Ще имам близнаци! Тема с продължение....21!

  • 40 917
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 48
Ilita,благодаря ти за отговора.и мен точно с това ме наплашиха,че ще ме тестват като лабораторен плъх и наливат с тази гадост-глюкоза.
една позната каза,че тя като била бременна с близнаци имала цели 22 #Crazy,но не са я пращали в сф а само тест за три дена диета и след това 50 мл глюкоза.след като родила и помен нямало от диабета.
не виждам защо трябва да се шашкат бременните мами с близнаци с такива неща.и нормално ли еда се бодат на всеки 2 седмици?
майка ми,която живее в англия,спомена,че там е нещо нормално стойностите на глюкозата в кръвта при близнашките мами да са 10 ooooh! и се правят вземания накръв само по 3 пъти,
за всяко тримесечие по веднъж newsm78.
тук е както винаги наобратно и всичко за пари.
утре ще ходя да занеса изследванията на аг-то и ако пак ме уплаши ще се развикам или ще го сменя. #2gunfire #Cussing out

# 406
  • Мнения: 1 862
Ilita,благодаря ти за отговора.и мен точно с това ме наплашиха,че ще ме тестват като лабораторен плъх и наливат с тази гадост-глюкоза.
.....


Ти не се нервирай, а направи каквото е нужно. Няма нищо страшно в изследването - еднократно е, и ти отнема половин ден /два часа за да взимат кръв в определеното време и още два за резултата/ - към 12,30-13,00 часа бях приключила. Е да изпиването на глюкозата е неприятно, но пък все пак, го правиш едни път и толкова. Гестационният диабет обикновено отшумява след раждането, но пък бременността става рискова, ако резултата не е добър. Така че, направи каквото е нужно да ти е мирна главата и не се изнервяй излишно  Hug

# 407
  • София
  • Мнения: 12 263
  Ако има съмнения за гестационен диабет наистина е важно както Илита е писала да се потвърди или отхвърли със сигурност диагнозата. Обикновенно само диета дори е напълно достатъчна, макар понякога да се налага да се стигне и до инсулин временно. Неконтролираният гестационен диабет е опасен както за майката, така и за бебето. Истина е че лекарите понякога се презастраховат, но е това е по-добре, отколкото да изпуснат нещо наистина важно.
  При теб кое ги насочи да пуснат тези изследвания. Ти си изключила някои от нещата, а как вървят бебетата, например по-големи отколкото трябва да са в тези седмици, околоплодните води дали са завишени или нещо друго, което да ги притесни?
   Гестационният диабет наистина отшумява след раждането, но има данни, че жените развили гестационен диабет са с по-висок риск от развитие на диабет тип  2 в зряла възраст, затова е хубаво и след това да спазват здравословна диета и рутинно по време на годишните прегледи да си следят кръвната захар.

# 408
  • Мнения: 285
tionagb и на мен са ми правили това изследване ама защото захарта беше ниска С две ръце подкрепям написаното от Ilita♥♥♥ и Aila Мен лично ме бодяхя на две седмици за пълни изследвания кръв и урина всеки лекар си решава мойта винаги ми е поднасяла и лошите новини така че да се засмея и с чувството че и с това ще се преборим така докарах до 36 г.с. в коя май само аз и тя вярвахме че ще влезна  Mr. Green

# 409
  • Мнения: 48
момичета,новините за нас не са добри.на гладно глюкозата беше 8,98,след ядене беше 15.4
и доктора ендокринолог каза,хоспитализация утре.няма да пия глюкоза,само инжекции инсулин засега за 3 дена.урината ми е чиста.бебетата миказаха че вървят по големи с една седмица от сегашните ми 22.само това.нито околоплодна течност са ми мерили,нищо!!!!нямам силна жажда,лесна уморяемост,нищо.но предишните ми изследвания пак са показали глюкоза в кръвта 11 и съм била в 16г.с.повтарят се през 2 месеца явно.
мъжа ми като чу мн се уплаши,пък аз такъв пазарлък му ударих за да не вляза в болницата,но.... Sick

# 410
  • Мнения: 261
Здравейте момичета,
Реших и аз да се запиша в темичката, не бях обърнала внимание до момента, че има такава.
Ние също чакаме близначета  newsm68, нашите са ин-витро. Имам поставен серклаж.
Това, което исках да ви попитам е да ли някоя от вас има болки в слабините? Аз имам такива силни в лявата част. Боли ме, когато се обръщам на едната или на другата страна  Thinking Доста се притеснявам.
Пожелавам на всички успех Simple Smile

# 411
  • Мнения: 4 589
margolina  здравей и аз бях с близнаци след ИКСИ и със серклаж. А леките болки според мен са от разтягането на таза. Ти си в ранни седмици, сега бебетата бързо нарастват и няка как да не придърпва.
Аз пиех нош-па и магнерот веднага след серклажа та до самото раждане.

# 412
  • Мнения: 308
margolina добре дошла.  Ако болките са много силни, обади се на доктора ти. Аз си имам болки ниско в корема, от около 2 месеца. Но не са силни, ако се преуморя понякога ме заболява по-силно. Предписаха ми магнерот, повече почивка и никакъв секс Simple Smile

# 413
  • Мнения: 261
Секса сме го забравили вече какво беше Embarassed Simple Smile
Болките са само, когато лежа и се обръщам от едната на другата страна. Ходих на лекар, но не ми дадоха достатъчно ясно обяснение. Корема иначе не ме боли.  ooooh!
Може би наистина да е от разтягането. Магнерот и но-шпа пия и аз.
От известно време ми се появи и някакво жълтеникаво течение, пуснахме изследвания да го видим какво е. На ехографа иначе не се видя нищо обезпокоително.
Но това не значи, че съм спокойна Sad
Дано го добутам до края.
Мерси за отговорите, момичета   bouquet

# 414
  • Мнения: 2 483
tionabg, съжалявам, че се налага да влезеш в болницата  Rolling Eyes Правилно ли оставам с впечатление, че ще си там само 3 дена и само, за да ти бият инсулин? Не може ли вкъщи сама да го биеш? (разбира се, не очаквам отговор веднага  Wink) Стискам палци всичко да е наред!  fingerscrossed

margolina, привет  wavey
От коя седмица ти е серклажът? Колко ти беше дължината на шийката, че се стигна до там?
От това, което си написала, и болките в слабините, и изтичането на течението ми звучат като симптоми на скъсяващата се шийка. Моят лекар ми обясни, че скъсяването не става от днес за утре, слава Богу, и обезателно да се следя за първи признаци - именно болка в долната част на матката и появата на слузесто течение (било точно като фертилната цервикална слуз), която слуз всъщност била прословутата тапа.
Ти вече си зашита, тъй че всичко ще е наред!

Аз съм на преглед другия вторник, което е края на 16-а г.с., да видим дали и при мен няма да се наложи шев и кройка  Laughing

# 415
  • Мнения: 261
Cafй con leche, честно да ти кажа при мен серклажа беше превантивна мярка. Нямах и дори и в момента нямам скъсяване на шийката / в момента е 5 см./, но..... Имам няколко неуспешни опита инвитро и 7 години мъки да забременея. Едното от бебетата било застанало много ниско според няколко доктора, при които бях. А и в 7-8 г.с. ми се беше появило и кафеникаво течение, заради което лежах в болница Sad
Серклажа ми го направиха иначе в 15 г.с., но някъде бях чела, че до 20 г.с. нямало проблем да се направи. Дори било по-добре да се направи предварително, а не, когато вече има голямо скъсяване.
Дано всичко мине ок и да се  окаже нещо безобидно.
Успех пожелавам и на теб, при теб се получава скъсяване, така ли?

# 416
  • Мнения: 4 589
margolina при мен също беше направен превантивно, тъй като 2008год загубих близнаци в 25 г.с. поради инфекция. И сега преценихме, че серклажа е задължителен, предвид, че и аз имах кървене.
Най-добре е серклаж да се направи в 17-18 г.с., но и в 24 г.с. са правени и то успешни.

# 417
  • Мнения: 261
Какви ти бяха симптомите при възпалението?
Съжалявам за загубата ви Sad

# 418
  • Мнения: 4 589
margolina, нямах никакви симптоми, това е лошото. По едно време към 21 г.с. се видя, че едното бебе има по-малко околоплодни води. След 2 седм постъпих в Токуда, с леко пукнат мехур, околоплодните води изтичаха, но можеха да се засекат само с тест. И така до 25, когато се оказа, че причината е вътрематочна инфекция.
Следях ЦРП и ПКК.

# 419
  • Мнения: 19
НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ.....ОТ 3 ДНИ СМЕ СИ ВКЪЩИ С БЛИЗНАЦИТЕ И СЪМ НА РЪБА НА НЕРВЕН СРИВ. МОЛЯ МАЙКИТЕ С ОПИТ ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТ И СПОДЕЛЯТ КАК СЕ СПРАВЯТ СЪС ВСИЧКОТО ТОВА НАПРЕЖЕНИЕ. НЕ МИ ОСТАВА ВРЕМЕ ДА СЛОЖА ЗАЛЪК В УСТАТА СИ,  ВЪПРЕКИ ЧЕ МАЙКА МИ И СВЕКЪРВА МИ СА ТУК И МИ ВЪРШАТ ДОМАКИНСКАТА РАБОТА. ИСКАМ ДА ПОДИШАМ ВЕЧЕ МАЛКО ЧИСТ ВЪЗДУХ....НЕ МОГА ДА СПЯ, НИТО ВЕЧЕР , НИТО ПРЕЗ ДЕНЯ.... ДО КОГА ЩЕ Е ТАКА?!? МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт