ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"

  • 18 659
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
НА 17.06(ЧЕРЕН ПЕТЪК)БРУТАЛНО И БЕЗРАЗСЪДНО НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА ПРЕД"СВЕТОМАРКЕТ" В БУРГАС БЕ ОТНЕТ ЖИВОТА НА НЕВИННО ДЕТЕ - ВАЛЯ . НИЕ- НЕЙНИТЕ ПРИЯТЕЛИ И БЛИЗКИ ПРИЗОВАВАМЕ ВСЕКИ,КОЙТО Я ПОЗНАВА И ОБИЧА И ТЕЗИ ,КОИТО ИСКАТ ДА СПРАТ ЗАСИЛЕНИТЕ КОЛИ ПРЕД ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯТ КЪМ ИНИЦИАТИВАТА "ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"ДА ДОЙДАТ НА 26 .07.ОТ 10 ЧАСА ПРЕД ТАЗИ ПЕШ.ПЪТЕКА И ДА Я ЗАСТЕЛЕМ С ЧЕРВЕНИ ЦВЕТЯ.НЕКА СПРЕМ УБИЙСТВАТА НА ПЪТЯ И ДА ОТДАДЕМ ПОЧИТ И ПОСЛЕДНО СБОГАМ НА ОБИЧАНАТА НИ ВАЛКА!!! ОТ СЪРЦЕ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ОСТАВЯТ ЦВЕТЕ НА ПЪТЯ ЗА ВАЛЕТО!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=218807268139653

# 1
# 2
  • Мнения: 36
16:00 часа

# 3
  • Мнения: 654
Аз си мисля,че на този ден хората които не можем да присъстваме,може да оставим червено цвете до някоя пешеходна пътека.
В памет на Валя.
И да си спомним за други загубили живота си по такъв нелеп начин.

# 4
  • София
  • Мнения: 255
Днес, прибирайки се от почивка, един ТИР за секунди не ни погуби - цялото семейство...
Каква трагедия е това, което прочетох и прослушах! Мъка и БОЛКА! БОЛКА - НЕЛЕЧИМА БОЛКА! Нека да е в червено цяла България! Аз тук - в града в който живея, ще оставя червено цвете на пътя! Сила, мили родители, сили! Плача с вас....

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 02:56 от kari

# 5
# 6
  • Мнения: 294
Абсолютно и изключително нелепо! Къде да живеят децата ни, за да останат живи? На маркирани пешеходни пътеки, следобяд, как е възможно, за Бога, как може един човек да ги види и да им даде път, а онази жена - не. И няма да има правосъдие и тя пак ще седне зад волана, докога?

И сега като прочетох за линейката с раждащата жена, блъсната на кръстовище, защото пак някой не знае каква отговорност е да си зад волана, лошо ми става, лошо Sad

# 7
  • Мнения: 654
Абсолютно и изключително нелепо! Къде да живеят децата ни, за да останат живи? На маркирани пешеходни пътеки, следобяд, как е възможно, за Бога, как може един човек да ги види и да им даде път, а онази жена - не. И няма да има правосъдие и тя пак ще седне зад волана, докога?

И сега като прочетох за линейката с раждащата жена, блъсната на кръстовище, защото пак някой не знае каква отговорност е да си зад волана, лошо ми става, лошо Sad
Колко пъти не съм спирала да давам път,само защото виждам как колата зад мен тръгва да ме заобикаля.
Аз съм първа кола и виждам пешеходец,намалям и като видя,че колата зад мен няма и намерение дори да намали,отминавам и не давам път.
За кой ли път ще разкажа-в София преди 18 години се движим по една малка улица.
На тротоара от дясно има група деца с раници,съпругът ми спира и дава път.
В момента в който децата стигат края на нашата кола,профуча друга кола.
Ако едно от децата беше избързало напред.......... Embarassed
Толкова се изплашихме,че се наложи да паркираме и да пием по кафе.
Беше ужасно.Толкова години са минали,а аз още го преживявам.
Какво ли му е на шофьора дал път?
Какво ли е на приятелките на Валя?
Какво ли е на хората станало пред очите им и не могли да помогнат?

# 8
  • Мнения: 4 555
Много често стават такива катастрофи, главно с деца, защото са по-ниски и вторият шофьор не ги вижда  Confused Какво ли си мислят, като видят, че колата пред тях спира на пешеходна пътека, че тръгват да я заобикалят? За какво ли може да спира предната кола? За да даде път на марсианските катерички сигурно  Close
Колко трябва да си разсеян, за да не схванеш ситуацията, в която шофираш!
Може би наистина по-безопасно е изобщо да не се спира на пешеходците.

Какъв ужас  Cry

# 9
  • Мнения: 6 998
На мен ми се е случвала ситуацията да ми дадат път на пешеходна пътека и следващата кола да изпревари далата път и за малко да ме блъсне... Confused И то пред РПУ. И...никой нищо. Rolling Eyes
Милото дете.
Да почива в мир  Flowers Rose

# 10
  • Мнения: 294
За възрастните, когато някой спре на пешеходна пътека и даде път, е само едно от условията да премине човек, аз лично се оглеждам и в двете посоки, докато не пресека окончателно. Не са редки случаите, в които изчаквам в средата на платното, защото тия отсреща очевидно НЕ искат да спрат. Но децата все още не съобразяват толкова. За тях, че първата кола спира,  означава, че могат спокойно да пресекат, те нито съобразяват скоростта на останалите участници, нито нищо. Имам книжка от почти две години, откакто я "взех", защото онези простаци от КАТ ми я дадоха (бях късана три пъти, и накрая те просто ме "пуснаха"), не съм се качвала зад волана, не мисля, че бих се и качила. Разбрах що за некадърен шофьор съм и това ми е достатъчно, за да стоя далеч от пътя. Може и да имам техника аа управление на автомобил, но никакъв рефлекс, никаква способност да преценявам ситуацията, жалко, че другите не са дават сметка колко точно 'могат'. 

# 11
  • София
  • Мнения: 15 486
   Страшна трагедия!Нека спи спокойно малката Валя, за родителите и вече няма живот  Cry!

   Винаги ме е било страх от такива шофьори,които минават покрай спряла да даде път кола. Непрекъснато втълпявам на внука, като спре някой, да гледа дали зад спрялата кола, не идва друга. Надявам се да му остане набито това предупреждение в малката главичка за цял живот!

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 13:16 от Тайна

# 12
  • Мнения: 206
Голяма трагедия и безкрайна мъка за семейството на Валя!Почива в мир мило дете! Дано убийцата да понесе най-тежкото наказание...Трябва всички шофьори да се научат да бъдат  по-внимателни и толерантни, а за безразсъдните шофьори на пътя да има по-строги санкции!

# 13
  • Мнения: 36
Само не можах да разбера, защо модераторите преместиха темата точно тук в Клюкарника.
Най-малко такива теми са за тук... Голяма клюка, няма що...

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 14:26 от lifetraps

# 14
  • Мнения: 2 931
Да почива в мир, милото дете.

lifetraps, не знам къде е била темата, но това е едно от най-посещаваните места във форума. Само на първа страница има две теми за тежки пътни инциденти. Тук най-много хора могат да я видят и да бъдат съпричастни. Затова и много теми за благотворителност са в този раздел и заковани.

