Ще имам близнаци! Тема с продължение....21!

  • 40 941
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 862
didi_at   Hug Hug Hug Милото то  Hug не знам какво да ти кажа, честно. Моите нали още са в болница и бленувам за момента в който ще плача от умора и безсъние, но само да са до мен и да мога да ги гушкам  Tired  Прегръщам те, и ти желая скоро да премине този стрес и напрежение  Hug

# 421
  • София
  • Мнения: 5 759
Диди,честита ти радост!
РАдвай се на малките макар,че да ти е много трудно..... Hug
Всичко е период ще миен рано или късно! Heart Eyes
При нас положението не е по розово и до момента + 1 батко на почти 4 г Crazy
При нас положението се влоши от близо 3 месеца и сега ревем толкова много,че понякога ми идват какви ли не неща на главата Rolling Eyes

Илита,дано скоро сте си у дома! Praynig Hug

# 422
  • Мнения: 418
didi_at  честити бебчовци мила! Да са ти живи и здрави! Напълно те разбирам и аз съм така. Храним се  8 кратно докато сменим памперса, накърмим, дохраним и се изцедя е дошло следващото хранене. Вкарах ред, майка се грижи за малката, мъж ми сменя памперсите и дохранва, аз само кърмя и се цедя. От два дни малките сучат доста ефективно и ще махна в скоро време дохранването и се надявам да стане по-лесно. Храненето в 00:00 е на шише, оправят се майка ми и съприга ми сами, аз храня в 9 и лягам до 03:00, така ми се събират няколко часа непрекъснат сън. В 3 и 6 се справям сама. Не съм хранила каката на режим никога, беше на поискава, сега обаче близнаците не се събуждат изобщо за ядене ако ги оставя правят големи паузи и после се нахвърлят на млякото и си спазвам режима от родилното. Вие кърмите ли се?

# 423
  • Мнения: 2 483
От ден 1 на скромните ми дотук 16 седмици двуплодна бременност не съм си представяла и за миг, че ще е лесно, но постът на didi_at направо ме хвърли в див ужас  Confused Confused Confused

didi, дано скоро успеете да канализирате нещата поне от малко. С майка и свекърва до теб вярвам, че това време няма да е далеч  fingerscrossed

# 424
  • Мнения: 4 589
Диди, ще мине, много зависи как сма си направиш режим с децата. Имай предвид, че аз се изцеждах, така че докато всички спинкаха, аз се изцеждах, за да има кърма и съм спала най-много за по 2 часа, после ставах и отново. Помагаше мъжа ми и вечер майка му. На 2 месец взехме жена и сега съм 8ч с жена у нас, иначе е лудница.
Направи им режим за всичко, ядене, спане, къпане...иначе ще луднеш. Когато можеш, спи, почивай.

# 425
  • Мнения: 285
Диди две години не знам какво е сън ,дели ли сме се само в много спешни случай за по час- два напрежението не изчезва просто свикваш с него Мойте са били на АМ и за нощните хранения си слагах топла вода в термус по този начин се улеснявах първоначално ги хранех една след друга но после почнах едновременно , ако ги кърмиш има пози за кърмене едновременно на близначета дано Айла де вклячи по този въпрос И мойта майка беше поела домакинството лека по лека ще влезете в ритъм  Hug
Илитка скоро и ти ще гушиш двама мъже  още малко търпение:hug:

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 561
Момичета, като ви чета и направо се плаша. Не съм мислила, че ще е лесно, но явно не съм си давала сметка колко точно ще е трудно  Tired
Имам впредвид, че ние на помощ отстрани ще разчитаме най-много за седмица- две след изписването. Мъжа ми излиза всеки ден към 8 сутринта и се прибира не по- рано от 21:30- няма събота, няма неделя. Ако остане в къщи, гледам да не го закачам, че и той има нужда от почивка.
Като капак си имаме и едно слънце на 5 години, което също си иска своето  Heart Eyes
Явно ще си имаме тежка зима, и трябва да се заредя с многооооо оптимизъм  Laughing

# 427
  • София
  • Мнения: 209
Да почерпя, днес бандитите стават на 9 месеца   Simple Smile



 Кураж на всички мами, безсънието е страшно, но рано или късно периода ще мине..  bouquet

# 428
  • Мнения: 151

Направи им режим за всичко, ядене, спане, къпане...иначе ще луднеш. Когато можеш, спи, почивай.

 Peace Моите бебета от раждането си до сега са с железен режим, не бих се справила иначе  Rolling Eyes. Гледам ги сама, като освен тях се грижа и за щерката /на почти 4г./
Да не би и следродилната депресия да си казва думата, че толкова отчаяно звучиш?

Loshana, да ти са живи и здрави децата!!!

# 429
  • Мнения: 266
  Диди,вече са ти го казали,режим,режим,режим!Това обаче в началото е трудно постижимо.Аз се чуствах ужасно първите поне 3 месеца.Няма сън,само притеснения,те плачат,абе чудна работа беше,не искам и да си спомням Sad.Свремето всичко ще си дойде на мястото,моли се само да са здрави и да си хапват добре,пази ги от болни хора,мръсни ръце и играчки.Сега сигурно ти се струва невъзможно,но в един момент нещата ще се подредят така както ти искаш.Желая ти много сили и спокойствие! Hug

# 430
  • София
  • Мнения: 6 199
Диди, струва ми се, че хормонките още бушуват. Peace  Всичко ще се канализира, не се притеснявай, още повече, че имаш и помощ. Просто се научи да разпределяш задълженията, а не всички да се втурвате да правите едно и също.

Кафенце, GJK, нЕма да се пУашите. Naughty  Аз имам една баба, която работи. Не, че не ми помага, но е по- скоро в рамките на "санитарния минимум". Wink

# 431
  • Мнения: 19
Благодаря за подкрепата!!!
Но този режим нз кайк ще го оправя...днес например в 9 сутринта ядоха и двамата(един след друг ) и в 12 нито единия , ното другия искат да ядати ги оставих, но в 14.30 и двамата ревнаха, добре че майка ми беше тука и с АМ ги нахранихме.Да , обаче на единия май не му стигна и искаше още и му дадох малко, та сега са спокойни. На всичкото отгоре и коликите започнаха твърде рано, мисля....
Не искам да отчайвам никой, за всеки е индивидуално.
Илита, знам че всичко ще е наред....

# 432
  • Мнения: 19
И от днес започнах да се изцеждам, но само 20 грамчета пуснах Sad
Може и следродилна депресия да е, но се надявам скоро да отмине

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 1 581
О, милата didi_at ! Спокойно мамче  Simple Smile, първия месец е най-трудно, после с всеки изминат ден всичко се канализира и си идва по местата  Peace Няма да се предаваш!И помощници имаш  Wink Ще се справите!!!
При мен през първите 20-тина дни моята майка идваше през деня, след това само в събота идва.Свекърва ми от дъжд на вятър, когато тя реши.Та, справяме се самички!С месеците налеква, а и малките стават все по-интересни и радостта и щастието от тях тушират умората и безсънието  Simple Smile Вярвай и ще се справиш Simple SmileУспех!Само да са здравички, всичко друго е щастието!

# 434
  • Мнения: 261
Момчета, бих искала да ви попитам.....
От извесно време имам едно жълтеникаво течение /понякога е бяло/, няма мирис, няма сърбеж... нищо. Ходих на преглед, доктора не видя нещо обезпокоително - всичко било наред. Пуснахме микробиология - нищо.
Отидох и на друго място, където пуснахме отново микробиология, урина и кръв. Сега чакаме.
Попринцип имам серклаж. Бременна съм в 20 г.с.
Някоя от вас да ли се е сблъсквала с подобен проблем?
Ако е инфекция или възпаление, да ли това щеше да се види с микробиология?

Благодаря ви предварително

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 15:12 от margolina

Общи условия

Активация на акаунт