Сива или никаква?

  • 8 590
  • 196
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 484

Всяка фирма има неприкосновен капитал, депозиран в банката. Той  може да послужи за изплащане на заплати при фалит.

Това изобщо не е вярно.

За Италия например е вярно. Това е за акционерно д-во, а не за ЕТ.

Говоря за БГ, а не за Италия.
И темата е за БГ икономиката, а не италианската.
Затова твърдя, че твоето по-горно мнение не е вярно.
Нека не се цакаме как е в другите, "белите", "нормалните" и т.н. страни.

Напротив, те трябва да бъдат нашата база за сравнение. Често ни ги дават за пример най-вече, когато трябва да плащаме. Но когато трябва да получаваме и да бъдат защитени правата ни, тогава не ни ги посочват като пример. Дори такива подробности, като тази за капитала на фирмите съзнателно се крият. Не сте чели внимателно предишния ми пост. Там изрично посочих, че става въпрос за капитал на фирми в цивилизованите страни, а не в Бг. И прибързано написахте, че това не е истина.

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 00:08 от vl

# 121
  • Мнения: 4 916
Последно - българските фирми (понеже темата е за тях) имат ли неприкосновен капитал или нямат?
В момента работя върху материали за икономическата престъпност в Италия - та не ми давайте тази страна като пример за цивилизована или несива икономика.

# 122
  • Мнения: 2 484
Последно - българските фирми (понеже темата е за тях) имат ли неприкосновен капитал или нямат?

Май нямат. Но нека знаещите да кажат.

# 123
  • Мнения: 4 916
Ами да обсъдим боливийските, китайските и исландските фирми тогава.

# 124
  • Мнения: 4 300
Нямат, ама това няма никакво значение от гл.т. на защита на кредитори, работници и т.н.

# 125
  • Мнения: 2 484
Ами да обсъдим боливийските, китайските и исландските фирми тогава.

Не! Аз държа да обсъдим европейските! Нали все пак сме в ЕС? А ти отново се включваш неадекватно.

# 126
  • Мнения: 4 916
Като те гледам ти колко си адекватен за българските закони, смятам, че е по-уместно да се свиеш засрамено в ъгъла и да се стареш да не забелязват некомпетентността ти. Щото Исландия например се води в Европа.

# 127
  • Мнения: 2 484
Като те гледам ти колко си адекватен за българските закони, смятам, че е по-уместно да се свиеш засрамено в ъгъла и да се стареш да не забелязват некомпетентността ти. Щото Исландия например се води в Европа.

А защо ти не се свиеш в ъгъла??? Почти всяко твое включване е флуд!

Тук аз не се надпреварвам да обяснявам Бг законите, а давам за пример  напредналите държави  от ЕС. Исландия не е сред тях.  

Имаме доста да се учим от тези страни, но МАФИЯТА сериозно ни пречи! ТЯ няма сметка от това.

# 128
  • Мнения: 4 916
Не думай.
За мафията би трябвало за започнеш именно от Италия. Как не трябва да се прави.

# 129
  • Мнения: 2 484
Не думай.
За мафията би трябвало за започнеш именно от Италия. Как не трябва да се прави.

Въпреки, че има мафия в Италия, там правата на работещите са сериозно защитени, за разлика от Бг! И съдът действа ефективно. Профсъюзите също са на ниво.

# 130
  • Мнения: 4 916
Правата на работещите са защитени и в България. Всъщност в Бг е много по-добре да си работник - печелиш 99 на сто от делата. Това в българския съд, да не помислиш, че е в италианския.

# 131
  • Мнения: 2 484
Правата на работещите са защитени и в България. Всъщност в Бг е много по-добре да си работник - печелиш 99 на сто от делата. Това в българския съд, да не помислиш, че е в италианския.

Ле-ле, какви глупости!!! Ти направо обра точките! МАФИЯТА ли ти плаща да ги пишеш такива???
Все пак хората имат някаква информация, не разчитат на такива като теб да им я поднесат.

# 132
  • Мнения: 4 916
Да, десницата ми плаща. И не са глупости, а най-обикновена статистика.

# 133
  • Мнения: 2 484
Да, десницата ми плаща. И не са глупости, а най-обикновена статистика.


Ура! Да живее статистиката! Остава да обясниш понятието "десница". Аз не съм наясно нито какво е "десница", нито какво е "левица" тук в Бг. Загадка пълна!

# 134
  • Мнения: 4 916
Същото като в Италия - мафия  Grinning Но както обичаш да го пишеш ти - с главни букви.
За това какво е статистика, помоли проф. Мурдаров да ти услужи с някой речник. На български език, понеже със сигурност не се оправяш с италианския.

Общи условия

Активация на акаунт