# 15
  • Мнения: 36
Тук може да има повече хора, но аз реших да я сложа там , където се пише за децата. Темата я бях сложил в "НАШИТЕ ДЕЦА" , защото почти всички родители са и шофьори и могат да бъдат както от едната страна , така и от другата. И за да не са от някоя страна, просто трябва да си променят всички поведението на пътя. Ако не заради тях самите, то заради децата си. Защото сега едната майка остана бе дете, а другото дете, може да остане без майка(ако я вкарат в затвора).
 Хора мислете за децата си!
...постоянно...
 Бъдете отговорни родители!

# 16
  • Мнения: 494
Искрени съболезнования на родителите! Няма по -голяма трагедия да да преживееш  смъртта на детето си! Много сила им желая!
За Валя Flowers Rose Flowers Rose

# 17
  • София
  • Мнения: 15 486
http://burgas.dir.bg/news.php?id=8910812

  Това ли е най-доброто решение? Само това ли измислиха, да махнат пешеходната пътека  Thinking?

# 18
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Според мен така ще е в България докато нямаме ефективно правосъдие. Тая патка заслужава доживотен затвор без право на помилване. Много пъти съм минавал по тази пешеходна пътека и винаги вниманието ми е било нащрек. Този булевард е много натоварен и откакто изградиха мола много хора използват тази пешеходна пътека. Много съм се чудил защо на такива натоварени булеварди вместо пешеходни пътеки не се изграждат пешеходни надлези както е в повечето европейски градове. Вярно е че пешеходния надлез струва повече от една кофа алкидна боя, но все пак не е ли по-важна безопасността ни?

Последна редакция: сб, 25 юни 2011, 00:42 от emokey

# 19
  • Мнения: 36
Затова:
http://www.facebook.com/home.php?sk=group_119978324757320&notif_t=group_r2j
За да се научат всички, че в града се шофира внимателно и се спазват всички ограничения!

# 20
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Разплаках се като гледах този клип. Почивай в мир Вале. Flowers Rose Flowers Rose

# 21
  • Мнения: 294
И каква присъда може да получи жената, сторила ТОВА? И тук не говорим за някакъв 18-годишен безмозъчен тинейджър, а за възрастна жена с акъла си, сигурно дори самата тя е майка. Бива ли такава безотговорност, бе хора? Потресена съм!

# 22
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
И каква присъда може да получи жената, сторила ТОВА?
Условна? Потупване по рамото? Ново Ауди?

Гнус ме е от тая държава Sick
Баща ми се размина на косъм в точно такава ситуация. Два метра мъж, не е като да не се забелязва от минаващите коли.

Не ми се мисли какво им е на тези родители Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 23
  • Мнения: 1 317
Дано душичката на Валя е на по-добро място и да почива в мир Flowers Rose;на родителите й изказвам най-искрени съболезнования......(искам много да ги утеша,но не намирам подходящи думи....) smile3518.А така наречената "шофьорка",ако от онзи момент нататък НЕ изпитва смазващо чувство на вина и разкаяние,значи е "тежък случай",ама наистина МНОГО тежък.....!

# 24
  • Мнения: 932
Убийцата има 14 годишен син...
НЕ трябва да се оставя темата да замре и наглата Надя да се измъкне! Била добър човек,пишат хората...Един добър човек ще се държи ли нагло пред родителите на детето,което е убила????

# 25
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Боклуците като нея трябва да гният в затвора.

# 26
  • Мнения: 932
Знаете ли...Всеки един от нас може да направи страшна грешка. Нека не казваме "как може". Но да се държиш нагло след това??? Това ме обърна изцяло срещу нея.

# 27
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Едно убийство е страшна грешка. Така ли?

# 28
  • Мнения: 294
Едно убийство е страшна грешка. Така ли?
Особено в 4 следобяд, особено на пешеходна пътека, особено в оживен център. Не виждам какво непреднамерено има в подобни автомобилни трагедии. Все едно някой непреднамерено е решил да мине с пълна газ през пътека. Това си е абсолютно волево действие. И трябва да бъде наказано с цялата тежест на закона. Както аз преднамерено пиша тук, така и нейният крак съзнателно е бил на педала на газта, а не върху спирачката.  Дано има съд, дано!

# 29
  • Мнения: 294
Сега прочетох във ФБ, че пътеката вече я няма. Вместо да бъде урок за всички, да ги кара да се замислят и винаги да спират там, те я махат. :/

# 30
  • Мнения: 37
Съболезнования на клетите родители Flowers Rose Flowers Rose мир на праха на Валето  Flowers Rose Flowers Rose
Дано има заслужена присъда дано,дано!

# 31
  • Мнения: 356
Нека си кара колата, но да спазва правилата!
Пази Боже, всички сме шофьори, да не се случва!
За съжаление това е България!
Бургас, градът на слабохарактерните мутри и техните половинки, и "безсмъртните"!

И що за безмозъчна глава може да роди това: 
Nikolay Mitev
аве само глупости,ако можете да крате карайте както си искате...тъпи групи
Вчера в 01:02 · Харесва ми ·  · Отписване

Само ще да е някой от "безсмъртните", а такива като него - в Бургас пълно..... За съжаление и в цялата ни абсурдна държавица + парламента!

Дори и да не е съдът, Господ ще я накаже!
Жалко е, че и тя има дете, какъв пример му дава само?!
Живея в чужбина. Тук ако не спреш на зебрата - отиваш на съд.
За съжаление, детето ми още е в Бургас, но няма да допусна жалкият БГ манталитет на някой див селянин да помрачи живота му.

Замислете се българи и се грижете за децата на България!
Вие, политици - също! Утре там може да е вашето дете или моето, или нейното... Кой знае!

Поклон пред паметта на красивото дете! Почивай в мир, миличка!

# 32
  • Мнения: 6 206
няма по-голяма трагедия на света да изгубиш детето си!
съболезнования на родителите!
съболезнования за нелепо изгубения млад живот!

в този ден убийството е двойно.
мисля, че животът за тази жена е свършил също... как живееш с мисълта, че си убил дете, дори и неволно...
огромна трагедия

# 33
  • Мнения: 932
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

# 34
  • Мнения: 276
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

Много си права за съжаление- ние сме компетентни само на маса.
Аз познавам лично семейството и искам да ви кажа ,че трагедията е голяма за всички ,а за родителите е излишно да казвам.
От това по -страшно няма -да си загубиш рожбата ,горката майчица.
Ние ще бъдем на 26,07 на пешеходната пътека отнела живота на това мило дете и силно се надявам ,че поне половината натиснали бутона ще присъствам да дойдат.
Хора нека си пазим децата и да спрем да ги избиваме.
Искаме справедливо наказание за убийцата -доживотна присъда за всички отнели чужд живот.
Хора нека заедно да защитим нашите деца- карайте разумно и бавно утре на тази улица може да лежи вашето дете.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 15:10 от gansa

# 35
  • Мнения: 234

Съболезнования  Flowers Rose

# 36
  • Мнения: 17 546
Не вярвам в правосъдието за такива убийства! Преди няколко години на пешеходна пътека в Дружба пил полицай, избяга от произшествието, след като уби на място цяло семейство - майката, бащата и детенцето. Някой да е чул за случая!? Потули се...

