А на покривка ли се храните?

  • 47 542
  • 1 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Попадайки на сцена от стар филм, така ми се дощя... оная стара естетика при храненето...

Та, как е при вас?
Не питам за празници, а за делници.
Обяд, вечеря. В отделна от кухнята трапезария, на покривка, с достатъчно прилични сервизи, прибори; сервира се (кой?), сяда се, децата както си трябва прилично държат нож и вилица, хранене сред "приятни" разговори, отсервира се (кой? - по друго си е да има д. помощница...)

Моля споделете, без да се срамите... (при желание).
Интересно ми е има ли такова нещо сега в България? Или е отживелица от стари филми и го раздавате по-неглиже? Вечеря между бурканчета и найлончета на масата, че всичко да е на една ръка разстояние?

Моля без спам от ехидни забележки и отвлечени разсъждения.
Само гола фактология.
Аз вече си признах. Вие сте.
Културка?

# 1
  • Мнения: 5 710
Храним се в/у стъклена маса, на покривка, или на бамбукови  постелки. Обед и вечер, все така. Предимно мъжът ми отсервира, аз повече сервирам. В хола, защото в кухнята нямаме маса. Държим се много прилично, ползваме салфетка, нож, вилица. Сервизи имам да, прилични  не знам, модерни по-скоро, не ми е мъчно, ако се счупи нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Понякога се храним заедно, друг път, кой когато му се дояде.
От една страна уважавам сядането на всички около масата,
от друга, когато бях малка, това най-много го мразех ... вечерята в осем.
Ами на мен например, не ми се яде в осем, а в девет - не може  Naughty
Понякога малкия си яде в детската на специална масичка, а аз и мъжът ми, в кухнята.
Понякога постилам покривка, но по-често ядем на бамбукови постелки,
които много харесвам  Hug Имам 2 еднакви сервиза и ядем в тях.
Отсервира, който последен стане от масата Simple Smile
Това е в общи линии  Hug

# 3
  • Мнения: 262
А на мен така ми липсват общите вечери от когато бях малка и дядо разказваше безкрайни истории... Многото смях... Дори и да сядаме заедно когато бобулинките пораснат, дядо го няма.
А времето след вечеря? А магнитния комп? Други темички...

Разните заместители/допълнения към покривката също са много приятни, чудех се как да го спомена в оформянето на темата... Ах, салфетките... Но вие си знаете, да де.

# 4
  • Мнения: 9 865
На покривка и/или постелки, бамбукови, текстилни... Салфетките в ежедневието са хартиени, за празник - текстилни, слагам и пръстени, които сама си правя от най-различни подръчни материали. Бих си купила и старовремски, сребърни, страстен вехтошар съм, но засега още нямам такива.
Храним се в порцеланови чинии или в цветни стъклени. Аз сервирам, той отсервира (най-често). Аз обичам да подреждам масата, мразя ритуалите след това. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 622

 Храним се на индивидуални текстилни постелки (тишлайферчета или там както се казват). Така беше докато живеехме в БГ, така сме си пренесли навиците и тук, в Америка. Купуваме ги от този магазин. Ето, разкошни са  Heart Eyes

 Вечеряме около 19 часа, понякога по-късно ако сме излизали преди това.

С мъжа ми приготвяме вечерята (ако не съм готвила, ако съм, само претопляме) и докато шетаме в кухнята детето слага масата. Постила въпросните покривчици, слага приборите, салфетките. Мразя буркани, кутийки и торбички на масата. Имаме миялна и нищо не ни коства да вадим храните от местата за съхранение и да ги слагаме в красиви съдове. То кеф ми прави, просто  Wink
След вечеря отсервираме пак заедно, по принцип се става по няколко път да се взима още нещо- я сол, я бира/вино/сок/вода, та ако има празен съд или някой приключил с яденето, този, който става отнася и празния съд.

Но до сега не съм се замисляла над целия този процес. Съвсем рутинен ни е, то и няма как иначе, след като храненето също е нещо, което се повтаря всеки ден (че и по няколко пъти  Laughing )

След вечеря мразя да редя съдовете в миялната. Оставяме всичко в мивката/на плота и аз си ги слагам и пускам миялната на другия ден като стана и в къщи няма никой (дете на училище, мъж на работа)

# 6
  • Мнения: 945
Храним се заедно само на вечеря - просто тогава се събираме всички.
Задължително на покривка, предпочитам стъклени чинии пред порцеланови.
Обичам аз да подреждам масата, опитвам се да ги науча всеки да си отсервира, не че ми се отдава много Mr. Green
Чиниите обикновено ги мия аз, но и мъжът ми често се включва Peace
Всичко това не пречи на келешите да примъкват храна в другата стая докато са на компютъра Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 76
Ние се храним на покривка.Имам и такива отделни постелки,но тях рядко ги ползвам-пръскам трохи по цялата маса и предпочитам да си сложа голямата покривка.Напоследък се храним в различно време и не се засичаме заедно,всеки си отсервира.В случаите,когато се храним заедно аз сервирам.Щерката е на масата и тя,ровеща из някоя чиния,по-скоро си играе,отколкото яде (на 2г.3 месеца е) и предпочитам да я нахраня преди това,иначе обръща всичко на опаки.Ползваме салфетки и честно казано има още неща,които не съм се наканила да купя за кухнята- по-официални моменти за масата,разни дреболийки.Сега се сещам-една колежка на майка ми винаги постилаше покривка долу на земята,докато се хранят и след това я изтръсваше през терасата Mr. Green Mr. Green,да не газят след това в трохите...

# 8
  • Мнения: 1 175
У нас покривка не успява да се задържи чиста повече от едно хранене  #Cussing out пък дори нямаме деца още. Уф, дразни ме ама няма да му мрънкам, защото пък ми готви  Mr. Green Масата е полирано дърво и изглежда красиво и гола. И ние ползваме такива постелки. Чиниите и другите работи са порцеланови, елегантни но от по-модерните, лесно се намират ако нещо се счупи. Специални такъми не редя по масата, само най-необходимото и някакъв елемент на украса в средата (ваза с украсени клонки или нещо такова). Готви предимно той, за сервиране/отсервиране/миене се редуваме както дойде. Засега винаги ядем заедно и си приказваме, или пък гледаме някое общо любимо сериалче.

# 9
  • Мнения: 3 675
Каква покривка, какви салфетки?  Shocked  ooooh!
Храним се на мушама  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 837
Не влагам естетика и табиети, храним се на постелки, момчетата - на по-големи и лесни за измиване след това. Чиниите са предимно аркопал, защото порцелана се чупи при падане.
Ако се храня късно сама, предпочитам на барплота. Не обичам дългото заседяване на маса.

Последна редакция: вт, 08 мар 2011, 05:14 от Кейси

# 11
  • Мнения: 1 589
Аз какво прочетох-"А на ПОКРИВА ли се храните?" Grinning

# 12
  • Мнения: 8
Ако се случи да се храня на масата в кухнята, то е на покривка. Но обикновенно ям на холната маса пред телевизора и най ми е удобно да си постеля.....вестник  Whistling.

# 13
  • Мнения: 4 290
 Покривка или идивидуални постелки от плат. Бъркотия на масата ме влудява. Не ми  е усилие. Съдовете са порцеланови. Мушама никога не сме имали. Повтарям майка ми.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На покривка с малки постелки за всеки. Заедно. Нож, само, ако ястието го налага. Сервирам аз с малко помощ, отсервират те. Чиниите са дуралексови, но имам и аркопал и някакви други видове, най-често е дуралексът.
Малката понякога държи да си е в стаята заради детското.

Общи условия

Активация на акаунт