Сглобяеми къщи 3

  • 357 283
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 93

Това за "Спестяването" на ДДС, няма да го коментирам.
Имам си правило за суми над 5 лв, искам или касова бележка или фактура. За суми над 50 лв, само с фактура. Така хем ще съм сигурен, че съм си платил ДДС-то, хем ще зная, че няма да ме метнат да си го начислят, а да твърдят, че е без ...
Поздрави

п.п. Малко извън темата, ама ми предстои остъкляване на тераси и съм леко казано като в небрано лозе ... Sad

Еми на мен ДДС-то си е болна тема, тъй като в днешните дни плащаме 4 пъти повече данъци от колкото селяните в средновековието! ДДС, Данък общ доход, данък дивидент, осигуровки, и , и ,и .
За всеки лев който си заработим плащаме данъци, и лично съм на мнение че Данък добавена стойност е авсолютно излишен данък! Един път плащаме като спечелим парите, след това пак като ги харчим?
Това уж да е данък който производителя плаща на държавата, но реално крайния клиент го плаща.
Богатите и фирмите по ДДС, намират начини да си го спестят и пак само бедната и средната класа го плащат...

Моето предупреждение към всички тук е, че повечето фирми които ще ви дадат оферти вътре записват някаква си стойност без да е уточнено със или без ДДС. По закон крайната сума трябва винаги да е с ДДС, независимо дали е посочено ДДС-то отделно. Няма какво да се лъжем че доста майстори работят на черно, но когато той тръгне да купува материали, там има ДДС и ще ви го прехвърли вие да го плащате....

иначе относно остъклени фасади:
nakatasan, пробвай да вземеш оферта от Кераглас. имат доста интересни технически решения.
Иначе от познат знам, че те се спряха на фирма от Бургас за имота си в София -ET Savana-0897897920
защото са дали изключително добри цени, и всъщото време са доволни от изпълнението.


# 871
  • Мнения: 93

Майко мила, не очаквах такава реакция на моето споделено мнение.
извинявай ако съм засегнал някакъв нерв. не знаех че имаш някаква емоционална връзка с тази фирма. Или може би си сам строител който си прави тук малко реклама?
Относно http://qhouse.bg и компетентното ти мнение опита им е от 21 години не 9 години, като това е в сферата на строителството, а не на строителството на дървени къщи.
от страница на този изпълнител прочетох "“Q House” е търговска марка на фирма “А 6” ООД създадена през 2007 година със седалище в град Варна, работеща в областта на строителството."
това прави за мен 9 години опит. Ако собствениците са имали преди това други строителни фирми които по някаква причина днес не са действащи, си права - имат повече строителен опит.
И цялата страна да са застроили с монолитно строителство, това не означава че разбират от строенето на дървени къщи. 3 къщи със сигурност не са причина да се тупат по гърдите.
Колко добре са си свършили работата ще де види след 10 години
Не ме разбирай погрешно. И моя главен изпълнител не е правил дървени къщи, но осъзнавайки недостатъците заработи заедно с подизпълнител който само с това се занимава.

Относно коментара ти за фундамента: при мен за 110м2 бетонов сутерен с фундамент заедно с 21 м2 бетонов фундаменд за барбекю платих 40.000 лева. По оферта трябваше да са 50.000 лева, но инвеститорския контрол ги отряза много бързо в завишаването на количествата. така останаха 40.000 лева за плащане. Ако някой не иска мазе/сутерен предположих че цената щеше да падне на 30.000 лева само за фундамент за същата квадратура. Мога да ти покажа строителните протоколи ако не вярваш...

Относно коментара ми за цените на "“Q House”:
когато аз разглеждам цени говоря от моята позиция- а мен ме интересуват само цени колкото се може по близко до ключ. На края на строежа колко пари съм похарчил за него.
През мене минаха 15 оферти в които какво ли не липсваше. гръмоотводи, бани, ел-инсталация. Повечето изпълнители пропускаха значителни неща, за които "каква изненада" познай кой след това трябва да плаща?
Затова като ми пише някой за къща готова за 200-250евро /м2, се усмихвам сериозно. Такива изказвания могат само да прецакат някое семейство което ще си даде последните спестявания да започне строеж и да разбере че няма финансите за да го довърши... /дори се запознах с едно такова семейство/

Виждам, че си ГОЛЯМ строител и разбираш доста - явно си построил доста освен ЕДНА къща…..
……че такива хора като теб (дето разбират от всичко от футбол до политика през строителство и всичко останало……..
Не знам какво да ти отговоря на това.
Не разбирам от футбол, и от политика разбирам толкова че да я мразя.
Да, първа къща ми е – нито съм голям, нито малък строител- реално дори и строител не съм а краен клиент който иска да получи това за което плаща.
Благодарение на възпитанието ми, не се доверявам сляпо на обещания и оферти, а обичам да проучвам нещата- така стигнах до човек който ми даде изключително ценни съвети и ме предпази от сериозни грешки.
Точно тази услуга която получих, ме мотивира да правя тук същото. Който иска, ще получи информация за процеса през който минах в организацията на моя строеж.
Ще разбере къде се набутах, и какво всичко успях успешно да избегна.
просто всички като тебе разсъждават, че да си строител е равносилно да си измамник (слагали си по 100% печалба), а вие да не сте смотани да им давате 100% печалба?!!? Не казвам, че няма такива индивиди, които товарят супер много, но той пазара ги отхвърля (така работи пазарната икономика).
Използването на думата „печалба“ не е правилна от моя страна. Аз имам предвид надбавка която се слага отгоре върху материалите и съдържа заплати, разходи и консумативи за инструменти, итн.  То е ясно че това не е чиста печалба… 100% такава надбавка за мене е изгодна оферта. Аз използвах тази формула да покажа че твоята цена не е реална. Или спестяваш при материалите, или надбавката ти не е реална, или просто са изпуснати някои неща. Съжалявам, но това е моето мнение и си стоя зад него.
Засега съм виждал цени 200-250 евро/м2 само при къщи -бараки с метална конструкция за лятно използване…

Само, че тия хора дето ги изкара измамници ЕДНО ИМЕ имат и са много наясно, че МИЛИОНЕРИ от твоята къща няма да станат + че това е точно определен пример, а ориентировъчната цена е  200-250 евро на кв. м. (без фундамента) в зависимост от конкретния обект.
Да, имат само едно име, но правят по няколко фирми и ги фалират на няколко години за да не носят отговорност пред клиентите и данъчните.
С такива постоянно изгряващи звезди с десетки години „опит“ в бранша е пълно в БГ.
А тези 200-250 евро/м2 със или без ДДС? А това с довършителни работи ли? Ако в тази цена всичко е включено, направо те каня да ми направиш и втора и трета къща. Ще ги продавам след това като топъл хляб и ще гледам да избягам в чужбина за да нямам неприятности.
и ако не вярваш може да дойдеш и да го видиш с ОЧИТЕ СИ в Евксиноград и ти гарантирам, че е 10 пъти по-добро изпълнение от твоята - 2 пласта каменна вата в стените (50кг и 75кг), 3.2 стъклопакет , Tondach керемиди и т.н.
Ако ще си го мерим, губиш…. Stuck Out Tongue
Направо ме впечатли с тези цели 10 см вата в къщата ти – направо можем да я наречем пасивна къща… БГ-изпълнение разбира се…
И сигурно не-калибрования „сух“ дървен материал с цели 40% влажност ще ме убеди в професионалното изпълнение. Нацепването и измятането на гредите ще ги опишеш като „антик“-изпълнение и абстрактно изкуство. А развитието на нов живот в стените който в някой момент ще проговори,  ще го наречем „ускорена еволюцията на Био-Еко-къщи“
строителството като цяло е ПРОСТА работа ама не е за прости хора и си има точно определени норми и правила, които се спазват,….
Тъкмо пророних една сълза, че несправедливо и безпричинно съм имал погрешното впечатление за строителното ни качество в БГ.  Направо няма да мога да спа цяла нощ!

Това е още едно доказателство колко наистина ги разбираш нещата и процеса ти е ясен. Не мога да разбера как го изчисли това нещо, че отнема 2 пъти повече време ?!? Относно цената - да определено се вижда разликата - материала бива многократно по-добре оползотворен (при правилно планиране почти няма отпадаци) много по-лесно е за работниците и много по-качествено се свързват елементите от колкото панелите.
Е това беше най-голямата простотия която изписа… на място работили по-добре с по-качествени сглобки… не знам дали да се смея или плача…
Правилните машини и работници сигурно са ти много добре мотивирани да работят за теб за по 10-15 лева /ден и да ти построят светкавично къщата без брак и фира на място….
Нито лошо време, нито тъмница ще спре робокопчетата да построят къщата ти.

Спирам тук, че осъзнавам че няма смисъл да отговарям на твоите изказвания….



# 872
  • Мнения: 93
а причината защо няма смисъл да ти отговарям, xiuxiniu е че за мене ти си 120% собственик или служител на тези http://qhouse.bg
имаш цели 4 поста направени от когато си регистрирана в Бг-мама, и то направени в рамките на 40 минути  само.
за тези 40 минути успя да направиш тези коментара в 4 различни теми с цел да рекламираш тази фирма.

Всеки смучай не ти вярвам и думичка, и не ти е мястото тук да си правиш така реклама!
Страницата ти не е професионална,
не подаваш никаква информация за съдържанието на вашите цени,
използваш термини като нискоенергийна къща и пасивна къща, а вероятно дори не знаеш какво стои зад тези.
 праскаш някакви измислени цени, където не е ясно какво е вътре и какво не...
А пък когато почне строител да ми говори за цени на м2, без да има реален проект просто ми става лошо
А реакцията ти при малко критика показва достатъчно за какво си говорим тука...

# 873
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз живея на Евксиноград, кой е обекта, за който говорим?

# 874
  • Мнения: 8
wolverine070879

Продължаваш да сипеш клевети и да споделяш компетентно мнение, което чесно казано чак ме забавлява. От последния ти коментар стана ясно, че разбираш освен от строителство също така и от счетоводство, което е много похвално. БРАВО!
А по темата не виждам да съм ти "праскал цени"  и "оферти". Коментарите ти за икономисване от материала, работници с надници 15-20лева, фалираните фирми и всичките останали са меко казано заядливи, без никаква реална аргументация, което не говори много добре за така добре възпитаната ти личност.

# 875
  • Варна
  • Мнения: 521
Ето, това  е причината толкова години да чета тук и нищо да не пиша ooooh! Когато някой, който минава през това напише нещо стойностно, носещо реална информация и с желание да бъде полезен, винаги се намира друг, който да влезе в користен спор  и като резултат - първият се отказва. А може просто да има добронамерена атмосфера, защото така или иначе всички, които сме в това приключение, имаме нужда от споделяне. Лично познавам и съм виждала дървените къщи на още две списващи "колежки" тук и съм ги помолила да не споменават името ми, просто защото не искам да ставам част от тая помия, която се излива под формата на скрита реклама. Иначе не си пестя опита, знанията и лутанията, защото двамата с мойто момче сме изстрадали всяка власинка вата в къщата.

wolverine070879  Hug, не се отказвай, тук има момичета, които ще оценят съветите ти!

# 876
  • Варна
  • Мнения: 384
хм..
в търговски регистър има една фирма с наименование "А 6" ООД
с регистрация в София, и..интересни отчети..

# 877
  • Мнения: 93
wolverine070879

Продължаваш да сипеш клевети и да споделяш компетентно мнение, което чесно казано чак ме забавлява. От последния ти коментар стана ясно, че разбираш освен от строителство също така и от счетоводство, което е много похвално. БРАВО!
А по темата не виждам да съм ти "праскал цени"  и "оферти". Коментарите ти за икономисване от материала, работници с надници 15-20лева, фалираните фирми и всичките останали са меко казано заядливи, без никаква реална аргументация, което не говори много добре за така добре възпитаната ти личност.

нито ми знаеш образованието, нито с какво се занимавам.
Да, мисля че разбирам от някой неща, а за нещата където не разбирам достатъчно се заобикалям с хора които имат точната експертиза. Затова за моята къща си имам както строителен надзор така и инвеститорски контрол. За да не могат "опитните" изпълнители да ме баламосват и пробутват глупости...

Да, много си права че коментарите са ми заядливи. Просто отвръщам на написаното от тебе.
И колкото да са заядливи са на база реални ситуации в България. Фирми се фалират нарочно, ДДС се крие, клиенти се лъжат и товарят с допълнителни разходи, а на майсторите не им се плаща изработен труд!

