САМО за фенове на Стивън Кинг! - 6 част

  • 38 418
  • 767
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1
И аз мисля да си я купувам,Вивиан ,дай мнение като я прочетеш!Ще я търся онлайн,надявам се,че я има,нали е нова! Shocked

# 301
  • Мнения: 2 809
Виви, честита книжка  Hug

И аз мисля да си я поръчам онлайн...не ми се вярва да е изчерпана, но знае ли човек.

Вив, Служителите на Кунц съм я чела и ми хареса...не знам защо имам спомен за филм с Ким Бейсинджър по книгата или с много подобен сценарий.

# 302
  • София
  • Мнения: 10 858
brain, мила, да ти кажа честно, не смятам скоро да я чета  Confused Не знам защо, но никак не ме привлича. Аз по принцип предпочитам романите, пред разкази и новели, може би затова.

Има я онлайн, навсякъде я има, не се притеснявайте, няма да свърши.
Просто ми стана странно, че в голяма книжарница като Сиела има само една бройка от най-топлата книга.

Сами, мерси за отзива за "Служители на здрача"  Hug
За мой късмет вчера отново си взех 4 книги на Д. Кунц, пак случайно, примоята приятелка с книгите:
     

# 303
  • Мнения: 87
Чудесни придобивки, първата и четвъртата са сред най-хубавите му книги.

# 304
  • София
  • Мнения: 4 910
Хайде на отчет при вас  Hug ! Доживях да се похваля:
ПРОЧЕТОХ "СБЛЪСЪК"  bowuu  bowuu bowuu!

Определям книгата като "хубава", но само толкова. Както и че един истински фен на Кинг трябва да я прочете. За мен е прекалено разтеглена с описания, които можеха да бъдат спестени, с оглед на динамиката на самото действие. Сюжетът можеше да бъде разгърнат и в доста по-малко страници, които обаче наистина да спират дъха от началото до края. Обърнато е прекалено (според мен) внимание на описания и незначителни герои, а някои наистина интересни неща за действието са останали неказани - примери в бели букви: След заминаването на майка Абигейл от Боулдър действието спира за тази така важна и ключова героиня. Наистина очаквах завръщането й да допринесе за нещо голямо и да има достойно излагане на добрата страна на нещата, но такова просто липсваше. Поради тази причина липсваше и плътност на мотива за тръгването на четиримата към Лас Вегас. Животът на героите Ник, Харолд и Надин бяха пресечени рязко, без логичен (за мен) край - пак толкова много недоизказани неща. Сънищата на Стю за Франи накрая - никакъв смисъл от тях, освен да поддържат някак изкуствено напрежението. Самият сблъсък добро-зло ми беше немотивиран. Прекалено много въпроси останаха без отговор, а излишните неща просто ми се набиха на очи. Ако не беше добре познатият перфектен стил на писане на Стиви, тази книга щеше да е поставена накрая на някоя моя лична класация. И пак казвам - не че е безинтересна; просто ми се щеше да е по-майсторски написана, като Кулата например  Rolling Eyes !
Не съжалявам за прочитането, това е Кралят все пак; но повторен прочит едва ли ще има от мен.

Нямам идея с какво четиво ще се захвана сега. Малко ще поизчакам, че доста работа ми се е натрупала. Та имам време да си помисля. Ще си прегледам купчината "Чакащи" вкъщи и ще ви питам за мнения може би другата седмица  Hug  bouquet !

# 305
# 306
  • Мнения: 87
В есенния брой на сп. "Granta", който излиза в Щатите на 27 октомври, ще бъде публикуван нов разказ на Кинг, озаглавен "The Dune".

# 307
  • Мнения: 2 328
Кали,каква градивна критика си дръпнала за "Сблъсък" hahaha  Харесва ми  Peace

# 308
  • София
  • Мнения: 4 910
 Laughing Ами така си почувствах нещата и ги написах.
Изгледах и четирите серии на филма. Не съм вярвала, че ще го напиша, но повече ми хареса филма, отколкото книгата  Crazy . Дори променените моменти бяха съвсем на място и допълваха историята  Peace . А кастинга направо изби рибата - само Франи беше... "кухо парче". А появата на Стиви беше приятна изненада  Heart Eyes !

Нещо темичката е в застой  newsm78 . На море ли сте всички?
Аз тръгнах на работа  ooooh! и хич не ми е до четене. Реших да наваксам малко изпуснати книги от финтъзито и започнах "Патрулите" на Лукяненко. Всъщност "започнах" е много силно казано - прочела съм само увода  hahaha !
В неделя си купих "Зъл мрак, угаснали звезди" от добрия, стар "Славейков" и мирясах. Сега ме изкушава да я почна, но ...... хич не ми се чете  Embarassed !

# 309
  • Мнения: 931
Кали разбирам те с нежеланието за четене. На мен ми е втори ден на работа след отпуската и хич, ама хич не ми се работи, чете или нещо подобно.
Прочетох си Пътна мрежа и мога да кажа, че много ми хареса. Не е кървава, но е тежка, остава тягостен спомен като при Хемингуей. Представата ми за депресивно настроение е джаз в 3 сутринта, нещо за пиене и роман на Хемингуей. Laughing. При такава комбинация мога да си тегля куршума. smile3518 smile3518 smile3518

# 310
  • Мнения: 2 809
Представата ми за депресивно настроение е джаз в 3 сутринта, нещо за пиене и роман на Хемингуей. Laughing. При такава комбинация мога да си тегля куршума. smile3518 smile3518 smile3518

Иха, недей...някой вземе, че почерпи идея от теб  Wink

Аз затова не чета Хемингуей...не сме един за друг  Crossing Arms

# 311
  • Мнения: 1
И на мен Хемингуей ми действа по тъкъв начин-изпълва душата ми с такава тъга ,че просто не мога да я понеса,но същевременно много ме завладява и сякаш аз го пиша това,не мога да го обясня точно!Определено е един от авторите заели и спечелили част от сърцето ми!  Kissing Heart

# 312
  • София
  • Мнения: 10 858

Аз затова не чета Хемингуей...не сме един за друг  Crossing Arms


И ние  Laughing Наскоро четох сборник с разкази, така не съм се мъчила може би от 6ти клас, когато ни накараха да четем лятото Наследникът от Калкута (с кой акъл не знам). Зарязах го Хемингуей, разбира се. Не можах повече. Включително и Старецът и морето едвам го изтраях  ooooh!

# 313
  • София
  • Мнения: 4 910
Сладури, има ли някой от вас, който все още да не се е сдобил със "Зъл мрак, угаснали звезди" ? Една съфорумка ми писа, че подарява книгата. Момичето след два дни заминава на море, но работи близо до моята работа. Ако някой от вас прояви интерес, нека да каже, за да мога да взема книгата утре.

# 314
  • Мнения: 2 809
Сладури, има ли някой от вас, който все още да не се е сдобил със "Зъл мрак, угаснали звезди" ? Една съфорумка ми писа, че подарява книгата. Момичето след два дни заминава на море, но работи близо до моята работа. Ако някой от вас прояви интерес, нека да каже, за да мога да взема книгата утре.

Аз  Blush

Общи условия

Активация на акаунт