Ще имам близнаци! Тема с продължение....21!

  • 40 904
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 185
Честити юнаци на Радост!!! Толкова спокойно "звучи", че почти ме разплака!!!

Сутринта ходих на преглед и още осмислям, че всичко е ок. Хематома ми го няма. Близнаците са еднакви и си мърдат и изобщо са си много добре. Облекчават ми режима, което много ме радва, че бях започнала да откачам. Лекарката се опита да ме убеди, че вече трябва да се успокоя и да се приема като бременна....ама аз още малко ще се въздържа  Mr. Green. Сега си чакам феталната да мине, което ще е след 2 седмици и тогава може би ще се успокоя още малко. Хубав ден на всички  Simple Smile

# 391
  • Мнения: 56
eй, Радост, честито, да са ти живи и здрави сладурите - един ден преди мен ти беше терминаи така и роди - ден преди мен Grinning
аз от вчера цикля с няква помпа и вече редовно имам кърма за бебоците. казаха ми, че от утре вече ще са си горе при мен. много са сладки. Laughing

# 392
  • Мнения: 320
Честито на Ирина Радост и  babybaby  да са ви живи и здрави бебоците и много много да ви радват

# 393
  • Мнения: 418
Благодаря на всички за пожеланията!
Копирам си поста от отчетната за раждането Simple Smile.
В сряда сутринта отидох на консултация в Шейново за резултатите от последните изследвания, запис и да определим дата за секцио. Избрах си 2 Август и направихме записа, който беше добър с леки подготвителни контрации. Прибрах се вкъщи и си полегнах, че доста се бях уморила и леко почна да ме наболява корема долу ниско, но не ми беше за първи път, така че не му отдадох много внимание мислех, че е от тежестта. Към 19 часа му казвам на моя мъж, че май трябва да проверим багажа за болницата, че болките са като при родилни контракции, а той ми вика изпий но-шпа и ходи си полегни малко Very Happy.
Отидох до тоалетна и видях, че тапата ми е паднала, прегледах си багажа, обадих се на майка да си идва от село, че трябва да гледа малката и си пуснах един душ. Благополучно към 21 се отправих към Шейново. Последно бях решила да не плащам за екип. Като отидох там в приемната ме посрещна акушерката, която изроди дъщеря ми, много се зарадвах да видя познато лице. Показах си бележката, която през деня ми бяха дали с датата за плановото секцио и обясних  на акушерката, че съм раждала при нея нормално и че много искам ако има възможност да родя и близнаците така. Тя напълно ме подкрепи. Качих се в отделението, там д-р Лоззанов и д-р Бренди почнаха да ме гледата на УЗ и д-р Лозанов ме попита като жена раждала веднъж мисля ли, че болките са достатъчно силни като за раждане, като му отговорих положително той ми се смее и вика качвай се да видим разкритието и ми каза, че раждането вече почти е миналало, бях с 6 см разкритие. Направиха ми клизма и почнах да се разхождам из коридора, докато се движех почти не усещах контракциите, но щом застанех на едно място веднага ме връхлитаха. Сложиха ме след това в предродилна за запис на тонове и ми спукаха водите при 7 см разкритие няма и 10 мин след това почнаха същинските контракции с напъни, които бяха по-болезнени. Казах на акушерката, че имам силни напъни, а тя се шегува да съм била стискала да си хапнат сладоледа.  Извикаха целия екип на смяна, качиха ме магарето и  раждането почна. Първия близнак излезе на 2-ия напън, защото на първия видяха, че ще се разкъсам и казаха да спра, за да ми направят епизотомия, на втория напън Ники излезе. Сложиха ми система окситоцин за всеки случай, заради силно разтегнатата матка и зачакахме контракция след 5 мин с един напън се роди и Ачо, след това излезе и плацентата. След ражаднето ми пуснаха още една система окситоцин, за да може по-лесно да се прибере матката. Заради моите купища алергии с анестезиолога решихме да пробваме шиене без упойка, не го пожелавам на никой още деца мога да родя ама не искам да ме шият повече така, сълзите сами ми потекоха, а докторката само ми се извиняваше, но и това мина. Всички на визитация след това казаха, че съм много добре зашита и сигурно е така, защото изобщо не ме дърпат конците в сравнение с първото раждане.  Та така родих лесно и бързо, пожелавам го на всички. Първите 2 дни не ми даваха бебетата, защото бяха в интензивния сектор под наблюдение, без да са в кувиоз или термо легло,бяха си на обикновенно креватче, но ги следяха постоянно и ги захранваха по-малко. Още на първото свиждане ми позволиха сама да ги нахраня с шише. На третия ден ми ги даваха на всеки 3 часа, а на следващия ме изненадаха, че ни изписват, изобщо не очаквах.

# 394
  • Мнения: 3 638
Радост, много хубав разказ, радвам се, че всичко е минало толкова гладко за теб и вече сте си и вкъщи!  Heart Eyes Радва ме още повече, че забелязвам и лека промяна в Бг болниците по посока естествено раждане на близнаци, което е повече от чудесно! Разбира се има още какво да се иска като например бебетата да са при майката от самото начало (за съжаление често ги водят "недоносени", за да се оползотвори здравната пътека  Sad), да има повече подкрепа за кърменето и майките на бебенцата, които наистина са недоносени да имат достъп до тях...
Но всяка стъпка напред е положителна!  Peace

А можеш ли да потвърдиш, че бри близнаци контракциите са по-малко болезнени заради преразтегнатата матка, нали си имала и друго раждане?

emka_dremka
, хайде лека и безпроблемна оттук нататък, наслаждавай се двойно най-сетне!  Hug

# 395
  • Мнения: 398
Радост,честити ти бебчета,да са живи и здрави.Дано всички имаме така леки раждания като теб и да родим здрави бебчета.Разбира се първо да стигнем твоите седмици.Бързо въстановяване.

# 396
  • Мнения: 418
А можеш ли да потвърдиш, че бри близнаци контракциите са по-малко болезнени заради преразтегнатата матка, нали си имала и друго раждане?

Да, контракциите бяха много по-малко болезнени, мъжа ми даже не вярваше, че отивам да раждам. В болницата докато се движех даже не ги усещах и не можех да ги засеча просто имах чувството, че както бяха регулярни на 5 мин. докато се возех в колата след това са спряли.

aleks2011 Hug пожелавам ви го от сърце.

# 397
  • Мнения: 207
Блаодаря момичета запоздравленията!
Вече сме си у дома и реално няма време за нищо - доста неща са ми на главата. За мое голямо нещастие баща ми пчина на 23 сутринта - някой идва, някой си тръгва. Така моята прекрасна новна се прмеси с тъга, но се държа, че да не загубя млякото, дето и така е малко.
Премесвам храненето с Хумана1.
Бебоците бяха в кувиоз - заедно, но само за една нощ, профилактично. После си бяха заедно пак в едно легълце. На Агбар теста на 1 мин имаха 9, на 5 мин - 10.
Раждането не мина както ми се искаше. Постъпих в болницата на 18 сутринта и ме задържаха с високо кръвно за следене, вместо да ме пратят у дома за чакане. Проверяваха ме на всеки 30 мин и на всеки 2 ч. записваха тонове на бебоците. Много трудно улавяха тоновете на бебоците едновременно и като се добави, че искаха зпис на тонове за 1 ч, самото мерене на тоновете се беше превърнало в истиска инквизиция за мене -не можех да се мърдам да не избегат бебоците. Вечерта решиха да ми сложат вагинално гел за индуциране, поради виоко кръвно. След около 24 ч. контракции, без разкритие и всичко опитано от докторите да започне разждане решиха, че няма за кога да се чака и избраха секцио (след дълга съпротива от моя страна). Бях със спинална и в съзнание. ПОказаха ми бебоците един слд друг и ми ги дадоха за минука. Беше прекрасно, само ето кръвното ми избега надолу и в началото на операцията и в края едва не колабирах.
Възтановявам се бързо, май арниката си помага. Е, и обезболяващите си действаха (вземах ги в болницата).
Изписаха ни под 2,5 кг, което ме радва, защотот в БГ доколкото знам нямаше да ни изпишат. Препоръчаха да даам на бебоците витамин Д.
В болницата си харесах профисионална помпа и по препоръка на консултантката по кърмене си взех под наем такава от аптеката. Чесно казано тези помпи са супер (работят сдвете гърди едновременно), но едва ли някой може да реши да си купи такава за 2000 евро. Така че горещо препръчвам ако е възможно в БГ или друга страна да си наемете такава.

babybaby и Radost честита двойна радост! Да са ви живи и здрави малките и скорошно пребиране удома! Леко възтановяване!

# 398
  • Мнения: 112
Здравейте момичета, реших и аз да се отбележа в темичката  Simple Smile Та бременна съм с близнаци в 15 г.с ,  все още не мога да асимилирам какво точно ми се случва, страх ме е да се зарадвам истински, повечето лекари в моят град като чуят за близнаци и присват устни, не спира да ми се повтаря ,че износването е почти невъзможно, по всяка вероятност ако успея да износя бебета до определена седмица най-вероятно ще са в кувьоз и т.н Направо ще ми се пръсне главата, добре ,
че си имам док и в София , който ми говори така спокойно и ми дава кураж ...
Днес отново съм в дилема, събуждайки се вчера сутринта имах силни болки долу в дясно , боли ме като се обърна да лежа на дясно, по гръб или когато вървя, болката не е никак приятна, та пих си аз две хапченца нош-па и веднага звъннахме на лекаря, който ме следи тук, той ми каза да тръгна към болницата за да ме прегледа, веднага тръгнахме със съпруга ми към болницата, прегледа ме той , слава богу за сега с бебчетата всичко е наред, но неможе да се определи от какво е болката...искаше да ме взима в болницата  да ме наблюдават, но аз попитах дали не може да си лежа у нас, честно да ви кажа , нито съм се претоварвала, гледам през повечето време да лежа, всъщност той се притесняваше от това , да не би болката да предизвика контракции на матката, та разбрахме се да полежа у нас няколко дни и ако не ми мине в болницата...изписа ми лекарят нош па три пъти по едно и  отново утрогестан , който спрях преди
 десетина дни и си тръгнахме..., веднага след това се обадих и на моя лекар в софия той ми каза ,че може да е или от червата запек или от някаква вена която била свързана с бъбреците, незнам вече... док ми каза да приложа лечението на лекаря плюс диетка и ако до пет дни не ми мине на отида на ехограф да ми огледа вътрешните органи или по- точно бъбрека... Та лежах си вчера цял ден изпълнявам всичко , но днес сутринта пак си бе боли и това е , ще се побъркам вече, много ми е притеснено.... Чудя се дали още днес да не отида на ехограф   .... Вие какво мислите момичета, някоя от вас сблъсквала ли се е с подобно нещо, пфууу дано отмине скоро,... Praynig
Благодаря ви, преварително  Hug

# 399
  • София
  • Мнения: 865
Е и аз съм като теб, всеки ден кажи - речи. Понякога ме прорязва силно ниско, това е от разтягането на матката, друг път ме боли стомах - това е нередовно изхождане.
Имаше период в който лежах в болница за задържане, преди това ме болеше кръста и ниско в дясно. Лежане му е майката. Сега да чукна на дърво, шетам по - малко, и в легнало положение на дивана изкарва деня. Чуствам се доста по - добре. Двуплодната бременнст си е така, така ми казва Сигридов.

# 400
  • Мнения: 112
 Simple Smile Kiara , всъщност и аз съм при Сигридов, много жалко , че не мога да идвам повече от веднъж месечно при него....на 400 км съм от София, но докато мога да пътувам смятам да съм редовна  Simple Smile
Когато говорихме вчера той ми каза, че при двуплодната бременност се обаждат доста странични болежки и на виж от нищото събуждам си се и не мога да се помръдна все едно нещо ми е приклещено долу в дясно, лошото е, че не е на моменти, а постоянно, особено ако се движа не ме питай как се обръщам от ляво на дясно и обратно, то друг избор нямам де, иначе с лежането, какво да ти кажа голямо лежане му ударих, в началото както ми се и спеше... Сега лежа и стискам зъби тука дано тази дразнеща  болка си ходи вече ... Гледам че горе долу сме заедно аз съм в края на 15-та г.с имаме още доста ама ще стискама и палци и зъбки дано всичко е окей до края Simple Smile

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте момичета  Hug

От доста време ви чета, но все ме беше страх да се запиша сред вас. В понеделник ми мина втората ФМ и вече съм доста по- спокойна, та се реших да се включа и тук  Grinning

Бременна съм в 21 г.с. с разно-яйчни  близнаци. Децата са с 2 плаценти, 2 околоплодни мехура и вървят по- едри засега. Както казват лекарите- идеалния вариант за износване до края. Шийката засега ми е 3.3см, та и оттам нямам притеснение  Grinning Както каза Марков, оттук нататък само късмет ми трябва  Simple Smile

Честито на всички мами гушнали бебоците наскоро   bouquet
А всички други да стигнем безпроблемно техните седмици  Peace

# 402
  • София
  • Мнения: 12 236
GJK добре дошла  Hug
Видях рожденната дата на по-голямото детенце, моите каки са на 06.08.2006 г Simple Smile

# 403
  • Мнения: 48
здравейте,
да випопитам какво означават стойности на глюкоза в кръвта веднъж 11,а на второто изследване отново на гладно 8,98в кръвта,като урината е чиста и в двата случая?
вашата глюкоза колко беше в в 22г.с.?
мн ме изнервиха докторите вчера като казаха,че имам гестационен диабет при условие че не отговарям на нито една от причините за това,освен че съм бременна с двуяйчни близнаци и съм на 30год.не ям сладко,нямам наднормено тегло,нито роднини боледували или болни от диабет,нямам предишни мъртвородени или аборти.предишните ми резултато бяха нормални сега тези за 2 седмици ми разбиха нервната система тотално Cry

благодаря ви предварително за отговорите  bowuu

# 404
  • Мнения: 1 862
tionagb на мен ми правиха изследване за гестационен диабет. При него, ти взимат един път на гладно кръв, след това ти дават да изпиеш една гадост - гликоза и ти взимат през един час на два пъти кръв да видят как се движат стойностите. При мен до колкото помня, първата стойност беше в граници, втората /един час след изпитата гадория/ малко над нормалното, и третата стойност /два часа след това/ отново в граници. Като под граници разбирай референтите на лабораторията, не помня точно колко бяха, но ми се върти в главата нещо около 5,5

Общи условия

Активация на акаунт