На море в Гърция - 4

  • 138 005
  • 744
  •   1
Отговори
# 315
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз бях питала и преди в темата, но да взема да си подновя въпроса - при положение, че на нас ни харесват следните неща:

хубави градини с цветя в хотела;
много зеленина и по възможност да не е съвсем равно, да е по-хълмисто в района;
плажът да е пясъчен, със ситен пясък и да е плитък;
храната в хотела да е на ниво, предпочитан вариант е HB;
в близост да има хубави кръчмички с прясноуловена риба;
да има хубав бар на плажа;
да сме на тихо и спокойно, по-мъничко населено място;
би било хубаво, ако наблизо има голф игрище;
чудесна добавка към хотела биха били тенис кортове, тенис маси, боулинг, футболно игрище, баскетболен кош, такива неща:)

Сани хотел и Сани клуб отговорят на това описание Peace

# 316
  • Мнения: 646
barabana, не отивайте в Керамоти.Селцето е много приятно и с чудесен плаж, но комарите са ужасяващо много. Преди седмица на път за Тасос отседнахме там за една вечер и просто не се излиза навън-движат се на ята, целите станахме в ухапвания, малката се поду, а хем се бяхме пръскали...

# 317
  • София
  • Мнения: 6 703
здравейте,
интересувам се от информация за къмпинзите в Халкидики... дали някой има опит в това отношение....

вероятно тук не е местото, но ще съм благодарна, ако ми посочите подходяща тема   bouquet
http://www.thalattacamp.gr/en/pages/main
Виж това, приятели се върнаха преди 1 седмица и са много доволни, аз съм го виждала през зимата, не съм влизала в къщичките, но и на мен ми изглеждаше много хубаво. Има хубав плаж, басейн на плажа, пак там ресторант, има място за хранене с готвени ястия, затворено, ообено за деца според мен е прекрасно.

# 318
  • Мнения: 7 161
Аз бях питала и преди в темата, но да взема да си подновя въпроса - при положение, че на нас ни харесват следните неща:

хубави градини с цветя в хотела;
много зеленина и по възможност да не е съвсем равно, да е по-хълмисто в района;
плажът да е пясъчен, със ситен пясък и да е плитък;
храната в хотела да е на ниво, предпочитан вариант е HB;
в близост да има хубави кръчмички с прясноуловена риба;
да има хубав бар на плажа;
да сме на тихо и спокойно, по-мъничко населено място;
би било хубаво, ако наблизо има голф игрище;
чудесна добавка към хотела биха били тенис кортове, тенис маси, боулинг, футболно игрище, баскетболен кош, такива неща:)

Сани хотел и Сани клуб отговорят на това описание Peace
На Сани клуб вече няма тенис корт. Но на негово място построиха разкошен Спа център. Peace
Иначе всички изброени по-горе "добавки" от .♥.Петя.♥. ги има в Сани хотел, включително и мини голф.

# 319
  • София
  • Мнения: 5 570
Чипоноска, Фран, благодаря ви, момичета!   bouquet

Да, Сани е хубава идея (били сме там и ни харесва), но не е на Ситония (а аз нещо съм си навила втория ръкав на пръста, не знам дали съм логична, но ми се иска да го видя).  Wink

Olive, може ли да разкажеш малко по-подробно за Каламици?

# 320
  • Мнения: 3 993
Да кажа за Philoxenia Bungalows , че има и недоволни от мястото. Моя колежка беше там за майските празници, за сефте в Гърция, не е останала доволна. Нейната оферта беше от онези, които пускат специално за българи през май, уж ол инклузив, но това няма, онова свършило, кой ще ни направи по едно кафе - вдигат рамене. С две думи обслужването е било доста зле. Приятелката ми не е харесала и плажа и е ползвала предимно басейна. Храната в хотела е била бедна и са ходили да се хранят по таверни. Аз като чух тези отзиви се учудих, понеже чета предимно положителни за това място. С приятелката ми стигнахме до извода, че гърците хитреят при подобни "ексклузивни" оферти за българи и гледат да поспестят от продукти и обслужване.  Mr. Green

.♥.Петя.♥., на описанието ти отговаря Alexandra Beach Hotel на Тасос. Писала съм няколко пъти в темата за Тасос. Останах очарована от храната. Има кортове, игрища, спа център и т.н., поддържат разкошни розови градини. Единственият минус там е плажът на хотела, който е изкуствено насипан с дребен чакъл, трябва да се ходи другаде. Ходили ли сте на Тасос?

Ivkacom, в сайта, който си дала, в таблицата пише база ол инклузив, а под таблицата пише, че цените са на стая за съответния брой хора на закуска и вечеря. Кое е вярното?

