Отговори
  • Мнения: 60
Ето и линк към групата във Фейсбук :

http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446

Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!? Другата учителка казва че въобще не е викал и като се обърнала и ХОП - ИЗДРАН ! Ще ги съсипя, всички институции ще вдигна на крак!

ВСИЧКИ МАЙКИ:     "ЗА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ"

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 15:34 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 222
Това е само началото, тепърва има да ходи на детска градина. Съветвам те да си запазиш нерви и за тогава  Peace Ако сега се дерат, то после постоянно се и бият. Как 1 или 2 учителки могат да разтърват всички веднага, ако групичките биещи се деца са да речем 3-4 едновременно? И аз съм се ядосвала като теб, детето ми се е връщало със синини доста пъти. Дори в училище в 1 и 2 клас също пада доста бой, бутане и какво ли още не. Варианта да няма насинени и надрани деца е да са много малки групите, с добър контрол - това е. Иначе и камери да се сложат, как да смогне учителката. Може ли 1 човек да опази 25 деца? А и в София например как да има малки групи, освен в частните градини и ясли, не виждам начин.

# 2
  • Мнения: 168
А детето какво казва или показва? Колко деца е групичката?
Аз не бих съсипвала никого, нито бих вдигала на крак институциите. Пред очите ми, на една ръка разстояние друго дете вдигна ръка и премина през лицето на моето, но за щастие не успя да го издере. Моето не плачеше. Ако не бях видяла нямаше да разбера.

# 3
  • Мнения: 60
Детето ми е на 1 година и 4 месеца а групите са смесени. Там има и по-големи деца. Едната учителка ми каза че едните белези ги получил в леглото сам ????? Сам да се издере така ????? Освен това ако се е събудил по-рано, трябва да лежи в леглото си още 2 часа - в метър на метър докато стане 3:30??? Как може едногодишно дете да го накараш 2 часа да седи в леглото си ???

# 4
  • Мнения: 2 222
Така си е, но нали учителките там са длъжни да спазват режим за всички деца. А и повечето майки, доколкото знам, очакват от яслата точно детето да свикне на режим. И на мен ми се струва супер трудно да се оправи човек и с две деца, камо ли с 20 наведнъж. Ако 3 деца са се събудили, а другите спят, как хем да забваляват будните, хем да пазят тишина на другите. За съжаление малките дечица като твоето дори няма как да си кажат още какво се е случило, така че този тояно случай не вярвам да бъде разгадан. Просто в яслите и ДГ си има някои рискове, това е истината. Няма как там да ни гледат и обгрижват децата както ние бихме го правили вкъщи...

# 5
  • Мнения: 1 749
Аха... Съветвате жената просто да се примири. Т.е. случващото се в детските ясли и градини се приема вече за нормално... Жалко.  В другите страни обикновено могат и до съд да стигнат за такива неща...

# 6
  • Мнения: 2 222
Ами нека ги съди, никой не може да я спре. Това си е нейно право. Нека който иска, да я подкрепи, да се сложат камери в градините, учителките за всяка синина да отиват на съд и така.

Това ще й гарантира ли обаче, че после детето ще бъде винаги обезопасено и ненадраскано от друго дете за вечни времена? Аз нормален начин да не се бият децата в ДГ още не съм открила, но не пречи да стане в бъдеще Simple Smile За яслите нямам опит.

# 7
  • Мнения: 3 715
Не може да вдигат рамене. Да, може да не са видели, но могат честно да кажат: "Не сме видели как е станало, но ще вземем мерки да не се случва и ще внимаваме повече". Освен това сестра няма ли там, да го намаже с нещо. Все пак това са рани. Моето дете също е имало рани в градината, когато е падал, удрял се е в шкафчета, винаги са го намазвали с нещо и винаги са се държали отговорно и не са ми шикалкавели, в нито една детска градина и никога не са изкарвали детето виновно, напротив, казвали са, че отговорността и вината са техни.
Мисля, че авторката затова е бясна, защото не вижда отговорно отгошение от страна на персонала.

Твърдо против съм камерите в детските градини, но темата вече е обсъждана.

# 8
  • Мнения: 2 222
И при нас учителките винаги са били много загрижени и отговорни. Затова не ми е хрумнало да ги съдя даже когато синът ми на 4 години избяга с приятелче от детската и обикаляха сами 1 час из квартала. Тогава и сина ми си беше виновен. На въпроса защо го е направил, отговора беше: "Ами вие никога не сте ми казвали да не излизам сам от детската градина". Което е вярно, как ще ми хрумне, че изобщо има такава възможност.

Но ако се случи нещо недопустимо според родителите, нормално е те да реагират по всякакъв начин.

# 9
  • Мнения: 1 749
И при нас учителките винаги са били много загрижени и отговорни. Затова не ми е хрумнало да ги съдя даже когато синът ми на 4 години избяга с приятелче от детската и обикаляха сами 1 час из квартала. Тогава и сина ми си беше виновен. На въпроса защо го е направил, отговора беше: "Ами вие никога не сте ми казвали да не излизам сам от детската градина". Което е вярно, как ще ми хрумне, че изобщо има такава възможност.

Но ако се случи нещо недопустимо според родителите, нормално е те да реагират по всякакъв начин.
И ако го беше сгазила (не дай си Боже) някоя кола пак ли така щеше да реагираш?

# 10
  • Мнения: 2 222
Аз разбрах за цялата история след намирането на децата и затова нямах истинската възможност да се уплаша. После ми мина като на филм какво е могло да стане, ама като ти е детето живо и здраво пред теб, друго си е.  

Това, което се опитвам да кажа е, че и при най-съвестните учителки може да се случи нещо с детето, не дай Боже. Хиляди опасности има, да не изброявам, не е само издраскването или боя между децата. Има огромно значение обаче дали учителките са ангажирани и отговорни, или не им пука. Това е. Пак казвам, който иска да съди учителките, нищо не може да го спре. Но ако те са свестни като цяло и случая е единичен, без сериозни последствия за детето, може да се помисли да ги пращаш ли в съда веднага.

Колко майки има, на които детето е минало през ясли и ДГ без нито една драскотина, синина или белег? Малко са.

# 11
  • Мнения: 1 727
Винаги контролирам какво се случва в детската градина, но в този случай наистина на снимката двата белега приличат на пъпки и да, напълно в възможни дете да се издере, дори и с малки нокти.

Ти си знаеш най-добре детето и как се адаптира в детската градина и имаш право на отговорно отношение от персонала, но аз лично не бих подкрепила видеонаблюдение.

# 12
  • Мнения: 953
Моето дете е още в яслата,но до края на м.март и после на детска градина.Случвало се е да се прибере ухапан,ударен,одраскан.Ами че деца са.Важно е че госпожите ги гледат и пазят от по-лошите неща.Няма как да знае че детето ,което е навело глава ,е защото е решило да захапе.
Не се сърдя за това.Че ние в парка ходим и аз съм с него и пак успяват да се ударят,къде нарочно,къде без да искат.Просто много приказки се искат.Още от както тръгна на ясла му говоря да не се бие,да не удря,да не хапе/даже когато го бяха захапали него,му давах пример как го боли ,така и другите ще ги боли./и т.н.
Вие сами да ги гледате в къщи пак има опасност да се наранят.Чак пък да ги съсипвате ми се струва пресилено.Всички сме родители,но и всички знаем че децата могат да се наранят за части от секундата,та дори очите си да не отделяш от него.

# 13
  • Мнения: 753
Видях снимките и направо се ужасих.Горкото дете.

Синът ми се опитах да го дам на ясла когато беше на 1,8мес.Още първата седмица се върна изподран/не толкова страховито/ и понеже не можеше да си каже.....приключихме с яслата.Пуснах го на градина, където знаех какво се случва защото ми разказваше.
В момента другото ми дете е на ясла, но тя пък всичко говори и ми разказва и не се притеснявам.Понякога сестрите се притесняват Mr. Greenзащото още с взимането започват разказите и то пред тях!Голяма клюкарка, но съм спокойна.

Не знам какво да ви посъветвам, но това е ужасно!
Момичета, знам, че е трудно, но ако живота не ви притиска чак толкова си гледайте дечицата до 3години.

# 14
  • Мнения: 700
http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446

Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!? Другата учителка казва че въобще не е викал и като се обърнала и ХОП - ИЗДРАН ! Ще ги съсипя, всички институции ще вдигна на крак!
d_gakova, пробвала ли си да гледаш едновременно 20-25 деца сама за 4-5 часа. Пробвай и тогава говори. Познавам системата и затова децата си ги гледам в домашни условия. А за социализация не ми говорете, защото тази дума става вече синоним на подивяване.

Който иска друг да му гледа детето +25 деца в групата трябва да очаква такива гадни изненади.
Задължение на родителите да си гледат децата поне до 3 години, ако не могат те баби или детегледачки.
Защо си давате бебетата на ясла бе хора?

# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
ами сигурно защото нямат баби и нямат пари за детегледачки, а може и пари за хляб да нямат, ама иначе е много лесно да се дава акъл  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 433
Напълно подкрепям мнението на кака Сиси.  Peace

И на мен не ми харесваше идеята да си седя вкъщи 3 години, но така се получи. Малкия проговори късно и нямаше никакъв шанс да го пусна на ясла на 1.5 г. с неговия речник от 3 думи и половина. Освен това, разликата във възрастта също си е сериозно нещо. В яслите има деца от 10 месечни до 3 годишни. Познавам майки, които водят децата си на ясла и са се примирили, че понякога такива инциденти се случват. Да, не е приятно. Да, не трябва да се случва. Но групите в София (особено яслените) са по 30 деца минимум, а чакат още 3 пъти по толкова. Дори при съвестни учителки инциденти трудно се избягват. Главно, защото стават за секунди. Тук отново съм съгласна, че е павилно да ти се каже истината.

Моят съвет - намери начин да го погледаш още малко. Много ти е мъничко още детенцето.

Иначе аз съм твърдо за видеонаблюдение в детските градини.


# 17
  • София
  • Мнения: 426
Хич не ми прилича на пъпки направо детето си е изподрано не приемам за обяснение че децата са много а госпожите само две това не ги освобождава от отговорност да не виждат какво се случва с децата по между им.А за коя ясла става въпрос?

# 18
  • Мнения: 700
ами сигурно защото нямат баби и нямат пари за детегледачки, а може и пари за хляб да нямат, ама иначе е много лесно да се дава акъл  Peace
Жалко наистина, ако е така. Sad Дете чията майка трябва да работи, за да се хранят. Баща, който не може да осигури прехната и цялостната издръжка на семейството. Баби липсват. Защо? Защото не искат да гледат внуците си или защото работят може би.

Това си е трагедия за едно дете да го набуташ в институция още на 1г и 4 месеца.  Cry Горкото дете!

Желая ви по-добри времена скъпи майки на бебоци, но помнете че децата ви сега имат най-голяма нужда от мама, а не от институция.

# 19
  • Мнения: 1 749
Идеализма е красив, но понякога е неприложим на практика, Mislq.
След като се падат по толкова лелички на толкова деца, да хванат да назначат още. Или това го слагате в сферата на научната фантастика?

# 20
  • София
  • Мнения: 9 517
ами сигурно защото нямат баби и нямат пари за детегледачки, а може и пари за хляб да нямат, ама иначе е много лесно да се дава акъл  Peace
Жалко наистина, ако е така. Sad Дете чията майка трябва да работи, за да се хранят. Баща, който не може да осигури прехната и цялостната издръжка на семейството. Баби липсват. Защо? Защото не искат да гледат внуците си или защото работят може би.

Това си е трагедия за едно дете да го набуташ в институция още на 1г и 4 месеца.  Cry Горкото дете!

Желая ви по-добри времена скъпи майки на бебоци, но помнете че децата ви сега имат най-голяма нужда от мама, а не от институция.

живота е странен, никога не знаеш, в коя посока ще поеме - днес имаш, утре нямаш, по-добре детето на детска и майката на работа, отколкото без пари за хляб, не мислиш ли? Никой не е застрахован, че на него няма да му се случи  Peace

# 21
  • Мнения: 166
Жалко наистина, ако е така. Sad Дете чиято майка трябва да работи, за да се хранят. Баща, който не може да осигури прехната и цялостната издръжка на семейството. Баби липсват. Защо? Защото не искат да гледат внуците си или защото работят може би.

Това си е трагедия за едно дете да го набуташ в институция още на 1г и 4 месеца.  Cry Горкото дете!

Желая ви по-добри времена скъпи майки на бебоци, но помнете че децата ви сега имат най-голяма нужда от мама, а не от институция.


Извинявам се за лекото отклонение, но като прочета подобни "мъдрости" за трагедията на семействата, в които майката работи, а детето е запратено на грижите на зверовете от яслата и градината, ми става зле. Всеки решава за себе си, не желая да наричате детето ми "горко", само защото майка му е решила, че личния й живот не е приключил с раждането на едно, две, три или повече деца, а има и други цели. Смятам, че за едно дете е по-добре да бъде сред деца, а не с баби и детегледачки, обикновено на възрастта на бабите и да прекарва времето си в гледане на сериали (в масовия случай). Дори и моята заплата да не беше решаваща за семейното благополучие, щях да се върна на работа.

