Ваксина РОТАРИКС

  • 74 129
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Някой ползвал ли тази ваксина? И дали е нужна да се слага на бебо? smile3530

# 1
  • Мнения: 9 441
Присъединям се към питането на авторката.
Много ми е плашеща тази реклама Confused

# 2
  • Мнения: 171
Рекламата е плашеща, за да може да те накара да си я купиш. Смятам, че ако се слага всяка ваксина, която е на пазара, къде ще му излезе края. Аз съм против "бъркането" в имунитета на децата .

# 3
  • Мнения: 2 011
Според мен е абсолютно ненужна.  Grinning

Много ми е плашеща тази реклама Confused

Какво те плаши? То това е целта на рекламата, де... и все пак. Това, че детенцето отива в болница, щото не са му дали Ротарикс...  Rolling Eyes

Много лекари казват, че е ненужна.

# 4
  • Мнения: 3 484
На всичкото отгоре и опасна. Скоро тук някой се жалваше, че детенцето му се побъркало да повръща след нея..... Същата боза като синфлорикса е

Иначе рекламите.....Ах, рекламите..... "хапче вкусен ефизол" взет от НЕ толкова болната майка и прочие.... Crazy Crazy Crazy

# 5
  • Мнения: 126
Иначе рекламите.....Ах, рекламите..... "хапче вкусен ефизол" взет от НЕ толкова болната майка и прочие.... Crazy Crazy Crazy

Ох,да. ooooh!  Как може такава простотия?! Съжалявам за спама,но не се сдържах. Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 291
Поставихме ваксина Ротарикс на малкият ми син. Понесе я добре, без никакви последвали реакции. Дори на първия прием Ротарикс му поставиха и третия прием за Хепатит B, т. е. две ваксини наведнъж.
Никой не ни е агитирал. Разбрахме от педиатърката, обсъдихме го с мъжа ми и сами взехме решение. Страхът от престой в някое инфекциозно отделение надделя.
Ваксината струва 140 лева. Купува се от аптеката. Дава се на два приема /плащат се два пъти по 140 лева/, с разстояние най - малко един месец между тях. Дава се през устата.
Детето трябва да бъде на възраст - до шест месеца.

Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 01:14 от narcis

# 7
  • Мнения: 53
На всичкото отгоре и опасна. Скоро тук някой се жалваше, че детенцето му се побъркало да повръща след нея..... Същата боза като синфлорикса е

Иначе рекламите.....Ах, рекламите..... "хапче вкусен ефизол" взет от НЕ толкова болната майка и прочие.... Crazy Crazy Crazy
Мойто детенце получи алергична реакция от синфлорикс в комбинация с пентаксим.Беше доста страшничко краката му се надуха целия стана на червени петна докторката си се уплаши сериозно.Пък на мен живота ми се скъси с 10 годни най малко.Бързата реакция на докторката
предотврати усложнение просто не ми се мисли какво щеше да стане  smile3530

# 8
  • София
  • Мнения: 357
Alex_03 много неприятна ситуация, важното е, че сега сте добре.
И ние с мъжа ми сме в голяма чуденка за тази ваксина, а трябва да решим тази седмица, дано да има повече отзиви по темата.

# 9
  • Мнения: 462
Виж и тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=561160.0;topicseen

За мен тази ваксина е необходима, аз я сложих на детето много преди да видя рекламата ...  Mr. Green И не съжалявам! За тези (почти две) години, в които дъщеря ми расте, се е доказала многократно! Особено в периодите, когато всички дечица в яслата се скъсваха от повръщане и разстройство + изживяванията ми на морето ... всички минаха безпроблемно.  Peace

Ако имате някакви въпроси, ще се радвам да ви отговоря. Simple Smile Ванилия Канелска също да ви е от полза, при тях ваксината е включена в календара с имунизациите. Simple Smile  Peace

П.С. Ъ, Ефизол ... а Парацетамакс-а?  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 276
Ще следя темата, че и мен живо ме интересува. Притеснявам се само да не се натовари организма на бебчето, въпреки че казват, че е съвместима с другите две ваксини от имунизационния календар. Confused

# 11
  • Мнения: 495
Без лоши намерения.Чудя се ,след като има толкова много  природни начини за изграждане и поддьржане на имунитет, защо                   приемате да тьпчете децата си с химия.Нима в организма трябва да има формалдехид,живак и т.н.Че това е противоестественно.Няма нищо по-добро от природосьоразен начин на живот.Сьс сигурност не им е мястото на тези отрови в организма.На това отгоре си остават  там,че и с натрупване.Това ли искате за децата си?Има толкова други начини без да рискувате здравето им.

# 12
  • Мнения: 462
Ще следя темата, че и мен живо ме интересува. Притеснявам се само да не се натовари организма на бебчето, въпреки че казват, че е съвместима с другите две ваксини от имунизационния календар. Confused

Виж тук.

Цитат
l Прилагането на много ваксини по едно и също време повишава риска от нежелани реакции и претоварва имунната система
Децата се срещат с различни антигени всеки ден чрез храната, а много бактерии колонизират (населяват) устата и носа, предоставяйки на организма „среща” с още антигени. Вирусните респираторни инфекции добавят 4-10, а стрептококовите допълнително  25-50 антигена. На фона на тези нормални събития няколко отделни антигена, съдържащи се в детските ваксини, едва ли ще бъдат допълнителен товар върху имунната система. Наличните научни данни показват, че едновременното прилагане на няколко ваксини няма неблагоприятен ефект върху нормалната имунна система на детето. Още повече че проучвания показват, че едновременното прилагане на различни комбинации от ваксини е еднакво ефективно, то е без повече странични реакции в сравнение с  моноваксините (единичните). Това дава по-голяма възможност да се имунизират децата до 1 година от раждането – най-ранимия период от техния живот. От друга страна се спестява време на лекарите и родителите и травма на децата.

# 13
  • Мнения: 495
Ще следя темата, че и мен живо ме интересува. Притеснявам се само да не се натовари организма на бебчето, въпреки че казват, че е съвместима с другите две ваксини от имунизационния календар. Confused

Виж тук.

Цитат
l Прилагането на много ваксини по едно и също време повишава риска от нежелани реакции и претоварва имунната система
Децата се срещат с различни антигени всеки ден чрез храната, а много бактерии колонизират (населяват) устата и носа, предоставяйки на организма „среща” с още антигени. Вирусните респираторни инфекции добавят 4-10, а стрептококовите допълнително  25-50 антигена. На фона на тези нормални събития няколко отделни антигена, съдържащи се в детските ваксини, едва ли ще бъдат допълнителен товар върху имунната система. Наличните научни данни показват, че едновременното прилагане на няколко ваксини няма неблагоприятен ефект върху нормалната имунна система на детето. Още повече че проучвания показват, че едновременното прилагане на различни комбинации от ваксини е еднакво ефективно, то е без повече странични реакции в сравнение с  моноваксините (единичните). Това дава по-голяма възможност да се имунизират децата до 1 година от раждането – най-ранимия период от техния живот. От друга страна се спестява време на лекарите и родителите и травма на децата.

Чии проучвания?На експертите от СЗО,които са на щат/получават пари/ от фармаконцерните.За това има инфо и на бьлг. и на англ.Сетете се чии интереси се защитават.

# 14
  • Мнения: 1 217
Ако я имаше тази ваксина щях да я сложа на детето без да се колебая.До сега има 2 епизода с този ротавирус и не беше хич приятно.3 дена на системи,когато беше на 2 години-много неприятно изживяване.
Сега си бия в главата,че не му сложих Пентаксим,а сложих другата ваксина.2 пъти в болница с пневмония,в момента в болница с ларингит.Вярвам,че ако бях сложила пентаксима,нямаше да минеме през тези неща.
Една майка коментира защо слагаме химия на децата, не живеят здравословен начин на живот.
Повярвай ми,незнам още колко по-здравословно да отглеждам детето си.Просто наистина незнам.
И имаме куп преживявания с болести.
И сега в болницата ми казват да го пазя от вируси-е как да стане това?При положение,че не ходи на градина хваща какво ли не,ми като тръгне на градина аз трябва да се гръмна.

Общи условия

Активация на акаунт