Подсъзнанието може всичко 39 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 70 274
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 416
Момичета и аз вчера в офиса си надрасках 10 желания,едното от тях за здраве вече ми се сбъдна днес,защото идвам от голямо изследване и съм ок! Praynig Hug Обаче мисля този път и аз да пална листа,пак ще задам глупавия въпрос,който съм чела и друг път-ако остане малко неизгорено какво?

# 556
  • Мнения: 65
какво правите с неизпълнените желания, имайки предвид, че "Ние не знаем цялата история."?

Преди време се опитвах да давам разумни аргументи на едно 5 годишно дете относно желанието му да има плюшена панда от машина с щипки от магазина (50 ст. за опит) - (според мен вид хазарт)

И въпреки усилията ми да обясня, се случваше нещо в този смисъл да ми се отговаря - "разбирам, ама аз искам!"

Въпреки настояването на детето, беше му отказано поредното посещение до машината с щипка. Но младежа успял да уговори друг близък роднина за посещението на въпросния "рог на изобилието", където били похарчени още пари и то без да се хване пандата.
(и което е интересно младия господин асоциира понятието 'пари" именно с монетите по 50 стотинки, захранващи автомата и даващи "безлимитен" достъп до лежащите вътре играчки - за справка панда може да се купи за 18.90, http://megashop.bg/toys/p701173/xxx/product_info.html, така че явно има ...уловка, която може да не е видна за едно 5-годишно дете)

И така, кога пораства истински човек, и какви са критериите за това?
След години, плюшената панда може да е заменена от джип, къща в Бояна, ...n, n+1. Какво ни кара понякога, гледайки формата на "плюшената панда", да игнорираме уловката, или истинската цена, скрита зад "50-те стотинки за опит"

Ако вярваме че всичко е за добро и няма случайности,   по каква причина пускаме тото, или даже "тука има, тука нема"...

Ако "Най-хубавото предстои" , това не значи, че то трябва да е такова и тогава, както и когато ние сме решили или очаквали...

"Никой не може на двамина господари да работи; защото или едного ще възненавиди, а другиго ще възлюби; или едному ще бъде привържен, а другиго ще презира. Не можете да работите Богу и Мамону. Заради това казвам ви: Не имайте грижа за живота си, какво ще ядете или какво ще пиете; нито за телото ваше, какво ще облечете. Не е ли животът по драгоценен от храната, и телото от облеклото? Погледнете на птиците небесни, че не сеят, ни жънат, нито в житници събират, и Отец ваш небесни ги храни. Вие не сте ли много по-горни от тех? И кой от вас като се грижи, може да приложи един лакът на ръстът си? И за облекло защо се грижите? Разсмотрете криновете в полето как растат; не се трудят, нито предат, но казвам ви, че нито Соломон във всичката своя слава не бе облечен както един от тях. И ако Бог така облича тревата на полето, която я днес има, и утре я в пещ хвърлят, не ще ли много повече вас да облече, маловери? И тъй недейте се грижи, и не думайте, какво ще ядем, или какво ще пием, или какво ще облечем? (защото всичко това езичниците го търсят;) понеже Отец ваш небесни знае че имате нужда от всичко това. Но търсете първом царството Божие и правдата негова; и всичко това ще ви се приложи. За това недейте се грижи за утре; защото утрешният ден ще се погрижи за себе си. Доста е на деня неговото му зло. "
Евангелие от Матей, гл. 6

и още нещо - има начин да се развива различаване между добро и зло, според Библията това могат съвършените (ние можем да работим за развиване на тази способност)

# 557
  • Мнения: 1 422
какво правите с неизпълнените желания, имайки предвид, че "Ние не знаем цялата история."?

Всеки път когато изказвам желание, базата му е "ако това е най-доброто за мене, за другия човек и за всички и при спазване на свободната воля на всеки от нас"...

Вокси, това отговаря ли на въпроса за моето отношение към неизпълнението на желания  Embarassed ? Пуф, беше се загубил. Чак на мене ми домъчня за тебе, друже  Hug

# 558
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Хеййййййййй, привет,привет Мим newsm44
Лени, БлагоДаря за отговора Heart Eyes
Тази сутрин ми беШе адски тъпо. Вси4ко тръгна зле оЩе от сноЩи, като 4е ли за да ме върне към реалността,4е трябва търпение, а през това време малко трудности не Ще да са ни в излиШък hahaha Ама като запо4нах да ви 4ета и някак си ми олекна. А пък за желанията,когато стане стане и бе това ако ми се слу4ат на веднъж може да ме фрасне някой инфаркт от Щастие Joy JoyШеги4ка
 ГУШКА на вси4ки hug
Всъщност всичко е относително - ако на старото работно място се смени шефът и изведнъж тя стане едно уникално прекрасно място - нова ли е тя или е старата... Така че дали се самоизключват желанията само Господ знае  Rolling Eyes Туй йе мойту мнйенийце по тоз вупрос...

Аз моите желания ги горя. Палвам листчето и това е. И после се сещам, че това ми е било желание, когато вече ехеее си живея в него. И го правя, за да не чета ден по ден и да проверявм Вселената как си върши нейната част от работата. Някой беше казал, че непрекъснато да мислиш за желанието си и все едно да вадиш мушкатото от саксията всеки ден, за да проверяваш, дали е пуснало корени. Което не изключва да го поливам и да му се радвам колко е красиво, но това вече е да приема, че желанието се е изпълнило и да живея в неговата реализация днес, когато съм си го пожелала. Аз вече виждам цветовете да красят прозореца ми, макар и самото растенийце обективно да е още едно крайче стебълце с две листенца. Това обикновено правя аз с желанията си от листчетата. Този път обаче още ми се топли листчето в чантата, че го писах в офиса онзи ден, но отивам сега да му пална една клечка и да благодаря.