А относно изподраното дете, съжалявам за него. Но камерите не са решение, децата няма да се стреснат от тях (изподраното е от детски нокти). Чудно ми е кого ще съсипеш, ако в твое присъствие детето ти се нарани? Случва се, сега да не започнете да обяснявате как никога не бихте го допуснали.

# 22
  • Мнения: 718
Ами всеки, който не иска да приключва личния си живот да не ражда деца, лесно е, елементарно направо, но да хвърлиш детето си на незаинтеросовани и немотивирани лелки, за да гледаш личния живот е смехотворно и неморално.

Има време едно дете да се социализира ако тръгне на детска чааааааак на 3 г. и пропусне "социализацията" в яслата няма да стане социопат, спокойно  Joy

Ужасно се чудя и се изумявам как може да сте спокойни ако взимате детето си от ясла ударено, насинено или издрано, ако се примиряваме с лошото отношение към децата ни то какво остава за другите неща ???

Ако ми се беше случило на мен щях да съм точно толкова афектирана колкото и авторката на темата, всяка друга реакция граничи с непукизъм, незаинтересованост и НЕМАРЛИВОСТ.

# 23
  • Мнения: 166
Lauren, наистина ли за вас е нормално да приключите с амбиции и лично време с раждането на детето? За мен това отдаване е ненормално, за вас моето желание за работа. Хора разни, но не съм си "захвърлила" детето и не наричам хората, които се грижат за него, незаинтересовани, а напротив, мисля че се грижат страхотно. Може да ти е смехотворно, че си гледам личния живот, но не виждам детето ми да се чувства зле от това. Не бих била спокойна, ако си взема така детето от градината, но призива : ВСИЧКИ МАЙКИ ЗА ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ, ми идва малко в повече, и определено нямаше да вдигна на крак институциите за тези драскотини. Ако е нещо по-сериозно, да. Бих поговорила с учителките.
Случвало се е пред очите ми дъщеря ми да я удря люлка в главата, случвало се е да падне от леглото, докато съм до нея, така че приемам за нормално едно дете да одраска друго, дори в присъствието на възрастен човек и не правя трагедия от случая (и не се намирам за немарлива и незаинтересована за ваш ужас). Просто съм разбран човек, както искате го разбирайте Simple Smile

# 24
  • Мнения: 700
Идеализма е красив, но понякога е неприложим на практика, Mislq.
След като се падат по толкова лелички на толкова деца, да хванат да назначат още. Или това го слагате в сферата на научната фантастика?
Има друга истина - кой както си го направи практичен, романтичен, и т.н.
За леличките в яслите. Ами с тези делегирани бюджети се увеличават децата в групите и лудницата става още по -голяма. За увеличаване на лелички и учители никой не мисли, а трябва.
Ако 3 учителки мотивирани професионалисти, обичащи децата се грижат целодневно или до обяд за детето ми+14 деца /на всеки 5 деца по 1 учител непрекъснато/ то тогава бих го пуснала в тази ДГ, но иначе това не е ДГ, а лудница. 25-30 деца с една учителка на малко място, че тя сторъка да е, ама не е.

 Децата в българската ДГ оцеляват, но според мен не са щастливи. Лично мнение от човек в системата. Не ме изяждайте, моля.
 

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 18:44 от Mislq

# 25
  • Мнения: 1 749
Едно на ръка, че ДГ са гадни места (повечето). Друго е, обаче, когато нямаш избор. На теб случвало ли ти се е? Явно не.

# 26
  • Мнения: 718
Значи все пак повечето държавни детски са гадни, тука 2 мнения няма, за яслите да не говорим - отврат са, не мисля че се дължи главно на персонала и наистина с оскъдните бюджети може би няма как и да са по-добри.
Слушала съм доста плашещи истории и то не от един родител - как отварят прозорци и им дават студена вода, за да се разболяват и отсъстват, обиждат ги и децатра които са по-впечатлителни започват да се будят нощем от кошмари, повтаряйки обидните реплики отправени към тях -  и да вярно е, говорила съм с много родители, които са отписали децата си от ясла.

Анье Вие смятате ли личният ви живот и време могат да останат същите след като имате вече дете и не е ли нормално, не мога да повярвам да че изобщо задавам този въпрос, но не е ли нормално преди да имаме дете да направим така плановете и сметките си, че след като родим да си гледаме детето поне 2 години, да си го гледаме с любов, а не да го хвръляме в яслата и да можем само да гадаем дали се чувства добре? Наистина ми е непонятно как желанието да спестиш на детето яслата може да се тълкува като липса на амбиция, желание за кариерно развитие и т.н.

# 27
  • Мнения: 60
Хич не ми прилича на пъпки направо детето си е изподрано не приемам за обяснение че децата са много а госпожите само две това не ги освобождава от отговорност да не виждат какво се случва с децата по между им.А за коя ясла става въпрос?

За ясла номер 5 "Конче Вихрогонче" в Благоевград. Ето и видео от страничката, която създадох със снимката на детенцето ми и единия разговор с едната учителка за да ви е нагледно за какво става въпрос !!! - ОТВРАТ !

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1914551144454&noti … t=video_processed

# 28
  • Мнения: 513
Наистина в яслите са  съвсем малки дечица, които не могат да се владеят и им трябва по-строго наблюдение и често персоналът не се справя. Това не ги освобождава от отговорност, разбира се.Аз също не бях доволна и синът ми посещаваше ясла съвсем малко. В детската градина е друго. По-големи са, повече разбират. Не сме имали особено тежки инциденти.

А относно гледането в яслена възраст- някои хора просто не могат да си го позволят. И какво- да не раждат деца, защото примерно нямат наследствено жилище и трябва да плащат наем/ипотека, което им изяжда едната заплата? Ние плащахме на детегледачка и през този период мъжът ми работеше на две места и не отидохме на почивка през лятото. А ако имахме още едно дете, тогава какво? За амбициите- много ми е странно как някои хора предпочитат да общуват с хора в службата, които в много случаи дори не им допадат, отколкото да си гледат детето. Но аз никога не съм била особено амбициозна, явно другите не са като мен.

И накрая- много се надявам да не се налага да записвам друго мое дете на ясла. Така няма да има и инциденти и ревове и болести поне в такава бебешка възраст.

# 29
  • Мнения: 60
ХОРА, ДЕТЕТО МИ НЕ Е ОДРАСКАНО А ОДРАНО ! ТО Е НА 1.4 ГОДИНИ, НЕМОЖЕ ДА СЕ БИЕ, НЕМОЖЕ ДА КАЖЕ, ИМАШЕ КРЪВ И ПО БЛУЗКАТА. ПРОКЛЕТИ ДА СА УЧИТЕЛКИТЕ В ТАЗИ ГРАДИНА! КОЙ ЗНАЕ КАКВО Е ПРЕЖИВЯЛО С А М О !!!!!!! ЯСЛАТА Е СМЕСЕНА ! ЩЕ ПРЕМЕСТЯ ДЕТЕТО СИ НА ДРУГО МЯСТО И ВСИЧКО КОЕТО ИЗПИТВАМ КЪМ ТЕЗИ УЧИТЕЛКИ Е ОТВРАЩЕНИЕ И ПОГНУСА. НЯКОЙ ДЕН ТАЗИ БОЛКА КОЯТО АЗ ИЗПИТВАМ ОТ НЕМОЩТА ДА ПОМОГНА НА МИЛОТО МИ ДЕТЕ Д А Н О ДА ИМ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !!!!!!!

Разбирам ако е по-голям и се е заял, но той е изключително малък и 100% не е ударил той, защото неможе да удря! Още повече че ЛЪЖАТ, 30 различни обяснения ми дадоха, това няма ли да ви накара да се чувствате безпомощни пред мълчанието, лъжите и невъзможността да видя какво се е случило с детето ми ???? Днес ми се усмихва, гали ме, целува ме, а е бил ИЗДРАН, а е прекалено малък за да се защити ???? Какво ще ми кажете за това? Какво ще изпитвате вие?

# 30
  • Мнения: 1 749
Аз съвсем те разбирам.
Независимо колко са леличките, отговарят за ДЕЦА. За живи същества. Нима ако детето го удари ток, примерно, ще оправдаете лелките с тяхна "малобройност"? Едва ли. А, да, освен ако не се отнася за вашето дете!

# 31
  • Мнения: 15 379
Разбирам ако е по-голям и се е заял, но той е изключително малък и 100% не е ударил той, защото неможе да удря! ...а е бил ИЗДРАН, а е прекалено малък за да се защити ????

Дете на 1 година и 4 месеца не е изключително малко да стане обект на агресия от друго дете в групата или да се самонарани само.
И изобщо не е малък, за да се защити, най-малкото с плач.

Разбирам, че майката е суперафектирана. И не само от издраните бузки на детето си, а и от куп други неща, като например реда и приетите порядки при следобедния сън на децата например.
Изслушах записа 2 пъти. Не заставам на ничия страна. Но според мен е напълно възможно детето да се е самонаранило. В горната част на бузките се вижда обрив.
Медицинската сестра в телефонния разговор, директно заявява, че ноктите на детето не са били изрязани. Майката не отрече, нито потвърди. Тя просто не обърна внимание на коментара.


Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!?

Не зная какво означава "Да се сърби". Но зная, че дете на 1 година и 4 месеца изпитва сърбеж и нужда да се почеше, ако е така.

# 32
  • Мнения: 166
Lauren, да подчертая, че не съм си захвърлила детето в ясла, давам го там да го гледат докато съм на работа и междувременно детето научи много неща, да не влизам в подробности. И колкото и да е странно, отглеждам си детето с любов, което за мен не значи 24/7 да съм в контакт с него. Не съм казала, че личния ми живот е останал същия след като родих, но все още имам нужда от него, Вие като не изпитвате такава, ами просто се лишавате от лично време и сте щастливи, нали? Личното ми мнение е, че пълното отдаване на детето не е в полза нито на родителя, нито на самото дете. Не казвам, че трябва всички да го споделят.

Krasavica, някъде да споменах, че общуването с колегите ми е неприятно? Не си правете изводи въз основа на собствени емоции. И да, приятно ми е да общувам с хора, с които мога да си кажа нещо различно от Гууу (примерно) или да поговорим на други теми извън памперси, ваксини, играчки.

Твърденията на авторката на темата, че детето не може да се почеше, защото е на 1.4 г, са леко смешни. Чак и група във Фейсбук, пресилено ми звучи. От аудио записа ми направи впечатление, че майката подмина въпроса с ноктите на детето си, както и този за режима в яслата, говорейки почти едно и също през цялото време. Не разбрах какъв е проблема със спането?

# 33
  • Мнения: 753
Детето ми посещама яслена група.Изключително съм доволна от персонала и грижите които полагат.
Но ето, вчера я взимам и тя започва да "клюкари" как едно детенце я ухапало, вдигам ръкава и.......раната си беше наистина страшна!не просто градинка от ухапано, а разранено до кръв.Сестрата отвори вратата и каза, да Минко я ухапа, наказала съм го/видях го да стои в единия ъгъл на столчето/, но те са 20 деца и не мога на всяко да обръщам внимание.
Моята много харесва това детенце и все при него ходи да си играят.

Наясно съм, че няма как при толкова деца да не стане инцидент, я някое бутнало друго, друго ухапано........но тя е голяма вече и разбира, поговорихме си да не играе с него, да не му взима играчките, но това е положението.Ако не ми харесва, търся друг вариант.Но на нея и харесва, ходи с удоволствие, сутрин става и тича да се облича за да ходи на яслата.

Към авторката : и на мен ми прилича, че детенцито може само да се е одраскало.Не случайно на малките бебета им слагат ръкавички.Синът ми като малък се беше одрал по същия начин - много дълбоко .Изслушах записа, сестрата/или лелка не знам/ звучеше много адекватно и разбрано.Да, това е положението, групите са препълнени, физически няма как да обхванат толкова дечица.
Спрете го от яслата, явно няма как да се разберете с персонала.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 517
не е ли нормално преди да имаме дете да направим така плановете и сметките си, че след като родим да си гледаме детето поне 2 години, да си го гледаме с любов, а не да го хвръляме в яслата и да можем само да гадаем дали се чувства добре?
много е просто за разбиране, но ще дам ясен пример - преди 4 години страната не беше в криза, банките отпускаха заеми, живота не беше тежък, много  хора работеха за добри пари и решиха да имат деца. Да, ама кризата взе че цъфна на вратата, започнаха масови съкращения, намаляване на заплатите, бавене на заплатите... и какво правим - правили сме си сметката, че 2 години ще си гледаме детето в къщи, но съдбата взела, че ни изненадала. Ама не - ние имаме сметки, нищо че таткото е без работа или че не са му плащали заплатата 2-3 месеца?
Хора, казах го, ще го кажа пак - никой не е застрахован, че утре няма да остане без работа или бизнесът му няма да се срине, не обобщавайте с лека ръка само защото вие в момента сте добре  Peace

# 35
  • Мнения: 6 031
Неприятно е одраскването, но се случва и в ДЯ и в ДГ.
Доколкото разбрах от записа на разговора майката е в чести противоречия с персонала.
Друг е въпроса, че записването и пускането на този разговор в нета е незаконно.
Не виждам защо едно дете на 1.4 г. няма да спи след обяд, а ще трабва да лежи в леглото. Това се и още бебе и се нуждае от доста сън. Че няма да се защити детето също не съм съгласна.
Но...това ме изуми:
ХОРА, ДЕТЕТО МИ НЕ Е ОДРАСКАНО А ОДРАНО ! ТО Е НА 1.4 ГОДИНИ, НЕМОЖЕ ДА СЕ БИЕ, НЕМОЖЕ ДА КАЖЕ, ИМАШЕ КРЪВ И ПО БЛУЗКАТА. ПРОКЛЕТИ ДА СА УЧИТЕЛКИТЕ В ТАЗИ ГРАДИНА! КОЙ ЗНАЕ КАКВО Е ПРЕЖИВЯЛО С А М О !!!!!!! ЯСЛАТА Е СМЕСЕНА ! ЩЕ ПРЕМЕСТЯ ДЕТЕТО СИ НА ДРУГО МЯСТО И ВСИЧКО КОЕТО ИЗПИТВАМ КЪМ ТЕЗИ УЧИТЕЛКИ Е ОТВРАЩЕНИЕ И ПОГНУСА. НЯКОЙ ДЕН ТАЗИ БОЛКА КОЯТО АЗ ИЗПИТВАМ ОТ НЕМОЩТА ДА ПОМОГНА НА МИЛОТО МИ ДЕТЕ Д А Н О ДА ИМ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !!!!!!!


Госпожо, съжалявам детето Ви, съжалявам и вас. Това са думи, които не заслужават жените, които гледат нашите деца.
На мен също ми се стори доста адекватно звучаща госпожата от записа.
Моите деца най-често са се наранявали взаимно в къщи в наше присъствие.
По темата за камерите - съм абсолютно против. Тогава посещението в ДГ ще се превърне в абсолютно панаирджийство. Който има време да следи камерите през деня, явно може и да си гледа детето в къщи.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 517
ХОРА, ДЕТЕТО МИ НЕ Е ОДРАСКАНО А ОДРАНО ! ТО Е НА 1.4 ГОДИНИ, НЕМОЖЕ ДА СЕ БИЕ, НЕМОЖЕ ДА КАЖЕ, ИМАШЕ КРЪВ И ПО БЛУЗКАТА. ПРОКЛЕТИ ДА СА УЧИТЕЛКИТЕ В ТАЗИ ГРАДИНА! КОЙ ЗНАЕ КАКВО Е ПРЕЖИВЯЛО С А М О !!!!!!! ЯСЛАТА Е СМЕСЕНА ! ЩЕ ПРЕМЕСТЯ ДЕТЕТО СИ НА ДРУГО МЯСТО И ВСИЧКО КОЕТО ИЗПИТВАМ КЪМ ТЕЗИ УЧИТЕЛКИ Е ОТВРАЩЕНИЕ И ПОГНУСА. НЯКОЙ ДЕН ТАЗИ БОЛКА КОЯТО АЗ ИЗПИТВАМ ОТ НЕМОЩТА ДА ПОМОГНА НА МИЛОТО МИ ДЕТЕ Д А Н О ДА ИМ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !!!!!!!


Когато дъщеря ми тръгна на ясла (на 2 години и 10 месеца) беше хапана и забележи - ДУШЕНА от дете на година и  8 месеца, така че не си мисли, че дете на 1,4 години не може да се бие  Peace

# 37
  • Мнения: 2 222
Аз не бих си държала детето и 1 ден на място, на което проклинам персонала.  Rolling Eyes Преместете детето на друго място и вижте как ще е там. При толкова омраза, насъбрана към някого, да се държи детето там за мен е странно.

Проблема е, че няма ясла, която да гарантира, че бебето или детето в нея никога няма да бъде надраскано, нахапано или нащипано от друго дете. Да не забравяме, че останалите 25 деца в групата са също толкова мили на майките си, колкото и детето на авторката за нея. И дори да има някое по-агресивно сред тях, то и за неговото поведение ще има обяснение. Та битките могат да се продължат и с родители, не само с персонала. Продължавам да твърдя, че 2 учителки или лелки не могат да огреят супер качествено над 25 деца и човек трябва да е наясно с това, когато пуска детето си в ясла.

# 38
  • Мнения: 168
Изслушах записа на разговора с учителката. Авторката определено има нужда от специализирана помощ! Чак тоооооооооолкова пък... и клетви, и какво ли не в предишните постове! Хайде малко по-кротко.
На снимката определено изглежда като разчесани пъпчици. Ако е издрано ще има поне две успоредни драскотини.



# 39
  • София
  • Мнения: 433
Ей, направо я изядохте!

Не мога да разбера защо, когато някой се опаче в този форум, направо е разпъван на кръст.

Аз никакви пъпчици не виждам. Съмнявам се, че дете на 1.4г. може само да си нанесе такива поражения. На тази възраст вече си контролират достатъчно добре ръцете и имат също толкова мозък, за да свържат болката с действията си. Да не говорим, че малките деца рядко драскат с цяла ръка. По-често използват показалеца. Виждала съм този"метод" в действие Wink Но искам да подчертая, че драскащото дете също не му е много ясно какво прави. Това не е проява на злоба, а по-скоро криво проявено детско любопитство.

@d_gakova - Разбирам реакцията ти, не е приятно да си вземеш детето в такова състояние. Но такива неща се случват. Просто децата на тази възраст нямат реална преценка за случващото се. И това е нещо, с което трябва да си наясно, пускайки детето си на ясла. Не се навивай толкова. Правиш проблема много по-голям, отколкото е. На дедето му няма нищо. Нито страда, нито пък ще му остане някакъв белег за цял живот. Няма смисъл да го съжаляваш и да обвиняваш себе си. Той даже вече не си спомня.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 824
Може и само да се е издрало.Моята от  инат на тази възраст така се беше издрала...

# 41
  • Мнения: 700
Неприятно е одраскването, но се случва и в ДЯ и в ДГ.
Доколкото разбрах от записа на разговора майката е в чести противоречия с персонала.
Друг е въпроса, че записването и пускането на този разговор в нета е незаконно.
Не виждам защо едно дете на 1.4 г. няма да спи след обяд, а ще трабва да лежи в леглото. Това се и още бебе и се нуждае от доста сън. Че няма да се защити детето също не съм съгласна.
Но...това ме изуми:
ХОРА, ДЕТЕТО МИ НЕ Е ОДРАСКАНО А ОДРАНО ! ТО Е НА 1.4 ГОДИНИ, НЕМОЖЕ ДА СЕ БИЕ, НЕМОЖЕ ДА КАЖЕ, ИМАШЕ КРЪВ И ПО БЛУЗКАТА. ПРОКЛЕТИ ДА СА УЧИТЕЛКИТЕ В ТАЗИ ГРАДИНА! КОЙ ЗНАЕ КАКВО Е ПРЕЖИВЯЛО С А М О !!!!!!! ЯСЛАТА Е СМЕСЕНА ! ЩЕ ПРЕМЕСТЯ ДЕТЕТО СИ НА ДРУГО МЯСТО И ВСИЧКО КОЕТО ИЗПИТВАМ КЪМ ТЕЗИ УЧИТЕЛКИ Е ОТВРАЩЕНИЕ И ПОГНУСА. НЯКОЙ ДЕН ТАЗИ БОЛКА КОЯТО АЗ ИЗПИТВАМ ОТ НЕМОЩТА ДА ПОМОГНА НА МИЛОТО МИ ДЕТЕ Д А Н О ДА ИМ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !!!!!!!


Госпожо, съжалявам детето Ви, съжалявам и вас. Това са думи, които не заслужават жените, които гледат нашите деца.
На мен също ми се стори доста адекватно звучаща госпожата от записа.
Моите деца най-често са се наранявали взаимно в къщи в наше присъствие.
По темата за камерите - съм абсолютно против. Тогава посещението в ДГ ще се превърне в абсолютно панаирджийство. Който има време да следи камерите през деня, явно може и да си гледа детето в къщи.
мама.ива, изключително интелигентно и компетентно изказване на майка, която обича децата си.

Чувала съм че има жени, които забраменяват от изгодната партия мъж и с една дума използат детето, за да държат мъжа. Много ми е странна такава логика, даже неморална, долна и т.н.  Дали детето като навърши годинка все още се нуждае от майчини грижи няма значение, важното е че мисията е възможна. Мъжа е налице, детето ще го отгледат гриво-ляво в ДЯ.  Сигурно няма такава мама във форума.  Mr. Green

Относно клетвите. Писано е не кълнете, а благославяйте. Четящите знаят от къде е цитата.

# 42
  • Мнения: 166
Mislq, интересно ми е каква връзка намираш между темата и последния си пост, по-точна с частта за изгодната партия.
Не виждам нищо, което да окачестви мими.ива като нелюбяща майка.

# 43
  • Мнения: 15 379
Mislq, недей.
Понякога просто няма начин да гледаш детето си у дома - ти, баба или гледачка.
Понякога просто парите не стигат и си принуден да го дадеш.
Действително - има майки, за които даването в ясла е вид "отърваване от детето", познавам такива.

От кой вид е авторката, не се наемам да гадая. Не ме и интересува.
Но онова, червеното, с уголемения шрифт е грозно и непочтено. На мен ми говори и за ниски нива на разум.

# 44
  • Мнения: 1 195
Моето дете е още в яслата,но до края на м.март и после на детска градина.Случвало се е да се прибере ухапан,ударен,одраскан.Ами че деца са.Важно е че госпожите ги гледат и пазят от по-лошите неща.Няма как да знае че детето ,което е навело глава ,е защото е решило да захапе.
Не се сърдя за това.Че ние в парка ходим и аз съм с него и пак успяват да се ударят,къде нарочно,къде без да искат.Просто много приказки се искат.Още от както тръгна на ясла му говоря да не се бие,да не удря,да не хапе/даже когато го бяха захапали него,му давах пример как го боли ,така и другите ще ги боли./и т.н.
Вие сами да ги гледате в къщи пак има опасност да се наранят.Чак пък да ги съсипвате ми се струва пресилено.Всички сме родители,но и всички знаем че децата могат да се наранят за части от секундата,та дори очите си да не отделяш от него.

Peace
Няколко пъти съм прибирала сина си с издрано лице, но не съм правила драма, много добре знам колко деца са, няколко пъти съм била свидетел как се карат за играчки, а госпожата следобед след 16.30ч е сама, трудно може да огрее навсякъде, но това е и урок за детето да се пази, няма винаги да има кой да ходи подир него.

d_gakova - мисля че преиграваш малко, едно дете винаги може да се нарани, дори и да си плътно до него цял ден, няма да давам примери ... Дете на 1г и 4м не е бебе и след като си преценила да го пуснеш на ясла, значи и той и ти сте длъжни да се съобразявате с общите порядки в градината, да на обяд винаги се спи и който се събуди по-рано просто си седи в леглото докато стане време за ставане, иначе ще разбуди другите дечица ...Слушам разговора, гледам снимките...определено преиграваш. Най много друго детенце да го е одрало, драсканиците не са кой знае какво......госпожата е абсолютно права!

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 17:59 от Mpulle

# 45
  • Мнения: 1 404
По-голям проблем от липсата на места в детските ясли и градини, е липсата на персонал.
Да не говорим и колко ниско е платен този персонал.
Проблемът е сериозен, но не трябва да се реагира чак толкова емоционално.

А такива коментари, какви идиотки са майките, които работят и видите ли, са си "зарязали" децата на ясла или градина, предизвикват само една реакция у мен и тя е:  Joy

# 46
  • Мнения: 1 669
Не зная какво да кажа, слушах записа във ФБ, четох коментарите и  не спирам да недоумявам... С някои неща съм съгласна, с други не, но смятам, че е подло да се запише разговор и да се разпространи в мрежата, при това без съгласието на учителката. А хрумвало ли ти е за секунда... Ами ако тези хора не са виновни, ами ако детето наистина се е одрало само? Моята дъщеря се дереше като малка, не е изключено да е така. Не защитавам никого, не ме разбирайте погрешно, но някак си ситуацията е леко пренавита. А ако се беше случило на детската площадка пред очите ти? Какво щеше да направиш? Не може да се съди всеки родител, чието дете е одрало твоето. Деца са, ще има одраскани, наранени, набити, ще има драскащи, нараняващи, биещи.

На втори август детето ми падна от пързалката в яслата и си счупи крака. Беше ужасно, ходене по мъките, тук, в малкия град я гипсираха неправилно, махане на гипса в Пирогов, ходене всяка седмица до София, за да контролират развитието на нещата. И за секунда не ми е хрумнало да съдя учителките. Та дъщеря ми падна в краката ми и си разби зъбите, без да е палувала, лудяла, спъна се и падна. В МОИТЕ крака. И аз нищо не можах да направя.

Каквото и да кажа, вече ще бъде излишно.

# 47
  • Мнения: 3 715
Малкият ми син като не стане на неговото, сяда на пода и започва да си блъска с всичка сила главата в земята. На почти същата възраст е. Вече мисля да стои в нас с каска.
Децата се нараняват и сами. Да не говорим, че усещанията им за болка не са същите като при нас.

Вече малко пресилени ми се виждат нещата. И реакцията на авторката, и писанията на супер-хипер-майките, които осъждат нас, работещите и издържащите семейства.

# 48
  • София
  • Мнения: 433
Вчера вечерта изслушах записа. Учителката ми звучи много спойконо и разбрано. Майката през цялото време се опитваше да я провокира с едни и същи въпроси. Но явно нещата са доста по-отдавна, отколкото авторката споменава. Нито едно госпожа в детската градина не се обръща към мен на малко име. Главно, защото едва ли го знае. За да се стигне да си говорите на "ти", явно от доста време си общуват.

На мен ми стана ясно едно - майката си е дала детето на ясла, но иска да му обръщат специално внимание. Е, как бе, мила, като има 25 деца там (толкова малко яслени групи в София няма). Даже няма да коментирам спора за това, какво трябва да прави детето във времето за сън. Естествено, че ще си седи в леглото. Айде сега, всички майки да се накарат хубаво на госпожите, че не гушкат 2 часа точно тяхното дете.

А за записа....аз лично бих посъветлава госпожата от детската градина да си потърси правата в съда. Защото да запишеш човек без неговото знание и да го пуснеш в публичното пространство ди е подсъдимо и е включено в наказателния кодекс.

# 49
  • Мнения: 60
Вие допускате ли че аз МОЖЕ БИ познавам детето си ????? И той не си удря главата , нито се самонаранява... незнам пък какво може да предизвика това в едно дете ???? Детето ми е било ИЗДРАНО ДВА ПЪТИ, това ми каза другата учителка? Как да седя безучастно ??? Като не ми казват истината, какво мога да мисля аз???? И 22 различни становища за случилото се ! Естествено че ще се запитам като не ми казват истината, какво се е случило два пъти с детето ми. А едната учителка ми каза че е получил вторите белези в леглото ??? Е какво е това нещо, което ще изкара детето ми извън релси че да се издере само така ??? Версиите са много различни и това ще се реши в СЪДА !!! Няма да допусна да ме лъжат или да предизвикват детето ми така жестоко да се издере САМ !!! Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

# 50
  • Мнения: 166
Колко учителки има в тази група, че вече се обърках. Защо наричаш другите деца побъркани? И ако в съда се докаже, че не са виновни учителките, ще имаш ли доблестта да им се извиниш? Ще съдиш ли и родителите на децата, които евентуално са издрали твоето? Ако някое детенце в бъдеще одраска твоето пред очите ти, какво ще предприемеш срещу себе си? Мноооого преиграваш, учителката ми звучи доста по-разумно от теб, а и тези клетви и тежки думи за две драскотини...Ужасена съм от такъв тип родители.

# 51
  • Мнения: 753
Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

Децата ни са съвсем нормални.И реакцийте да се одраскат или наранят също са израз на тяхното недоволство.Прочети постовете назад и се запитай, нима на всички тези майки децата са ненормални ли? И след това си отговори на въпроса за адекватността на твоето поведение. Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 9 517
моля те, помоли някой да ти заключи темата, че ти съвсем .... хммммм се побърка  Peace

# 53
  • Мнения: 415
Деси, видях личицето на детето ти и разбирам как се чувстваш.
За мене то е издрано.
Наистина не са дълбоки белезите (ако бяха такива щеше да се наложи да се шият или лепят, но това е само уточнение, няма смисъл да изреждаме тука какви видове наранявания би могъл да получи човек по принцип).
Не искам да подклаждам спора, нито пък да те навивам, виждам че си достатъчно афектирана, знам че е трудно, но за тебе е по-добре да се въздържаш да пишеш неща, за които ще съжаляваш после.

Подкрепям идеята за камерите, не е казано, че ние родителите ще ги зяпаме по цял ден, но както на много места могат да се правят записи, които да се пазят по 1 седмица, така поне можеше да видиш какво се е случило когато стане нещо такова.
В нашата ясла например самата директорка беше за камерите - определено щеше да й е по-лесно от колкото да обикаля постоянно по стаите... както и да е. Имало е такива подобни дискусии до колкото знам, въпреки че не съм участвала.
Имаше и една голяма тема с двете близначета, които си ги бяха прибрали с много наранявания и дрехи изцапани с кръв и никой не знаеше какво се е случило, тогава и по телевизията ги показваха, но така и не разбрах какво стана накрая.

# 54
  • Мнения: 60
Както и да е, благодаря за коментарите Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 715
Мислех да ти пиша пак да заповядаш, но по-добре да не го правиш

# 56
  • Мнения: 60
Деси, видях личицето на детето ти и разбирам как се чувстваш.
За мене то е издрано.
Наистина не са дълбоки белезите (ако бяха такива щеше да се наложи да се шият или лепят, но това е само уточнение, няма смисъл да изреждаме тука какви видове наранявания би могъл да получи човек по принцип).
Не искам да подклаждам спора, нито пък да те навивам, виждам че си достатъчно афектирана, знам че е трудно, но за тебе е по-добре да се въздържаш да пишеш неща, за които ще съжаляваш после.

Подкрепям идеята за камерите, не е казано, че ние родителите ще ги зяпаме по цял ден, но както на много места могат да се правят записи, които да се пазят по 1 седмица, така поне можеше да видиш какво се е случило когато стане нещо такова.
В нашата ясла например самата директорка беше за камерите - определено щеше да й е по-лесно от колкото да обикаля постоянно по стаите... както и да е. Имало е такива подобни дискусии до колкото знам, въпреки че не съм участвала.
Имаше и една голяма тема с двете близначета, които си ги бяха прибрали с много наранявания и дрехи изцапани с кръв и никой не знаеше какво се е случило, тогава и по телевизията ги показваха, но така и не разбрах какво стана накрая.

Точно за това говоря ... ако ми кажат че е направил нещо и е получил заслуженото - ОК, но те ми дават различни отговори, които ме карат да се чувствам безпомощна, от къде да знам какво се е случило с детето ми, все пак той вече започна да плаче като види едната от учителките, какво говори това ????? Другата седмица от понеделник вече ще е в по-далечна ясла , но при сестрата на мъжа ми. Наистина не съм искала да се слагат камери за да се съдят постоянно учителките, или родителите на по буйните деца, а за да не се случва това да седиш и да се чудиш какво се е случило? Само аз си гледам детето, обича ме, целува ме, миличък е с мен и в един момент излиза изподран и версиите за случилото се са много и различни ??? Немога да преодолея това, в един момент учителките свикват че ще им се разминават лъжите както при мен и какво правим? Родителите , които си и плащаме сме безсилни, а тези които предлагат услугата велики !!!! Това няма да се случи ! Не смятам да се размине това! Ако иска някой нека да се присъедини към мен! Аз неискам да съм със ШИРОКО ЗАТВОРЕНИ ОЧИ !!!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 9 517
че защо трябва някой да се присъединява към теб, за да си търси правата? Хората могат да си търсят правата, без да уведомяват форума за това или бъркам  newsm78

# 58
  • Мнения: 1 727
Вие допускате ли че аз МОЖЕ БИ познавам детето си ????? И той не си удря главата , нито се самонаранява... незнам пък какво може да предизвика това в едно дете ???? Детето ми е било ИЗДРАНО ДВА ПЪТИ, това ми каза другата учителка? Как да седя безучастно ??? Като не ми казват истината, какво мога да мисля аз???? И 22 различни становища за случилото се ! Естествено че ще се запитам като не ми казват истината, какво се е случило два пъти с детето ми. А едната учителка ми каза че е получил вторите белези в леглото ??? Е какво е това нещо, което ще изкара детето ми извън релси че да се издере само така ??? Версиите са много различни и това ще се реши в СЪДА !!! Няма да допусна да ме лъжат или да предизвикват детето ми така жестоко да се издере САМ !!! Много добре го познавам, то не е побъркано дете, което само да се наранява или да си удря само главата със сила ??? Какви са тези побъркани деца ?????Ужас!

Какво си се развилняла тук, каквото и да се е случило ти самата се държиш доста неадекватно
След като не си доволна сменяй си градината ли, яслата ли, току виж намериш подходящи за детето ти

# 59
  • Мнения: 1 404
Аз не съм работила като учителка. Имах стаж като такава (по време на следването ми).

За 300 лв, две лели на 22 деца (някъде четох и за над 30 дечица)... Хайде преди да ги кълнем, да им се поставим леко на мястото.

Да, не са цвете условията в държавните ясли и градини, но не за това са винови учителките.

# 60
  • София
  • Мнения: 433
 Joy Joy Joy

По-конфликтна личност отдавна не бях срещала. Мнението на никой не беше достатъчно добро за теб. Злобна, истерична и нетолерантна към никой и нищо. Човек би помислил, че дететот ти е било вързано и изтезавано с дни от инквицизията.

Относно правото...хич и не ми е интересно и не разбирам нищо от него. Но за твой лош късмет, има хора, които разбират. Скоро ще разбереш какво имам в предвив.

# 61
  • Мнения: 60
Аз не съм работила като учителка. Имах стаж като такава (по време на следването ми).

За 300 лв, две лели на 22 деца (някъде четох и за над 30 дечица)... Хайде преди да ги кълнем, да им се поставим леко на мястото.

Да, не са цвете условията в държавните ясли и градини, но не за това са винови учителките.


anntonia, ако ми кажеха истината нямаше да се ядосам толкова, повече допускам друго дете да го е ударило, въпреки че си познавам детето и едва ли е предизвикало с нещо, но ако той сам си го е направил, просто немога да си представя какво би го накарало да се нарани така и то в различни посоки ( не е било едно одраскване в една посока). Знам че децата се бият, НО НЕКА МИ КАЖАТ ИСТИНАТА, защо ми казват различни версии.... Това е детето ми и аз съм загрижена за това какво се случва с него?

# 62
  • София
  • Мнения: 9 517
а при директорката ходи ли? Отиди при нея и я помоли да събере двете сестри и да си поговорите - може като се съберат всички да изкочи истината  Peace

ПП Не е нужно детето ти да предизвика друго дете, за да го одере

# 63
  • Мнения: 60
Съжалявам, че в БГ хората пропускат през ушите и очите си важни неща ! Затова всеки си прави каквото си иска и няма закон който да спре всичко това !!!!!!!!!!

а при директорката ходи ли? Отиди при нея и я помоли да събере двете сестри и да си поговорите - може като се съберат всички да изкочи истината  Peace

ПП Не е нужно детето ти да предизвика друго дете, за да го одере

Днес трябваше да отида но тук вече грешката е моя че не успях ... и двамата ми родители вчера влезнаха в болница и тази сутрин пропуснах срещата. Както и да е, ще уредя втора среща ... Но наистина е много лошо да незнаеш какво се случва с детето ти.

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 15:41 от AnMary

# 64
  • Мнения: 3 715
Да, бе, изписа купища с главни букви и удивителни, кълна, заплашва и не знам какво още, пък после ни изкара децата ненормални, при положение, че една голяма част се опитаха да те разберат и ти влязоха в положението.

Да не говорим, че някои от нас са с повече от едно дете и имаме малко повече опит.

# 65
  • Мнения: 1 749
Независимо дали детето е наранено от друго, или само се е наранило... леличките там само за украса ли са?
Ей, това примиренческо поведение, начи! "Ми то в ДГ и яслите е така - това е нормално!". Оф.. Tired

# 66
  • Мнения: 2 799
Искам да ти изразя съчувствие за преживяното - бях в твоята ситуация. Получих същите н-брой варианти на случката.
Срещах се с директорката, която се опита да ме изкара малоумна, че си измислям ожуленото коляно и ръка и разкъсан чорапогащник... Просто исках да ми кажат - имала е конфликт с др дете ли, сама ли е паднала - някаква версия. Техния отговор - няма никакви ожулвания - ние я оглеждахме.
Е тогава просто влязохме при спящото ми дете и показах белезите - те пък сега вече не личали/след 5 дни естествено, че ще зарастнат/.
Така, че не си единствената с неясни обяснения. Аз нямах проблем със самата случка - нормално е да стават такива неща, вбеси ме липсата на откровеност.

# 67
  • Мнения: 60
Искам да ти изразя съчувствие за преживяното - бях в твоята ситуация. Получих същите н-брой варианти на случката.
Срещах се с директорката, която се опита да ме изкара малоумна, че си измислям ожуленото коляно и ръка и разкъсан чорапогащник... Просто исках да ми кажат - имала е конфликт с др дете ли, сама ли е паднала - някаква версия. Техния отговор - няма никакви ожулвания - ние я оглеждахме.
Е тогава просто влязохме при спящото ми дете и показах белезите - те пък сега вече не личали/след 5 дни естествено, че ще зарастнат/.
Така, че не си единствената с неясни обяснения. Аз нямах проблем със самата случка - нормално е да стават такива неща, вбеси ме липсата на откровеност.



Точно за това се боря. Искам ли това да се повтори ? Защо нацията ни е толкова смачкана - защото : "Наведена главичка, сабя не сече!"  Ей, така е народа ни - ПРОПУСКАЙ БРАТЕ ВСИЧКО ПРЕЗ УШИТЕ ....

# 68
  • София
  • Мнения: 9 517
абе жена, ти нямаш спирачка - какво направи ти до сега за да не си с наведена глава, освен да пишеш по форумите и фейсбук? Отговорът е прост - нищо!

Аз като имам проблем в детската, първо говоря с учителките, ако не се реши проблема, отивам при директорката, а ако и там не стане - оплаквам се в инспектората, не пиша по форумите - ха свърши поне гореизброените, пък после мели по форумите  Peace

# 69
  • Мнения: 1 749
Никой не е длъжен да се отчита пред форума какво прави и какво не.
Имаше тема - една жена смяташе, че упояват детето й в ДГ. Към средата на темата форумките мили стигнаха до обвинение и присъда - или сама е дала на детето си от въпросното "лекарство", или е била мноого разсеяна и безотговорна и е пропуснала да забележи кога детето е посегнало само към него. И то защо? Защото жената беше в болница с детето си и не можеше да се отчете достойно в темата...
Аз самата съм имала съмнения, че на дъщеря ми й се даваше нещо в ДГ. Слава Богу, вече не сме там.

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 13:47 от Китана

# 70
  • Мнения: 60
Да, бе, изписа купища с главни букви и удивителни, кълна, заплашва и не знам какво още, пък после ни изкара децата ненормални, при положение, че една голяма част се опитаха да те разберат и ти влязоха в положението.

Да не говорим, че някои от нас са с повече от едно дете и имаме малко повече опит.

А кой ме нарече неадекватна? Кое ми е неадекватното , че съм експанзивна и че неискам да ме шантажират нек'ви лелки ли ? И естествено че ще питам едно и също нещо в разговора с учителката - аз искам да знам само едно, какво друго трябва да я питам ??? А тя колко различни отговора даде на един и същи въпрос ? Освен това това не е подсъдимо! Подсъдимо е когато съм заснела лице, което се вижда или записала име, което се чува с презиме и фамилия и съм писала неверни или накърняващи личността думи, които подронват авторитета на личността. Освен това ЕДНА алинея не прави закон ! Закона е съвкупност от алинеи, членове и каквито там други имат. Т

# 71
  • Мнения: 3 715
Никой не е длъжен да се отчиа пред форума какво прави и какво не.
Имаше тема - една жена смяташе, че упояват детето й в ДГ. Към средата на темата форумките мили стигнаха до обвинение и присъда - или сама е дала на детето си от въпросното "лекарство", или е била мноого разсеяна и безотговорна и е пропуснала да забележи кога детето е посегнало само към него. И то защо? Защото жената беше в болница с детето си и не можеше да се отчете достойно в темата...
Аз самата съм имала съмнения, че на дъщеря ми й се даваше нещо в ДГ. Слава Богу, вече не сме там.

Съмнения имаше, защото излезе друга съфорумка и даде информация от болницата. Сама разбираш, че не всичко, писано в интеренет е вярно. Не визирам майката със съмненията, а говоря по принцип. С информация само от едната страна не могат да се правят изводи. И не винаги майките са прави за много от нещата.

И не говорим за даване на отчети, а за това, че информация за дадени действия, предприети от майките по определени проблеми, може да бъде полезна за други майки.

На мен в това отношение форумът ми е бил безкрайно полезен. Обаче не съм кълняла по форумите, все пак съм разумен човек. Да не говорим, че лично аз, за другите не мога да говоря, разбрах авторката защо е афектирана и се опитах да й вляза в положението, предположих, че в момент на афект пише по този начин, но тонът си продължи да е същият, което мен ме навежда на мисълта, че си имаме работа с неуравновесен човек и за мен темата е изчерпана.

# 72
  • Мнения: 1 749
Т.е.се набляга и се обръща внимание само и единствено на държанието и тона, а не на самото събитие? Първично и леко ограничено ми се струва. С една дума - неправилно...

# 73
  • Мнения: 1 727
Т.е.се набляга и се обръща внимание само и единствено на държанието и тона, а не на самото събитие? Първично и леко ограничено ми се струва. С една дума - неправилно...

Събитието много зависи от участниците в него

# 74
  • Мнения: 1 749
Т.е.се набляга и се обръща внимание само и единствено на държанието и тона, а не на самото събитие? Първично и леко ограничено ми се струва. С една дума - неправилно...

Събитието много зависи от участниците в него
И все пак може да съществува само за себе си. Чисто и просто като факт.

# 75
  • Мнения: 3 715
Не може да вдигат рамене. Да, може да не са видели, но могат честно да кажат: "Не сме видели как е станало, но ще вземем мерки да не се случва и ще внимаваме повече". Освен това сестра няма ли там, да го намаже с нещо. Все пак това са рани. Моето дете също е имало рани в градината, когато е падал, удрял се е в шкафчета, винаги са го намазвали с нещо и винаги са се държали отговорно и не са ми шикалкавели, в нито една детска градина и никога не са изкарвали детето виновно, напротив, казвали са, че отговорността и вината са техни.
Мисля, че авторката затова е бясна, защото не вижда отговорно отгошение от страна на персонала.

Твърдо против съм камерите в детските градини, но темата вече е обсъждана.

Самоцитирам се. Обаче последвалите постове на авторката ако ти ги намираш за нормални, аз не.

# 76
  • Мнения: 1 749
Не намирам нищо за нормално в случая... ако ме разбираш.

# 77
  • Мнения: 60
Е добре, айде стига толкова, не се нервирайте вече, всичко е ясно, децата по леглата, чиниите по масите, хлебарките по дупките и точка по въпроса !  #Crazy  Laughing

И аз приключвам темата!

# 78
  • Мнения: 3 715
Не намирам нищо за нормално в случая... ако ме разбираш.

 LaughingНадявам се да разбирам точно това, което имаш предвид.

Да предположим, че все пак буйният темперамент в региона е част от обяснението и да не се разправяме повече.

Надявам се детето на новото място да е добре. Все пак си е бебе и не е пратено на ясла, за да се прибира в този вид.

# 79
  • Мнения: 1 749
Не намирам нищо за нормално в случая... ако ме разбираш.

 LaughingНадявам се да разбирам точно това, което имаш предвид.

Да предположим, че все пак буйният темперамент в региона е част от обяснението и да не се разправяме повече.

Надявам се детето на новото място да е добре. Все пак си е бебе и не е пратено на ясла, за да се прибира в този вид.
Със сигурност разбираш това, което казах Simple Smile
Много съм съгласна с теб относно това.

# 80
  • Мнения: 219
Здрасти майче,
в коя ясля ходите за да внимаваме и ние? 

# 81
  • Мнения: 1 749
Хич не ми прилича на пъпки направо детето си е изподрано не приемам за обяснение че децата са много а госпожите само две това не ги освобождава от отговорност да не виждат какво се случва с децата по между им.А за коя ясла става въпрос?

За ясла номер 5 "Конче Вихрогонче" в Благоевград.

# 82
  • На земята
  • Мнения: 215
Мисля, че авторката е права, че не й се дава обяснение. И мисля, че продължи с гневните постове, ззаради нападките към нея. Но едно ме изуми - колкото и да си гневна, как би могла да наречеш ненормални децата на другите? Това много бих се замислила дали да го напиша, дори и помисля. Моето дете не се самонаранява също, но братовчед му, който е на възраста на твоето, си удря главата в стената, пода, навсякъде. И аз много се афектирах, като видях изподрасканото личице на детенцето ти, защото и на моето му предстои ясла и се притеснявам. Но не би трябвало да правиш записи на хората, а да направиш очна ставка с директорката, както са те посъветвали. Но това, което аз бих си помислила в твоя случай, е че някое друго детенце го е одраскало и учителките не са видели. След като не знаят, затова те също може да гадаят, както и ти. И не мисля, че в стая с 25 пищящи, викащи, играещи деца, тя би могла да разпознае писъка точно на твоето. Монетата има две страни, така че по-спокойно и не кълни хората, защото е грозно.

# 83
  • Мнения: 60
Мисля, че авторката е права, че не й се дава обяснение. И мисля, че продължи с гневните постове, ззаради нападките към нея. Но едно ме изуми - колкото и да си гневна, как би могла да наречеш ненормални децата на другите? Това много бих се замислила дали да го напиша, дори и помисля. Моето дете не се самонаранява също, но братовчед му, който е на възраста на твоето, си удря главата в стената, пода, навсякъде. И аз много се афектирах, като видях изподрасканото личице на детенцето ти, защото и на моето му предстои ясла и се притеснявам. Но не би трябвало да правиш записи на хората, а да направиш очна ставка с директорката, както са те посъветвали. Но това, което аз бих си помислила в твоя случай, е че някое друго детенце го е одраскало и учителките не са видели. След като не знаят, затова те също може да гадаят, както и ти. И не мисля, че в стая с 25 пищящи, викащи, играещи деца, тя би могла да разпознае писъка точно на твоето. Монетата има две страни, така че по-спокойно и не кълни хората, защото е грозно.

tziff, признавам че в момент а афект беше грозно да кажа това за другите деца за което СЕ ИЗВИНЯВАМ МНОГО НА ВСИЧКИ, но има и други разговори с учителките, които не съм казала и затова не е съвсем ясно защо ги кълня. Когато го взех от ясла едната учителка ми каза че ВТОРИЯ път се е случило в леглото без тя да разбере.... Това е безумно, ако детето само се е наранило трябва нещо много жестоко да го е изкарало извън контрол, защото го познавам и ако го е направил сам на себе си, просто не искам да си представям кое е нещото, което да го е предизвикало така - затова съм бясна. А и разговора с другата учителка след това (който записах за собствено доказателство), в който тя дава различни отговори още повече ме обърка и ядоса. Един път казва че през цялото време е седял сам на пейката, което не мога да го повярвам (той не обича да седи на едно място) после че постоянно е бил в ръцете им и после че имало втори път ... и то в леглото  сам ... Просто представете си как ще оставям детето си там повече, когато учителките не ми казват истината, от къде да знам какво се случва с детето ми. Друго на ръка е че имам приятелка която постоянно ходи по яслите на обучение и тя е шокирана от начина на възпитание там, трето че и аз съм била и в ясла и в градина и много добре знам за какво става въпрос, друга моя приятелка разбра че детето й било измито със студена вода, след като се съсипаха да ходят по лекари и сега детето й е с хроничен цистит и това се е случило като било на две годинки .... според вас как няма да им пожелая всичко да им се върне след като лъжат, нехаят и т.н. .... ?

# 84
  • Мнения: 156
може ли като на една неразбираща, авторката или някой друг, да ми обясни няколко неща:
знаете ли колко деца точно са в групата на детето? каква е точната бройка?
за какво ще се ползва видеонаблюдението? за ежедневно наблюдение в реално време, или сниманото ще се записва и пази определено време, а ще се ползва (гледа), когато е възникнал проблем? за разобличаване на виновника?
колко лева струва закупуването и въвеждането в експлоатация на необходимия брой камери (предполагам, че искате да са навсякъде, не дамо в дадено помещение)?
колко лева е таксата на месец в яслата, която той посещава?
каква е правилната реакция на учителките в този конкретен случай?

# 85
  • Мнения: 1 195
d_gakovaа допускаш ли че е възможно да лелките да не са видели какво се е случило? Все пак не може по цял ден да седят до детето ти, сутрин,  обяд, следобедна закуска сервират на всички деца храната, помагат на по неуверените, после да помогнат на всяко с пижамата, да ги закарат до гърнетата, да изчистят след тях, съмнява ме че могат да видят всичко....
Разбирам те че го приемаш като голям проблем това издиране, но не мога да разбера ти в какво точно обвиняваш госпожите? Че те са го изподрали? Белезите отговарят на детски ноктенца, съмнява ме сам да се е изподрал, по скоро някое дете от групата го е направило, но ако ти кажат това госпожите би ли ти било достатъчно? Ти едва ли не тръгваш на кръстоносен поход, успокой се бъди до детето си спокойна за да може и той да е спокоен, той е още малък в бъдеще ще имате още много паданици, удряници, драсканици, не реагирай толкова емоционално за нещо не чак толкова важно. Раните ще му минат, на децата бързо зарастват, внимавай обаче емоционално как ще му се отрази това, за да не стане в бъдеще така че на всяко одраскване да реагира като на заколение.

Ужасно се чудя и се изумявам как може да сте спокойни ако взимате детето си от ясла ударено, насинено или издрано, ако се примиряваме с лошото отношение към децата ни то какво остава за другите неща ???

Ако ми се беше случило на мен щях да съм точно толкова афектирана колкото и авторката на темата, всяка друга реакция граничи с непукизъм, незаинтересованост и НЕМАРЛИВОСТ.

 и как точно предлагаш да се реагира? Да набия детето издрало моето ли? Или очакваш госпожите да са като Батман и да хвърчат м/у децата? Проблема е че групите са с много деца на малко персонал, това се знае още в началото като се записва детето на градина, ако не те устройва има хиляди частни градини с по 10-15 деца в грипа с по 3-4 възпитатели  Peace

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 10:32 от Mpulle

# 86
  • Мнения: 60
d_gakovaа допускаш ли че е възможно да лелките да не са видели какво се е случило? Все пак не може по цял ден да седят до детето ти, сутрин,  обед, следобед сервират на всички деца храната, помагат на б по неуверените, после да помогнат на всяко с пижамата, да ги закарат до гърнетата, да изчистят след тях, съмнява ме че могат да видят всичко....
Разбирам те че го приемаш като голям проблем това издиране, но не мога да разбера ти в какво точно обвиняваш госпожите? Че те са го изподрали? Белезите отговарят на детски ноктенца, съмнява ме сам да се е изподрал, по скоро някое дете от групата го е направило, но ако ти кажат това госпожите би ли ти било достатъчно? Ти едва ли не тръгваш на кръстоносен поход, успокой се бъди до детето си спокойна за да може и той да е спокоен, той е още малък в бъдеще ще имате още много паданици, удряници, драсканици, не реагирай толкова емоционално за нещо не чак толкова важно. Раните ще му минат, на децата бързо зарастват, внимавай обаче емоционално как ще му се отрази това, за да не стане в бъдеще така че на всяко одраскване да реагира като на заколение.

Аз точно за емоционалното се притеснявам, удряли са го, бутали са го, не съм реагирала защото все пак са деца, някои от тях не разбират поради възрастта и т.н. В случая дават различни отговори и това ме кара да се съмнявам какво се е случило... Тази седмица отива при сестрата на мъжа ми, която е в по-далечна ясла и там вече ще съм спокойна. Сега ще ти кажа двете неща които ме притесняват:

1. По думите им че два пъти се е случило за един ден: Какво може да предизвика два пъти дете да го издере така и защо учителките НЕ казват една версия? Ако ми кажат една и стабилна версия ще допусна това и няма да се ядосвам. Освен това да не забравяме че едната ми каза че втория път се е случило в леглото....

2. Ако сам се е издрал - един път в леглото, както казва едната учителка, какво го е предизвикало да се издере по този начин? За мен това не е място където може да е щастливо детето ми след като толкова кротко дете, както и по техни думи, може само да си причини това ? Трябва да е било нек'ъв непонятен тормоз от страна на учителките , да са му наложили нещо, ама просто немога да си го представя, незнам дали ме разбирате???


3. Каквото и да е той ще отиде на друго място, където мога да предположа че може да се случва само едното от предположенията ми - друго дете да го набие, което е по-приемливо за мен, отколкото учителките да са се опитали да му наложат нещо, което да го изкара така извън нерви !

# 87
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!?

Прочетох цялата тема и пак се върнах на първия пост, който на практика казва всичко.

Най-добросърдечно препоръчвам на авторката да прочете какво могат и не могат, какво знаят и не знаят деца на различни възрасти, вместо да кълне за щяло и нещяло и да обявява децата на другите за "побъркани".

Видях една снимка, на която според мен има пъпчици, разчесани от самото дете. Пъпчиците може да са се появили по много причини, дори по време на сън от прекалено затопляне на бузичката, на която е спало. Сестра ми от 1-месечна до 6-месечна възраст спеше с ръкавички от тензух, точно за да не си издира бузките.

Отношението на персонала в детските градини и ясли е съвсем друга, много сериозна, тема. Мен би ме притеснило ако раничките от разчесване не са били промити след като са забелязани от госпожите, например.

# 88
  • Мнения: 1 195
без да се опитвам да оправдавам никой, предполагам че ако са го одрали през деня, поле го е боляло в леглото и е възможно да е барал одраното и евентуално да го е издрал от яд че го боли....а за общата реакция на госпожите - според мен те идея си нямат какво се е случило и от записа на мен точно това ми става ясно. Затова ти обясняват какво е правил през деня....
Моя син има кофти навик, ако има пъпки или рани вечно да ги бара и понякога се е получавало от една нищо и никаква пъпчица голяма рана ooooh!
Най добрия вариант е наистина да преместиш детето така и то и ти ще сте спокойни, защото ти просто нямаш доверие на госпожите, а това е най-важното за един родител когато оставя детето в детското заведение

# 89
  • Мнения: 60
40 лв е на месец яслата, надявам се да има видео наблюдение със запис, а не в реално време, щото пък в реално време ще си е тормоз за учителките, въпреки че българските ясли имат нужда от сериозен контрол, но пък за това и държавата си е виновна, по закон една учителка максимум може да наблюдава 8 деца, ама и държавните институции прекрачват закона - примери колкото искаш за това. Към 800 лв излиза да оборудваш един магазин с камери и един компютър. Един компютър може да поеме цялата ясла, по две камери на група - една в помещението за игра, другата в спалното - това мисля че е минимума, и когато един родител като мен си задава 100 хиляди въпроса дали не му тормозят детето с нещо и когато има 20 различни отговора на един въпрос, отива и иска да види запис от целия ден! Аз работя във фирма с камери, и се радвам че има камери, защото искам да работя съвестно и когато има проблем да си нося отговорността за това !

# 90
  • Мнения: 156
ами чудесно, намерете си ясла с по две камери на група, по един учител на осем деца и четресет лева такса. тогава учителите ще виждат кой, кога и защо дере детето ви (дано не се случва). пожелавам ви детето ви никога да не се нарани на сантиметри разстояние от вас (и без да можете да видите как се случва и без да имате възможност нищо да направите, за да го предотвратите), защото тогава ще се почувствате толкова разстроена и виновна, че ще трябва да прекарате месеци  психотерапия. и като решите да си имате второ дете, най-добре не го запознавайте въобще с йоан, защото има огромна вероятност да се случи случката "сблъсък" и тогава направо ще сте за жалене. ако не е ясно накъде бия, да си ви кажа: реализъм и реални очаквания.

и пропуЩИХ да добавя: хубаво е да предложите на директора на яслата да лиши двете учителки от заплата за един месец за наказание, че не са видели какво се е случило. мисля че с тези пари почти ще могат да се закупят двете камери и компютъра за групата на детето.    bouquet

ще ви кажа и защо не мога да проявя безрезервна емпатия към вас и вашия случай: защото кълнете безобразно хората, които са се грижили за детето ви. и защото наричате ненормални (или каквото точно бяхте написали) децата, които в тази възраст се самонараняват. и защото учителите са били там и не са наясно какво точно се е случило, но вие дето не сте били там, явно знаете. и то на база характера на детето ви, което е на година и четири месеца. вие наясно ли сте в кой момент детето ви е започнало да разграничава себе си от заобикалящата го среда, или много абстрактно ви звучи този въпрос?

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 11:18 от foreplay

# 91
  • Мнения: 60
ами чудесно, намерете си ясла с по две камери на група, по един учител на осем деца и четресет лева такса. тогава учителите ще виждат кой, кога и защо дере детето ви (дано не се случва). пожелавам ви детето ви никога да не се нарани на сантиметри разстояние от вас (и без да можете да видите как се случва и без да имате възможност нищо да направите, за да го предотвратите), защото тогава ще се почувствате толкова разстроена и виновна, че ще трябва да прекарате месеци  психотерапия. и като решите да си имате второ дете, най-добре не го запознавайте въобще с йоан, защото има огромна вероятност да се случи случката "сблъсък" и тогава направо ще сте за жалене. ако не е ясно накъде бия, да си ви кажа: реализъм и реални очаквания.

и пропуЩИХ да добавя: хубаво е да предложите на директора на яслата да лиши двете учителки от заплата за един месец за наказание, че не са видели какво се е случило. мисля че с тези пари почти ще могат да се закупят двете камери и компютъра за групата на детето.    bouquet


Еееее бе хора, ама наистина прочетете това което съм писала, няма значение, бях си обещала да не пиша повече по тази тема.

Лек ден на всички.

# 92
  • На земята
  • Мнения: 215
Мисля, че вече няма смисъл наистина от повече коментари. Вече всички започнаха да се повтарят. Важното е, че си преместила детето си и то при близък и няма да се притесняваш толкова.

# 93
  • Мнения: 41
Всичко е добре когато завърши добре. Laughing Laughing

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Видях снимките. Детето е одраскано. Дали само или от друго дете не мога да кажа. Ако е на дясната бузка е по - вероятно да е сам. Повечето деца посягат на деца стоящи срещу тях и драскат с дясната ръчичка. Биха засегнали лявата бузка. До тук с това разсъждение.
В една стая се гледат над 20 деца от 2 човека/в най - добрия случай/. Децата са темпераментни. Всяко има характер. Случва се за секунди да ги изтървеш и да са на кълбо.

За миг можеш ли да допуснеш, че го е направил сам? Дали е бил изнервен, дали не...Просто за миг я допусни тази мисъл. Ако е възможно, може би детето преживява труден период и има нужда от помощ. Понякога децата сами си причинавят това. Дори и в случай когато нещо тривиално им се откаже, без да са го правили преди.Тоест не е нужно да са го тормозили, за да го направи. И не е нужно да го е правил и преди.

За мен нещата са по тривиални. Играл е с друго дете и то го е одраскало. Случва се дори когато две деца са в пясъчника, а майките им до тях. Ако е така не виждам проблем.

Едно нещо искам да кажа: Нямаш никакво право да записваш хората без предупреждение и тяхно знание и да разпространяваш тези записи. Нарушаваш правата им. Най - добре свали този запис. Това е мое мнение. Ако съм на мястото на възпитателката бих те съдила.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 372
Авторката реагира прекалено и неадекватно.Но от друга страна,не мисля,че трябва да прибираме децата си охапани,одрани,набити и да считаме това за нормално.Еми не е нормално.Нормално е да се търси отговорност от тези,които я носят и най-малкото обяснение.Но авторката прекали с обидите,вероятно,защото е афектирана. И защо да не сложат камери в градините Rolling Eyes? При положение,че в повечето училища,да не кажа почти всички в Бургас има камери,защо да няма и в градините?Че то там също си е необходимо,при все,че самите деца трудно дават отговор на определени случки.Щом могат да се намерят пари за камери в училищата,мисля,че и за ДГ е възможно. Peace

# 96
  • Мнения: 60
Авторката реагира прекалено и неадекватно.Но от друга страна,не мисля,че трябва да прибираме децата си охапани,одрани,набити и да считаме това за нормално.Еми не е нормално.Нормално е да се търси отговорност от тези,които я носят и най-малкото обяснение.Но авторката прекали с обидите,вероятно,защото е афектирана. И защо да не сложат камери в градините Rolling Eyes? При положение,че в повечето училища,да не кажа почти всички в Бургас има камери,защо да няма и в градините?Че то там също си е необходимо,при все,че самите деца трудно дават отговор на определени случки.Щом могат да се намерят пари за камери в училищата,мисля,че и за ДГ е възможно. Peace

Вече се извиних за обидите, все пак не ме познавате и е нормално да не ме разберете....
Благодаря за подкрепата, наистина нямам предвид да се гледа онлайн какво се случва в яслите, но при неясен случай да може да се погледнат и да се контролират началните възпитателни методи на изнервените учителки.

# 97
  • Мнения: 59
Изслушах записа на разговора с учителката. Авторката определено има нужда от специализирана помощ! Чак тоооооооооолкова пък... и клетви, и какво ли не в предишните постове! Хайде малко по-кротко.
На снимката определено изглежда като разчесани пъпчици. Ако е издрано ще има поне две успоредни драскотини.

Съгласна съм. Има две пъпки над драскотините. Пък и ноктите му не били подрязани...

# 98
  • Мнения: 78
Ето и линк към групата във Фейсбук :

http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446

Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!? Другата учителка казва че въобще не е викал и като се обърнала и ХОП - ИЗДРАН ! Ще ги съсипя, всички институции ще вдигна на крак!

ВСИЧКИ МАЙКИ:     "ЗА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ"
не искам да ви плаша, но според мен
това е одраскано от котка!
цял живот гледам котки и знам как изглеждат следите от ноктите им... виждате ли дупчиците, където си ги е забила?...

ами ако не дай Боже беше нацелила очите?!...Confused Sad

Аз имам почти 8-месечно бебе и си представях как ще си го гледам до 3 години, но така се обърна живота ми, че в момента се развеждам с баща му и с ужас мисля за това как ще се наложи да почна по-рано работа и да дам детето си на ясла или детска градина. Дали ще мога да го гледам до 3 г. с помощта на родителите ми...  А дали после ще ме искат все още в работата ми, тъй като тя е много динамична и отговорна, постоянно излизат новости и трябва да си в крак, а мен няма да ме е имало цели 3 години... Confused Rolling Eyes Не знам какво да мисля и какво да правя, но все още имам спомени от моята ДГ, където ме завиваха през глава, понеже не исках да спя следобед и поради това се налагаше да стоя завита през глава два часа, понеже ме беше страх да се отвия, че като се отвия пак ще дойде онази страшната да ми крещи... Не смеех и да мърдам - да не би да видят, че не спя, а съм будна и да ми се скарат. Помня, че дъщерята на едната учителка постоянно минаваше покрай леглата и точно тя ни завиваше през глава и ме беше страх от нея, за мен тя беше една лоша кака... Вкъщи не съм споменавала нищо, бях затворено дете, не споделях. В резултат от това приспиване, завита през глава с одеяло аз съм ставала от леглото изпотена, а помня ни обличаха с едни тънки блузки с къси ръкавчета - сигурно е било лято, но помня, беше ми студено... И така, в резултат от това съм развила двустранна бронхопневмония, едва са ме излекували. Спомням си, че майка ми ми мажеше гърдите с мед и ме увиваше после с някакъв чаршаф - явно е прибегнала до народна медицина накрая. Е, жива и здрава съм, само със срастване на единия дроб от тая работа... Но да е жива и здрава баба ми, която ме гледаше с много любов и търпение и така докато почна училище, че и след това. Много си я обичам! Hug

# 99
  • Мнения: 72
Здравейте!
Аз съм нова /тук/
Но моето дете посещава детска ясла - 93 ОДЗ София.
Нека ви разкажа няколко случки,вие си направете изводите.Може би по-късно ще коментирам,да не взема да си навлеча гнева ви още от първия си ден във форума.
Задължават детето да бъде без боди,без чорапогащник, по тениска и най-много някакво"тънко"горнище.Почти задължително си я прибирам само по тениска.Питам ги за температурата в стаята-"не я знаем точно"Но самата сестра е облечена с блуза,манта и капитонирана грейка.
Необходими са им най-много по два пемперса дневно.Толкова използват,независимо,че оставям минимум по 4.И как ще трябват повече,нали си я прибирам с"акото"у дома.
От вчера има бележка на вратата"Не събувайте външните обувки на децата"Това направо ме взриви.Вие как процедирате у дома?Нали тези деца си играят по пода,там са играчките им.Дали не си събуват обувките и същевременно да ги поопипват?А ръцете? След като не си правят труда да обуят едни обувки,които трябват да бъдат задължително с лепки/нали се сещате заради кого/,как ли се престарават да измият ръцете на децата?
На кого да обълна внимание? На директорката? Как смятате,дали всичко става зад гърба й?Или на Общината?Дали пък да не сигнализирам РИОКОЗ преди да е
започнала някоя епидемия, от хепатит недай си боже?

# 100
  • Мнения: 4 585
Здравейте и от мен.

bonita_09  да не пускам цялото ти мнение като цитат, ще ти напиша какво казаха на мен в детската градина: Не ти харесва тук - премести си детето където ти харесва!
Повода беше проявено детско насилие над детето ми в отсъствието на който и да било възрастен. Представете си групата от 20 деца сами в стаята и три от тях нахвърлили се върху едно, повалено на килима докато не заплакало достатъчно силно, че друго дете да извика леличката  ooooh! При цялото това нещо госпожата смее да твърди, че детето лъже и такова нещо не се е случило, а тя самата не е била в стаята и се оказа по- късно че изобщо не лъже детето.. Директорката пък нищо не знае и единственото нещо, което се случи, беше да ми кажат да си преместя детето като не ми харесва. Това са нашите детски градини, а избора е наш къде да запишем децата си.

# 101
  • Мнения: 72
Де да имахме избор!

# 102
  • Мнения: 415
bonita_09 (не съм от тези дето ще ти се нахвърлят) понеже съм се разправяла - да може и да не знае директорката, там би трябвало да има и сестра която отговаря за хигиената, старша ли е как се води не помня - на нея също може да се каже това с обувките. Защото децата в яслата не само че играят на пода ами и лапат много от нещата.
И какво е това изискване само тениска - при нас даже имаше служебни дрехи ако на някое дете му стане студено да го дооблекат.
И щом в една ясла могат да се справят, защо в друга да не могат - в края на краищата не можем всички да се набутаме в една ясла където си вършат работата, а другите да седят празни.

# 103
  • София
  • Мнения: 9 517
bonita_09, ти с персонала разговаря ли по тези проблеми? Те какво ти отговориха?

beki8, в такива случаи се подава писмена жалба - до директорката, ако не получиш отговор до отдел образование в общината. Но съм сигурна, че ако подадеш писмена жалба и вземеш входящ номер ще имаш отговор Peace

# 104
  • Мнения: 4 585
beki8, в такива случаи се подава писмена жалба - до директорката, ако не получиш отговор до отдел образование в общината. Но съм сигурна, че ако подадеш писмена жалба и вземеш входящ номер ще имаш отговор Peace

И аз мислих да направя това, но след това се разубедих, защото това е единствената градина в града, която прие детето ми - има хранителна алергия. Като се замислих, аз хубаво ще си подам жалбата, ще вземат някакви мерки, но след това детето ми ще остане там и е достатъчно веднъж да го нахранят с нещо неподходящо и да не може да се оправи с месеци  Confused Та за това останах само със скандала с учителката и насмитането на директорката по телефона (тя така и не намери удобно за двете страни време да разговаряме...) Моля се да не се случват подобни неща с никое дете  Praynig

# 105
  • Мнения: 72
Всеки има някакви мотиви да не стига в разрешаването на проблема докрай.
При очевидно безотговорни хора и непрофесионалисти мерките трябва да бъдат радикални и редно ли е да става "граждански"проблем и това да се дискутира по форуми?Ако имаше ръководители - директори и общинари,вършещи работата си, нямаше да се събираме тук на раздумки,поне не по тази тема.

# 106
  • София
  • Мнения: 9 517
Всеки има някакви мотиви да не стига в разрешаването на проблема докрай.
При очевидно безотговорни хора и непрофесионалисти мерките трябва да бъдат радикални и редно ли е да става "граждански"проблем и това да се дискутира по форуми?Ако имаше ръководители - директори и общинари,вършещи работата си, нямаше да се събираме тук на раздумки,поне не по тази тема.

докато се скатаваме и изразяваме недоволството си само по форумите, нищо няма да се промени - ние сме отговорни да променим нещата, не комшията Naughty

ПП И честно казано тази позиция, в която са застанали някои майки - няма да подам жалба, защото те ще ми тормозят после детето, направо ме побърква, затова в държавните градини си правят каквото си искат Close

# 107
  • Мнения: 4 585
Дзвер , те няма просто да го тормозят, а ще го боли, ще повръща, ще има диария и след това повече от месец кашлици и сополи, да не говорим за диетата, което ще стане още по- строга и ще трябва да яде 3 месеца картофи и ориз... изобщо надявам се никога да не разбереш за какво говоря.

# 108
  • Мнения: 1 749
Всеки има някакви мотиви да не стига в разрешаването на проблема докрай.
При очевидно безотговорни хора и непрофесионалисти мерките трябва да бъдат радикални и редно ли е да става "граждански"проблем и това да се дискутира по форуми?Ако имаше ръководители - директори и общинари,вършещи работата си, нямаше да се събираме тук на раздумки,поне не по тази тема.

докато се скатаваме и изразяваме недоволството си само по форумите, нищо няма да се промени - ние сме отговорни да променим нещата, не комшията Naughty

ПП И честно казано тази позиция, в която са застанали някои майки - няма да подам жалба, защото те ще ми тормозят после детето, направо ме побърква, затова в държавните градини си правят каквото си искат Close
Да, това си е чиста проба рекет.
И докато има кой да плаща откупи...
Дзвер , те няма просто да го тормозят, а ще го боли, ще повръща, ще има диария и след това повече от месец кашлици и сополи, да не говорим за диетата, което ще стане още по- строга и ще трябва да яде 3 месеца картофи и ориз... изобщо надявам се никога да не разбереш за какво говоря.
Защо въпросното дете продължава да ходи на място, където го тормозят??

# 109
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер , те няма просто да го тормозят, а ще го боли, ще повръща, ще има диария и след това повече от месец кашлици и сополи, да не говорим за диетата, което ще стане още по- строга и ще трябва да яде 3 месеца картофи и ориз... изобщо надявам се никога да не разбереш за какво говоря.
лично аз не вярвам, че чак такива изроди отглеждат децата ни, както и не вярвам, че учителка нарочно ще даде на алергично дете нещо, което не трябва да яде, само за да си върне на майка му, която се е оплакала от нея. И ако наистина го направи, то тя е за психиатрията, не за детската градина и моето дете няма място при тази учителка. Сами си измисляме призраци и после сами се плашим от тях  Peace

# 110
  • Мнения: 4 585
Защо въпросното дете продължава да ходи на място, където го тормозят??

Детето ходи в същата градина, защото никоя друга не се ангажира да го приеме. Т.е. те казват да, ще го запишем, но гаранция, че няма да хапне нещо не ти даваме, защото имаме много деца и не можем да гледаме само твоето. И искам да кажа, че в момента никой не го тормози в детската градина, но ако се бях оплакала, можеше и това да стане.

лично аз не вярвам, че чак такива изроди отглеждат децата ни, както и не вярвам, че учителка нарочно ще даде на алергично дете нещо, което не трябва да яде, само за да си върне на майка му, която се е оплакала от нея. И ако наистина го направи, то тя е за психиатрията, не за детската градина и моето дете няма място при тази учителка. Сами си измисляме призраци и после сами се плашим от тях  Peace

Както вече казах - дано никога не разбереш за какво говоря и все пак, за да не си помислиш, че нямам повод да го мисля, ще ти кажа, че вече се е случвало по незнание на госпожа от другата група, което за мен не е никакво оправдание - трябвало е да я предупредят, след като тя ще се грижи за децата... както и да е..

# 111
  • Мнения: 513
Добре де, а в случай на насилие от други деца, какъвто описва beki8, дали жалбата би довела до някакви последствия? Не правя ни най-малък опит да споря или да се заяждам, но съм си мислела какво аз бих направила при такава ситуация. На практика, свидетели няма, освен майката и децата, но те все пак са в яслена възраст. Учителките ще отрекат. Белези по тялото на детето няма. И тогава- кой може да докаже дали наистина е било така, а майката не търси примерно някакво лично отмъщение срещу учителките?

# 112
  • Мнения: 1 749
Аха... ми тогава защо се оплаквате по форумите? Какъв е смисъла от това?

# 113
  • Мнения: 4 585
Аха... ми тогава защо се оплаквате по форумите? Какъв е смисъла от това?

Не се оплаквам, просто споделих какъв е отговора на моите възражения: Като не ти харесва нашата детска градина - премести си детето..

# 114
  • Мнения: 1
Деси прочетох всичко което си написала до тук,меко казано възмутена и потресена съм от начина на мислене и отношението към хората който малко или много полагат грижи за твоето дете.Чух няколко пъти и записа няма противоречие при госпожата да тя ти казва че детето е стояло на пейката до нея но тя е ставала от там за малко.Не се ли сещаш ,че и някое друго дете може да е имало нужда от нея тя се грижи за всички деца все пак не само за своето.Това ,че детето не можело да се чеши предполагам ,че сама се сещаш че звучи повече от абсурдно никой не се учи как да се чеши за твоето дете не знам.Дали другите деца са нормални не знам но ти със сигурност имаш проблеми с психиката.Пределно ясни са ми такива като теб за всичко обвиняват другите като не ти харесва в яслата запиши детето си в частна.Относно камерите категорично против съм децата се събличат на всякъде аз не желая моето дете да бъде гледано от някй педофил или изврътеняк.И накрая да добавя да и моето дете е било удрено и хапано но то когато е на площадката с мен пада да литна не мога да го хвана а какво остава при толкова деца.Тук искам да кажа едно голямо благодаря на хората който са полагали грижа за детето ми дори и на тези от който не съм била чак толкова доволна ,все пак са се грижили за нея.И последно да добавя горката ти снаха ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 115
  • София
  • Мнения: 672
Аха... ми тогава защо се оплаквате по форумите? Какъв е смисъла от това?

Не се оплаквам, просто споделих какъв е отговора на моите възражения: Като не ти харесва нашата детска градина - премести си детето..

Не искам да звуча грубо, ама какво искаш друго да ти кажат?!? Аз не вярвам, че тези, дето гледат децата ни са чак такива изроди, колкото ги изкарваме по форумите. Ако детето ти не може да яде определени неща, въпрос на отговорност е да не му ги дават съзнателно и съвсем друго е да ти гарантират, че няма да ги хапне. Мисля, че при 20-25 деца в група никой не може да ти даде такава гаранция. Мисля, че и ти като родител не можеш да я искаш.  От опит ще ти кажа: моето дете имаше непоносимост към грах (не говорим за алергия), ходеше в частна градина, където си бяха сложили ОГРОМНА табела в кухнята, че на моето дете грах не се дава и пак е имало случай да пропуснат този факт. 100% гаранция никой не може да ти даде, примири се.

# 116
  • Мнения: 4 585
Не искам да звуча грубо, ама какво искаш друго да ти кажат?!? Аз не вярвам, че тези, дето гледат децата ни са чак такива изроди - тази дума не съм използвала и не възнамерявам да го правя, колкото ги изкарваме по форумите. Ако детето ти не може да яде определени неща, въпрос на отговорност е да не му ги дават съзнателно и съвсем друго е да ти гарантират - настанен е в оздравителна детска градина, в която гарантират, че няма да ги хапне. Мисля, че при 20-25 деца в група никой не може да ти даде такава гаранция-дават гаранцията, в градината условията са никакво внасяне на храна, т.е. контрола е пълен и щом са приели детето с алегрия е редно да следят и да не допускат да яде "отровни" за него неща. Мисля, че и ти като родител не можеш да я искаш- мога и я искам, при записването съм представила цяла папка с документи, които те приеха с уверението, че ще се спазва диетично хранителния режим на детето.  От опит ще ти кажа: моето дете имаше непоносимост към грах (не говорим за алергия), ходеше в частна градина, където си бяха сложили ОГРОМНА табела в кухнята, че на моето дете грах не се дава и пак е имало случай да пропуснат този факт. 100% гаранция никой не може да ти даде, примири се. - няма да се примиря, защото това е моето дете и аз гледам как страда
Между другото изобщо не си разбрала за какво написах всички тези неща във форума - нито плюя градината, нито се оплаквам. Просто споделям какво е отношението, което се оказва, че не е само при нас. Правила съм забележка за храната в градината не веднъж и ще продължавам да правя. Според мен не е редно да тъпчат децата цяла седмица с кренвирши например, които някой хора и на котките си не биха дали...

# 117
  • Мнения: 72
Maruma , след като детето ти е в часна ДГ едва ле ще ти посочат като аргумент"ами премести го,слес като тук не ти оттълва"За съжаление,това е отговора в почти всички случаи,когато дори поискаш пояснение,как се случил даден инцидент с детето ти.Ние родителите,особено в София сме подложени на рекет от страна на персонала в градините и яслите.Трябва да понасяме всико/поне така ни се обяснява/,защото нямаш друг избор."Премести го,ама къде ще го вземат,помниш ли колко чака,докато ти го вземем"Не бих какала и ги определя като "изроди",но позицията от която ни говорят е неприемлива.Как да се противопоставиш и да реагираш на този вид реплики?Да доведеш свидетели или да използваш СРС-та?

# 118
  • Мнения: 15 379
Ние родителите,особено в София сме подложени на рекет от страна на персонала в градините и яслите.Трябва да понасяме всико/поне така ни се обяснява/,защото нямаш друг избор."Премести го,ама къде ще го вземат,помниш ли колко чака,докато ти го вземем"

Това изобщо, ама изобщо не е вярно!
И аз, и всички около мен са много доволни именно от държавните градини, които посещават децата ни.


# 119
  • Мнения: 1 749
Ние родителите,особено в София сме подложени на рекет от страна на персонала в градините и яслите.Трябва да понасяме всико/поне така ни се обяснява/,защото нямаш друг избор."Премести го,ама къде ще го вземат,помниш ли колко чака,докато ти го вземем"

Това изобщо, ама изобщо не е вярно!
И аз, и всички около мен са много доволни именно от държавните градини, които посещават децата ни.

Допусни, че има нещо вярно.
Аз също не съм доволна. И си махнах детето от градина, но други може да нямат тази възможност.
Не одобрявам, обаче, детето да стои на място, където бива тормозено.

# 120
  • Мнения: 15 379
Добре, допускам. Но смея да вярвам, че това са изключения.
Защото ако е правило, то аз имам невероятен късмет.

Едва ли има майка, която ще остави детето й да бъде тормозено и бито и няма да направи нищо.

# 121
  • Мнения: 1 749
Добре, допускам. Но смея да вярвам, че това са изключения.
Защото ако е правило, то аз имам невероятен късмет, детето ми да попадне при невероятни педагози.

Едва ли има майка, която ще остави детето й да бъде тормозено и бито и няма да направи нищо.

Има, има.
И така като чета, явно е правило. Ти си една от изключенията. Така мисля аз.
Чист рекет си е това, наистина.
Представяш ли си следното нещо: 80% от родителите си отписват децата от детските градини, защото не са доволни от положението там. Какво ще стане? Дали нещо няма да се промени? Много ясно.
Ноооо... това е една химера. Мираж. И колелото ще продължи да се върти.

# 122
  • Мнения: 15 379
Жалко, Китана.
Наистина жалко.

Странно е, че всичките приятели и познати около мен са доволни. Споделяли сме си, никой никога не е споменал за проблеми на детето в градината/яслата, изнудване, пререкания.

Лично аз държа винаги да съм в час, поне доколкото е възможно, да знам какво се случва.
Информират ме винаги, когато попитам. Персоналът е суперотзивчив, детето ми ходи с огромна радост.

Но много неща трябва да се променят. Едва ли ще е скоро обаче.

# 123
  • Мнения: 1 749
Не, няма да е скоро. Аз не знам дали ще го дочакам преди да се изнеса в някоя бяла държава.

# 124
  • Мнения: 4 585
Аз също не съм доволна. И си махнах детето от градина, но други може да нямат тази възможност.
Не одобрявам, обаче, детето да стои на място, където бива тормозено.

Де да имах възможност да си го гледам у дома, но уви принудена съм да го пращам на градина колкото и да не ми се ще.

# 125
  • Мнения: 1 749
Аз също не съм доволна. И си махнах детето от градина, но други може да нямат тази възможност.
Не одобрявам, обаче, детето да стои на място, където бива тормозено.

Де да имах възможност да си го гледам у дома, но уви принудена съм да го пращам на градина колкото и да не ми се ще.
Мислиш, че аз не бях принудена? На едната заплата на таткото, със заеми... Но как можех да оставя детето там, където бива неглижирано? Пари се печелят и се губят. Детето ми е едно.
Не осъждам, но не съм съгласна с твоята позиция.

# 126
  • Мнения: 4 585
Мислиш, че аз не бях принудена? На едната заплата на таткото, със заеми... Но как можех да оставя детето там, където бива неглижирано? Пари се печелят и се губят. Детето ми е едно.
Не осъждам, но не съм съгласна с твоята позиция.

Махни таткото и картинката ще ти се изясни.. Явно не съм се изразила правилно в някой от предните постове: не тормозят детето - случило се е веднъж, когато госпожата и лелята са ги оставили сами за дълго време. Та споделих какво отношение получих на поставените от мен въпроси: първо отрекоха да се случило, след това като се изясни случая отказаха да приемат, че е редно да ми кажат те за инцидентите, които се случват в градината, а не да оставам като гръмната при разказа на детето. За тази цел имат мои 2 мобилни и 2 стационарни телефона - можеха да ми звъннат и да ме предупредят какво се е случило, нооооооо - всичко се пази в тайна.. Това не одобрявам и смятам, че аз като родител, имам право да знам какво се случва, а не да чакам да заспи детето и да започне да бълнува, за да разбера. Иначе не мога да се оплача от друго и детето не се оплаква също, дори ходи с желание на градина, но аз съм си потресена от отношението към мен като родител.

# 127
  • Мнения: 1 749
Гледай сега. Да, разбирам - махам таткото и ми се изяснява. И отново казвам: ако детето ми бива тормозено, неглижирано и страда, ще направя и невъзможното да го разкарам от там. Защото ако сега (хипотетично) се чувствам виновна, че го държа там, как ли ще се чувствам, ако стане нещо с него или ако ме попита защо не може да си остане вкъщи?
Казах ти - не те осъждам. Но моята позиция е друга.

# 128
  • Мнения: 4 585
Съгласявам се веднага с твоята позиция и ми харесва повече от положението ми в момента, но избор така да се каже нямам. Или спирам да работя и оставаме без доходи и си го гледам у дома или посещава тази градина - в другите не поемат ангажимент за следят за хранителния режим на детето, който беше и причината да го запиша точно в тази градина.

# 129
  • Мнения: 1 749
Може би си права, че донякъде не разбирам твоето положение. Или просто прекалено много съм се вкопчила в "няма начин да няма начин".
 Peace

# 130
  • София
  • Мнения: 9 517
Китана, липсата на информация от страна на госпожите не е равнозначно на тормоз или неглижиране на детето, а по-скоро е равнозначно на проблем с комуникацията родител - учител. Когато има такъв проблем е лошо, но не е задължително да е лошо за детето. Дано ме разбереш Peace.

Иначе по темата - вчера имахме горещ спор с друг родител, който защитаваше тезата, че не можем да имаме никакви изисквания към персонала на детската градина, поради следните 3 причини:
1. градините са безплатни
2. заплатите на учителките са малки
3. не им плащаме ние заплатите - нашите данъци отивали в бездънна яма, а те получавали пари от бездънна яма, т.е. няма връзка между нашите данъци и техните заплати...

не можах да го убеда, че не е прав... и съм седнала да се чудя, колко ли много родители разсъждават като него newsm78

# 131
  • Мнения: 1 749
Ами, Дзвер, аз май в последните си постове почнах да говоря по-общо.
Да, разбрах те.

Аз не разсъждавам като него. Малката заплата не трябва да е определяща за отношението към децата и грижите по тях. Те ли са виновни? Или може би техните родители?

# 132
  • Мнения: 15 379
И аз съм срещала родители с подобно мнение.
Общото при тях е мисленето, че яслата/градината са място, където да оставиш детето си и някой да го гледа, докато ти работиш.
И каквото е - такова. Изход и избор - няма.

Не мога да разбера и одобря подобен ред на мисли.

# 133
  • Мнения: 156

1. градините са безплатни
2. заплатите на учителките са малки
3. не им плащаме ние заплатите - нашите данъци отивали в бездънна яма, а те получавали пари от бездънна яма, т.е. няма връзка между нашите данъци и техните заплати...
не че не са така тези неща, но пък да има проблем детето ми в градина/ясла/училище и да не си кажа, не мога да си представя...

# 134
  • Мнения: 60
Ето ме отново.  Преместих детето. Сега си търся и нова работа за да мога да му отделям още повече време, защото работя до 8 вечерта. Резултат от цялата дъндания нямаше, само си съсипах нервите. Все пак държавата няма да върви срещу себе си.... Но опитах !

Хареса ми 1 коментар на Китана - за това че нещата няма да се променят докато не се преместим да живеем в "бяла" държава. И аз всеки ден живея с такова желание. Не съм вярвала че едно дете може да подложи психиката ми на сериозно изпитание, особено и със условия на живот като в нашата държава. Просто пожелавам на всички майки да имат спокойни дни с децата и по-малко главоболия с държавата.

# 135
  • Мнения: 114
Късмет Деси с новата градина.  bouquet
Коментирах в темата ти във Фейса затова няма да се повтарям и с мнението си тук.
Сина ми е на 5 и вече не посещава детска градина.Системно беше бит,скубан,нахапан,душен.
Отговорите на учителките:Няма такова нещо!След като ходих къде ли не да се оплаквам,взех простото решение да го спра от градина,защото детето ми трепереше от страх сутрин,падаше ми в краката и плачейки истерично ми се молеше да не го карам:"При Иван който ми бърка в очите и ме хапе".Реших,че душевното здраве на моето дете е по-важно от всичко и го спрях.
Да не дава Бог да се случват такива неща на децата ви!
А на тези,които са попаднали на хубави градини и добър персонал,ви завиждам благородно!

# 136
  • Мнения: 60
Късмет Деси с новата градина.  bouquet
Коментирах в темата ти във Фейса затова няма да се повтарям и с мнението си тук.
Сина ми е на 5 и вече не посещава детска градина.Системно беше бит,скубан,нахапан,душен.
Отговорите на учителките:Няма такова нещо!След като ходих къде ли не да се оплаквам,взех простото решение да го спра от градина,защото детето ми трепереше от страх сутрин,падаше ми в краката и плачейки истерично ми се молеше да не го карам:"При Иван който ми бърка в очите и ме хапе".Реших,че душевното здраве на моето дете е по-важно от всичко и го спрях.
Да не дава Бог да се случват такива неща на децата ви!
А на тези,които са попаднали на хубави градини и добър персонал,ви завиждам благородно!

Знаеш ли, сега разбирам колко са важни родителите за психическото здраве на детето. Но това е живота - ясли, детски градини с изнервен персонал с ниско заплащане, нужда от пари за преживяване /щото със заплатата и на двама ни се стига само за едното преживяване/ и така децата ги стресираме още след като навършат една годинка и почнат да разбират. Колко хубаво щеше да е да сме на село, да тичат, да не им се вика постоянно "Не там!" "Не, това или онова!" - хем децата са по-здрави, по-щастливи, по-отговорни и родителите по-спокойни... Но за съжаление в града е така - стрес, напрежение, забързаност и всичко това се стоварва върху крехката психика на децата ни!

# 137
  • Мнения: 169
да, много правилно десито го е казала. и аз съм на същото мнение. преди време нашето поколение растеше при баба и дядо на село по време на всички ваканции - летнни, зимни. е, аз не съм ходила по детски градини и ясли, направо първи клас, и ккаво от това. сега с тази модернизация се модернизираха и болестите и то все от напрежението.
не  стигат паричкие, вярно е, но трябва да оцеляваме.

# 138
  • Мнения: 60
абе жена, ти нямаш спирачка - какво направи ти до сега за да не си с наведена глава, освен да пишеш по форумите и фейсбук? Отговорът е прост - нищо!

Аз като имам проблем в детската, първо говоря с учителките, ако не се реши проблема, отивам при директорката, а ако и там не стане - оплаквам се в инспектората, не пиша по форумите - ха свърши поне гореизброените, пък после мели по форумите  Peace



Готово Дзвер, едното е направено, остават още "99", но всичко с времето си! Както казах, вече един път в темата - не ме познаваш. Може да ми отнеме години, но това, което съм решила ще го постигна!

# 139
  • Мнения: 60
Това е петиция, с която ще се съберат подписи с нашите искания. Тя ще бъде представена пред КНСБ, след като се съберат достатъчно подписи, ще се сформира протест срещу насилието в детските ясли и градини в цялата страна и ще отстояваме исканията си до край !






http://www.peticiq.com/da_sprem_nasilieto_s_kameri








.

Общи условия

Активация на акаунт