Любители на котки - тема 50

  • 43 019
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 56
От друга страна аз се замислям дали ще се разбере с Мишката (но много се притеснявам, тя е лошотийка, как ще приеме болничко коте?  Confused)... Душичката малка, толкова се надявам нещата да се наредят за него.
Меичка, всичко става, може и да го приеме, животните ни изненадват. Моят котарак прие без проблем Кара, а тя беше много зле - 2-3 седмици само лежеше на дивана и слизаше само да хапне и до тоалетна. През това време той не я закачи нито веднъж, даже не ходеше и в другата стая само надничаше да види как е. После му се извинявах, че съм го наричала социопат толкова години. Аз познавам повече примери на приемана на здраво от болно животно отколкото обратно
Ако все пак сериозно се замисляш за котето, можеш да попиташ за съвети момичетата от Let's Adopt! Bulgaria, те се грижат за много животни в домовете си и ще ти кажат как най-добре да се справиш - letsadopt.bg@gmail.com.

Дидитка, много голям дзвер, има толкова много за гушкане по него  Mr. Green.

# 721
  • Мнения: 481
Дидитка много сладък гост в градината си имаш и голям пакостник предполагам.  Crazy
Клипчето е много сладко с енота. Симпатяги са те.

Ох какви красиви пухчета само. Фотосесията с мишлето е уникална.
Дано няма вече болни котета. Всички да са здрави и щастливи и подобаващо намачкани.

И аз не съм фен на боя. Той не води до нищо добро.
Да ви кажа как понякога се приспиваме с Рижо, когато го хванат лудите през ноща понякога и когато и той не знае какво иска.
Вдигам го на ръце, шляпна го един път по бутчето но съвсем леко и му казвам хайде лягай да спиш с по-сърдит тон и той прилича точно на едно малко сърдито дете, което са принудили да прави нещо, което не му се иска.
Поглежда дяволито, направи още един-два тигела из стаята и си ляга като ми обръща гръб и цяла вечер не мърда. Спи дълбоко.  hahaha hahaha hahaha

А иначе и ние живеем с цяло стадо диви коне и цял резерват с индианци. Винаги след бягане със бойни викове ми оставя подаръче в тоалетната си.  Joy

# 722
  • Мнения: 1 912
А иначе и ние живеем с цяло стадо диви коне и цял резерват с индианци. Винаги след бягане със бойни викове ми оставя подаръче в тоалетната си.   Joy

 Joy Моите подаръчета се оставят преди да ги хванат дивите- явно им олеква на коремчетата и започват да форсират из вкъщи  Joy
Никога не съм ги удряла, дори не знам как става- особено дребният, каквато кльоща е- къде да го ударя  CrazyА той е най-големият калпазанин от тримата. Иначе често съм го заплашвала с бой и съм го тупала на шега по дупето, но да го видите само колко е притеснен тогава  Joy
Меичка, наистина може да се приемат котетата, ако не изведнъж, с времето няма начин да не свикнат заедно...Браво на приятеля ти за добрата постъпка! Дано бързичко се възстанови котенцето!
 

 

# 723
  • Мнения: 481
елиас то моето пошляпване си е точно като потупване. На светлинни години от боя е. По-скоро му действа тона на гласа ми предполагам.
Обаче установих, че като му дам да яде по-късно спи по-добре и до късно през деня. Не че като се събуди сутрин, наяде се и си разтовари корема и пикочния мехур не се пльоска и спи до вечерта ама това е друга тема.  Joy Joy Joy

# 724
  • Мнения: 1 912
елиас то моето пошляпване си е точно като потупване. На светлинни години от боя е. По-скоро му действа тона на гласа ми предполагам.
Обаче установих, че като му дам да яде по-късно спи по-добре и до късно през деня. Не че като се събуди сутрин, наяде се и си разтовари корема и пикочния мехур не се пльоска и спи до вечерта ама това е друга тема.  Joy Joy Joy

 Hug
Особено сега, в жегите, през деня в къщи цари пълна тишина- всеки си е намерил хладно местенце и доволно се е разплул в блажен сън  Laughing

# 725
  • Мнения: 131
Мами имам нужда от помощ .
Във двора ни намерих 2 котенца , не знам как точно са се озовали там..
Проблема е че имаме и куче,което има бебета на 4 дена и не приема добре котетата. Sad
Та въпроса ми е , някоя от вас знае ли някаква служба или нещо от сорта във София , където мога да звънна да приберат котетата , аз за съжаление няма как да ги гледам повече от ден, два

# 726
  • Мнения: X
Уфф, аз не знам към кого да се обърнеш, освен да отидеш по квартала и да разпиташ на кого са. Може някой да си ги познае. Другия вариант е да се обадиш по организациите за защита на животните. Има в интернет доста инфо. Не мен не ми се е налагало да им звъня, тъй като повечето пъти прибирам животинката, но при невъзможност няма как. Аз за съжаление нямам възможност да ги гледам, тъй като се пренесохме в апартамент и едва навих мъжо да гледам моята писанка. Попитай някой съсед дали не иска. Миличките, пожелавам им късмет  Hug

# 727
  • Мнения: 1 175
Дидитка енотите са кротки създания. Виждала съм да идват и да ядат храната на котките или на кучетата без да им обръщат внимание. А ако някое коте се ядоса и го подгони, то бяга. Миролюбиви са. Но е много интересен и сладък гост.
В нормално състояние са кротки, да, но проблемът е че много често имат бяс, а имат ли бяс, сават... ами, бесни  Laughing т.е. нападат и хапят. И понеже са диви, не са ваксинирани, и така, мен си ме е страх малко. Освен това са големи пакостници, а ние оня ден си засадихме разсада зеленчуци навън и трябва пък и него да го мисля сега  Laughing Оградила съм с мрежа и найлон, дано свърши работа, но ако го видя да ми рови в доматите хващам тоягата  fight

Стискам палци да се оправи злощастното бяло коте с крачето!

# 728
  • Мнения: 431
Здравейте, Белчо (работното име на нападнатото коте) беше на ренгтен и новините са добри: няма наранявания и счупвания по таза  Simple Smile
(Ако действително ги съберем с Миша, ще се получи общо име подобно на композитора Мишо Белчев)  Sunglasses

Лекарите са обнадеждени и казват, че ще го бъде. Междувременно ще се наложи лека операция на едното му оче, защото му е леко срастнало, може би и кастрация (предложиха ни много добра цена, тъй като работят по някаква програма за такива случаи...)

Моите съквартиранти и хазяйката ни нямат нищо против да го прибера, така че остава само едно притеснение (но пък доста голямо) -- дали доминатрикса Миша Георгиева Маринова Ташева Соломон ще го приеме. Затова смятам, че ако/когато се стигне до задомяване, може да изпробвам разни трикове от споделените в темата -- за парцалчета с миризмата на котето, запознаване през врата и т.н.  Praynig

Все пак милият има да извърви още дълъг път, за да се възстанови. Дано нещата се наредят! А ако Миша така и не го приеме, предполагам, че можем да се опитаме да му намерим друг дом  Praynig (надявам се само да не е твърде стресиращо за него)  Confused

# 729
  • Мнения: 131
Уфф, аз не знам към кого да се обърнеш, освен да отидеш по квартала и да разпиташ на кого са. Може някой да си ги познае. Другия вариант е да се обадиш по организациите за защита на животните. Има в интернет доста инфо. Не мен не ми се е налагало да им звъня, тъй като повечето пъти прибирам животинката, но при невъзможност няма как. Аз за съжаление нямам възможност да ги гледам, тъй като се пренесохме в апартамент и едва навих мъжо да гледам моята писанка. Попитай някой съсед дали не иска. Миличките, пожелавам им късмет  Hug

Имам опасения, че са захвърлени и никoй няма да си ги познае . Sad Разгледах някои сайтове на организации за защита на животните но видях само опции за осиновяване и подобни . Проверих и за приюта във Богоров но там пък приема е спрян защото е пренаселено ..  Sad

# 730
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
... така че остава само едно притеснение (но пък доста голямо) -- дали доминатрикса Миша Георгиева Маринова Ташева Соломон ще го приеме.

Ами сговорчива ми изглежда, да я изям Joy

# 731
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Аз редовно ви чета, но не съм писала скоро. Сега имаме проблем. Едната ни маца роди, но котенцата умряха след 5 дена. Знаете ли дали трябва да дадем някакво хапче за спиране на млякото или като не се суче от нея то от само себе си ще спре? Може въпросът ми е да е глупав, но досега не ни е случвало такава ситуация.

# 732
  • Мнения: 481
Охоо тази Миша е голям сладур. Веднага си я каня за приятелка във фейса, даже и Рижо ще си я покани.  Crazy
Той даже си има и група във фейса мойто рижаво момче.

setibeti Много неприятна ситуация. Мога да споделя опит с кучето ми преди години.
Нейните бебета бяха живи  издрави, но след 5-тия ден се наложи да ги храним ние ,защото тя имаше здравословен проблем. А милата имаше мляко за 10 кученца да изхрани, но не можеше. Та тогава сме я цедили, защото се възпаляват цицките, получава мастит и е много болезнено и неприятно а и опасно.
Най-добре я заведете на лекар, да й прекъснат млякото с някакъв медикамент ако може. Защото ако инстинстинкта й е много силен, може и да не спре млякото й.
Всъщност то май за 5 дена е трябвало да спре ако не се лъжа. Милата животинка. Дано ви се размине възпалението и да спре млякото й навреме.  Hug

# 733
  • Мнения: 1 912
Охохохо, за пръв път виждам котешки ФБ  Joy Изпращам веднагически покана  Hug
Кокошинка, кажи коя е групата, че съм фен на рижавото ти момче  Blush
setibeti, не мога да дам съвет, питайте ветеринар  Peace

# 734
  • Мнения: 56
Охоо тази Миша е голям сладур. Веднага си я каня за приятелка във фейса, даже и Рижо ще си я покани.  Crazy
Той даже си има и група във фейса мойто рижаво момче.
kokoshinkata, дай групичката да му стана фен, много обичам рижи диванета  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт