Грижи за косата - 84 - място за всякакви въпроси

  • 50 676
  • 745
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Грижи за косата - 84



Тук може да задавате всякакви въпроси за коса и третиране.



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки и чрвенокоски – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит  Hug

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  Peace – и тя ще се отблагодари  Hug
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре  Hug



Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  Hug– споделете и тук  Hug



Тази тема бе започната много отдавна при споделяне за маска, за която много се говори, ще добавим информация за маската с предупреждение:

1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея



Грижи за косата, съобразени с лунните фази



Старите теми Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8  Тема 9   Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64   Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83


Последна редакция: пт, 17 юни 2011, 00:13 от a.l.e.n.a

# 1
  • Перник
  • Мнения: 195
Честита нова тема преди всичко   bouquet
и сега да кажа,че косопада ми е следродилен и вече трети месец се боря с него  Cry
скалпа ми е здрав,не съм имала проблеми или реакция след определни продукти....много неща вече пробвах,само ми остана наистина май трифазика на Рене Фюртерер,а за ултра и макси хеър,видях ги и даже писах някъде назад,ако някой поръчва от този сайт,ако може да ме включи,защото в момента имам проблем с картата и няма как да го платя от нея.

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
о, не, трифазик е без отмиване - след маската, но да  Peace може

за преди шампоана - имах предвид "комплекс 5" (пак на рене  Peace )

но би било чудесно да ги ползваш комбинирано  Peace

до сега какво си ползвала  newsm78

# 3
  • Перник
  • Мнения: 195
Ами аз по принцип винаги си страдам от сезонния косопад и покрай него съм ползвала доста неща,но специално за този сега-Дюкре(шампоан,ампули и таблетки),Клоран(таблетки и няколко пъти ампули),Биоксил ампули,ревалид(шампоан+таблетки),Виши(ампули)и в момента шампоана ми е на Ла Рош против косопад

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
а кърмиш ли все още? имаш ли цикъл? ако са неудобни въпроси - пиши на лични

за съжаление - има момичета, при които по-бавно отшумява, но в рамките на 3 месеца след предприемане на мерки - следва да намалява и до няколко месеца да тръгне нова коса  newsm78

зависи много от хормоналните нива  newsm78

# 5
  • Перник
  • Мнения: 195
Не,кърмих само 20 дни,цикъл уж имаше,сега от 2 месеца пак няма... newsm78
май виждам нови косъмчета около челото и слепоочията,но при миене,направо по една шепа коса ми пада  Sad

# 6
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
така се появяват новите косъмчета, малко усмивковци - точко по контура и слепоочията (там имам направо нови кичури  Party )

по-късно ще има и навътре

това, което все още пада - надявам се са косми, които са погинали в последните 3 месеца и не са опадали все още  Peace

не ползвай масла, тивитаминол и т.н.

ако цикълът ти е нередовен - задължително се виж с гинеколога си да ти пусне  хормони  Peace

# 7
  • Перник
  • Мнения: 195
Благодаря ти a.l.e.n.a   bouquetспирам маслата,които от време навреме мажех,а тривитаминола въобще не съм го и обмисляла като вариант  Peace най-вероятно ще взема сега нещо на Рене да опитам,а за хормоните имам час за края на месеца чак.Но дано да е така,както ти предполагаш,че още си опадват стари косми,които трябва да си паднат  Simple Smile

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
не е толкова далеч края на месеца  Peace няма да усетиш как ще дойде  Hug

сподели после - какво е развитието  Peace

# 9
  • Перник
  • Мнения: 195
Обезателно  Peace

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 71
Ани-2, споделяш:"Не бих казала,че е третирана коса", но боядисване през месец и на всяко миене вафли - е третирана коса и то не малко   което съответно предполага нужните грижи за поддръжка на кравив вид 

Боядисването изрусяване ли е или тъмен/червен тон? Имай предвид, че при боядисването се разрушава повърхностния липиден слой на косъма, той е съставен от люспи, като шишарка, те се отварят (разрошват), пигмент се изтегля/влага и след това се затварят, но не винаги успешно .... и това е увреждане, с вафлите - си представи как го мачкаш, като с ютия и вътре ври ....

Бременността, раждането, кърменето са физиологични процеси, при които настъпват промени в хормоналните нива и не винаги се възстановяват като преди - затова има и промени в работата на жлезите, пигмента ... но пък винаги могат да се вземат съответните мерки 

тривитаминолът - често споменавам, че не го препоръчвам - ти какво очакваш от него 

сега още малко въпроси - косата рядка ли е? при рядка и тънка коса - себъмът слиза по косъма и стздава усещането за мазни корени, но това може и да е обичайното измърсяване - не по твоя вина - от средата, на ко ден от измиването усещаш, че е мазна в корените?

ще препоръчаме нещо, но да изясним повече детайли 

Благодаря ти отново за отговора!:)
Боядисвам си косата в тъмно кестеняво(като естествения ми цвят),косата ми е тънка,корените ми се омазняват на следващия ден след миене,а краищата са супер сухи.
А казвам,че не е много третирана косата ми,защото с вафлите започнах преди месец два а и боядисването не е от години.Нищо друго не съм правила по нея а и с нищо не съм я поддържала де.От тривитаминола очаквам сгъстяване малко,защото в скалпа ми е оредяла.
Та такива ми ти работи.

Моля те a.l.e.n.a. отговори и на мен. PraynigВиждам,че доста момичета ти искат мнението и едва ли можеш да запомниш всичко затова ти пращам цитат от миналата тема.

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 71
Така съм цитирала,че неможе да се разбере кое си писала ти и кое аз.Simple Smile
Дано се сетиш,защото незнам как да го направя по друг начин. Embarassed

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
е, аз мога да позная кое съм писала аз  Hug и кое си добавила ти

за да стане цитат се ползва бутона в дясно на мнението, което ще цитираш (пише "цитат") или един друг над полето, в което пишеш (на долния ред, третия от дясно на ляво  Peace)

това оредяване по скалпа - имаш ли идея - каква е причината? на колко години си? заради бели коси ли я боядисваш?

колко е дълга косата  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 167
alena в карйна сметка да спирам ли сега Стимуланта на Икаров или да продължа да го плозвам 1 път седмично. newsm78

# 14
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
alena в карйна сметка да спирам ли сега Стимуланта на Икаров или да продължа да го плозвам 1 път седмично. newsm78

решението е твое  Peace, аз не бих го ползвала  Hug

Общи условия

Активация на акаунт