Ваксина РОТАРИКС

  • 74 188
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 661
Абе не знам дали лекарите се бъркат, ама аз като го гледам тоя новия календар направо се побърквам!  Shocked
Даже не знам, ако случайно някоя майка се реши да я сложи тая ваксина, КОГА ще я намести?

# 46
  • Мнения: 15
Абе не знам дали лекарите се бъркат, ама аз като го гледам тоя новия календар направо се побърквам!  Shocked
Даже не знам, ако случайно някоя майка се реши да я сложи тая ваксина, КОГА ще я намести?
Защо, Дилянка? Българският имунизационен каледндар е сред най-бедните в Европа. Скоро гледах резултатите от проучването на Евостат за състояние на здвето на населението. А там хората си смогват Simple Smile няма грижи. а сега като ни преброят newsm78, какво ли ще стане се чудя, колко ли милиона сме Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 38 661
Абе не знам дали лекарите се бъркат, ама аз като го гледам тоя новия календар направо се побърквам!  Shocked
Даже не знам, ако случайно някоя майка се реши да я сложи тая ваксина, КОГА ще я намести?
Защо, Дилянка? Българският имунизационен каледндар е сред най-бедните в Европа. Скоро гледах резултатите от проучването на Евостат за състояние на здвето на населението. А там хората си смогват Simple Smile няма грижи. а сега като ни преброят newsm78, какво ли ще стане се чудя, колко ли милиона сме Simple Smile

Е, в сравнение със стария /за голямото дете/ този новия ми се вижда много фрашкан.
А и педиатри са ми казвали, че е натоварен.

# 48
  • Мнения: 4 753
Абе не знам дали лекарите се бъркат, ама аз като го гледам тоя новия календар направо се побърквам!  Shocked
Даже не знам, ако случайно някоя майка се реши да я сложи тая ваксина, КОГА ще я намести?
Защо, Дилянка? Българският имунизационен каледндар е сред най-бедните в Европа.

Въпрос на гледна точка...  Peace 
Ето тук могат да се видят им. календари на останалите европейски държави - http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/vaccination.html
Трябва и да отбележим, че в повечето държави в ЕС ваксините са препоръчителни, а не задължителни, т.е. им. календари може и да не се спазват, те само се препоръчват... При нас, въпреки че има хора, които не го спазват, на повечето им се налага, поради мерките, които държавата взема срещу нарушителите...

# 49
  • Мнения: 245
Може да е обсъждано,не съм чела цялата тема, но да спомена, че в ротарикс има свински вируси. Въпреки това ваксиниата не беше изтеглена защото нямало данни, че тези вируси вредят на децата. Т.е не има данни, че не вреди, а няма никакви данни. Предполагам, че като добият данни, че вредят, както стана с маймунските вируси в полиомилетината ваксина, ще ги изтеглят от пазара. Цената на маймунския вирус беше доста смърти на деца от рак, поради животинския вирус, който го причинява. Не мога да си представя да дам на детето си нещо със свински вирус в него, за да не би да се обезводни ако случайно се зарази с ротовирус.

http://articles.cnn.com/2010-03-22/health/rotavirus.vaccine_1_ro … line?_s=PM:HEALTH

# 50
  • Мнения: 34
Здравейте пак Stop
Бъркате с една стараваксини RotaShield на Wyeth, която отдавана е премахната. Ротарикс е от дуго поколение на  обезвередните или  атенюирани ваксини. аз четох доста преди да я сложа на моя син, докато се уверя в нейната безпоасност. Тя съдържа човешки ротавирусен щам, изпитана върху  100000 деца и е доказана нейната безопасност. На мен тая бройка ми се вижда огромна  ... 

ето и едно инфо от ФДАпо въпроса за наличието на PCV1 в Rotarix след внимателни проучвания се оказва, че няма никаква опасност тойд а причинява инфекция или да разболява децата.


"Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people. Based on a careful review of a variety of scientific information, FDA has determined it is appropriate for clinicians and public health professionals in the United States to use these vaccines. All available evidence supports the safety and effectiveness of Rotarix and RotaTeq, which have been extensively studied, both before and after approval."
http://www.fda.gov/NewsEvents/PublicHealthFocus/ucm205585.htm

# 51
  • Мнения: 3 485
Здравейте пак Stop
Бъркате с една стараваксини RotaShield на Wyeth, която отдавана е премахната. Ротарикс е от дуго поколение на  обезвередните или  атенюирани ваксини. аз четох доста преди да я сложа на моя син, докато се уверя в нейната безпоасност. Тя съдържа човешки ротавирусен щам, изпитана върху  100000 деца и е доказана нейната безопасност. На мен тая бройка ми се вижда огромна  ... 

ето и едно инфо от ФДАпо въпроса за наличието на PCV1 в Rotarix след внимателни проучвания се оказва, че няма никаква опасност тойд а причинява инфекция или да разболява децата.


"Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people. Based on a careful review of a variety of scientific information, FDA has determined it is appropriate for clinicians and public health professionals in the United States to use these vaccines. All available evidence supports the safety and effectiveness of Rotarix and RotaTeq, which have been extensively studied, both before and after approval."
http://www.fda.gov/NewsEvents/PublicHealthFocus/ucm205585.htm


Не е вярно! Племенницата ми се скъса да повръща след нея, започна на 3-я ден след първия прием. Няма да има втори! Naughty Най-сетне зълва ми (или каквато там ми се пада) се осъзна, ама на каква цена. Лично педиатърът им препоръча да не повтарят приема

# 52
# 53
  • Мнения: 245
Здравейте пак Stop
Бъркате с една стараваксини RotaShield на Wyeth,



Ако това към мен-не, не бъркам нищо. Стана отгромен скандал в Америка за това, че РОТАРИКС, а не друга ваксина, както ясно се вижда от линка към CNN е заразена с животински вируси, а именно  porcine circovirus 1. Вирусът не е известно какво причинява на хората и по някакви начини, на мен не ми е известно какви, компанията успя да спаси ваксината да не бъде изтеглена от пазара, което би причинило огромни финансови загуби.

От цитата, който давате става ясно, че няма данни този вирус да причинява вреда, а не че се знае, че не причинява такава. Разликата е доста съществена. Изказването, което правите, че "няма никаква опасност" е напълно невярно и самите учени, които са изследвали проблема не изказват такова твърдение.

При прасетата този вирус причинява следните симптми и заболявания:

Отпадналост, диария, затруднено дишане, лимфоаденопатия, жълтеница и съществена загуба на тегло, Пневмония, хепатит, нефрит, миокардит, енетерит и пакреатит.

http://v2.mlc.org.uk/downloads/pdfs/Procine%20Circovirus.pdf

Знае се, че този вирус не се размонжава успешно в човешки тъкани, обаче и трагично известния SV40-маймунският вирус, който причини смъртта на много деца, чрез заразата им с него от полиомилелитна ваксина не се размножава в хора. Той просто деактивира един човешки ген, който е отговорен за предпазване от рака и в резултата децата развиват рак.

Като се има предвид предишния опит с животински вируси във ваксините, когато се оказва, че години след това децата приели тези ваксини развиват рак заради тях, аз не бих поела риск, особено когато работата е да предпазим дете не от друго,а от евентуално обезводняване. Все пак не сме в третия свят и няма майка, която да си остави детео обезводнено като е болно. Прекално малка и твърде евентуална е потенциалната печалба от ваксината и прекално големи рисковете да се дават свински вируси на бебета, че да ги поема.



# 54
  • София
  • Мнения: 38 661
И точно покрай тези проблеми с живата полиомиелитна ваксина се отрече даването на живи ваксини, а сега пак го предлагат в Ротарикса.
Може да не съм специалист, но ми звучи страшно даването на ваксина със жив вирус на бебе до 6 м.

# 55
  • Мнения: 4 753
Махнаха и родния ДифТетКок от календара и го замениха с "умрелия" коклюш на Пентаксим (или Инфанрикс, ако родителят предпочете)... Промениха дори Наредба 15, за да е ясно, че точно "умрял" коклюш се дава, както и "умряло" полио... Все още стоят живите БЦЖ и МПР, но инжекционни...

# 56
  • Мнения: 34
Rotarix  използва човешки атенюиран щам , който е моновалентен и осигурява кръстосана протекция.  #Cussing out Wyeth-Lederle Rotashield използва  маймунски /човешки четиривалентен, ваксината на Merck - RotaTeк използва говежди/човешки 5валентен.  Помислете логично! Щеше ли ваксината да бъде на пазара, ако е опасна? Както знаете старите версии с маймунски щамове бяха изтеглени от пазара отдавна. За мен СЗО си е авторитатна организация, повече от хомеопатичните сайтове Peace

# 57
  • Мнения: 4 753
Помислете логично! Щеше ли ваксината да бъде на пазара, ако е опасна?

Претендирам, че мисля логично... Според мен, трите основни въпроса са:

1. Има ли нужда от тази ваксина?
2. Ефективна ли е?
3. Безопасна ли е?


Това важи за всяка ваксина... За сега търся отговорите на първите два въпроса конкретно за Ротарикс, но няма кой да ми отговори компетентно...

Относно СЗО - цирка със свинския грип миналата година не беше ли достатъчен? Колко му трябва на човек, за да започне да се съмнява в доброто име на която и да е организация... Мисля логично... Задавам си въпроси...

# 58
  • Мнения: 34


1. Има ли нужда от тази ваксина?
2. Ефективна ли е?
3. Безопасна ли е?



[/quote]
Аз имам отговори на тези въпроси, поне за себе си. И съм напълно съгласна, че това са питанията, които си струва да си зададем по темата.
1. На първия: Ротавирусните инфекции са на трето място, според лошата Световна  Здравна Организация, като причина за смърт при децата под 5 годишна възраст в световен мащаб .95% от децата се заразяват с ротавирус преди 5 годишна възраст. Лошото при този вирус е, че няма гаранция, че ако е изкаран веднъж, няма да бъде изкаран и втори път. Вирусът е силно заразен и преболедувалите бебета могат да отделят вируса до 57 след заразата с изпражненията си. И не е въпрос на хигиена...
2. Ефективна ли е? 96% доказана защита срещу тежък ротавирусен гастоентерит и 100% защита от хоспитализация поради  същото. аз не знам за по-ефективна ваксина.. по-ефективна - здраве му кажи!
3. ROTARIX е с непроменен профил на безопасност  дори при недоносени бебета (27-36 седмица) - както е в моя случай с дъщеря ми Мария, която се роди на 31-вата седмица . Има и  много добра съвместимост с другите педиатрични ваксини като част от рутинната детска имунизация.

Така смятам аз, от личния си опит и, от престоя със сина ми в инфекциозна болница и от литературата, която съм изчела.  аз разбирам целия скептицизъм към ваксините по принцип и в частност към тази, но тук не става дума за козметика, а за медицина.  и на никого не е опрян нож да ваксинира своето бебе, не разбирам защо третирате ваксината като ненужна измама, измислена от фармацевтичните компании може би? знам, че в аптеките има цели стелажи с козметика, лекарства, добавки, на които пише, че трябва да ни направят по-красиви, по-умни, по-желани, по-добри може би и в 80% от случаите лъжат, въпреки 100% гаранция. Трябва да сме критични, мнителни, но не и да спрем да имаме възможността за доверие. Ако не вярвате на себе си, на семейството си, няма как да се преборите с живота и трудностите.. Когато става дума за здравето на бебетата ни си мисля, че дори и най-злите мошеници проявяват малко човечност и  позволяват до нас, измамените в много отношения родители, да имаме достъп по качествени продукти чат пат, тази ваксина за мен е един от тях. всеки трябва да си отговори сам на тези въпроси! Благодаря!


# 59
  • Мнения: 3 052


[...Лошото при този вирус е, че няма гаранция, че ако е изкаран веднъж, няма да бъде изкаран и втори път.


И кое прави ваксината по-успешна отколкото при преболедуване? Интересни са ми източниците ти на информация. Иначе да, всички искаме да защитим децата си, но не и на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт