Отговори
# 645
  • България
  • Мнения: 4
Момичета,сладкото от портокали което направих моите хора не искат да го ядат,дайте идеи в какво да го вложа.Голям буркан е и го държа в хладилника ,притеснявам се да не се развали.

Ето ти едно предложение за портокалов кейк - много сочен.
 

# 646
  • Мнения: X
Искам да пробвам нещо като козунак с извара. Чудя се обаче каква извара ми трябва - купена от магазина (кашкавалена или от сирене) или домашно приготвена от прясно мляко? Не купувам извара и нямам представа какво да търся.  newsm78 Моля за помощ.
Ето рецептата, която искам да пробвам:

Суха мая - 2 ч.л.
Бяло брашно - 400 г
Мека извара - 200 г
Захар - 120 г
Сол - 3/4 ч.л.
Масло - 80 г
Коняк - 2 ст.л.
Ванилена захар - 1 пак.
Мляко + 2 яйца - 120 мл

П.П. Купих кашкавалена.  Sunglasses

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 20:45 от Анонимен

# 647
  • Мнения: 1 983
Момичета,

обзаведох се с 2 бр. меко авокадо. Кажете, моля, как да го приготвя?  Praynig Hug

# 648
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Можеш да си направиш гуакамоле :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_19.html

# 649
  • Мнения: 2 860
Момичета имам няколко въпроса. Може да ви се сторят от серията тъпи, ама по-добре човек предварително да пита, че после да не съжалява Whistling
По принцип пека сладките в намазнена тава и не съм имала проблем до миналата седмица, когато правих калиите. Голям кошмар беше отлепването, не че не се изядоха но ................
Купих си хартия за печене и сега умувам: newsm78
1.Дали се слага по-лъскавата част нагоре и върху нея да се редят сладките?
2.Да мажа ли тавата или самата хартия с олио или нито едно от двете?
3.Колко пъти мога да използвам едно парче - при калиите стават в няколко тави /нямам толкова голяма, че да ги изпека наведнъж/ - тоест трябва ли за всяка нова партида да слагам ново парче хартия? Embarassed
А да - на хартията пише, че има силиконово покритие, каквото и ще да рече това. Mr. Green

# 650
  • Мнения: 7 779
А да - на хартията пише, че има силиконово покритие, каквото и ще да рече това. Mr. Green
при силиконовото покритие няма залепване , съответно няма мазане   bouquet

# 651
  • Бургас
  • Мнения: 16 624
Аз днес направих рулото ,,баунти,, на Лабрекс.
Когато изсипах сместа върху хартията за печене,после трудно го навих на руло.
Дали обърках страните,незнам,но другия път ще намажа леко с олио,че да не лепне.

# 652
  • Мнения: 20
momi4eta ,podskajete mi molq vi kak se marinovat pilechki  i svinski parjoli (za skara)...blagodarq vi predvaritelno..

# 653
  • Мнения: X
при силиконовото покритие няма залепване , съответно няма мазане   bouquet
 Peace
То и на кутията на хартията си пише, че не се маже. Също така пише, че може да се използва от двете страни. В зависимост от това как изглежда хартията след първата партида печива, може (или не може) да се ползва многократно. Пример за това кога не може да се използва повторно е печенето на блатове за торта. И да искаш, няма как да ползваш втори път, защото част от тестото полепва здраво за хартията.

момичета ,подскажете ми моля ви как се мариноват пилечки  и свински пържоли (за скара)...благодаря ви предварително..

Виж тук.

Използвай преводачката! Ето линк http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php.

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 20:59 от Анонимен

# 654
  • Мнения: 2 860
  bouquet благодаря  ви Heart Eyes
alys за съжаление тази информация я нямаше врху кутията.

# 655
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета,сладкото от портокали което направих моите хора не искат да го ядат,дайте идеи в какво да го вложа.Голям буркан е и го държа в хладилника ,притеснявам се да не се развали.
Elenaa2,  на стр. 39 дадох някои идеи, ако желаеш погледни, може и на теб да ти допаднат.

# 656
  • Мнения: X
  bouquet благодаря  ви Heart Eyes
alys за съжаление тази информация я нямаше врху кутията.

cecunka76, извинявай.   bouquet Ползвам само една и съща хартия Fino и реших, че щом е магаре, трябва да е Марко.

# 657
  • Мнения: 2 860
  bouquet благодаря  ви Heart Eyes
alys за съжаление тази информация я нямаше врху кутията.

cecunka76, извинявай.   bouquet Ползвам само една и съща хартия Fino и реших, че щом е магаре, трябва да е Марко.
Не се притеснявай, не си ме засегнала  Grinning Моите мъже пазаравуха вчера и са ми взели  "прима пак"
 - има упътване на няколко езика - словашки, румънски и сие, а на български само лепнали едно етикетче хартия за печене със силиконово покритие. Издържа на температура до 220 градуса и толкоз  Joy
Откъде да знаят хората, че има такива като мен дето ще и се чудят и маят Mr. Green

# 658
  • Мнения: 1 649
Преди време правих баница от форума, която беше с готови кори и се заливаше с прясно мляко. Загубила съм рецептата. Има ли някой нещо подобно? Благодаря ви предварително!

# 659
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Преди време правих баница от форума, която беше с готови кори и се заливаше с прясно мляко. Загубила съм рецептата. Има ли някой нещо подобно? Благодаря ви предварително!

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,787.msg8260.html#msg8260

Общи условия

Активация на акаунт