Съпруги, чиито мъже пътуват 22

  • 52 056
  • 729
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 2 595

ДЕТСКА МОЛИТВА

Нептуне, Боже на водите,
защо вилнееш в този час,
не се гневи и разбери ме,
най-искрено те моля аз!

Вълните укроти от много бала,
стихията поспри за кратко,
в пенливите вълни сред океана
със кораба е моят татко!

Ако си мислите, че живота им е такъв:
               

Погледнете това:
                    видео
           
   
     
                                                                                                                                                                                                                                                       Една весела коледа...


   

ВРЕМЕТО: ТУК и ТУК
НИМХ-Варна ... с on-line камера на варненският залив
Спешни телефони
 Морския Координационен център за "Търсене и спасяване"

Варна  0888 952 - 113
          052/ 603 - 268
Бургас  056/ 844 310


През цялото денонощие сигнали за бедствие могат да бъдат подавани и на УКВ канали :
УКВ канал 10 (честота 156.50 Mz)
УКВ канал 16 (честота 156.80 Mz)

ОАСД ( Отдел Аварийно-спаситетелни дейности ) на Гражданска защита.

Варна - 052 / 37 09 11
Бургас - 056 / 85 21 41


Гражданско сдружение БУЛСАР - НОВО


СВЕДЕНИЯ:


Сведение за корабите на БМФ
Сведение за корабите на Зодиак
Локация на корабите в Европа
Локация на корабите по света
WEB камера на Панамският канал
Ships locator - Marine Traffic

Ships locator - Digital - seas

Ships locator - Vessel tracker


ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ:
БМФ
Зодиак
Пристанище-Варна
Пристанище-Бургас
Министерство на транспорта

  Връзка към пристанищните сайтове по целият свят

ОКЕАН- Морски форум

Моряшки професионален съюз- Форум

- ново

Снимки на всички кораби по света



Световен часовник
Справка - Летище София
Суецкият канал

СТАРИТЕ НИ ТЕМИЧКИ:


И нашата дружинка:  valivana   Илиева   rodito   marka_74   mim_d   DELTA_DELTA   helinci   desdemona   mamaR   _KIARA_   tutune   argo   reni niki   GALI-GALI   shanika   kelson   scorpita   iv4i   Danu-Ani   АНИТО   yohaved   Nataliiiiiii   Нали Мъжете Не Плачат   desy   liliqn   пасхаля   Dobitu   Julyy   Vania_84   flower84   puphi   Kruela   lunen kamyk   evita83   bambi2009   luchkata   darito_71   Лято   Anndi   Veselani   kriss_82   ♥reni-pld♥   GALIKOT
reni_bs
  viktoria
  мария_п   Ejika  vagabond

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 19:42 от bubanka

# 1
  • Varna
  • Мнения: 2 595
АНГЕЛСКИ КРИЛА,
Пуснах темата заради тебе, но се надявам ти да я пуснеш отново друият път!!!

# 2
  • Мнения: 13
Да ни е честита новата темичка ! Делти благодаря душе  Hug Интересно ,че преди малко и Арго беше пуснала тема и тъкмо се зарадвах,че я виждам след толкова време и темата и изчезна  newsm78 дано се разпише и тук  Peace

# 3
  • Мнения: 202
Благодаря за новата тема!

# 4
  • на морето
  • Мнения: 239
Браво, Делти! Добре, че си ти да пуснеш новата темичка:)

Пожелавам тя да е по-спокойна и весела от предната!!!
Да се отчета и аз-след тридневно чакане за скайп връзка, най-накрая снощи, в 5 часа сутринта успяхме да се видим с моето момче Grinning що-годе бързо се разсъних, че съм малко неадекватна в тези часове Grinning

Тези, които сега не работите, търсите ли работа и с какво си запълвате времето?

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Благодаря ви и аз момичета.
Да и Арго е пуснала темата, но понеже моята беше със по ранно време, може би заради това са я оставили.
Надявам се другият път Ангелски крилца да дойде, и да продължи. Все пак тя ни е основателката на темичката.

# 6
  • Мнения: 202
Аз пък мисля, че Арго сама изтри темата, защото линка даден в старата тема именно беше към нейната...жалко, зарадвах се отново да я видя Peace

kelson , много е хубаво това, че си се видяла с момчето ти и си се поуспокоила, а умората...ами тя в случая е сладка...

П.С. Келсон, темата ще е мирна и спокойна, докато някой не премине някои граници!

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 20:43 от _KIARA_

# 7
  • Мнения: 1 507
Нова тема... дано в нея уроците от старата са научени.

Аз не работя и не търся работа в момента. Имам дете, та времето ми се запълна предимно от нейния режим. Имам си навици, свързани с уикендите, две приятелки, с които се виждам и много книги.

# 8
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Разписвам се в новата тема... Дано томахавката е заровена.

При мен... Моето момче от 2 седмици е на някакъв брифинг във Виена. Там се е представил очевидно доста добре, защото са го избрали да ходи и да обучава готвачи на кораб в Русия, който сега ще отвори. А по приятната вест е, че крузите ще са от Виена до Русе и обратно, което означава, че преди да замине в Русия, ще се срещаме доста често. Наши приятели, които също пътуват смятат, че това е рядък шанс и след това е доста вероятно да го повишат, макар че аз съм малко скептично настроена....

# 9
  • Мнения: 202
puphi , вярвай, че ще се получи и току виж станало! Недей така скептично, момчето ти е получило, както самата ти казваш, рядък шанс да успеее, може би имат нещо предвид за него шефовете му Peace

# 10
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Работата е там, че миналата година имаше много проблеми с шефовете си, препоръките му бяха много лоши. Притеснява ме да не стане така, че ще го качат на кораб, който на няколко седмици си е в България. Когато го изпратят в Русия все ще наемат някого, който да заеме мястото му. В Русия няма да е назначен на щат, ами ще си получава същата заплата, но ще обучава главния готвач. Когато приключи обучението, според обещаното ще се върне на същия кораб, който ходи до Русе... Но в мен изниква въпросът. Кой ше е този, който ще се навие на 2 месеца работа и ако евентуално се наамери такъв, за 2 месеца те със сигурност ще са се сработили добре като екип, а тогава ще е най - активния сезон. Да не върнат моето момче по никое време лятото тука и да седи с пръст в уста и да гледа жално. И естествено предпочитам да си остане на първоначалния кораб, защото ще се виждаме поне веднъж месечно, а може и по - често и точно този вариант аз го предпочитам ...

# 11
  • Мнения: 202
А твоето момче какво мисли по въпроса?

# 12
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Той винаги е с едно огромно ЗА щом става дума за професионално израстване.. Ако можеше да бъде най - големият и най - великият готвач на света...... може би пак щеше да се стреми да покорява нови и нови върхове .... Според неговите думи така по - скоро щял да "блесне".

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета ! От известно време тайничко чета какво си пишете  Embarassed Много скоро и мен ме очаква същата участ като вас, с тази разлика, че на мен ще ми е за първи път и малко ме е страх как ще се справя.
Не съм очаквала, че някой, който е на същото дередже като вас, може да говори такива неща (визирам спора, който имахте в предната тема). Ето да прочетете нещо, надявам се да ви хареса и да не обидя никой с това.  Rolling Eyes

Млада семейна двойка се пренесла да живее в нова къща. На сутринта, още щом отворила очи, жената погледнала към прозореца и видяла съседката отсреща, която простирала пране.

- Виж колко е мръсно прането й! - възмутено казала тя на съпруга си.

Но той си четял вестника и не й обърнал внимание.

- Вероятно използва некачествен прах. Или изобщо не умее да пере. Трябва някой да я научи...

И така всеки път, когато съседката си простирала прането, жената се удивявала и критикувала, колко мръсно е то.

Докато в едно прекрасно утро, поглеждайки през прозореца, тя възкликнала:

- О, виж, днес прането е чисто! Явно най-сетне се е научила да пере?

- Не! - отговорил съпругът й. - Просто днес станах по-рано и измих прозореца...

Така е и в нашия живот! Всичко зависи от прозореца, през който ние гледаме на света и случващото се пред нас.Затова, преди да критикуваме другите, трябва да се убедим, че нашите сърца и намерения са чисти. 

# 14
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Благодаря ти Ангелче  bouquet
И ДОБРЕ СИ ДОШЛА wavey..... и разбира сеее, тЪрлЪчкитеее Wink    Дано съм ти улучила размера Wink ако ли не, давам нови Grinning

Общи условия

Активация на акаунт