Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 8

  • 74 050
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683







                                       

    
                                   
 


Продукция: Tims Production-Timur Savcı
Режисьор: Nihat Durak
Сценарист: Meral Okay
Жанр: Исторически/Драма

Излъчва се всяка сряда по Show TV от 20:00 часа

Любовна история, която предопределя съдбата на една цяла империя. Направен по действителен случай, "Великолепният век" ще повдигне завесата на изпълнения с тайни и интриги живот в султанския харем по времето на най-величествения период на Османската империя. Дошла като робиня от най-крайните земи на империята, Роксолана успява да спечели сърцето на султана. Благодарение на блестящия си ум, необикновената сила на волята и привлекателната си външност от безправна робиня тя става жена на султан Сюлейман Великолепни — най-могъщият султан в Османската империя.








Превод, редакция и техническо изпълнение: stereo_hz, mistik, aleynam и завер ханъм

   


   

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 01:23 от anna3com

# 1
  • Мнения: 683
Пожелавам ви приятни мигове с любимия сериал, много положителни емоции и вълнения.  Hug  bouquet Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 9 738


Б Л А Г О Д А Р Я
на целия екип от организатори,преводачи и всички които помагат
по някакъв начин,да гледаме
ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ ВЕК




# 3
  • София
  • Мнения: 5 334
Анииии Hug Hug Hug
Благодаря за поредната великолепна темичка! Hug

Гласувах, че Хюррем трябва да бъде по-въздържана, ама... тя и по този начин си печели нови и нови врагове. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 105
И аз тук!Ани,прекрасно оформление! Hug  bouquet  bouquet
Гласувах с първа позиция,целта оправдава средствата-в случая на Хюррем това е въпрос на живот и смърт. Peace

# 5
  • Мнения: 70
Благодаря за темата!   bouquet Едно записче и от мен.. Ето малко мои разсъждения, дано не ви отегча!
-------

Имаше една част с отровата мисля / не съм сигурна коя точно, но ми направиха впечатление думите на Хюррем:
"Ако бях аз на нейно място, щях да постъпя по същия начин" каза го или на Н.К. или на Мария. Ставаше въпрос за това, че Хюррем взема мястото на Махидевран. И тя имаше в предвид, че, ако някой тръгне да и взема мястото, ще направи същото като Махидевран. Та дали Махидевран е лошата в случая, защото аз макар и да съм почитателка на Хюррем, не мисля че Махи-то е напълно отрицателна личност, защото и аз щях да направя същото, уплашена от това, че може би отнемат мъжа ми. Като се замисля пък там е нямало мой мъж, моя жена. Както видяхме жените идват и отиват, харема си остава пълен. Така че, в случая постъпката на Махидевран, както и на Хюррем не са на място. По начало Махи-то трябва да знае, че освен това, че е майка на Шехзаде, тя не може да контролира Султана и той ще си спи, с която иска. Още в началото казаха, че нейното място е друго. А щом Махи-то идва от престижно семейство, то тя би трябвало да е запозната с йерархията. Започва да става интересно, докато разсъждавам, дори аз самата се преплитам в мислите си. Да, Хюррем е любимка на Султана, но не трябва така истерично да се кани да убива под път и над път, а по-скоро да докаже на Султана, че колкото и момичета да има тя е по-добрият избор. Да покаже малко класа. Също така Валидето похвали Хюррем за езика!  Peace

Ибрахим, ах, този човек, как ще изгори душицата на Хатидже. Когато Сюмбюл му каза, че е сложила името на Мария - Гюлнихал (хубава, крехка, млада), той попита : Наистина ли е толкова млада, стройна? И Сюмбюл кимна, последван от една подла усмивка от страна на Ибрахим. Не мисля, че усмивката беше само заради плана. А и Султана каза, че трябва да му намерят хубаво момиче от харема. Интересното е, че не му търси дъщеря на някой паша и тн. Защото нали по принцип тези с титли паша се женят най-често за дъщери/сестри на Султана, дъщери на други с подобна титла, та нали той взема Ибрахим за свой брат, би трябвало да му намери почетна жена. Все пак Ибрахим не е Султана да вика, която си иска за нощта от харема.

Малко отегчителен пост, надявам се да има кой да го прочете и да си сподели мнението!

Аз лягам, лека вечер!   bouquet

# 6
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Привет и от мен ,
Тая вечер не можах да гледам серията ,само ви четох
Първо да благодаря на  
Stereo_hz, Mistik и Aleynam,  Ани , lacunababe и завер ханъм  за огромното удоволствие  да гледаме поредната преведена серия


на преводачките в ефир - Мишел, Тинче, YourSoulMate, Емел  че без тяхна помощ за къде ?


Емили  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  ,желая ти здраве,щастие и с много късмет да сбъдваш мечтите си




За анкетата - с опция 1 целта оправдава средствата Тя е в състояние на вечна борба

Съгласна ,съм че сценаристите прекаляват с това викане от страна на Хюрем Докрая на сериала ако не я променят ,артистката ще остане без глас
Не мога да разбера защо толкова искат да я очернят Едва ли истинската Хюрем е била толкова груба и невъздържана Ясно ,че искат да я представят като властна и безскруполна жена ,но според мен прекаляват  Това не се вързва и с идеята че тази жена е накарала султана да се влюби в нея и да я боготвори

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 01:50 от siren62

# 7
  • Мнения: 13 424

anna3com, много красиво оформление на новата тема!  newsm74

Miki, thank you for the fine fresh photo of Halit and Bergi!

