 100 гр. = 3,0 ХЕ
Дюнер с картофки, без сосове - 250 гр. = 5,8 ХЕ

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Айде аз първа да се запиша. Льоня, мисля че  табличката е много полезна и няма нужда да я махаш.

Момичета, на 26.02 (Събота) от 12.00 часа сбирката на Асоциацията в Пловдив ще се проведе на Ледената пързалка в МОЛ Галерия на 3-я етаж. Ще е хубаво този път да се съберем повече хора, че миналият път нещо се изложихме Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 193
За всички мами от София и околността:

http://www.children-diabetes.org/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bd% … d0%b5%d1%89%d0%b0

# 3
  • Мнения: 1 698
Много хубаво, обаче сега е разгара на грипната епидемия и не ми се струва много удачно да се събират толкова деца на едно място. Аз гледам да отгранича контактите максимално, защото не трябва да боледуваме.

# 4
  • Мнения: 300
Честито Мимес!

А може ли линк към предаването с Коприварова или поне кое е предаването, в което е участвала

# 5
  • Мнения: 1 698
Честито Мимес!

А може ли линк към предаването с Коприварова или поне кое е предаването, в което е участвала
Мерси.
Доц. Коприварова снощи по новините по БТВ я даваха. Там направи това изказване. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 677
mimes, и от мен Честито ! Лека бременност  Hug

Благодаря за поканата за събота! Ще се опитам да дойда, но не съм сигурна дали ще успея.

# 7
  • Мнения: 35 964
Мимес, честито и от мен!   bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Мимес, Честито и от мен. Пожелавам ти една лека бременост.

# 9
  • Мнения: 35 964
момичета, може ли някой да ми прати на лични телефона на д-р Коприварова - загубила съм го  Crazy
благодаря предварително!   bouquet

# 10
  • Мнения: 42
0888936423 - телефона на Доц. Коприварова

# 11
  • Мнения: 35 964
благодаря!   bouquet

# 12
  • Мнения: 22
Здравейте мили мами, не съм писала от година, но чета редовно и съм много благодарна на всички вас от форума.
Моля за съвет!
Моето дете е на 5г. и от 2007г. е с диабет. От няколко месеца постоянно ходи почти гола у дома защото и е много горещо, вечер също не иска пижами и е постоянно развита. Изпотява се но не много. Доста е хаотична и буйна по рождение, но тези симптоми влизат при проблеми с щитовидната жлеза. Мисля да я заведа за да изследваме хормони но сега се страхувам заради грипа.
Ако някоя майка се е сблъсквала с проблеми на щитовидната моля да ми опише какви са симптомите.
Целувки!

# 13
  • Мнения: 1 934
 Simple Smile Миме  Hug Толкова се радвам за вас!   bouquet
   Всичко нека да върви по вода  Peace
   Каката радва ли се?  Wink

# 14
  • Мнения: 1 698
Благодаря ви момичета. Hug

mama_Rea, и на моята мома все й е топло  Shocked Вечер я завивам с чаршаф само поне до 2ч нощес, след това й слагам одеалото. На вън като сме, не слага ръкавици, че пак й било топло.
Силно се надявам страховете ти да не излязат истина. Ще те помоля като направиш изследванията да споделиш и тук. Аз не съм се замисляла и направо ме притесни и мен Sad

Общи условия

Активация на акаунт