А и да ви издам една тайна, ама много голяма и важна тайна (само Лени да не разбере.....)

Нашата Лени е ангел! Някакси в правилния момент прави правилните неща и вчера направи едно такова уникално нещо за мене. Тя може и да не му отдава това значение, ама си беше точно така!
Стархотно е това за муШкатото

# 559
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Цитат
....И тъй недейте се грижи, и не думайте, какво ще ядем, или какво ще пием, или какво ще облечем? (защото всичко това езичниците го търсят;) понеже Отец ваш небесни знае че имате нужда от всичко това.....

......

Праведният поп

В едно малко селце в долината станало наводнение. Къщите се пълнели с вода, започнала евакуация. Само селският поп не тръгвал. Усамотил се той в църквата на най-високото място и продължавал да се моли. Идвали хора при него и го канели да се качи в лодките им, той обаче отвръщал:

- Благодаря ви, деца мои, но аз цял живот съм се уповавал на Господа и сега вярвам, че той ще дойде и ще ме спаси.

Цялото село било вече залято от водата, започнали да идват хеликоптери за останалите хора, а попът се качил на камбанарията и продължавал да се моли, отказвайки да се качи и на хеликоптер.

Накрая, хванал се за кръста на купола на камбанарията, отхвърлил предложението и на последната лодка да се качи в нея. И се удавил.

Понеже наистина бил праведен човек, отишъл в Рая. Срещнал там веднъж Господ и с огорчение го попитал:

- Господи, защо така направи – аз цял живот Ти служих вярно, не се отклонявах нито за миг от Твоя път, защо ме остави да се удавя?

- Е, човече, не обвинявай Мен – аз толкова лодки и хеликоптери ти пратих …

# 560
  • Мнения: 65
И по добре да летим на крила, отколкото на метла:)

# 561
  • Мнения: 1 346
Здравейте на всички пишещи тук  Grinning

Rainbow твоето послание много силно ме трогна.
Самата аз точно снощи стигнах до аналогичен извод, но тази история много добре успява да го формулира. Едно ново разбиране промени коренно нещата, моят поглед, моето отношение и изобщо всичко. Чувствам се прекрасно!

Много ми е приятно да чета как ви се сбъдват желанията!

Желая на всички прекрасни почивни дни, и с още сбъднати желания да се похвали всеки от нас в темата! Hug Hug Hug

# 562
  • Мнения: 4
МИЛИ ФЕЙ!
Имам крещяшта нужда от енергия.
МОЛЯ ВИ!
ИЗПРАТЕТЕ ЗА МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО!!!

 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 563
  • София
  • Мнения: 3 648
Честно казано понякога се страхувам, че аз съм Праведния поп! Че не разбирам знаците му и лодките и хеликоптерите.

# 564
  • Universe
  • Мнения: 1 556
  sis8, 

# 565
  • Мнения: 77
МИЛИ ФЕЙ!
Имам крещяшта нужда от енергия.
МОЛЯ ВИ!
ИЗПРАТЕТЕ ЗА МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО!!!

 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17
Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 566
  • Мнения: 2 495
Sis8, много положителна енергия на теб и семейството ти изпращам! Heart Eyes
Много хубави истории разказвате.Аз приличам по скоро на този мъдър човек с коня.Чувствам се като жертва в момента, предадена, ограбена....все на добрите хора ли се случва така?Спомням си, че преди години имах колега, който лъжеше, крадеше пари, мамеше, заплашваше,но стана така че се издигна в работата си...А мен скоро, понеже съм стар кадър и нямат нужда от мен, ме изритаха като зло куче....а, лошото в случая, е че никой не ме предупреди, да знам, да се защитя....Защо тогава подписах, защо не се консултирах с адвокат, защо....Моля се на Бог, да не ги намразя, сигурно ме очаква нещо по-добро...знам че болката ми не е за умиране, но исках да споделя с Вас....благодаря!

# 567
  • Мнения: 1 422
Да те оклеветят или ограбят е нищо, ако ти не продължиш да си го спомняш.
                                                                             Конфуций

# 568
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Vox populi като имаш  дете няма да си задаваш тези въпроси  Wink

# 569
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Нинчето,аз бих приложила техниката "Открий 10+ за неустройваща ви жизнена ситуация" Може би е знак :
-  да не подписваш нищо без консултация;
-  за да не стане нещо застрашаващо те във въпросната работа;
-  да имаш време да осмислиш и промениш бъдещето ки;
-  да прекараш повече време с детето/семейството си;
.
.
.

И, не забравяй, че изпитанията ни се дават, за да научим урока си, а не, за да страдаме Heart Eyes  sis8  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Или можеш да приложиш нвякой симорон за намиране на работа

За най-мързеливите класически СУПЕР способ за намиране на работа hahaha hahaha hahaha

РА (бога на  Слънцето)
БОТА - обувка(бота)
Лепвате на БОТАТА слънчице и напред! (Може и да си го нарисувате, така съвсем ще му придадете от вашата енергия




Да те оклеветят или ограбят е нищо, ако ти не продължиш да си го спомняш.
                                                                             Конфуций


Хубава мисъл Peace, за първи път я "чувам". Рози и рози, Hug  щЪ ми раздуИш егото Wink  bowuu
  
Vox populi,    202uu  newsm51

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 17:26 от lenny_pld

Общи условия

Активация на акаунт