За лека нощ - любимата ми снимка от предния епизод...
Two Hearts Two Hearts Two Hearts



# 8
  • Мнения: 0
   /   17 Şubat 2011 Perşembe

Iki saate 50 bin dolar


Halit Ergenç-Bergüzar Korel çiftinin Arap dünyası ve Balkanlar’daki ünü malum. Bundan da yararlanıyorlar doğrusu. Nasıl mı ?

’Binbir gece’ dizisi  sayesinde milyonlarca izleyiciye ulaşan çift, önceki gün Kuruçeşme’de Hırvatistan’dan gelen misafirlerle bir araya geldi. 50 kişilik grup, Hırvatistan’da bir süpermarket firmasının çekilişiyle İstanbul’a gelmeye hak kazanmıştı. Hırvatlar, hayranı oldukları Ergenç-Korel çiftiyle akşam yemeğinde buluştu.
Basından gizlenmeye çalışılan yemekte, hayranlarıyla iki saat geçiren çiftin gece için gelişmiş ülkelerde yaygın olduğu gibi para aldığı belirtildi. Çifte ödenen tutarın 50 bin dolar olduğu öğrenildi.
Mekan çıkışındaysa konu Ergenç’in Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandırdığı ‘Muhteşem  Yüzyıl’ dizisine geldi.
Diziyle ilgili eleştireleri yorumlayan oyuncu, “Eleştirenler diziyi tam izlememiş. Kimseyi incitecek bir olay yok. Bizim de tarihçilerimiz var. Onlar yardımcı oluyor” dedi.

# 9
  • Мнения: 3

за преводите smile3501

Чета ви от началото и   пиша  за да споделя размислите си за харема
Дворците  през вековете  винаги са били място на интриги и убийства от и на потенциалните наследници на трона.
Топ капи още повече ,заради многото  жени конкурентки за 1 мъж

Приличат ми точно на прайд .
Сред тия лъвове няма как да  оцеляват сърнички или дори хиени   newsm78

Опитвам се да кажа, че Хюррем е нямала избор и за да оцелее е трябвало да убива за да не те убият.
 А Историята се пише от  победителите

# 10
  • София
  • Мнения: 5 334
Подсмихването от страна на Ибрахим относно Мария/Гюлбахар може да се тълкува и като "дано с красотата си да омае султана, че да се вразуми и да се откаже от Хюррем". Не знам - за мен Ибрахим е искрен в чувствата си. Ако искаше просто да се домогне до властта, щеше да действа директно, нямаше да се двоуми, а направо щеше да каже на султана, че иска да се ожени за Хатидже. Плюс това, Ибрахим сега има някакъв пост - да, но недостатъчен, че да се ожени за сестра на султан. Затова и в историята става така, че той първо става Велик Везир и след това се жени за Хатидже - тогава, след като може да има кажи-речи всяка, избира нея. Wink

# 11
  • Мнения: 683
Miki, thank you   bouquet  Heart Eyes

silvia_maria, добре дошла в темата  Hug

jupetrov7 , наистина много хубава снимка на Султана  Heart Eyes

YourSoulMate , беше ми интересно да прочета разсъжденията ти и съвсем не са скучни.




# 12
  • Мнения: 683
'Mis'afir
Yurt dışından gelen konuklarıyla yemekte buluşan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç 2 saatte tam 50 bin dolar kazandı.


takvim.com.tr / 16.02.2011 19:06



Şöhretleri Türkiye sınırlarını aşan Bergüzar Korel ile Halit Ergenç, bu ilgiyi paraya çevirdi. Hırvatistan'daki Konzum adlı süpermarket zinciriyle bir reklam anlaşması yapan Ergenç, anlaşma gereği Hırvatistan'daki hayranlarıyla İstanbul'da bir araya geldi.

GÖNÜLLERİ FETHETTİ
Süpermarketten alışveriş yapan 10 kişi, bir sevdiğini de alarak geçtiğimiz akşam İstanbul'a geldi. Kuruçeşme'deki bir restoranda 20 Hırvat hayranıyla buluşan Halit Ergenç ve Bergüzar Korel, 2 saatlik organizasyon için 50 bin dolar ücret aldı. Ünlü çift, sempatik tavırlarıyla Hırvatlar'ın gönlünü fethetti


Това което разбрах е че 10 души от Хърватия са пристигнали в Истанбул, за да се срещнат с Халит и Бергюзар. Те са щастливците, които са спечелили по време на рекламната кампания на Конзум. Вечеряли са в ресторант в Kuruçeşme.

# 13
  • Мнения: 683
Ако желаете да си дръпнете 7 серия на турски с много добро качество ето от тук можете Peace

http://www.megaupload.com/?d=B12UM9ME

# 14
  • София
  • Мнения: 4
Добро утро милички благодаря на Ани за страхотната тема  hug  love001 .И аз гласувах за целта оправдава средствата ,иначе Хюррем не би оцеляла в този змиярник   Hug Hug Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт