Технологично училище „Електронни системи” към Технически университет – София

  • 71 004
  • 755
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 18
Да се отчета и аз в новата "отчетна тема". Не мисля, че мястото й е при теми като "ОДЗ Синчец","За изхождането","Плуване за бебета" и т.н., но щом така сте преценили ОК. От миналата година чета редовно ученическите теми и докато не преместихте настоящата, идея си нямах, че в "За бебето и детето" може да се коментират училищни проблеми. Е, дано майките на седмокласниците ни намерят, защото от споделянето на "злободневни-отчетни" проблеми, мисля че могат да добият най-ясна представа за въпросното училище.                                                   
А сега отчета - синът ми се чувства добре , харесва си съучениците и преподавателите. С нетърпение очаква следващият час при г-н Френски/цитирам "Много ме кефи тоя човек"/, по бг и информационни часове до сега не са имали, физическо също.... но смятам, че скоро ще си нагласят часовете и всичко ще си дойде на мястото.

# 256
  • София
  • Мнения: 4 349
Една идея - от време на време ще пускам РЕКЛАМА с линк за тази тема в седмокласната, така че ако някой се заинтересува ще може да ни намери по-лесно.

Имам и един въпрос - по специалните предмети имат ли учебници или си водят записки като студенти?

# 257
  • Мнения: 19
    Здравейте! Явно ще си пишем в подфорума за бебетата, но важното е да споделяме и да сверяваме информацията, която получаваме от децата. Защото те може да са големи, да им имаме доверие, да споделят /все още/ с нас, но са си още деца и отговорността, която носят трябва да е съобразена с  възрастта им т.е. трябва си контрол. В този ред на мисли смятам, че е недостатък липсата на родителски срещи /колкото и формално да протичат в някои училища/, така че тук можем да "сверяваме часовниците".
    Това, което сподели горица е много ценно и аз упорито повтарям на моят син да не се отпуска, че отива на училище да учи, а купона да е след часовете. Обаче много им куца организацията - свободни часове, липса на преподаватели, крайно време е да влязат в "час". В началото не се притесних, реших, че това ще даде време на децата да се опознаят и сприятелят, но толкова време - така децата се отпускат. В другите училища учат здраво, при нас кога ще наваксат?
     Alleisha   Hug

# 258
  • София
  • Мнения: 4 349
А имате ли информация дали тази липса на организация /учители, часове и други/ е само тази година или и предишни години е било така! Все пак нямат нов директор, не вярвам и че това лято са напуснали изведнъж толкова много учители!  newsm78 newsm78 Какво спорде вас е основната причина???

# 259
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!
От уважение към всички, които са поели по този път, пиша тук! Иначе е унизително, че сме запратени в трета глуха. Толкова по този въпрос!

Искам да ви кажа мнението на сина ми , а и моето отношение към нещата. Осмокласникът е във възторг. Поне за сега. Simple Smile Една сутрин се събужда и ме попита:" Мамо, ти знаеш ли какво е да ходиш  с удолволствие на училище?" Това ми стига като начало, защото другото ще дойде с времето (така мисля). Според него обстановката е страхотна, децата са умни, учителите толерантни. Нямат БЕЛ вече цял месец, което не е оправдано. Достатъчно време е имало за да се справят с проблема.
За учителите по биология, по английски и по физика вечно говори с добро. По математика на учителката й се носи славата,  но тя преподава само в  8 клас.
И още -големите ученици сами ходят и питат осмокласниците дали имат нужда от учебници. За съвсем скромна сума ние си ги набавихме всичките.

В заключение искам да кажа, че това училище наистина е различно (или поне така е замислено). Не казвам по-добро или по-лошо, но просто различно. Учебният процес и акцентите в него ще са различни ( не като в класическите елитни училища).  . Дребните недоразумения едва ли ще се отразят на цялата картина. Но ние трябва да помогнем на децата си малко в началото. Важен е обаче  финалът.

# 260
  • Мнения: 62
Привет и благодарности на майката, кято пусна линка за ТУЕС  в темата за седмокласниците.
В края на тази година моето хлапе ще пробва да кандидатства там smile3523и бих желала да съм в течение.

# 261
# 262
  • Мнения: 1 525
Браво.
Много благодаря   bouquet

# 263
  • София
  • Мнения: 4 349
Като гледам програмата явно наблягат доста на английския в 8 клас. По какви учебници учат?? newsm78 newsm78

# 264
  • Мнения: 55
Привет,
Аз съм майка на 9-то класник в ТУЕС.
Като знам, че когато за КОМПЮТРИ в България не се и говореше, а за ТУЕС „тогава с друго име“ се говореше с страхопочитание и сега е актуално с пълна сила за всички насочени към IP-технологиите, не знам как някой си модератор може да реши, че темата е за бебетата. А може би е прав тя съществува откакто свят светува.
Та сега по същество. За мен беше страхотен стрес, че всичко онова, което си мислех за нормално “начало на учебната година, бележници, родителски срещи, не учене в събота и т.н. и т.н." там го няма, но този нов за нас ред учи децата на самодисциплина и подредба. Колкото по-бързо всички ние родители и ученици се пренастроим толкова по-добре. Колкото до липсата на програма и свободните часове, въобще не се притеснявайте, всичко се изучава и то с такова темпо, че направо учениците не успяват да се ориентират откъде им е дошло. За пример ще дам, че в ТУЕС има грипна ваканция само в краен случай.
Мога още много да пиша, но за сега ще ви кажа лека нощ. Ако успея да проследя всички премествания на темата ще споделям моите настоящи и бъдещи впечатления. Поздрави на всички и бог да ни пази от простотията.

# 265
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Като гледам програмата явно наблягат доста на английския в 8 клас. По какви учебници учат?? newsm78 newsm78



Сегашните десетокласници са учили по Просвета English for You 1,2 и 3 част. В 9 клас учебник Кембридж.



Да спомена, ако искате да ви свържа с десетокласник от училището, ако имате нужда от някои учебници, но това до събота, пишете ми на лични.

# 266
  • Мнения: 1 525
..... Ако успея да проследя всички премествания на темата ще споделям моите настоящи и бъдещи впечатления...

 smile3501

Права си. Добре, че има google, че да се намираме. Кой ще предположи, че темата за едно училище е между детските гърнета, градини, и др.под.

# 267
  • Мнения: 207
Здравейте мили майки аз не съм майка на ученичка все още въпреки, че се надявам някой ден да поеме пътя на майка си.

Пиша ви като една завършила вече отдавна ТУЕС представителка за да ви кажа няколко неща:
1. Дори и понякога да има свободни часове не се притеснявайте достатъчно се учи през цялото друго време
2. Не се съмнявайте, че който е завършил това училище няма да намери реализация. Почти целия ми випуск (1999г.) сме се реализирали в компютърния бранш в България и в чужбина и то на много добри позиции.
3. Ако очаквате децата ви да знаят химия и биология не се надявайте все пак учат много по-различни неща.

Въобще мога да напиша още много, а и ще се надявам да помогна с мнение, ако се наложи някой път. Е да завършила съм отдавна, но ТУЕС си е моето училище и винаги ще си остане такова Hug

# 268
  • София
  • Мнения: 293
Има ли майки на деца от 8-в клас, класа без учител по английски и класна?
Вече един месец мина, не искам да мисля колко материал е изпуснат.  Някой говорил ли е по този въпрос с училищното ръководство или да има някаква информация?  Praynig

# 269
  • Мнения: 2
И аз съм майка на дете от 8 в. Имам племенник,който е завършил там и по негова информация - било е така и преди но бързо ще наваксат,с много учене, за съжаление. Един месец лесно ли се наваксва? Rolling Eyes
Е поне утре ще имат ФВС
А какво ще кажете за учителя по информатика? Много интересен бил.

Общи условия

Активация на акаунт