Съболезнования за семейството на Валя. Sad

# 37
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Знаете ли...Всеки един от нас може да направи страшна грешка.
Да. Всеки може.

Но тук нямаме случай на внезапно изскочило след топката дете.

Тук говорим за преднамерено, хладнокръвно убийство.

Все едно аз да насоча към главата на детето ти зареден пистолет и... упс, той взе, че гръмна. Ще ти е жал ли, че моят живот е свършил?

Радвам се, че "животът на тази жена е свършил". Моля се, да е свършил.

За да няма друга Валя.

# 38
  • Мнения: 419
Moite saboleznovania na roditelite!Badite silni v tozi ujasen moment,dano ima pravosadie i dano ot tuk nasetne da ne se slu4vat takiva tragedii!

# 39
  • Мнения: 62
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

Я позабърши пяната от устенцата.
Единственото, което е адекватно да се коментира до откат в нетя, това са тъкмо клюките.
С чешане на езици и тъпи призиви "ДА СПАСИМ ЖИВОТА НА НАШИТЕ ДЕЦА" очевидно НЕ СТАВА.

Нещо повече, тук се говори за трагедии, които са предизвикани неволно. И в другата тема ви казах - никой не се качва зад волана с идеята да утрепе някой. Всичко става за секунди.
Призивите ви биха имали смисъл, евнтуално, ако могат да предотвратят съзнателно действие.
Да не мислите, че шофьорката си е казала О, пешеходна, дай да мина през тва детенце!  ooooh!
По-скоро не го е видяла, независимо, че вероятно е прочела десетки призиви за деца и пътища.

# 40
  • Мнения: 62
Знаете ли...Всеки един от нас може да направи страшна грешка.

Тук говорим за преднамерено, хладнокръвно убийство.

Все едно аз да насоча към главата на детето ти зареден пистолет и... упс, той взе, че гръмна.

О да, абсолютно същото е  ooooh! ooooh!
Абе вие мислите ли изобщо бе??
Хладнокръвно преднамерено убийстово.  ooooh! Сигурно и много добре планирано, нали? И мотив си има.  ooooh! ooooh! Тежко, тежко. А уж делфините били умни животни.

Да не дава господ вие да сгафите, че жална ви майка.

# 41
  • Мнения: 4 965
...
Нещо повече, тук се говори за трагедии, които са предизвикани неволно. И в другата тема ви казах - никой не се качва зад волана с идеята да утрепе някой. Всичко става за секунди.
Призивите ви биха имали смисъл, евнтуално, ако могат да предотвратят съзнателно действие.
Да не мислите, че шофьорката си е казала О, пешеходна, дай да мина през тва детенце!  ooooh!
По-скоро не го е видяла, независимо, че вероятно е прочела десетки призиви за деца и пътища.


Прав си само донякъде, защото би трябвало да знаеш, че коли случайно не спират пред пешеходната пътека, нито са невидими. Щом някой е спрял, не е необходимо друг да се прави на тарикат и да засили газта, че да изпревари пешеходеца.
Лошото е, че твърде много зачестиха уж случайните жертви на пътя.
Била съм в близка ситуация и до ден днешен благодаря на Бог, че запази дечицата ми. Бяха още бебета в количка /забелязваща се доста отдалеч/, когато на пешеходна пътека ми спря бус, но един "случайно недовидял" реши, че може да мине по-бързо. Добре, че беше на мотор и хората на тротоара се разкрещяха, та успях да блъсна по-силно количката и той мина между мен и нея. И слава на Бога, че по трамвайната линия нямаше трамваи или други бързаци. А той просто даде повече газ и изчезна, докато аз се опитвах да дойда на себе си и хора наоколо се втурнаха да прибират количката от платното и да ме свестяват.

Та съзнателното действие е да вкарваш и малко мисъл, когато шофираш, а не да се пробваш да "надцакаш" другите. Вчера слушах по радиото интервю с някакъв италиански художник и човекът обясняваше колко харесва България и т.н. , но не може да свикне с този непрестанен стремеж на българина по пътищата все да изпревари, да надмине, да избута и то по грозния начин.
В много държави има надлези по улиците и сериозни ограничения на скоростта в населено място, които се спазват, защото в противен случай плащаш солени глоби и ти отнемат книжката. Само у нас съм виждала комбинация от толкова ужасни пътища + толкова безразсъдно шофиране. Защото и санкциите са смешни.

# 42
  • Мнения: 62
Ок, съгласен съм донякъде за проблема.
Това което се опитвам да кажа, че няма никакъв смисъл от истерично цвилене и хулене по форуми.
Проблемът с т.нар. "война на пътищата" (няма толкова тъпо име!) не е от вчера. Колко подписки, петиции, хулене, клетви и т.н.  и т.н се изредиха.
Нъц.
Никаква промяна.
Но вие продължавате и продължавате да каканижете и апелирате, без да ви пука, че реално единствено себе си тормозите с тия слогани.

# 43
  • Мнения: 4 965
Мдааа, всички на така, само ти на иначе...
С апели не става. Става с желанието на управляващите и сериозно бъркане в джобовете на нарушителите. Но те са над тези неща, защото новини гледат само ако по тях дават собствените им образи.
Остава надеждата всеки да започне промяната от себе си.
И темата не е за каканижене, Ломбардо, а с идеята да се почете паметта на едно дете.
Моите съболезнования за семейството. Дано поне няколко човека са успяли да се замислят над собствените си действия след тази случка. Praynig

# 44
  • Мнения: 5 539
Да не дава Господ аз или някой от близките ми да стори подобно нещо! Аз затова и не качвам зад волана, защото се знам какъв шофьор съм и колко са ми бавни реакциите.
Обаче, Ломбардо, не бих карала със 100 км/ч. в града. Ако блъсна някого, ще е с макс. 40 и няма да е на пешеходна пътека; в такъв случай едва ли ще му размажа мозъка по предното стъкло.
Правилата за движение са за това да се спазват и едва ли е случайно, че в града се кара с до 50 км./ч. Ако искаш адреналин, иди да караш на писта. Ако пешеходните пътеки ти пречат, иди на офроуд. Но да се правиш на джигит в града, да не зачиташ нито ограничения на скоростта, нито маркировка това си е престъпление, дори да няма фатални последици.

Аз не знам как ще живее убийцата Надя Иванова оттук насетне, но се надявам да живее зле, за да изкупи вината си пред родителите на Валя и пред Господ.
Между другото, казват, че витрината на магазина, който тя държи в кв. Славейков е обсипана със сурови яйца. Явно в безсилието си хората са й спретнали задочен линч. Дано обществената памет не се окаже къса и тази жена чува: "Убийца" всеки път, когато излезе на улицата.

# 45
  • Мнения: 932
Дейв, много бях съгласна с мненията ти по темата с линейката и младата шофьорка,ама тук нъц  Naughty. Хич не съм.
Излиза,че според теб всичко е една невинна случайност с лоши последствия. За мен пък единствената случайност е,че Надя не е убила някой по-рано. Ако си чел,случвало й се е и друг път да блъсне човек. И докато за първия път мога да кажа,че не се знае кой крив,кой прав, то тук е черно на бяло. Карала е като луда, не е спряла на пешеходна пътека ДОРИ след като е имало спряла кола. Да речем,че не е видяла момиченцето,че чака да пресече. Да речем,че е карала бързо,щото се е разсеяла нещо. Ама и вана ли не видя,бе мама му стара!!!!
А чете ли,че след това се е държала и супер нагло с родителите?? Самите те го казват. А кажи ми какъв човек трябва да си,за да убиеш дете и после да си нагъл с родители,току-що видели детето си мъртво.
А призивите ми можеха да не са безпочвени,ако се беше оказало,че на някой му пука. Идеята ми /за кой ли път се повтарям/ беше да се направи такава "акция" във всеки град, за да се засили натиска върху политиката на тази страна спрямо шофирането и пешеходните зони /пътеки. За да може да се опитаме да накараме поне един да се замисли и да намали. За да може да не мълчим като телета както правим всеки път и да махаме с ръка "Е,случва се". Защото случаят на Валя е ПРЕДОТВРАТИМ случай,ако имаш правилното мислене и поведение. Ако през цялото време се говори за това,може и някой да включи,че да се прави на пилот от формула едно има последствия. А и смъртта на Валя не трябва да остава тъжна статистика.
Всъщност това ми напомня една друга тема: планът Амбър. Абсолютно аналогично е: след смъртта на поредното отвлечено дете,някой се е сетил да направи нещо умно. Е,понякога за да започне това "умно нещо" трябва малко натиск. А най-добър натиск дава не несъществуващата съвест на управляващите,а недоволството на народът. И докато продължаваме да сме такива крави,само чешещи езици,нищо няма да стане. Та затова и възмущението ми де.
Моля,никой да не се засяга. Не нападам никого лично,а нас всички като народ.

# 46
  • Мнения: 276
Dave Lombardo
ти някакъв закрилник ли се явяваш.............

То е ясно ,че никои не е застрахован от подобна ситуация ,но да караш с над 100 в града какво очакваш да седнем да я съжаляваме ли?
Ами на тази въпросна жена това е второто удряне на човек , но за нещастие сега се стигна до фатален край. Явно тя си сяда с идеята да кара бързо щом от първия път не е стреснала и взела поука.
Никои не е застрахован затова хора карайте бавно в населените места и не само.Нека си опазим децата .„

# 47
  • Мнения: 1 731
Не мога да се съвзема след като гледах репортажа с родителите на покойната Валя. Flowers Rose
На 26.07. аз ще подкрепя инициативата в родния си град .

Мир на праха и ! Flowers Rose
На родителите незнам какво да кажа ...думите са излишни.

# 48
  • Мнения: 294
Истината е, че хората не се трогват, докато някой не блъсне тяхното дете, техен близък, техен познат или се случи в техния град. Ужасно просто е една такава инициатива да се направи във всеки град, но това, разбира се, няма как да се случи, защото за хората случаят на Валя е поредната медийна трагедия, а Надя - също поредната. Нагледахме се и се наслушахме на истории за толкова нелепа смърт - днес някой блъска Мануела, утре друг размазва 6 деца на тротоара, после пък неизправен автобус се запаля, за да се стигне до едно дете, което пресича на пешеходна пътека. И това не са просто "инциденти" - това са последствията на човешката немарливост, на човешкото безрасъдство, на хорския егоизъм, ако щете. За нас като общество - няма правила. За нас като хора - няма морал. Всеки е всевишен. От нещата, за които не може да си платим, не се страхуваме - защото съд няма, присъди няма, съвест няма. Нищо няма. Освен едни размазани деца на пътя и почернени родители. Ще се събудим чак, когато на пътя е нашето дете, но тогава ще е прекалено късно за каквото и да било.
Мен ме е срам от хорската апатия, гнусно ми е да живея с такива и сред такива хора. Не знам какво трябва да се случи, за да се събудим и да видим как и къде живеем. Не знам, вече не вярвам, че дори е възможно някога да стане.

# 49
  • Мнения: 206
Ina_22, за съжаление си ужасно права...

# 50
  • Мнения: 36
НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ “ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА”

 

И

 

ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"

 

 

 

ПРИЗОВАВАМЕ ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАТ БЕЗОПАСНИ ПЕШЕХОДНИ ПЪТЕКИ,

 

 

ДА КАЖАТ “СТОП” НА ЗАСИЛЕНИТЕ КОЛИ,

 

 

КАТО ПОСТАВЯТ ЧЕРВЕНИ ЦВЕТЯ НА ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ ИЗ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ В ПАМЕТ НА 12-ГОДИШНАТА ВАЛЯ, ЗАГИНАЛА НА 17-ТИ ЮНИ ТАЗИ ГОДИНА В БУРГАС И НА ВСИЧКИ ЗАГИНАЛИ ПЕШЕХОДЦИ ПО УЛИЦИТЕ НА БЪЛГАРИЯ! ДЕНЯТ Е :

 

26 ЮЛИ

 

/40 ДНИ ОТ СМЪРТТА НА ВАЛЯ/

 

В Бургас инициативата ще стартира в 16.00 ч. на паркинга пред магазин “Светомаркет” на ул. “Транспортна”

 

 

СПРИ НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА!

МОЖЕ БИ ТВОЕТО ДЕТЕ ПРЕМИНАВА!

 

FACEBOOK :

 

НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ- ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА

ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"

# 51
  • Мнения: 932
Пак призовавам:
ПЛОВДИВ 26 ЮЛИ 19Ч ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА ПРЕД ПЪРВА ГРАДСКА БОЛНИЦА /НА КОЛЕЛОТО/

# 52
  • Мнения: 1 788
Не случайно има ограничение на скоростта в населени места и тя е 50 км/ч.
Интересно ми е дамата, след като не е видяла спиращата кола пред нея, защо е карала с над 50 км/ч.?
Грешка било, хайде стига глупости...
Да не би извънземните да са я гонили, че е карала с несъобразена скорост и била потенциално опасна?!
След като сама си е позволила да шофира по този начин, сама трябва да си носи и последствията за това.

# 53
  • Мнения: 482
За първи път днес разбирам за тази трагедия. А всеки ден чета в интернет разни маловажни "новини".
Бог да прости Валя! Да даде сила на родителите и близките, та да могат да продължат нататък ... поне заради баткото!
 Моите деца са също момче и момиче, със същата разлика, просто с по една година по-малки. Синът ми завърши 8ми клас, дъщеря ми - четвърти. И при нас има светофари, и пешеходни пътеки без светофари.... и шофьори, които излизат да бият една майка, че си позволила да удари по колата, която не е спряла както трябва на светофара, майка, която е пресичала с  2-3 деца...
  

# 54
# 55
# 56
# 57
  • Мнения: 294
Надявам се и групата в Сф да намери сподвижници, поканих своите фейсбук приятелчета. Дано наистина накараме поне някого да се замисли.

# 58
  • Мнения: 60
Ще подкрепя инциативата в София. Крайно време е да спрем да бъдем такива егоисти. До преди 2 седмици и аз бях активен шофьор. В момента се придвижвам често и на 2 колела. Мога да видя от трогваща толерантност и внимание до направо агресивно отношение към велосипедиста дръзнал да бави забързания водач на МПС. Масово се отнема предимство, минава се в опасна близост, притискат те за да се качиш на тротоара без да мислят дали това е възможно.

# 59
  • Мнения: 6 059
Искрени съболезнования на родителите! Flowers Rose Flowers RoseМного тежко интервю,поплаках докато гледах.

Не вярвам в правосъдието за такива убийства! Преди няколко години на пешеходна пътека в Дружба пил полицай, избяга от произшествието, след като уби на място цяло семейство - майката, бащата и детенцето. Някой да е чул за случая!? Потули се...

точно този случай ме кара вече толкова години да пресичам като се оглеждам многократно,тогава още живеехме в С-я и таксито с което бях се движеше точно след линейката,тази нощ ми се е запечатала в съзнанието.
Сега когато живея в Бургас изпитвам ужас от пешеходните пътеки в квартала,всичките са или на някой завой от който не знаеш кой ще изкочи,или пък има високи храсти които не ти позволяват да видиш идват ли коли,но сега поставят светофар и се надявам пресичането малко да се улесни.

# 60
  • Мнения: 356
Аз разпространявам групата по групите из facebook, а те от своя страна пускат чалгии .....  ooooh!
Всеки има право в своя пост, малко или много, въпроса е, че ако ние не се обединим и да поправим положението в тази държава никой няма да го стори! Ние сме хората, които командваме парада.... не той - нас! Така, че нека се вземем в ръце и направим поне веднъж нещо заедно! Не само да се нареждаме кой прав и кой крив! Не това е смисъла! Мислете, протестирайте! Защо навсякъде по света става, само в България - не?! Защото не сме единни и всеки си гледа кефа! Ама после недейте да ревете, че няма пари, че стават убийства, че не знам си какво... Докато си мълчите, ще е така!
Вечната криза за България!
  


http://www.facebook.com/groups/119978324757320?id=12497968759051 … &notif_t=like

P.S.  Администраторите могат да помогнат като заковат темата! За да има може, да се вижда и всеки, които я види да се замисли, че, не дай Боже, утре на това място може да е неговото дете.....

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 15:45 от На Али-Бали майката е

# 61
  • Мнения: 36
Няма да е лошо да се закове, защото мислим червените пътеки да са с продължение! Не може да има всяка година по 1000 жертви по пътищата и никой нищо да не прави в тази държава, за да прекрати това...

# 62
# 63
  • Мнения: 294
На мен ми е странно колко  малко хора са се присъединили към софийската инициатива Sad

# 64
  • Мнения: 3 760
Бог да го прости, милото детенце  Cry Изобщо не знаех за случая, нямах представа и за организираните мероприятия...
Поне на пешеходните пътеки да има някаква защита... за децата...

# 65
  • Мнения: 294
Благодаря на модераторите, че преместиха темата горе.

# 66
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Пазете хората на улицата!

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 14:49 от emokey

# 67
  • Мнения: 36
Списък на градовете до този момент:

 
Пътека от рози срещу войната по пътищата-Самоков

Място: Пешеходната пътека между читалището и кафе клуб "Галерия"(VIP)

Час:26 юли 2011 г. · 16:00 - 18:00

Линк към събитието за ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=202430693137336

 

2. Пътека от рози срещу войната по пътищата- Димитровград

Място:Димитровград – Пешеходна пътека пред общината

 Час: 29 юли 2011 г. в 16:00

Линк към събитието във ФБ

http://www.facebook.com/event.php?eid=216376061737677

 

3. Пътека от рози срещу войната по пътищата – София

Час: 26 юли 2011 г. · 08:00 - 19:00

Място: Пешеходните пътеки пред Ректората - София.

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=216366528401132

 

4. Пътека от рози срещу войната по пътищата-В.Търново

Час: 26 юли 2011 г. · 18:30 - 20:30

Място: Пешеходната пътека пред Общината

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=160138304058960

 

5. Пътека от рози срещу войната по пътищата – Сливен

Час: 26 юли 2011 г. · 18:00 - 20:00

Място: Сливен - пешеходната пътека на Розова градина- ул.Г.Данчев/между коменданството и градската градина/

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=238210422869246

 

6. "Пътека от рози срещу войната по пътищата" – Перник

Час: 26 юли 2011 г. · 16:00 - 19:00

Място: На пешеходната пътека пред общината

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=160051927400699

 

7. Пътека от рози срещу войната по пътищата – Пазарджик

Час: 26 юли 2011 г. · 16:00 - 19:00

Място: Пешеходната пътека пред сградата на Община Пазарджик

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=237011586323510

 

8. Пътека от рози срещу войната по пътищата.“. гр.КЮСТЕНДИЛ

Час: 26 юли 2011 г. · 16:00 - 18:00

Място:Уточнява се

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=219685108070813

 

9. Пътека от рози срещу войната по пътищата-Благоевград

Час: 26 юли 2011 г. · 16:00 - 19:00

Място: бул."Св.Св.Кирил и Методи",кръговото при 3 ОУ "Д.Талев"

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=241285959233948

 

10. НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ - ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА - Раднево

Линк към събитието:

http://www.facebook.com/groups/240097736008482

 

11. ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"- Бургас

Час: 26 юли 2011 г. · 16:00 - 17:00

Място: НА ПЕШЕХОДНАТА ПЪТЕКА ПРЕД"СВЕТОМАРКЕТ"

УЛ."ТРАНСПОРТНА" - ГР.БУРГАС

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=218807268139653

 

12. ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ" - гр.Шумен

Час: 26 юли 2011 г. · 17:00 - 19:00

Място: Кръгово движение (Руски паметник), Пешеходната пътека към кв.Тракия (под Градската градина - булевард "Плиска")

Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/event.php?eid=213313008712084

 

13. Стара Загора........................................

 

14. НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ- ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА-АЙТОС

Час: 26 юли 2011г. * 10:00 - 11:00

Място:  На пешеходната пътека на сфетофара

  Линк към събитието във ФБ: Линк към събитието във ФБ:

http://www.facebook.com/groups/248726688487272?ap=1

 

15. Червена пътека ПЛОВДИВ


Час: 26 юли 2011 г. · 19:00 - 20:00

Място:  На пешеходна пътека пред Първа градска болница /на колелото/

Линк към събитието във ФБ: 

http://www.facebook.com/event.php?eid=160520744017512

 

# 68
  • Мнения: 36
Може да поставите червено цвете на следните пешеходни пътеки:

Бургас:

Ул.”Транспортна”, пред „Светомаркет”, 16:00ч.

Самоков:

Между читалището и кафе клуб "Галерия"(VIP), 16:00ч.

Димитровград:

Пешеходната пътека пред общината, 16:00ч.

София:

Пешеходните пътеки пред Ректората – София, 16:00ч.

В.Търново

Пешеходната пътека пред Общината, 18:30ч.

Сливен:

Пешеходната пътека на Розова градина- ул.Г.Данчев/между коменданството и градската градина/, 18:00ч.

Перник:

Пешеходната пътека пред общината, 16:00ч.

Пазарджик:

Пешеходната пътека пред сградата на Община Пазарджик, 16:00ч.

Кюстендил:

Кръстовището при "Рибката" ул."6-ти септември" и бул."Македония", 16:00ч.

Благоевград:

Бул."Св.Св.Кирил и Методи",кръговото при 3 ОУ "Д.Талев", 16:00ч.

Шумен:

Кръгово движение (Руски паметник), Пешеходната пътека към кв.Тракия (под Градската градина - булевард "Плиска"), 17:00ч.

Айтос:

На пешеходната пътека на сфетофара, 17:00ч.

Пловдив:

Пред Първа градска болница до колелото на Централна гара, 19:00ч.

Стара Загора:

Кръстовището на ул.Хаджи Димитър Асенов и бул.Цар Симеон Велики, 18:00ч.

Карнобат:

Пешеходната пътека до „Карина”, 10:00ч.

Враца:

Пешеходната пътека на Благоев, пред Областната администрация, 18:00ч.

 Варна:

Пред Община Варна, Булевард "8-ми Приморски полк", 18:00ч.

Както и на всички останали...

# 69
  • Мнения: 36
Ако има желаещи да помогнат с раздаването на листовките, да се обадят на организаторите в различните градове! Листовките са разпратени...

# 70
  • Мнения: 654
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose
 Flowers Rose Flowers Rose

# 71
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Flowers Rose Flowers Rose
"232 ще присъстват " цитат от Фейсбук - Пловдив .... около 10 -15 човека наистина...  искренно се надявам останалите до 232 човека, които са нямали възможност да  поставят цвете на място, да спрат на пешеходната пътека или да се скарат на шофьора до себе си, когато не го прави, защото става въпрос за живот и гаранция, че този живот няма да е на наш близък няма....

# 72
  • Мнения: 1
Без значение колко инициативи ще започнем и колко групи във фейса ще създадем истината е че нямаме култура на пътя и докато не започнем да спазваме правилата на движение и докато всеки кара безотговорно случки като тази ще бъдат ежедневие.Вместо да се правят "червени пътеки" за горкото дете нека всеки един от нас да спре да кара с превишена скорост, да спре да прави рисковани изпреварвания, да се съобразява с обстановката на пътя.Така ще спасим детски живот, човешки живот.Просто се вбесявам като се движа по магистралата с 110 км и покрай мен профучават коли с минимум 150 км/ч.Всеки който кара безумно, идиотски е виновен за смърта на малкото ангелче.Нека да не бъдем лицемери.....
Нека малката Валя почива в мир.

# 73
  • Мнения: 36
http://safetyonthestreets.com/

Една малко по-тъжна приказка...

# 74
# 75
  • Мнения: 36
Кое е най-важно за промяна на мисленето на участниците в движението по пътищата?


http://safetyonthestreets.com/%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8/

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 16:05 от lifetraps

# 76
  • Мнения: 36
Кое Ви дразни най-много в поведението на шофьорите?



http://safetyonthestreets.com/%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0% … %82%D0%BE-%D0%BD/

# 77
  • Мнения: 36
Включиха ни за събитие на годината за Бургас. Моля, гласувайте за "Червената пътека за Валя" за събитие на Бургас за 2011 на този сайт, в анкетата в дясно! http://www.burgasinfo.com/  http://www.burgasinfo.com/

# 78
  • Мнения: 36
На 7 февруари в Бургаския окръжен съд започва делото срещу 33- годишната Надя Иванова, която на 17 юни на пешеходна пътека пред  МОЛ-а в Бургас, с „Ауди А3″, прегази 12 годишната Валя.
 
http://www.facebook.com/events/206479612772352/

# 79
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
На 7 февруари в Бургаския окръжен съд започва делото срещу 33- годишната Надя Иванова, която на 17 юни на пешеходна пътека пред  МОЛ-а в Бургас, с „Ауди А3″, прегази 12 годишната Валя.
 
http://www.facebook.com/events/206479612772352/

Щях да попитам какво се случва с делото...

# 80
  • Мнения: 36
Делото започва на 7 февруари в 09:00 часа.

# 81
  • Мнения: 36
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1170591

Близо 100 потребители във фейсбук са изразили желание да присъстват на процеса за катастрофата, която отне живота на 9-годишната Валентина Димитрова от Бургас.

Фондация "Безопасни улици от Валя" обяви събитието под надслов "Да покажем, че не приемаме условното наказание, когато е убит човек".

# 82
  • Мнения: 36
"Сълзите на майките"
Ето го и предаването , за тези които не можаха да го гледат
http://tv7.bg/videoArchive/65032/

# 83
  • Мнения: 36
Всъщност предаването е това:
http://tv7.bg/videoArchive/65032/video3596552.html

# 84
  • Мнения: 36
Фондация "Безопасни улици от Валя" започва да набира членове за КЛУБ "Безопасни улици" - хора, които желаят истински да помагат да се случи това "чудо" в България. В задълженията ще влязат действия, които ще могат да се извършват, когато сте на улицата, до магазина, на работа и т.н. Действия, които ще Ви отнемат минимално време.

http://safetyonthestreets.com/нашите-партньори-2/елате-в-клуба/

# 85
  • Мнения: 36
Със направеното споразумение за смъртта на Лора, Варненската прокуратура не само, че не подпомага "Войната по пътищата" да спре, но и насърчава да се продължи с това тотално неспазване на законите в Република България! До кога ще се продължава с това оневиняване на виновните?

http://www.besove.com/новини/31308/Съдът-даде-2-години-условно-н … със-150-км/ч-Лора

Последна редакция: пн, 09 яну 2012, 17:49 от mipopov

# 86
  • Мнения: 36
Явно това са действията на Варненската прокурорка по Глобалния план

за провеждане на Десетилетието за активни действия по
   
осигуряване на безопасност в движението по пътищата 2011-2020г.

Елемент 5: Адекватни мерки след катастрофата; Дейност 5:Съдействие за провеждане на задълбочени разследвания на пътнотранспортните произшествия на произшествия и приемане на съответни ефективни правни мерки в случай на смърт или тежки наранявания така че да се осигури справедливо правосъдие за родствениците загиналите и тежко наранените.

http://www.petel.bg/article.php?aid=11164

# 87
  • Мнения: 36
http://www.facebook.com/events/223997327681607/

До кога ще се дават условни присъди за смърт на пътя, след тотално несъобразяване със законите в Република България? Нека покажем , че сме против условното наказание, когато е отнет човешки живот !  Нека го направим за децата си!

# 88
  • Мнения: 36
Моля копирайте и разпространете това:
 “Владимир Чавдаров - окръжен прокурор на Варна: "Разбирам в човешки план майката на пострадалото момиче, но такъв е законът и такава е съдебната практика."Присъдата не противоречи на закона и на морала…От прокуратурата казаха, че през миналата година във Варна са разгледани 21 подобни дела. 2-годишната условна присъда за убиеца на Лора, е най-високото наказание.” 
 Ние, майките на убити и пострадали деца, а също и тези, които сме загрижени за живота на децата, питаме: -Защо окръжния прокурор на Варна се изказва като защитник на обвиняемия, а не като обвинител? -От кога прокурорите във Варна станаха и защитници на обвиняемите?-Казвате, че разбирате майката в човешки план и присъдата не противоречи на морала... А морално ли беше пострадалите да не бъдат информирани преди делото.-Морално ли беше да се сключи споразумение без тяхното знание?-Казвате, че е спазен закона...-А щеше ли да е нарушен закона, ако не бяхте се съгласили на споразумение? Много добре знаете, че не...-А щеше ли да е нарушен закона, ако като обществени обвенители се бяхте борили за ефективна присъда? Много добре знаете, че не...-Казвате, че е такава съдебната практика... Явно за вас това е нормално.-Ами то практиката е такава и за инцидентите по пътищата... И това ли е нормално за Вас?-Г-н Окръжен прокурор на Варна, с тези действия на вашите прокурори и с тези ваши изказвания Вие не само, че не подпомагате "Войната по пътищата" да спре, но и насърчавате да се продължи с това тотално неспазване на законите в Република България!-Г-да прокурори, обикновенните хора в тази държава не признават условната присъда за наказание! -Г-да прокурори, Колко още закона трябва да наруши един убиец на пътя за да поискате ефективна присъда?-Считате ли, че по този начин защитавате интересите на пострадалите, каквото е Вашето задължение?-След като за миналата година има 21 такива дела, считате ли, че превенцията, която извършвате е добра?-Господа от съдебната система, в момента върви МЕЖДУНАРОДНАТА КАМПАНИЯ ДЕСЕТИЛЕТИЕ ЗА ДЕЙСТВИЯ ПО БЕЗОПАСНОСТ ПО ПЪТИЩАТА. -Какви са Вашите действия? -С какво Вие подпомагате успешното приключване на кампаниите за безопасност на всички неправителствени и ПРАВИТЕЛСТВЕНИ организации? -Как защитавате СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА И РОДНИНИТЕ СИ от неспазващите законите?-Дами и Господа от съдебната система, направихте ли си труда да прочетете какво пише в Глобалния план за провеждане на Десетилетието за активни действия по осигуряване на безопасност в движението по пътищата 2011-2020г. в частта предназначена специално за Вас?„Елемент 5: Адекватни мерки след катастрофата; Дейност 5:Съдействие за провеждане на задълбочени разследвания на пътнотранспортните произшествия на произшествия и приемане на съответни ефективни правни мерки в случай на смърт или тежки наранявания така че да се осигури справедливо правосъдие за родствениците загиналите и тежко наранените.”  http://www.facebook.com/events/223997327681607/

# 89
  • Мнения: 36
Днес една майка трябваше да си празнува рождения ден със семейството си и с най-близките си хора. Вместо това тя е тръгнала да се бори за справедлива присъда за убиеца на нейната дъщеря и със законите за да спаси децата на всички останали, които и през ум не им минава на какво са подложени:
http://www.facebook.com/events/223997327681607/ 

# 90
  • Мнения: 36
СПРАВКА ЗА ОСЪДЕНИ ЛИЦА В БЪЛГАРИЯ ПРЕЗ 2010 Г. за престъпления по транспорта и съобщенията(чл. 340 - 345) - Общо 11 326 наложени наказания; 4 191 лишени от свобода; 3 425- до 6 месеца; 475- от 6месеца до 1 година; 268- от 1 до 3 години; 12- от 3 до 4 години; 9- от 4 до 5 години; 2- от 5 до 10 години... Още 206- с глоба; 6 876- с пробация; 53- с други наказания...

Като се има предвид, че за наложено наказание до 3 години съдиите може да са отсъдили и условна присъда по чл. 66 от НК (Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той може да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане целите на наказанието и преди всичко за поправянето на осъдения не е наложително да изтърпи наказанието.) може да си направите равносметка за реално наложените наказания!

# 91
  • Мнения: 36
За всички майки от Русе и околностите:

http://www.facebook.com/events/208211082608107/

Приятели, на 25.12.2011г. отново на пешеходна пътеки, пореден "водач" на МПС, след незачитане на всякакви закони и ограничения и без всякаква милост, погуби част от бъдещето на България. Този път това беше 12-годишната Николина Борисова от гр. Варна.
 Приятели, нека се съберем на това място, да положим червено цвете на пешеходната пътека и да сведем глави в памет на Ники!
 Нека го направим за безопасността на всички деца в България!
 Нека го направим за бъдещето на нашите деца!
 Нека го направим за нас самите дори!
 Приятели, елате на пешеходната пътека на 11.02.2011г. в 12:00ч. на ул Плиска между блокове Червен и Мадара, след спирката на ВТУ А.Кънчев/ВИМСС/!
 Нека да я покрием с червени цветя и да покажем, че сме против тоталното незачитане на законите в България!
 Благодарим на всички, които ще присъстват и ще поставят цветя на пешеходната пътека на Ники!

# 92
# 93
  • Мнения: 36
ДНЕС ЩЕ СЕ НАДЯВАМЕ, СЪДИИТЕ ДА НЕ ПРОЧЕТАТ КАКТО В МНОГО ДРУГИ СЛУЧАИ ДУМИЧКАТА "МОЖЕ" КАТО "ДЛЪЖЕН"! От НК: Чл. 66. (1) (*) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той МОЖЕ да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане целите на наказанието и преди всичко за поправянето на осъдения не е наложително да изтърпи наказанието.

# 94
  • София
  • Мнения: 15 486
      Година и два месеца струва живота на на Валя, според съдиите! Twisted Evil

# 95
  • София
  • Мнения: 2 437
Тази присъда е подигравка! 14месеца и 4г без книжка ?!??

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 6 610
Горките родители! Cry
Трябва да живеят с огромната си мъка и с тази несправедлива присъда.
Отвратително е!

# 97
  • Мнения: 36
Така се получава, защото когато трябва да се излезе и да се защити собствения живот и собственото дете, българина го няма...
А сега ще видите колко хора ще излязат за АСТА и колко за безстопанствените кучета, например.  

Ще Ви дам и още един пример. Малко е гадничък, но пък реално показва, че хората не мислят за живота си, а винаги чакат някой друг да помисли за техния живот. Примерът е във връзка с бедственото положение. Показаха го по телевизията, но съм сигурен, че на много малко хора е направил впечатление. Един човек каза пред камерата, че още от времето на дядо си знаели, че стените на язовира били напукани. Та, питам аз, кой, ако не те, трябваше постоянно да алармират, протестират, ако трябва и да реват с цяло гърло! Но не сега, а още тогава да се вдигнат всички и да действат последователно, докато се направи това, което е трябвало. Е, не са го направили и сега страдат. Това е истината за нашето жалко съществуване. И никой не ни е виновен, колкото й някои да не искат да го приемат...
 Утре ще има ден на траур.
 Всички ще чукат пак на дърво, ще се кръстят и ще си викат:
- Ох, добре, че не съм аз! Добре, че не е моето семейство!
Други ще си казват:
-На мен това не може да ми се случи!
Трети просто ще махнат с ръка и дори и няма да се замислят...
...Докато не дойде и техния ред...

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 20:19 от mipopov

# 98
  • Мнения: 36
http://bnt.bg/bg/news/view/70586/spor_za_uslovnite_prisydi_na_shofiorite_ubijci

Изказване на заместник-главния прокурор Валери Първанов взриви участниците в Сутрешния блок, които обсъждаха премахването на условните присъди за убийците на пътя. Според Първанов основната причина прокурорите да не пледират за по-строги и ефективни присъди е фактът, че затворите са пълни.

Валери Пъравнов прекъсна участието си в разговора с аргумента, че той говори за обществените интереси, а хората в студиото защитавали лични интереси.

Според Вас лични интереси ли търсят тези майки?

# 99
  • София
  • Мнения: 2 437
Естествено, че не!
Няма да мрат хора, защото затворите били пълни.
Много арогантно се държат във всичките си изказвания.

