Ваксина РОТАРИКС

  • 74 254
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 753
Когато говорим за вяра, би трябвало да се обръщаме към Бог, а тук говорим за ваксини, тъй че вярата не е най-доброто решение...

Зададох въпросите си в темата на специалиста, чакам отговорите там... Статистиката определено куца, всеки вади проценти, според както му е угодно... Къде са доказателствата за тези 95 %, които афишират в рекламата? Колко са смъртните случаи в България, поради ротавирусна инфекция, но доказана, а не някаква си диария там или повръщане? Защо се е стигнало до тези смъртни случаи, все пак говорим за обезводняване - родителите ли не са обърнали внимание, лекарите ли не са си свършили работата? Как е разпределен процентът на смъртните случаи по възрасти? Би трябвало най-малките да са най-застрашени, дете на 5 години не е толкова малко...
Въпросът на Valery m - Кое прави ваксината по-успешна отколкото при преболедуване? За всички ваксини, за които съм чела се твърди, че не са по-сигурни от преболедуването... Това не важи за болестите, срещу които организмът не си създава имунитет дори и след боледуване, като грип и тетанус... Защо се смята, че едно боледуване от ротавируси не създава имунитет срещу тях, но ваксината създава? На какво се дължи този феномен? Антителата срещу ваксината ли изчезват след боледуване/ваксинация? И ако е това - то до колко време след боледуване или ваксинация изчезват, за да сравним и си направим изводите?

2. Ефективна ли е? 96% доказана защита срещу тежък ротавирусен гастоентерит и 100% защита от хоспитализация поради  същото. аз не знам за по-ефективна ваксина.. по-ефективна - здраве му кажи!

Къде са доказателствата за това болднатото? На базата на какви изследвания са тези проценти? Въобще, въпроси колкото щеш... Раздвам се за хората, които имат отговори за себе си и със здраве да си ползват тази най-нужна и ефективна ваксина, но за останалите някой трябва да отговори...

# 61
  • София
  • Мнения: 679
Аз бих допълнила, че доста грозна спекулация е изтъкването на факта, че заразата с ротавирус нямала отношение към хигиената: затова ли децата боледуват основно, когато стигнат до българското Черноморие (знаем каква е хигиената по морето, и как няма пречиствателни станции и т.н). Обаче на мен също ми е интересно, как се установяват ротавирусните инфекции, нещо не ми са вярва така лесно да се правя тестове за вируси на всяко дете с диария и повръщане, освен това от повечето публикации става ясно, че бумът на ротавирусните инфекции е през зимата, а през лятото върлуват други.

# 62
  • Мнения: 4 753
Туцка, точно там е работата, че тестове не се правят... Това написах и в другата тема - правят се тестове най-вероятно на хоспитализираните, но на дете с оплаквания диария, което отива при ЛЛ или педиатър, обикновено нищо не му се прави... Ротавирусните етерити са най-разпространени и това е причината всяка диария и/или повръщане да се приписва на тях... Това още повече изкривява статистиката... Не е нужно да пускам тема, с въпрос на колко деца с такива оплаквания са им пускани тестове за установяване на причинителя на въпросната симптоматика, защото смятам, че знам отговора...

# 63
  • Мнения: 245


Когато става дума за здравето на бебетата ни си мисля, че дори и най-злите мошеници проявяват малко човечност и  позволяват до нас, измамените в много отношения родители, да имаме достъп по качествени продукти чат пат, тази ваксина за мен е един от тях. всеки трябва да си отговори сам на тези въпроси! Благодаря!






Aз лично не разбирам как стигна до този извод, след като ти дадох информация за това, че в Ротарикс има свински вируси и стана страшен скандал с това в Америка и сега като явно не я продават много добре там ни я внесоха на нас тук, като по-глупави и неинформирани да даваме на бебетата си живи животински вируси.  Трябва да правим разлика между надеждите си и фактите. В този конкретен случай фактите не подкрепят надеждите.

# 64
  • Мнения: 109
Никой ли не вижда това, което аз виждам Sad
ВСИЧКИ ваксинирани деца са постоянно болни! Моето не е, на годинка и пововина+ е, не е ваксиирано и не е виждало лекар от рождението си...

# 65
  • София
  • Мнения: 39 048
Никой ли не вижда това, което аз виждам Sad
ВСИЧКИ ваксинирани деца са постоянно болни! Моето не е, на годинка и пововина+ е, не е ваксиирано и не е виждало лекар от рождението си...

Eee, чак пък толкова!
Това НЕ Е тема за и против ваксините.
Но все пак да кажа - моето голямо дете си е минало по стандартния имунизационен календар и нищо му няма. Изкарва по една настинка/грип зимата и една хрема наесен и това е. И познавам и много други стандартно ваксинирани деца, които са така.
Но стига спам.

Статистиката за Ротавируса не знам от кой джоб си я извадиха, като с детето сме лежали 2 пъти в Инфекциозна, и двата пъти пише тотални глупости в епикризата, но не и Ротавирус. Така че много ме съмнява ИБ като източник.
А просто няма откъде другаде да се вземе официална и сериозна статистика за България!
А, да - от РИОКОЗ.
Ама и те идваха в ИБ да ни записват, така че все същото.

# 66
  • Мнения: 109
Никой ли не вижда това, което аз виждам Sad
ВСИЧКИ ваксинирани деца са постоянно болни! Моето не е, на годинка и пововина+ е, не е ваксиирано и не е виждало лекар от рождението си...
Eee, чак пък толкова!
....
Но стига спам.
Да, чак пък толкова, няма ЛЛ дори! Wink стига  спам...

# 67
  • Мнения: 462
Никой ли не вижда това, което аз виждам Sad
ВСИЧКИ ваксинирани деца са постоянно болни! Моето не е, на годинка и пововина+ е, не е ваксиирано и не е виждало лекар от рождението си...
Eee, чак пък толкова!
Това НЕ Е тема за и против ваксините.

eeeee ... айде сега. Дъщеря ми е ваксинирана както със задължителни, така и с препоръчителни ваксини и, да чукна на дърво, е здрава като бик!  Peace

стига спам, наистина Simple Smile 

# 68
  • Мнения: 34
Здравейте момичета,
ама каква каша само настана! Добре, че не съм млада мама и сега да почвам да се информирам, че щях да си тегля ножа.  #2gunfire

Този линк от Си ЕН ЕН го знам, дай им на журналистите новини да правят. В действителност тогава се развихри скандал.  Ти казваш, че ваксината е запазена поради финансов интерес, но може и да е обратното - финансов интерес иска да бъде спряна ваксината. Кой е прав? Но все пак нека да не забравяме, че  това не Бойко и вестник "Галерия" , които си играят на домашен белот,ние сме свинканли  политиката в България  да се урежда с разговорчета по телефона, само с цел финансови интереси, за сметка на населението.  Наистина! След онзи скандал  започнаха тестове, проверки... За мен авторитетната институция е FDA, U S Food and Drug Administration. те смятат, че ваксината е безопасна:
Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people.

Based on a careful review of a variety of scientific information, FDA has determined it is appropriate for clinicians and public health professionals in the United States to use these vaccines.  All available evidence supports the safety and effectiveness of Rotarix and RotaTeq, which have been extensively studied, both before and after approval.


Освен това - как може да сте толкова скептични към най-добре тестваната ваксина? 72 000 бебета, не 100, не 1000, а 72 000 тези деца са експериментална група, огромна извадка, а към това има и 63 000 деца, които не приемат ваксината, но биват наблюдавани  - това проучване е точно с цел да се види дали има редки случаи на странични ефекти. отделно са тествани възможностите на децата да стимулират продукцията на антитела. 
the main study, in which over 31,500 babies received Rotarix and over 31,500 received placebo, nine babies developed intussusception following vaccination with Rotarix, compared with 16 who developed it after receiving placebo. This shows that there is no increased risk of intussusception with Rotarix. The most common side effects with Rotarix (seen in more than 1 patient in 10) are irritability and loss of appetite

И последно -   за тежките случаи на ротавирусна инфекция, които слава Богу не са толкова много, ваксината действа! the main study, the number of cases of severe rotavirus gastroenteritis was lower following vaccination with Rotarix: 0.1% of the babies vaccinated with Rotarix in whom effectiveness was assessed developed severe rotavirus gastroenteritis (12 out of over 9,000) compared with 0.9% of the babies who received placebo (77 out of almost 9,000).
http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/ApprovedProducts/ucm205547.htm
http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/huma … mp;jsenabled=true

# 69
  • Мнения: 495
Бьгс Лили,не си се информирала добре.Експертите,които работят в FDA,са на щат и вьв фармацефтичните компании.Как пьк не я намери тази информация?Че могат ли да кажат нещо друго?И понятие си нямаш колко пари вземат ,за да "проучват" и правят доклади .

# 70
  • Мнения: 495
http://77.70.29.176:8080/Vaksini-Vaccines/%5BBG%5D/Vaccine%20Nation/ Малка част от "обратната "страна.Специално за   Бьгс Лили                               

# 71
  • София
  • Мнения: 679
Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people.


И все пак бих акцентрила на това, че "НЕ Е известно тези вируси да причиняват инфекция", а как бихме могли да сме сигурни в дългосрочен план, какво биха могли да причинят тези вируси?

# 72
  • Мнения: 34
Within the last two months, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people.


И все пак бих акцентрила на това, че "НЕ Е известно тези вируси да причиняват инфекция", а как бихме могли да сме сигурни в дългосрочен план, какво биха могли да причинят тези вируси?
Мреси за филмчето, слагам пуканките  chef С децата мога ли да го гледам?

# 73
  • Мнения: 495
 Това си е твоя работа.Само се надявай твоите деца да не са  на мястото на децата от филма.

# 74
  • Мнения: 495
Твьрде елементарно подхождаш кьм нещата.

Общи условия

Активация на акаунт