# 321
  • София
  • Мнения: 6 703
Петя, за кое - за къмпинга там ли? Защото съм била и в Ирене'с Хаус в Каламици, то е малко семейно хотелче, ето тук:
http://www.ireneshouse.gr/

Иначе за къмпинга не мога да кажа още много - аз го видях на Нова Година, защото бяхме в Порто Карас и сутринта на 1 януари се разхождахме из Ситония. Влязохме и ни хареса, отвън поне, и това е предвид факта, че е през зимата и няма никой, случайно попаднахме на собственичката и ни даде брошури. Яд ме е, че не помолих да видя къщичките. Има къщички и някакви мобилни домове, които са по-скъпи, нашите приятели са били част в едните, част в другите, и казаха, че парадоскално къщичките, които са по-евтини, са по-хубави - по-широки и по-добре изглеждащи според тях. Изглежда ми прекрасно място за хора с деца, то май и повечето са били такива, не е луксозно, но си има всичко необходимо, за готвене също, имало ресторант, както и място за бързо хранене, с 6-7 вида готвени ястия - мусака и т.н.
Понеже съм била в Сани - съвсем различно е, нищо общо, но приятно по различен начин, за къмпинг ми се видя много хубаво, а аз през живота си не съм била на къмпинг.  Grinning
А ако ти се яде прясна риба, можеш да отидеш при баща й на Ирене в Каламици - сутрин лови рибата, там ядохме страхотен scorpio /някаква червена риба/ и лаврак, на грил, уникално вкусни. Цената беше 40 евро/кг. на сурова риба, иначе в менюто беше 60 евро. Имам предвид в ресторанта, човека е рибар, но май не продава, въпреки че видях как подари 1 голяма риба на българи, които искаха да си купят.

# 322
  • Мнения: 212
.♥.Петя.♥., какво ще кажеш за Porto Carras?

# 323
  • София
  • Мнения: 6 703
Ох, Порто Карас не бих препоръчала, поне не и 4-звездния хотел, ужасен е. Иначе външните площи са разкошни, но стаите на хотел Ситония са ужасни, особено банята, много амортизирани, а ресторанта му е една огромна столова. Сравнен с ресторанта на Сани бийч хотел, е поне 4 пъти по-голям. Confused
Защо ми се струва, че Петя не търси огромни хотели, а нещо по-малко и прибрано. Всъщност тя да каже.

# 324
  • Мнения: 107
След провалената ни почивка тази година на Елените истински съжаляваме за миналогодишната.
Препоръчвам с две ръце прекрасно местенце на остров Тасос - Макриамос бунгалос.
Прекрасни вилички, плажа супер - особенно за деца. Отношението прекрасно. Навсякъде из комплекса свободно се разхождаха пауни. Беше страхотно  Peace

# 325
  • Мнения: 1 009
Ние резервирахме Платаном Палас на Олимпийската Ривиера. Някой има ли впечатления от хотела?

# 326
  • София
  • Мнения: 6 703
...
Препоръчвам с две ръце прекрасно местенце на остров Тасос - Макриамос бунгалос.
Прекрасни вилички, плажа супер - особенно за деца. Отношението прекрасно. Навсякъде из комплекса свободно се разхождаха пауни. Беше страхотно  Peace
Да, Макриамос е много хубаво, особено плажа там е страхотен - бял ситен пясък. Peace

# 327
  • София
  • Мнения: 13 209
barabana, не отивайте в Керамоти.Селцето е много приятно и с чудесен плаж, но комарите са ужасяващо много. Преди седмица на път за Тасос отседнахме там за една вечер и просто не се излиза навън-движат се на ята, целите станахме в ухапвания, малката се поду, а хем се бяхме пръскали...

A да не би тази година да не са пръскали против комари заради кризата? За 24 май бяхме с приятели в Геракини. Би трябвало на тази ранна дата да има съвсем малко, а се принудихме да си направим масата вътре в стаята, защото на терасата щяха да ни изядат  Grinning. Други години като заседнем на бира и сладки приказки, стоим с часове и нямам спомен от такова нашествие.

# 328
  • Мнения: 1 543
Здравейте и от мен! Четях ви с интерес, а сега съм нетърпелива да пиша !
 Ходим в Гърция от години - любим ми е Крит! Влюбена съм в мястото... Дано успеем да отидем на есен!
В сряда се върнахме от Посиди /Касандра/ - споделям отличните си впечатления от местенцето , но не и от хотела, ама то ние сме си виновни . Питайте , ако ви интересува!

P.S.Да, има комари, тази година са и повече и по-големи, и по- кръвожадни....

# 329
  • Мнения: X
Здравейте и от мен! Четях ви с интерес, а сега съм нетърпелива да пиша !
 Ходим в Гърция от години - любим ми е Крит! Влюбена съм в мястото... Дано успеем да отидем на есен!
В сряда се върнахме от Посиди /Касандра/ - споделям отличните си впечатления от местенцето , но не и от хотела, ама то ние сме си виновни . Питайте , ако ви интересува!

P.S.Да, има комари, тази година са и повече и по-големи, и по- кръвожадни....
Да, има и комари и едни големи скакалци, конкретно за Касандра.....

Общи условия

Активация на акаунт