Декупажна библиотека, материaли, техники и инструменти

  • 110 315
  • 718
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Здравейте!
От дълго време мисля върху идеята да се събере изкуството на едно място, да се видят торбите на творците, да създам една асамблея на творящия човек и разбира  се много се  колебаех как ще бъда приета, другите дали ще са съгласни, не се осмекявах, но най-после се реших да Ви помоля за съдействие:ще си отварям магазинче за хоби материали, художнически материали, подаръци и сувенири, ръчна изработка и за това имам удоволствието да Ви запитам и да Ви съобщя,че имам нужда от Вашите сувенири и украси.Искам да направя едно вълшебно място този магазин, в който да има:картини,гоблени,нестандартни подаръци, картички, бижута,чанти, аксесоари, букети, текстил, плетива, забавни, смешни и оригинални подаръци.Ако имате познати, които също да се занимават с изработването на тези неща, може да насочите или мен или тях за среща или поне да се чуем по телефоните.Ако желаете да работим заедно, моля да ме потърсите на следните координати:
GSM:088526-20-15 за Mtel
        0878/283-998 за  Vivacom
e-mail:zaio_iv@abv.bg
facebook:   Ивалина Николова
Благодаря Ви от все сърце!

# 706
  • Мнения: 118
NTP, относно краклето на Кох и нор - стъпка 1 не се чака да изсъхне напълно, чакаш я около час, трябва да е суха, но да има лепливост на пипане, тогава мажеш стъпка 2 и тя вече се чака  доста - до 24 часа най-сигурно и накрая втриваш маслена боя, не темпера (тя е много суха и ще ти тонира и картинката) и после триеш с памучно парцалче или салфетка. Това кракле не ми е  ставало като съм го сушила със сешоар. В по-хладно помещение също не ми се е напуквало. Изобщо това е най-капризното кракле, което съм ползвала. Иначе като напука на мен много ми харесва как става - пукнатините са по-финни като дълбочина. Утре ще го снимам и ще го кача.

 smile3525 благодаря, ще взема отгоре пак да намажа, пък каквото мазало стане стане  Joy

# 707
  • Мнения: 3
За почитателките на шпатулките за гърло - http://picasaweb.google.com/graca3m/PalitoDePicole#
Кутиите за бижута с декупаж предполагам, че ще станат много интересно. Също предполагам, че е много трудоемка работа.

# 708
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Е, не .... lepenka05  Joy това си беше .... да ни измъчваш ли го откри този линк...  Точно им хванах цаката на паната... сега кутийки... едва ли ще ми стигнат нервите, но за всеки случай ще отскоча да си купя шпатулки  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 3
Съвсем случайно стана. Който има магазин под ръка да си купува шпатулки да си му мисли. На мен ми е мирна главата, защото нито знам, нито питам откъде се купуват. Имам 10бр, от миналия Великден. Пробвах едно пано, но не ми хареса и го развалих.Сега си стоят в един кашон и чакат. Но имам притеснение, че от баницата на Нова година ми се падна късмет -Ново хоби и не дай си Боже да се сдобия с кутия с шпатулки ще пробвам рамките за снимки. Мъжа ми ще хване къра, както се вика по нашенски, но такова чудо той си го избра. Сега няма право на претенции.

# 710
  • Мнения: 7
Лепенчице направо ме разби с тоя линк.Яко каляване на нерви ще да е направата на тия чудесии от шпатулки  Joy

# 711
  • Мнения: 0
Здравейте момичета .По молба на Геновевка,ще се опитам да направяМК НА ЕФЕКТА с напръскванията.
http://dunversa4e.snimka.bg/arts/dekupaj-novi.606042.26028070
http://dunversa4e.snimka.bg/arts/dekupaj-novi.606042.26122809
http://dunversa4e.snimka.bg/arts/dekupaj-novi.606042.26122807
1 стъпка-обработвам предмета  по стандартния начин който е при декупажа.След като изсъхне 1слой,с тампон започвам да тампонирам фона.
2 стъпка-напръсквам със спрей.В момента имам лак спрей на ,,Маймери,,
3 стъпка,Започвам с лепенето на мотива.Ако е принтирана картинка,преди това вече съм я обелила-по начина който сме говорили.
След като засъхне ,пръскам пак с лак.
4стъпка-започвам най-деликатната част ,дорисуването  и оформянето на фона.
5стъпка-напръскванията.
В капачка,отсипвам съвсем малко от желаната боя.Намокрям четката,която трябва да е по голяма.Аз използвах кръгла,така точиците ми стават по равномерни .Със широка четка стават като на места.ето тук са правени със широка.       http://dunversa4e.snimka.bg/arts/dekupaj-novi.606042.26122865
Тук са направени с кръгла четка     http://dunversa4e.snimka.bg/arts/dekupaj-novi.606042.26122904
След като четката ми е потопена хубаво с боя,почвам да пръскам,КАТО ПЪРВИТЕ ПРЪСКАНИЯ ги правя на вестник ,за да се ,,изцеди ,,четката така.След това с отчетливи движения тръскам на местата които желая..
След изсъхването си финализирам с лак.
исках да направя снимков материал,но нямаше кой да снима,а нали знаете ,как са ни изпоцапани ръцете,когато почнем да правим нещо:)
Прегръдки за всички .

