Отбиване?

  • 61 284
  • 835
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Здравейте,

Мисля вече да го отбивам малкия, но той не заспива по друг начин. През нощта се буди понякога по 3-4 пъти,  давам му да цокне и пак заспива. Страх ме е, че ако го отбия ще стане истински кошмар и не знам как да го успивам по друг начин. Някой има ли идеи как да процедирам?

Много благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да така е. Ще е кошмарно.В момента минавам през това.
Първо баща му го приспиваше, 2 седмици...аз се криех, само
да ме мерне и рев до бога. Правех по 30мл. АМ  в началото, сега месец
и нещо след старта на отбиването пие мах 120 мл. През ноща се буди
както пишеш да си "цокне" , но не му давам, хленчи, върти се дупи се и
заспива, къде по-бързо ,къде по-бавно...Биберон залъгалка не ползва
и вода почти не пие. Неприятна работа. Търпение.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Всичко зависи от детето. И аз се бях подготвила за драми, ревове и тн. Изчаках един ден мъжа ми да го няма - беше си отишъл за 2 дена до село без нас и си казах - край. Май аз го изживях по-тежко от детето Laughing Като се събуди, отивам, гушкам го, давам малко водичка и ми заспиваше бързо. След това се оказа, че съм го отбила точно на 1г1м11дни - страшно съвпадение - но явно детето е било готово тогава. успех Hug

# 3
  • Мнения: 93
Аз отбих на 1,3г като до тогава сучеше и нощем по няколко пъти, та дори и за кратко. Един ден казах КРАЙ и толкова. Гушках я, говорих за животните, за любимите играчки, как млякото свършило и така ... През нощта съпругът ми спеше до нея (детското легло е съединено с нашето) и той я успокояваше, тъй като малката се изнервяше, че не давам. Но това продължи 2-3 дни -  много по-кратко и леко, отколкото очаквах. После пак започна да се буди и давах кисело мляко, което беше грешка, защото се върна цялото често будене и искане на "Мако". Отскоро спрях и него и има чувствително подобрение в съня. Опредлено се оказа, че при нас това сукане нощем беше навик, заради който се будеше. Аз не го вярвах, но щом я отбих започна да спи по-добре!

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Имах същите опасения, бях се настроила за предстоящ кошмар (отбих на 1 г.). Е, далеч по-леко минаха нещата, за щастие. Докато не пробваш, няма как да знаеш как ще е при теб. Будеше се по н-на брой пъти нощем докато сучеше, след отбиването просто изведнъж спря - не можех да повярвам. Бързо забрави циците. Пробвах да предлагам АМ преди лягане, дори цедена кърма, но той плюеше все едно е отрова. Така минахме без ритуала с шишето, което пък на по-късен етап пак щеше да се окаже проблем.
Конкретно предложение - ако се изнервя много, че не му даваш да цока, пробвайте таткото да приспива детенце, докато нещата се поуталожат. Песнички, гушкане, мн. търпение, за друго не се сещам. А ако, през деня си сама и няма на кого да повериш приспиването, давам идея - като настане време за сън, качете се в колата и шофирай докато заспи. Така процедирах първите 2 дни. После нещата през деня придобиха по-търпима форма. След около 2 с-ци махнах и нощното кърмене.
Пожелавам ти драмите да са само първите 2-3 дни.

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 15:03 от елхичка

# 5
  • Мнения: 58
Моят беше по-малък, нямаше година, отбих не по свое желание. Една вечер му дадох любимата каша, вместо да го накърмя, после легнах до него на нашата спалня и след 5 минути заспа кротко, пеейки някаква песен.  Laughing На другата сутрин се събуди 1 час по-късно от обичайното, весел, засмян, изчака да му направя попара... Все едно не е сукал никога. Около месец спеше непробудно, после почна тежкото. Сега е така - приспиване с лягане до него, вкл. през деня, после прехвърляне заспал в неговото легло (станала съм като щангистка), през нощта водичка, може и по 5 пъти. Сутрин в 6.00 се съдира от рев и бъркам разтворима каша с бясна скорост, за да не събори блока. Не обича мляко.

# 6
  • Мнения: 3 715
Аз съм започнала процеса на отбиване, но действам постепенно. И дребния заспиваше с кърмене, но ми писна да ме дъвчи, докато заспи и като се нахрани, изваждах гърдата. Първите 2-3 вечери поплака, но не много. Вземах го и го слагах върху мен да заспи. После постепенно започна да не иска да заспива върху мен и си се върти в леглото, приказва си и заспива. Сега започнах да намалявам кърменето вечер или го издърпвам с един час по-рано и за лягане давам шише с АМ. Изспива си го и заспива почти веднага. Леглото му е допряно до моето и лежа до него. Имаме 3 кърмения за деня - сутрин като се събуди, следобяд като се прибера от работа и вечер. Като вечерното вече не е непосредствено преди лягане, а примерно около 30-40 минути преди това.

Не ми допада отбиването изведнъж и съм планирала така нещата, че до есента да сме приключили с тази дейност. Но аз не бързам, макар че вече ми е писнало. Откакто намалихме кърменията през деня, нощем започна да спи и се събужда чак на сутринта. Или пък ако се събуди, го потупвам леко, погалвам го, казвам му да спи и той се успокоява. Първите няколко нощи беше по-настоятелен, но го гушвах и заспиваше почти без рев.

Буди се често само ако тръгне зъб, но това продължава 2-3 дни и после пак си спи.

Все пак ходя на работа вече и не мога да не спя всяка нощ.

# 7
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Ще следя с интерес. Аз още не мисля да отбивам, но малката е толкова пристрастена към кърменето, че не знам как ще се оправя като му дойде времето. Заспива с кърмене, успокоява се също така, нощно време се буди по няколко пъти, за да цока, АМ не иска и да помирише, с пюретата също е скарана и просто ме държи в шах. Ще ми се да я науча да яде АМ от шише, защото от опит с каката знам, че и при зъби, и при болест когато детето не иска да яде твърда храна АМ  я държи сита и силна. Но това малкото зверче е чешит и не знам как да го науча.

# 8
  • Мнения: 1 236
И аз ще следя темата с интерес!Моето е на 1,4 и 4естно казано и на мен ве4е ми се иска да го отбивам,Лошото е ,4е су4е по много.Пет-шест пъти през деня,толкова и през нощта.Спи при нас в леглото,може би това е грешка,но за кошара не ще и да 4уе!Пробвала съм на няколко пъти ве4ер като се събуди да  му давам води4ка или да го успокоявам,но става страшноо... #CrazyЛошото е ,4е на таткото не мога да раз4итам за приспиване,защото той се прибира посред нощ от работа.Не знам какво ще правя.Мислите ли,4е е добра идея да го оставя за една седмица при бабата?Много майки из градинките в които ходим ме съветват така да постъпя и после като ме видел щял ве4е да ме приема в друга роля,не само като цица Rolling EyesИ друго ме притеснява,какво става с кърмата,която имам,не трябва ли да се пие нещо,за да спре? newsm78
И за още нещо се сещам,а именно,4е яде много малко и сега като су4е ,не се притеснявам особено,но ако го отбия мислите ли,4е ще по4не да хапва пове4е?

# 9
  • Мнения: 262
ku[d]ku[d]yaka ,също като теб съм в момента и като предишната писала мама.
Детето ми е на 1г4м и го кърмя предимно през деня и вечер за заспиване.
Буди се и през ноща.
През деня може и да я излъжа,но ако е лошо времето и сме си у нас е страшно. Grinning
Избирателна е в яденето на храна и до сега това ме спираше да отбивам.
От седмица се храни добре-супички и по-твърди ястия приема с охота.
Десерти и подобни сладки работи не помирисва въобще.
Изглежда,че ще е трудничко отбиването,но няма начин.
Адаптирано мляко никога не е пила и сега не иска да го пие.

Хайде момичета,споделете опит!
Толкова много литература за успешно кърмене,а почти нищо за отбиване.
Може би наистина трябва да се отбива в по-малка възраст.
На моя позната детето е с изронени предни зъбки на 1г7м и докторите са категорични,че е от нощното кърмене.
Rolling Eyes

# 10
  • California
  • Мнения: 264
И ние сме на тази вълна.
Засега таткото успява да го приспи вечер, та не го кърмя тогава. Уж мислех вечерното да остане последно, ама се оказа, че дневното приспиване ще е по-трудно... свикнал е на гърда да заспива и това е. Иначе през деня не ме търси за кърмене - нито от скука, нито от навик, винаги е искал кърмене само за да се нахрани. Сега като хапва обикновена храна и мляко, мисля че отбиването няма да е проблем, само това пусто заспиване...  Tired
Ще следя темата

# 11
  • Мнения: 3 715
Аз смятам да отбия до края на април в крайна сметка. Махнах вече кърменето вечер и остават две. Другата седмица ще махна кърменето сутрин. Мъжът ми ще става да прави АМ в 5:00, аз нямам сили. Ще остане кърменето, когато се прибирам от работа. Но то е лесно. Кърменето вече ми тежи, да не говорим, че ми е и неприятно като усещане.

# 12
  • Мнения: 16
Записвам се при вас мами, защото и на нас ни предстои след някои друг месец  Wink
Ще ви следя с голям интерес  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 940
И аз се нареждам на опашката да следя за ценни съвети. Дребния вдига нечовешки скандали ако се забавя дори секунда с кърменето посред нощите и си нямам идея как да го отбия без да "съборим блока" както беше казал някой по-горе  Tired а и на мен започна да ми дотяга това многократно будене  Tired

# 14
  • Мнения: 65
И аз искам да отбия малкя вече и то преди да е дошло лятото, защото педиатърката ме предупреди ,че тогава няма съвсем да мога. Лошото е , че малкия не пие АМ ,както и от шише. Засега го мъча с кисело мляко, пък да видим. Наистина , толкова съвети за успешното кърмене, но за отбиване нищо.

Общи условия

Активация на акаунт