Лято по френски (sea, sex and sun) - Франция 28

  • 40 016
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 628
Seveneleven, не може сам да си ги плати (поне преди 3 години), ако работодателят го иска, трябва да плати. Но ми се струва, че от 2010 за бг и румънски граждани вече няма ограничения за работа.

Автобуса като средство за пътуване и според мен не е за деца, климатик нон стоп , рядко спиране за тоалетни , задръстване не дай си боже (изключват климатика и се сваряваш). До Монпелие не съм сигурна за 20-те обещани часа. До марсилия идваха 24-36 часа понякога.

# 631
  • Плевен
  • Мнения: 714
Благодаря за отговорите !
Голямо мислене пада тези дни . Чак сега ме накарахте да погледна и наистина даже в сайта са посочили приблизително 34 часа за път !?!?!?! Ужааас ! За 20 се настройвах , обаче с малката .... ако съм сама ще ги изтърпя , обаче горкото дете .
За мен си е страшничко и със самолет , защото кракът ми не е стъпвал на летище , а отговорността за дъщеря ми и бабата се падат на мен. пак да кажа - сама да съм ще се оправя , ще питам , имам време да се лутам поне 3 часа . Страшничкото е че в Париж трябва да премина от Шарл де Гол на Ори ( не съм сигурна , че така се произнася ). Много ли е сложно там ? Български индианец дали ще се оправи ?

# 632
  • Мнения: 628
От едното до другото 100 евро такси, забрави! Особено ако ти е за първи път - няма да се оправиш с транспорт, едно задръстване и изпускаш самолета. Аз не бих, въпреки, че съм живяла там (по-точно заради това ), едното е на север от Париж, другото на юг, има и рейсове ... Което значи, че и багажа ще влачите с вас. Вземи си луфтханза и там много помагат в Германия Wink

# 633
  • Мнения: 26
mishkaromba, не се притеснявай - лесно се сменят летищата.
Има директен рейс Шарл де Гол - Орли
а може да се отиде и с метрото : от Роаси RER B, слиза се на Antony и от там има навет Оrlyval
Но като гледам цените на вторият вариант ето тук не си струва да се прехварляте освен ако времето ви е много ограничено и ви е страх от задръстванията...
Лично не съм взимала рейс от Роаси и не знам какво става когато пътят е блокиран  newsm78

# 634
  • Плевен
  • Мнения: 714
А защо багаж ?!?! Не ми ли го прехвърлят от самата авиокомпания ....
Иначе погледнах и тези , които погледна , ще ги обсъдим и тях Simple Smile

Ние всъщност трябва да стигнем в Монпелие , но мислим за малко разход да е до Марсилия и от там да ни вземе ... ще видим ... днес или утре трябва да решим .

Поне мога да кажа , че се отказах от автобус , стискам палци всички да са на това мнение  Flutter



Julia B.  много благодаря , окуражаваш ме и даваш много полезна информация !

Боби.  И на теб съм благодарна , дано не си права и успея , нямам избор Simple Smile

# 635
  • Мнения: 26
Ах Боби, съвсем ще объркаме момичето  Rolling Eyes

На мен с рейса ми се струва много просто - само да има време човек...
Само дали става въпрос за Роаси ? че евтините полети не са до там...

Ох, май все пиша паралелно  Laughing
За рейс от БГ не бих си и помислила ! Не знам и дали биха те качили, че не е много "честно" спрямо другите пътници...

Не, багажа не се прехвърля между летищата ! Още повече, че става въпрос за смяна от международен на вътрешен полет.

Имаш избор, какато е казала и Боби : полет от друга страна за южна Франция. За съжеление, не съм от областта и не мога да помогна. Но твоята приятелка сигурно знае...

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 18:19 от Julia B.

# 636
  • Мнения: 628
Живеехме първо на 10 мин от Орли до Париж, после - на 10 мин от летище Маринян=Марсилия, ползвали сме ги всичките летища за връзки, ако нямаш 3-4 часа между полетите в Париж , просто не го планирайте така. Най-удобно е София-Мюнхен или Франкфурт и от там Марсилия. Билетите с прехвърляне - Роаси - Орли са евтини, защото Орли-Марсилия е "рейс"- тръгва на часа, има поне 10 на ден, самолетите са до дупка пълни. В Германия с Луфтханза е лесно,  ако закъснеете - взимат ви с кола от единя до другия самолет. Особено с дете - отношението е друго.

Джули, вярно ще я объркаме, аз така реагирам, защото тя каза, че няма опит със самолети , ако и не знае френски да се оправи на летището - майка плаче, ще се ошашка. Иначе сме го правили Орли-Роаси - с директен автобус (17 е на човек), почти на ръба бяхме да изпуснем полета. Та затова се впуснах в обяснения;-)
Стискаме палци каквото и да изберете да успеете!
За момичето с операцията също да кажа, че вече не живея там, ами в София, тук от групата най-близо има до Ница хора, както и към Тулуза, но от Монпелие нямаме (за превода). Потърсете в бг посолството в Париж, има списък на заклети преводачи, има телефони и се свържете с преводач от района на Монпелие, ако той ме може ще ви насочи към студенти - има много бг студенти там (по изборите се виждахме в Марсилия). Успех!

# 637
  • Мнения: 128
Боби - благодаря за отговоря . Свързах се с преводачка от Тулуза- българка , която работи към съда там и ми поиска 450 евро за да дойде и превежда - което няма да и отнеме и ден . За мен в този моменто особено , това са страшно много пари и нямам възможност. Търся, чрез организация българо френска някаква за студенти ... очаквам от там да се появи нещо .
Благодаря отново.

# 638
  • Мнения: 628
Олеее, тази се е престарала. Във Витрол преводачката безплатно работи за асоцияцията за бг училище! Ама че хора! Сори! Ще намерите студенти, има хора сред тях! Стискам палци.

# 639
  • Мнения: 4
А изисква ли се все още за българи разрешително за работа или само с лична карта може да бъде нает?Благодаря ви предварително

# 640
  • Мнения: 3 241
Seveneleven, има още ограничения за българите по принцип. Само някои професии са без разрешително.
За каква работа става дума?
Боби е права, ако се изисква разрешително, то документите се подават от работодателя.

jasmina76, успех. Дано намерите някого за не много пари.

Ние се върнахме снощи. И вече съм на работа, добре, че е още август и нищо почти не правим...
Много ми хареса Корсика, пак бих отишла да обиколя малко, че този път с малките деца не беше възможно.

schtrumphete, как сте вие?  Hug

# 641
  • Мнения: 2 037
Благодаря ви за напътствията за бебешките подаръци.
В крайна сметка изпратих неща от тук.
  bouquet

# 642
  • Мнения: 4
Ами става въпрос за hotesse d'accueil,трябва ли разрешително?А за кои професии не трябва разрешително?И още един въпрос имам,това раврвшително за работа,което трябва да бъде изискано от бъдещия работодател е именно и плащането на тези 900 евро нали така или бъркам?

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 12:48 от seveneleven

# 643
  • Мнения: 3 241
Ами става въпрос за hotesse d'accueil,трябва ли разрешително?А за кои професии не трябва разрешително?И още един въпрос имам,това раврвшително за работа,което трябва да бъде изискано от бъдещия работодател е именно и плащането на тези 900 евро нали така или бъркам?

Виж тук:
http://vosdroits.service-public.fr/F2739.xhtml

http://migration-conseil.fr/liste-des-150-metiers-ouverts-aux-bu … -et-aux-roumains/

# 644
  • Мнения: 4
До колкото разбирам си трябва разрешително за работа.А как се справяте работещите,когато имате малко дете и се разболее?Гледачка ли си взимате или как?Мн ще съм ви благодарна

Общи условия

Активация на акаунт