ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"

  • 18 657
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
НА 17.06(ЧЕРЕН ПЕТЪК)БРУТАЛНО И БЕЗРАЗСЪДНО НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА ПРЕД"СВЕТОМАРКЕТ" В БУРГАС БЕ ОТНЕТ ЖИВОТА НА НЕВИННО ДЕТЕ - ВАЛЯ . НИЕ- НЕЙНИТЕ ПРИЯТЕЛИ И БЛИЗКИ ПРИЗОВАВАМЕ ВСЕКИ,КОЙТО Я ПОЗНАВА И ОБИЧА И ТЕЗИ ,КОИТО ИСКАТ ДА СПРАТ ЗАСИЛЕНИТЕ КОЛИ ПРЕД ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ КЪМ ИНИЦИАТИВАТА "ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"ДА ДОЙДАТ НА 26 .07.ОТ 10 ЧАСА ПРЕД ТАЗИ ПЕШ.ПЪТЕКА И ДА Я ЗАСТЕЛЕМ С ЧЕРВЕНИ ЦВЕТЯ.НЕКА СПРЕМ УБИЙСТВАТА НА ПЪТЯ И ДА ОТДАДЕМ ПОЧИТ И ПОСЛЕДНО СБОГАМ НА ОБИЧАНАТА НИ ВАЛКА!!! ОТ СЪРЦЕ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ОСТАВЯТ ЦВЕТЕ НА ПЪТЯ ЗА ВАЛЕТО!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=218807268139653

# 1
# 2
  • Мнения: 36
16:00 часа

# 3
  • Мнения: 654
Аз си мисля,че на този ден хората които не можем да присъстваме,може да оставим червено цвете до някоя пешеходна пътека.
В памет на Валя.
И да си спомним за други загубили живота си по такъв нелеп начин.

# 4
  • София
  • Мнения: 255
Днес, прибирайки се от почивка, един ТИР за секунди не ни погуби - цялото семейство...
Каква трагедия е това, което прочетох и прослушах! Мъка и БОЛКА! БОЛКА - НЕЛЕЧИМА БОЛКА! Нека да е в червено цяла България! Аз тук - в града в който живея, ще оставя червено цвете на пътя! Сила, мили родители, сили! Плача с вас....

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 02:56 от kari

# 5
# 6
  • Мнения: 294
Абсолютно и изключително нелепо! Къде да живеят децата ни, за да останат живи? На маркирани пешеходни пътеки, следобяд, как е възможно, за Бога, как може един човек да ги види и да им даде път, а онази жена - не. И няма да има правосъдие и тя пак ще седне зад волана, докога?

И сега като прочетох за линейката с раждащата жена, блъсната на кръстовище, защото пак някой не знае каква отговорност е да си зад волана, лошо ми става, лошо Sad

# 7
  • Мнения: 654
Абсолютно и изключително нелепо! Къде да живеят децата ни, за да останат живи? На маркирани пешеходни пътеки, следобяд, как е възможно, за Бога, как може един човек да ги види и да им даде път, а онази жена - не. И няма да има правосъдие и тя пак ще седне зад волана, докога?

И сега като прочетох за линейката с раждащата жена, блъсната на кръстовище, защото пак някой не знае каква отговорност е да си зад волана, лошо ми става, лошо Sad
Колко пъти не съм спирала да давам път,само защото виждам как колата зад мен тръгва да ме заобикаля.
Аз съм първа кола и виждам пешеходец,намалям и като видя,че колата зад мен няма и намерение дори да намали,отминавам и не давам път.
За кой ли път ще разкажа-в София преди 18 години се движим по една малка улица.
На тротоара от дясно има група деца с раници,съпругът ми спира и дава път.
В момента в който децата стигат края на нашата кола,профуча друга кола.
Ако едно от децата беше избързало напред.......... Embarassed
Толкова се изплашихме,че се наложи да паркираме и да пием по кафе.
Беше ужасно.Толкова години са минали,а аз още го преживявам.
Какво ли му е на шофьора дал път?
Какво ли е на приятелките на Валя?
Какво ли е на хората станало пред очите им и не могли да помогнат?

# 8
  • Мнения: 4 555
Много често стават такива катастрофи, главно с деца, защото са по-ниски и вторият шофьор не ги вижда  Confused Какво ли си мислят, като видят, че колата пред тях спира на пешеходна пътека, че тръгват да я заобикалят? За какво ли може да спира предната кола? За да даде път на марсианските катерички сигурно  Close
Колко трябва да си разсеян, за да не схванеш ситуацията, в която шофираш!
Може би наистина по-безопасно е изобщо да не се спира на пешеходците.

Какъв ужас  Cry

# 9
  • Мнения: 6 993
На мен ми се е случвала ситуацията да ми дадат път на пешеходна пътека и следващата кола да изпревари далата път и за малко да ме блъсне... Confused И то пред РПУ. И...никой нищо. Rolling Eyes
Милото дете.
Да почива в мир  Flowers Rose

# 10
  • Мнения: 294
За възрастните, когато някой спре на пешеходна пътека и даде път, е само едно от условията да премине човек, аз лично се оглеждам и в двете посоки, докато не пресека окончателно. Не са редки случаите, в които изчаквам в средата на платното, защото тия отсреща очевидно НЕ искат да спрат. Но децата все още не съобразяват толкова. За тях, че първата кола спира,  означава, че могат спокойно да пресекат, те нито съобразяват скоростта на останалите участници, нито нищо. Имам книжка от почти две години, откакто я "взех", защото онези простаци от КАТ ми я дадоха (бях късана три пъти, и накрая те просто ме "пуснаха"), не съм се качвала зад волана, не мисля, че бих се и качила. Разбрах що за некадърен шофьор съм и това ми е достатъчно, за да стоя далеч от пътя. Може и да имам техника аа управление на автомобил, но никакъв рефлекс, никаква способност да преценявам ситуацията, жалко, че другите не са дават сметка колко точно 'могат'. 

# 11
  • София
  • Мнения: 15 470
   Страшна трагедия!Нека спи спокойно малката Валя, за родителите и вече няма живот  Cry!

   Винаги ме е било страх от такива шофьори,които минават покрай спряла да даде път кола. Непрекъснато втълпявам на внука, като спре някой, да гледа дали зад спрялата кола, не идва друга. Надявам се да му остане набито това предупреждение в малката главичка за цял живот!

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 13:16 от Тайна

# 12
  • Мнения: 206
Голяма трагедия и безкрайна мъка за семейството на Валя!Почива в мир мило дете! Дано убийцата да понесе най-тежкото наказание...Трябва всички шофьори да се научат да бъдат  по-внимателни и толерантни, а за безразсъдните шофьори на пътя да има по-строги санкции!

# 13
  • Мнения: 36
Само не можах да разбера, защо модераторите преместиха темата точно тук в Клюкарника.
Най-малко такива теми са за тук... Голяма клюка, няма що...

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 14:26 от lifetraps

# 14
  • Мнения: 2 927
Да почива в мир, милото дете.

lifetraps, не знам къде е била темата, но това е едно от най-посещаваните места във форума. Само на първа страница има две теми за тежки пътни инциденти. Тук най-много хора могат да я видят и да бъдат съпричастни. Затова и много теми за благотворителност са в този раздел и заковани.

Общи условия

Активация на акаунт