Финансовото състояние на А 6 ООД няма да коментирам, всеки може сам да влезе в търговския регистър.
Само давам тук на останалите читатели препоръката когато сте избрали дадем изпълнител да проучите неговото финансово състояние за да не се окаже, че вашият аванс ще направи ПУФ за погасяване на стари задължения и къща няма да видите.
Отделно може един адвокат за 30-50 лева да извади актуално извлечение дали спрямо дадена фирма са водени или се водят някакви съдебни производства.

Не харесвам скритите реклами и няма да си мълча ако с твоя подход има опасност да съблазниш някой читател тук.
Ти сподели мнение за даден изпълнител и ние останалите направихме същото само от малкото оскъдна информация която успяхме да извлечем от страницата им.
Ако искаш да правиш реклама тук, прави го директно и дай детайли какво предлагаш.
Затова предлагам да си признаеш, че имаш някаква връзка с този производител.
Ако си строител-изпълнител, дай технически детайли на какво и как го строиш и как достигаш тази твоя цена.
Ако вярно си краен клиент, собственик на тази къща, няма да ти пречи да споделиш проекта и офертата си с нас неразбиращите, за да научим нещо от твоя опит.
Аз на който ме е питал съм дал всички тези подробности около моя проект, за да имат база за сравнение.
За всяка една позиция от офертата на избрания от мен изпълнител съм разглеждал единичните цени на материалите, цената на труд и различните надбавки за погасяване на общите разходи.
Сигурен съм че има други сериозни изпълнители които са 10-20% по-изгодни или по-скъпи. Аз този съм избрал и по други причини освен цена.
Но когато някой твърди че може да направи чудо и да построи къща на половината цена, тогава при мен веднага се задейства алармата и искам да знам какво стои зад това икономисване…
Всички строят с дадените материали на пазара и с една и съща работна ръка, която иска да си изкара надницата на ден.
Лично ходих да гледам тъкмо изградена дървена конструкция на един „изпълнител“ който ми обещаваше чудеса.
Некалиброван влажен материал, който аз дори не бих използвал за подпори под скелето! Конструкцията се държеше на всяка сглобка на 2 пирона /не винтове/!
Ако се облегна от едната страна бях сигурен че ще съборя къщата, тъй като нямаше никакви напречни подпори срещу торзионно натоварване. Всяка буря ще види разкаже играта на тази къща.
 Никаква хидроизолация от към фундамента.  Фундамент който беше се напукал на места, защото не бяха изчакали нужното време…
Магнезиеви плоскости с залепен XPS отгоре. На местата където трябваше да минават канализационни тръби, гредите бяха надупчени като швейцарско сирене.
А собствениците бяха в градината, правиха пикник  и се радваха на бъдещата им къщичка.
Точно тази неинформираност се опитвам да предотвратя тук, за да не изгарят още повече хора на нашия хубав български пазар със всичко можещи строители!

# 878
  • Мнения: 93
Ето, това  е причината толкова години да чета тук и нищо да не пиша ooooh! Когато някой, който минава през това напише нещо стойностно, носещо реална информация и с желание да бъде полезен, винаги се намира друг, който да влезе в користен спор  и като резултат - първият се отказва. А може просто да има добронамерена атмосфера, защото така или иначе всички, които сме в това приключение, имаме нужда от споделяне. Лично познавам и съм виждала дървените къщи на още две списващи "колежки" тук и съм ги помолила да не споменават името ми, просто защото не искам да ставам част от тая помия, която се излива под формата на скрита реклама. Иначе не си пестя опита, знанията и лутанията, защото двамата с мойто момче сме изстрадали всяка власинка вата в къщата.

wolverine070879  Hug, не се отказвай, тук има момичета, които ще оценят съветите ти!
Благодаря за подкрепата Галена, Hug
Аз няма да се отказвам и критика не ми пречи докато е обоснована...
Всички заедно не трябва да търпим скритата реклама а да я изоблачим.
Както писах, рекламата сама по себе си не е лошо нещо, но да бъде изпълнена с отворени карти.
Точно защото не споделяме достатъчно сме дали възможност на измислени майстори и изпълнители да се развиват.

# 879
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не искам да се включвам в спора ви, само да кажа, че видиите не превъзхождат пироните. ( ако тях имаш предвид, а не друго)
Мисля, че точно ти беше дал линк към поредицата клипове в ютуб, където двама братя строят сами дървената конструкция на къща, използвайки пирони.
Освен това съм видяла с очите си как неукрепен 20м навес от ураганен вятър се сгъва като книжка- сглобките с пирони се завъртяха, а видиите се скършиха. Благодарение на пироните после крана просто дръпна навеса и за един ден беше възстановен напълно.
 

# 880
  • Мнения: 15
Здравейте, искам да се похваля че имаме одобрение на ПУП и ще започваме нашата къщичка. Ако някой може да ми каже някоя фирма във Варна ще съм много благодарна. Четох за фундамента тук , на мен ми дадоха цена  от 20 до 40 евро на кв. Това ми се струва нереално с тези цени които сте писали. Започвам да се плаща дали не ми свалят сега звезди ,а после .... Насочили сме се към Грудеви във Варна ,но нямам мн отзиви за тях,ако някой знае нещо за тях да не се срамува, да каже. Благодаря предварително. Много ми беше полезна темата до сега.

# 881
  • Мнения: 93
Здравейте, искам да се похваля че имаме одобрение на ПУП и ще започваме нашата къщичка. Ако някой може да ми каже някоя фирма във Варна ще съм много благодарна. Четох за фундамента тук , на мен ми дадоха цена  от 20 до 40 евро на кв. Това ми се струва нереално с тези цени които сте писали. Започвам да се плаща дали не ми свалят сега звезди ,а после .... Насочили сме се към Грудеви във Варна ,но нямам мн отзиви за тях,ако някой знае нещо за тях да не се срамува, да каже. Благодаря предварително. Много ми беше полезна темата до сега.
Здравей,
относно фундамента най-добре дай количествена сметка за да се види какво е предвидено да се прави.
обема на работа зависи дали ще имаш мазе, сутерен, имаш ли наклон? Изкопни работи? какво ще правиш с излишната земя, итн...

# 882
  • Мнения: 6

Друг архитект вече ни беше предлагал къща на полунива и бяхме изкушени от тази идея. Затова не послушахме съвета, който получихме в строителната тема и от един приятел - да изравним терена и "да не се занимаваме с глупости".

Привет Светле,

Да се тръгне с изравняване на терен, да се прави насип от няколко метра и след това да се "цопне" отгоре къща с равна основа, без отношение към терена... Това е опасна препоръка при терен с над 5 м обща денивелация и над 2 м разлика между най-ниска и най-висока точка, от двете страни на къщата. Онова, което би се получило в резултат на "операцията", е нестабилна земна основа. За целта тя ще трябва да се укрепи с дебела подпорна стена - в случая с височина от минимум 2-2,20м..."Красота"!
И оттам нагоре започва пода на къщата. А новия терен колкото и да го уплътнявате, конструкторът все ще иска основите да достигнат здравия почвен слой под насипа. Обичайно основите навлизат минимум около метър. В случая ще е метър плюс височината на насипа - общо над 3 (три) метра основи. Много повече бетон за основи и още бетон за подпорни стени.
Не знам дали си го представяте. Бункерна визия откъм ниската част на терена - висока бетонна стена с едно две прозорчета на излишно високо мазе. Къщата откъм хубавата слънчева фасада би загубила близостта с терена. Изправен до тази фасада, ще стоиш до стена.
Поемате риск от свличане на терена, дори и незначителни движения биха причинявали пукнатини по къщата.
Мисля, че неслучайно други архитекти също са ви предлагали къща на полунива в този конкретен случай при този терен.
Светле - радвайте се, че решението е това, което сте избрали. Аз не държа да съм прав, все ми е тая. Но нека не вредим. Peace

# 883
  • Мнения: 93

така наречената Бункерна визия е 90% от решението при къщите покрай Панорамния път между Бояна и драгалевци /в София/. Има места където подпорната стена е 6-8 метра висока. Като минаваме от там, имаме чуството че пътуваме покрай китайската стена.Поне хората са инвестирали пари и не са го оставили на бетон, а са сложили облицовки от какви ли не каменни решения. от приятни дизайнерски  до мутро-барок изпълнения. Идеалното място за проучване какво на човек му харесва и какво не  Wink


# 884
  • Мнения: 6
...и пак стигнахме до "валидността" на хипотезата, че с изравняването на терена, с уплътняването му, с изграждането на надеждна подпорна стена и нейното облицоване..."ще се спестят време, нерви и пари"...и "мазето няма да е дълбоко"

Последна редакция: сб, 21 май 2016, 12:57 от ivosla

Общи условия

Активация на акаунт