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 10:40 от росирос

# 712
  • Мнения: 7
  bouquet за Роси - Благодаря ти ,много добре си обяснила,единствено се притеснявам че при пръскането може да се опръска и картинката там където не искаш. То всъщност при последните ти чинии майсторлъка основно е в дорисуването на фона и сливането на цветовете и нюансите на основния цвят ,а пръскането е накрая.Много красив фон си направила,много умела игра със цветовете !

# 713
  • Мнения: 0
Геновевка,пробвай и ще видиш,как сама контролираш с ,,тръсканията ,,къде да са капките.Понеже има вече лак отдолу,ако не ти харесва,можеш да избършеш и наново.Дори можеш да избършеш  там където не искаш да са капките.За това няколко пъти тръскам на вестник,да се изтръска водата хубаво .Пробвала съм с четка за зъби,ефекта беше-потресаващ.Всичките капки бяха по плочките,по лицето ми.Станах цялата в лунички:)
На кой както му е намерил цаката.Моята цака -е тази:)

# 714
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Да сте работили с този гел: http://dcpg.ru/materials/59/? Нанася се най-отгоре и повърхността става като съклена. Много е подходящ за бижута ... декупираш някакви рози например и отгоре това и става чудесно. Но жената, която ми го показа, не знаеше откъде е, подарили са й го. А и не знам как се нарича на българси, та да го търся... гланциращ гел, може би??? Е, това е от мен. Хубава седмица.

# 715
  • Мнения: 7 387
      Привет,момичета!Вижте какво получих на мейла си:

www.ideahobby.bg
 
Изключително разнообразие на материали за приложни техники, колекция 2012 на ръчни и дизайнерски хартии, нови идеи за сватбени покани, подаръци за гости, декорация върху стъкло и още много ...

--------------------------------------------------------------------------------
 
Заповядайте на Balkanica Wedding Expo 2012 на 21-22 януари 2012
в Sheraton Sofia hotel Balkan
на щанд No20 -   ИДЕЯ - Твоето място за творчество
 
Ще се запознаете с новите ни идеи за ръчна изработка на
    * сватбени покани,
    * подаръци за гости,
    * * както и най-новите ни материали за приложни техники.
Не пропускайте и възможността да посетите и презентацията ни на тема "Изработка на подаръци за гости с помощта на декупажна техника".

Къде? - щанд No20 - ИДЕЯ - Твоето място за творчество.
Кога? - събота 21 януари 13.00 ч.

          Софиянки,хайде да си организираме срещичка и да отидем! Peace

# 716
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
bonnysofia този гел го виждам за първи път и не мога да помогна. Помня, че при Миражчето имаше един лак -кристален, казваше се 100 ръце и дава ефект на стъкло, но мисля, че е само за гладки повърхности и се излива върху тях  Thinking по добре драсни едно ЛС на Мираж и я питай  Peace

dani2008 тук пускаме линкове на магаризини само ако там се продават материали нужни за хобито ни.... линкове със завършени неща, се броят за реклама и са забранени във този форум. По добре си редактирай поста и махни линка, защото има вероятност да получиш забележка от модератор ..... три три забележки следва бан - не е приятно  Wink

# 717
  • Мнения: 440
Цитат
dani2008 тук пускаме линкове на магаризини само ако там се продават материали нужни за хобито ни.... линкове със завършени неща, се броят за реклама и са забранени във този форум. По добре си редактирай поста и махни линка, защото има вероятност да получиш забележка от модератор ..... три три забележки следва бан - не е приятно  Wink
 
БЛАГОДАРЯ Антомче    bouquet

# 718
  • Мнения: 440
Хайдеее цопкайте в новата тема  НОВА ТЕМА  dance

Общи условия

Активация на акаунт