Монтесори - обучение у дома

  • 102 962
  • 695
  •   1
Отговори
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Здравейте!
Наскоро предприех инициатива в блога си, която се изразява в това, че започнах рубрика за запознаване на родителите с метода на Мария Монтесори за отглеждане и възпитание на деца, като фокусът е върху това какво родителите могат да правят у дома по този метод. Има доста теми и тук, които така също изчетох - както за мнения за самия метод, така и за информация за различни градини и училища, които го прилагат.
С тази тема реших да обърна внимание конкретно на родителите и прилагане на методите у дома.
ето и първата статия:

http://mechtai.com/vazpitanie-po-montesori/2011/01/vazpitanie-po-montessori/

Ще се радвам, ако тук или на сайта обсъждате ваши практики, давате препоръки или задаваме заедно въпроси към специалисти, с които вече се свързах, и които могат да откликват на тези наши търсения. Ще съм ви много благодарна за съпричастността и са надявам да ви е интересно!

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Чудесно начинание! Ще ми бъде приятно да чета темата.

# 2
# 3
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
благодаря много за споделения линк, но сайтове с идеи и аз имам много, още повече в книги, а и в книгите на самата Мария Монтесори
бих се радвала повече на хора, които споделят идеи от своя личен опит, от това, което прилагат у дома, и да споделят децата как приемат тези занимания с тях, от споделяне на опит на родители, които активно прилагат методите на Монтесори у дома

# 4
  • Мнения: 3 161
Много хубава тема. Вълничке, защо не си споделила за тези блогове по-рано?
За споделяне: в нашия център (родителски кооператив) наскоро поставихме чиниите и чашките в шкаф на нивото на децата, така че сами да сервират масата. Ефектът беше светкавичен: подредиха масата, без нищо да им казваме. Е, не става всеки ден; явно ще трябва да поработим повече, за да се научат. Да уточня; минахме няколко семинара за Монтесори с Роси Кунева, но не сме от най-запалените привърженици на метода; просто ползваме неща, които ни допадат.


# 5
  • Мнения: 229
С интерес ще следя темата  Hug!

# 6
  • Мнения: 1 522
Записвам се с огромен интерес

# 7
  • Мнения: 998
myriam, сигурна съм, че имаш материали, защото в Нета има много. Просто на нещо такова не бях попадала, а в блоговете има наистина неща, които в повечето случаи са домашно правени и използвани. А и не успях да намеря Монтесори темата newsm78

Емем, намерих го вчера, затова Laughing

# 8
  • Мнения: 1 669
Страхотна тема! Поздравления!

# 9
  • Мнения: 1 243
Ще следя темата с интерес.  bouquet

# 10
  • York
  • Мнения: 826
Myriam, чудесно начинание!   bouquet

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Вълничка, изключително благодаря за линка!  Много интересни неща Nature Sunny

# 12
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
myriam, сигурна съм, че имаш материали, защото в Нета има много. Просто на нещо такова не бях попадала, а в блоговете има наистина неща, които в повечето случаи са домашно правени и използвани. А и не успях да намеря Монтесори темата newsm78
 

сигурна съм, че е така, дано не съм те засегнала, изобщо не съм целяла нещо подобно

ето още един блог с идеи за домашно приготвени метериали http://homemademontessori.blogspot.com/search?updated-min=2010-0 … amp;max-results=4

дано и в него откриеш също интересни предложения

всъщност наистина, колкото повече сайтове, блогове и информация откриваме и слагаме тук, толкова повече ще сме в помощ на всички, които се интересуват, така че ако имаш и други, ще се радваме всички да ги споделищ

# 13
  • Мнения: 998
Неее, не съм се обидила Hug

Хайде, започвай да пълниш блога с хубавини, за да има повече и на български език.  Peace

# 14
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Преди да започнем, обаче, с темата за Монтесори бих искала да използвам днешния ден и да напомня, че днес е Световен ден за безопасен интернет

Ние, родителите, сме длъжни да сме бдителни, когато децата ни прохождат в Интернет и да не пренебрегваме да говорим с тях за опасностите, които ги грозят! Говорете с децата си!
Министерство на транспорта разпространява във всички пощенски станции безплатно "Наръчник по интернет грамотност", в който се дават съвети как да защитим интернет-средата на нашите деца.

Ръководството може да се изтегли безплатно и от тук - http://www.mtitc.government.bg/upload/docs/Narachnik_Inet_gramotnost.pdf

а ето и връзка към статията, която написах преди малко http://mechtai.com/shared-by-mariana/2011/02/polezno-ili-opasno/

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 13:40 от Myriam

Общи условия

Активация на акаунт