От Франция до България - превоз на покупките ни

  • 38 406
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
След като масово използваният онлайн магазин Ла Редут промени условията си за българските си клиенти, поръчките с доставка до България станаха финансово по-неизгодни. Но решение на проблема се намери! Можем да ползваме услугите на превозвач, което не само ни спестява пари от доставката, но и ни позволява да пазаруваме от марки и френски сайтове, иначе недостъпни за българския потребител.
Първата фирма, която се нае да помогне да спестим част от парите си и организира доставката на поръчките ни до френски адрес и превоза им до България, е Francetobg.
Информация за условията им на доставка:
http://www.facebook.com/pages/Francetobg/208739925821079?sk=info
За контакт:
skype: francetobg
тел. 0888965179
e-mail: francetobg@gmail.com / francetobg@abv.bg / francetobg@yahoo.com
Бланка за заявка на доставка от Francetobg (изпраща се на техния e-mail след пускането на поръчка)
Бланка с разяснения за попълването й

Същата услуга - доставка до адрес във Франция и транспорт до България, вече можем да получим и от Petit Soleil.
Информация за условията им на доставка:
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.205108786196545.51833.114677878572970
http://www.petitsoleil.fr/index.php?option=com_content&view= … =53&Itemid=68
За контакт:
skype: petitsoleil.fr
e-mail: contact@petitsoleil.fr

Нека тази тема бъде за въпроси и коментари по използването на услугата "превоз на покупките ни от френски онлайн магазини".  Не са желателни постове от типа "кой превозвач да избера?" - условията и на двете фирми са представени достатъчно ясно и изборът е личен. След като изборът е направен, тук ще си помогнем да намерим отговори на вълнуващите ни въпроси и ще изразим задоволството си.  Grinning

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 12:31 от Слънчогледка

# 1
  • Мнения: 52
Подкрепям  bouquet и си обещавам в най-скоро време да се възползвам от услугата, само малко да вляза в час. Сигурно не е случайно, че първа прочетох новата тема!

# 2
  • Мнения: 13
Слънчогледка, благодаря за темата   bouquet
Ползвах услугите на първата фирма - ФрансетоБг.
Останах очарована и от отношението им............. Wink
Това, което знам от тях е, че пътуват веднъж седмично /пристигат за36 часа /........... като стигне камионът в Русе, на другия ден пратките са при нас.....
Дано не прозвуча като реклама! Но не мога да не споделя колко съм доволна!

# 3
  • Мнения: 177
Направих първата си поръчка чрез Франсето.Писах им e-mailда ми изпратят формуляр и да ми разяснят какво точно относно поръчката трябва да им изпратя.Нямам отговор до сега.Вие можете ли да ми помоганете?

# 4
  • Мнения: 324
Предполагам, че ще отговорят скоро, но ето бланката все пак:
Бланка за заявка на доставка от Francetobg
Бланка с разяснения за попълването й
Попълнената бланка се изпраща на техния e-mail.

# 5
  • Мнения: 11 607
Слънчогледка, благодаря за темата!  bouquet

Да попитам - дали пътува камион на Франсето към България?

# 6
  • Мнения: 39
Да попитам, след като пристигне поръчката от Franceto.bg в Русе, кой превозвач ползвате до града в който живеете ( напр. Варна)?

# 7
  • Мнения: 177
Благодаря,оправих се.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Да попитам, след като пристигне поръчката от Franceto.bg в Русе, кой превозвач ползвате до града в който живеете ( напр. Варна)?
Превозвач са те, а от Русе до нас пристигат или с Еконт или с пощите, както си изберем.  Peace

Благодаря за темата, Слънчогледка! Чудесна идея!  bouquet

# 9
  • Мнения: 39
Да попитам, след като пристигне поръчката от Franceto.bg в Русе, кой превозвач ползвате до града в който живеете ( напр. Варна)?
Превозвач са те, а от Русе до нас пристигат или с Еконт или с пощите, както си изберем.  Peace


Точно това питам Еконт или пощите да избера? Кое е по изгодно?
Имам регистрация в Еконт през Мамма и ползвам 20% отстъпка, видях и цените на Бг пощи, но не можах да се ориентирам.
Благодаря Ева!

# 10
  • Мнения: 180
На мен пощата ми се стори най-изгодния вариант. За пратка около кг (маратонки за мъжа и тениска за детето) платих 5.95лв. - към 4лв за Франция-Русе и към 2лв за пощата. За пощенски запис - още 0.35лв.
Някой ако може да напише и с Еконт поща каква е сметката.

# 11
  • Мнения: 11 607
Някой ако може да напише и с Еконт поща каква е сметката.

За първата ми поръчка с Еконт платих 7,80лв.

С Български пощи за втората - 5,98лв......

# 12
  • София
  • Мнения: 2 296
Цитат
Franceto.bg
Ако сте от друг град, можете да получите пратката си за своя сметка по следните начини:
-с пощенска услуга на Еконт до избран от Вас техен офис във Вашия град. Дължимата сума  заплащате на място при получаване, заедно с пощенската услуга. Пратките пристигат при Вас на следващия ден.
-с куриерска услуга на Еконт до адреса Ви (изпращаме пратките от офис,за да Ви спестим допълнителни разходи). Дължимата сума към нас заплащате при получаване заедно с куриерската услуга. За да ползвате 20% отстъпка от цената на куриерската услуга, ако пратката Ви съдържа стоки за детето,моля,регистрирайте се в: http://www.mamabg.econt.com/obshti-usloviya-i-registracia
-с Български пощи до Вашия пощенски клон. Дължимата сума  заедно с пощенската услуга заплащате при получаване на пратката с пощенски запис или с превод по сметка.

Ето Тарифа за основни пощенски услуги на Еконт - http://www.econt.com/tariff-post/

 

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 13:01 от Evа

# 13
  • Мнения: 292
Искам само да споделя, че подробно описаните условия за доставка на Petit Soleil са тук
http://www.petitsoleil.fr/index.php?option=com_content&view= … =53&Itemid=68
а имейла за поръчките е commande@petitsoleil.fr   Peace

# 14
  • Мнения: 292

 
Цитат
Petit soleil  предлага   безплатна доставка на стоки, налични в склада в София при условие, че клиентът дойде и вземе сам поръчката си от наш офис.

За всички стоки предлагат следните видове доставка с куриерска фирма Еконт:
-доставка до вратата на клиента срещу такса от 7.00 лв, която е една и съща независимо от броя на поръчаните артикули.
-куриерска доставка до най-близкия Ви офис на Еконт срещу такса от 5.00 лв независимо от броя на поръчаните артикули.
-пощенска доставка до най-близкия Ви офис на Еконт срещу такса от 3.00 лв независимо от броя на поръчаните артикули.
Това са цените на доставките за поръчки от магазина на Petit Soleil. Цените на доставките на поръчките от френски сайтове с Еконт се изчисляват според теглото и размера на пратката (куриерска или пощенска услуга).

Общи условия

Активация на акаунт