Вижда се само околоплодно сакче???

  • 3 687
  • 37
  •   1
Отговори
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Здравейте, момичета!
Ситуация: в предполагаема 9 г.с., след преглед с видеозон доктора ми каза, че се вижда само околоплодния сак, но не и ембрион и да отида след 10 дни пак... случвало ли се е подобно нещо на някоя от вас и какъв беше развоя?
Благодаря предварително.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Негативен беше развоят. В 9 г.с. трябва да има един хубав ембрион, на който се различава глава от тяло,дори може да се види пъпна връв.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 595
Ако правилно ти е определена г.с., със сигурност би трябвало да се вижда ембрион със сърдечна дейност... Но има малка вероятност за грешка в изчисленията - не бързай да се отчайваш, дано да се окаже, че всичко е наред. Изчакай си още 10 дни, дано да има развитие...

# 3
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Мерси за отговорите. Много се притеснявам, защото навсякъде чета, че в тази седмица вече би трябвало ясно да се вижда... И лекаря ми каза, че има вероятност да е станало по-късно оплождането и затова да не се вижда още, но ми се струва, че това беше просто за мое успокоение Sad
Най-кофтито е, че преди седмица като ходих на друг доктор, който ме гледа само с коремен ехограф ми каза: "Честито!" ....

# 4
  • Мнения: 490
Може и доктора да не е видял хубаво ако е с по-стара апаратура и не е получил хубав образ. А наистина може и оплождането да е станало по-късно, примерно няколко дни преди да ти дойде и за това да е така. Успех ти пожелавам  Hug

# 5
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Благодаря ти, Жълтурче...

# 6
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако си вярваща - моли се.
Така или иначе нищо друго не може да се направи.
Лекарят ти е бил прав. Съществува минимална вероятност все пак да се развие нещо, оплождането да е било мнооого късно... Дано е така!  Praynig

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Стискам палци наистина да си забременяла по- късно!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
В 9г.с има даже ясен пулс...
Дано има грешка в изчисленията и развоят на нещата да е с хубав край! Praynig

# 9
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Мерси, момичета! Само не знам как ще издържа още 10 дни без да знам какво става...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 595
Мерси, момичета! Само не знам как ще издържа още 10 дни без да знам какво става...

Прецени си дали не искаш да посетиш друг лекар. Казвам го, защото в 10 г.с. бях при един, който бил "по заместване" и не знаел как се работи с "толкова стар" ехограф, та пъшка и се поти сума време и нищо не видя. Аз си бях спокойна, защото дни преди това бях на ЖК и видях, че нещата са ОК, просто този път и таткото искаше да види бебето и затова се натресохме на този сладур.

Не искам да ти наливам в главата напрази надежди, просто понякога проблемът е в техниката или в човекът зад нея. Дано нещо подобно да е и при теб  Praynig

# 11
  • Мнения: 163
Не искам нито да ти давам надежда, нито да те обезкуражавам, но аз в 8 г.с с първата си бременност, (която вече е голямо човече на 2.6 години) ходих при една пишман лекарка, която също ми каза, че няма плод, ама аз хич не й повярвах и беж веднага на друг лекар и там си се видя бебока - зависи от много неща, по-добре не чакай 10 дни ами потърси второ мнение веднага.   HugУспех!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 609
giger4e, аз също бих те посъветвала да не чакаш 10 дена, а да отидеш при друг лекар за второ мнение. Стискам палци всичко да е наред и да си имала късна овулация или доктора да не е видял ембриончето.  Praynig

# 13
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Благодаря на всички за съветите! И аз не искам да се навивам излишно нито за положителен, нито за отрицателен развой, но все пак трябва да знам каквео се случва, нали така? Ще потърся и трето мнение, тъй като преди този доктор, бях писала, че ходих при друг, но все пак беше доста рано...
Ще трябва пак да проуча къде да отида.

# 14
  • София
  • Мнения: 125
И аз ти стискам палци всичко да е наред   bouquet

Аз понеже си забременях като по учебник, на 14-ия ден от цикъла и когато в 6 г.с. бях на ехограф, при страхотна лекарка, със супер апаратура, тя видя само околоплодно сакче, каза само "ще се появи и бебето, няма къде да ходи". Така се получи, че единствената ми ехографска снимка е с надпис "не се наблюдава ембрионална структура".

Така че ако си забременяла по-късно, може както са ти писали и по-горе действителната седмица да е по-ранна.

Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт