Деца с диабет - тема 7

  • 77 579
  • 742
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 685
 Hug Льона, благодаря, ще се пиша, за да следя темата и да благодаря на всички, които помагате с информация.
Присъединявам се към поздравите за пролетните празници и Великден!


И да питам, традиционните годишни прегледи, които се полагат на дечицата със стоено в болница  #Cussing out биха ли станали за ден до два максимум, че и двете с щерката имаме непоносимост към такива места, но знам, че трябва да се влезе, за да се минат прегледите, вчера докторката каза, че за ден-ден и половина би минало всичко.
Искат пълен кръвен профил да направят вероятно+нощно бодене затова ли 2 дни го пишат? Или е някак свързано и с клиничните пътеки Wink парички и т н за болницата...Върти ми се в ума, че ако отидем преди обяд около 10 ч, то няма как да и правят профил и накрая 3 дни ще ни държат  #Cussing out става ли още в 6-7 ч да ни приемат, за да се почнат все процедури още преди да е сложен първия инсулин и да е на гладно и т н (смятам такъв пазарлък да спретна с лекарката, защото каза да и се обадим към края на месеца, за да планува нещата по прегледите).

# 2
  • София
  • Мнения: 1 243
anny_, ние сме с диабет от две години и половина, досега нито веднъж (чукам на дърво) не са ни карали да влизаме в болница newsm78
Годишни изследвания правим в лаборатория, обикновено след обичаен преглед при лекуващия ни детски ендокринолог.

# 3
  • Мнения: 26
Здравейте и от нас!
Юли месец ще направим една година "стаж". Коприварова ни каза още в началото на месеца да "пристигнем" в клиниката.Там ще останем няколко дни но колко точно-не знам.
Спокойни и весели празници на всички и хубава ваканция на дечицата!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 849
И ние всички годишни изследвания правим амбулаторно поне от 5 -6 години.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Да се запиша и аз в новата  тема.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

# 6
  • град София
  • Мнения: 24
Весели празници на всички.

# 7
  • Мнения: 25
Весели празници на всички и от нас HugПравим всички прегледи веднъж годишно без да влизаме в болница.

# 8
  • Мнения: 166
Льоня, благодаря за новата темичка Hug.Желая на всички Весели празници и добри стойности  bouquet.
Колкото до влизането в болница,за 5 години никога не сме лежали,веднъж годишно доктор Савова ни пуска всички изследвания и това е.Доно не ни се и налага да влизаме...

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте на всички от форума,искам да Ви пожелая приятно и много весело изкарване на Великден!!!Дано стойностите тогава бъдат нормални и хубави за да можете да си прекарате още по-хубаво!!!  bouquet

 easter easter easter easter easter easter easter easter

# 10
  • Мнения: 685
Лили, Луси, като чета името на лекарката става дума за София, но и аз си мисля, че ако се организират те да не са 100 прегледа спокойно може да се мине за 1 ден, само ме притеснява да не искат да правят профил със 7-8 бодения, тогава би се наложило да се стои и по нощите..ако ме пита човек, аз с удоволствие бих спала в колата отколкото в болнично легло, ама... Blush

Люня, ти имаш предвид лаболаторно само вземането на кръв или  Rolling Eyes защото такова вземане на кръв се полага на всеки 3 месеца и се изписва от личния лекар, поне така прави нашата...аз искам да мине на преглед за бъбреци, очен, ЕКГ или как се води онова с пускането на ток  Crazy как само звучи на крайниците, за да се види дали няма полиневропатия и т н...не знам още какво се полага.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 243
Люня, ти имаш предвид лаболаторно само вземането на кръв или  Rolling Eyes защото такова вземане на кръв се полага на всеки 3 месеца и се изписва от личния лекар, поне така прави нашата...аз искам да мине на преглед за бъбреци, очен, ЕКГ или как се води онова с пускането на ток  Crazy как само звучи на крайниците, за да се види дали няма полиневропатия и т н...не знам още какво се полага.
Нямам идея какво се полага на три месеца. Веднъж годишно, поне досега, нашата лекарка ни е назначавала биохимични изследвания, които дават информация за черен дроб, бъбреци и др.
Очи, нерви...- досега не са ни изследвали специално.
Доколкото знам, за усложнения е реално да се говори поне след няколкогодишен "стаж" с диабет, и то при системно лош контрол.
Дай Боже при нашите деца този срок да е много дълъг. А защо не пък и никога да не настъпят...

# 12
  • Мнения: 92
Весели празници на всички.

# 13
  • Мнения: 104
Честит Великден! Много любов,здраве,късмет и кошница пълна с яйца и козунак! Весел празник!

# 14
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен!
Досега за 3 г.единствено "лежахме "в болница заради нова епикриза за пред ТЕЛК.Само просто профилактични изследвания.По точно кръв и урина.Нищо друго.Други по сериозни изследвания мисля ,че казаха, че се правят след 5г.диабет.

Весели празници !!!

Общи условия

Активация на акаунт