# 100
  • Мнения: 36
Ако сте съгласни с подписката, моля подпишете!

http://www.peticiq.com/ostavka

# 101
  • Мнения: 36
Ето, че нашите усилия придобиват реални успехи.

http://safetyonthestreets.com/2012/02/голям-успех-на-нашата-фондация/

# 102
  • Мнения: 36
Без условна присъда за убийство на пътя

В понеделник като отидем на Кръглата маса пак, ще видим! После остава само да ги гласуват в НС и ще може да кажем , че сме извоювали голяма победа.

http://btvnews.bg/bulgaria/bez-uslovna-prisda-za-ubiistvo-na-ptya.html

# 103
# 104
# 105
# 106
  • Мнения: 36
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1271392

Разплакани майки и осакатен от катастрофа в стряскащи клипове

# 107
# 108
  • Мнения: 36
http://www.dnes.bg/stranata/2012/04/21/14-meseca-zatvor-za-ubiis … amp;if_height=284

14 месеца затвор за убийството на Валя на пешеходна пътека
Бургаският апелативен съд потвърди присъдата на Надя Иванова

Следва третата инстанция...
Като се има предвид, че в последните 15-ина години това е първата ефективна присъда за такова провинение, може да се каже, че е добре, но от друга страна ако прочетем доводите на съда, тази присъда си е направо нищожна...

# 109
  • Мнения: 36
Ако има мами от Стара Загора тук, могат да отидат днес в 9:30 в Окръжен съд за да подкрепят близките на убитата Даяна, която беше пометена, както е стояла с приятеля си на пейка!
За съжаление само това е начина виновниците да получават ефективни присъди в България засега- само чрез висока обществена подкрепа на делата!
Чак тогава, когато виждат народа срещу себе си, прокурори и съдии се сещат, че работят и отсъждат "В името на народа"... Иначе винаги дават условни присъди...

# 110
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Тойота блъсна 12-годишно дете

Днес около 13:00 часа в Ямбол, на кръстовището между ул. “Гр.Игнатиев” и ул.“Търговска” е възникнало пътно-транспортно произшествие, при което лек автомобил “Тойота РАВ-4”, управляван от А.Д./30 г./ от Ямбол, движейки се в посока парк “Боровец”, блъска на пешеходната пътека внезапно пресичащ 12-годишен пешеходец. Вследствие на инцидента детето е с наранявания в областта на главата и след медицински преглед е настанено в МБАЛ – Ямбол под наблюдение, без опасност за живота. На местопроизшествието е извършен оглед от дежурна оперативна група. Работата по случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство

http://www.yambolnews.net/index.php/novini/politziya/item/462-то … а-12-годишно-дете

# 111
  • Мнения: 36
Тойота блъсна 12-годишно дете

Днес около 13:00 часа в Ямбол, на кръстовището между ул. “Гр.Игнатиев” и ул.“Търговска” е възникнало пътно-транспортно произшествие, при което лек автомобил “Тойота РАВ-4”, управляван от А.Д./30 г./ от Ямбол, движейки се в посока парк “Боровец”, блъска на пешеходната пътека внезапно пресичащ 12-годишен пешеходец. Вследствие на инцидента детето е с наранявания в областта на главата и след медицински преглед е настанено в МБАЛ – Ямбол под наблюдение, без опасност за живота. На местопроизшествието е извършен оглед от дежурна оперативна група. Работата по случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство


http://www.yambolnews.net/index.php/novini/politziya/item/462-то … а-12-годишно-дете

Като видя така да пишат медиите... "на пешеходната пътека внезапно пресичащ"... Защо не пишат , че шофьора не се е съобразил с пешеходната пътека, а че пешеходеца видиш ли внезапно пресякъл? Значи, когато не пресичат на пешеходните пътеки са виновни, а когато пресичат, пресичат внезапно...

# 112
  • Мнения: 36


На 16 юни 2012г. от 19:00ч. в Летния театър на гр. Бургас ще се проведе концерт в памет на Валя и всички загинали деца по улиците под надслов  „Глас към небесата” . 

Вход свободен.

На 17 юни се навършва една година от смъртта на Валя.

http://safetyonthestreets.com/

# 113
  • Мнения: 36
Целият концерт , както и снимки от него можете да видите тук:

http://safetyonthestreets.com/инициативи/concert/

# 114
  • Мнения: 0
Концертът беше страхотен. Но според мен трябваше да бъде със вход, защото в летния театър имаше доста хора, които не им беше мястото там. Дори чух и един идиотски коментар, че родителите си правили PR. На какво обаче, така и не разбрах. Също така имаше доста хора, които искаха да пуснат пари в касичките, но те не стигнаха до тях, защото Летния театър беше препълнен.

# 115
  • Мнения: 36
http://poligraff.net/статия/В-четвъртък-пешеходните-пътеки-у-нас … ват-червени/10774

В четвъртък пешеходните пътеки у нас стават червени пак

В четвъртък отново пешеходните пътеки в страната ще бъдат отрупани с цветя в памет на жертвите на пътя. На този ден преди година стартира инициативата „Червена пътека”, която бе продиктувана от смъртта на 12-годишната Валя от Бургас.

В морския град събитието ще се състои на пешеходната пътека на Валя от 19:00 часа и ще бъде в помощ на Аделина Коджабашева. В София събитието ще е на две места – на пешеходната пътека на бул. „Свети Климент Охридски” (от страната на бл.7, бл.8 и бл. 9 в Студентски град), в близост до лобното място на Мариана, от 20:00 часа, както и на пешеходната пътека  на бул. ”Брюксел”1, срещу сградата на Митница Аерогара София.

”ДА НАПОМНИМ, ЧЕ ПРАВИЛАТА ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ! Защото България е на първо място по смъртност след катастрофа! Защото България е на четвърто място в Европа по брой жертви следствие на ПТП! Защото България е на първо място по брой загинали на ПЕШЕХОДНИ ПЪТЕКИ! Защото всеки ден загиват средно по двама човека по улиците на България! Защото всеки ден минимум 25 са пострадалите, а доста от тях остават инвалиди за цял живот! Защото тази статистика бавно настъпва към всеки от нас, нашето семейство, роднини, приятели, близки, познати...

Преди една година започнахме с тази “Червена пътека” и предизвикахме промени както в НК, НПК, така и в ЗДП.Дори съдиите започнаха да дават ЕФЕКТИВНИ присъди!!!Предизвикахме и промени в наредбата с указания за обезопасяване на пешеходните пътеки.Все по-често шофьорите спират пред пеш.пътеки, за да дадат път на пешеходците…Затова ние продължаваме!Защото още много неща трябва да се променят,  за да се наредим до държавите с най-малко инциденти по улиците!!! Всеки може да постави цвете на най-близката пешеходна пътека както в знак на съпричастност, така и като предупреждение към шофьорите!”, коментират организаторите в социалнта мрежа Фейсбук.

http://www.facebook.com/events/345602342181327/

http://www.facebook.com/events/429259740450254/

http://www.facebook.com/events/349725745103772/

# 116
  • Мнения: 0
Ще има и във Варна. От 19:00 часа  на 26-и, на пътеката на Лора.

# 117
  • Мнения: 36
Виновницата за смърта на Валя получи  на трета(последна) инстанция 14 месеца ефективна присъда, която ще излежи в общежитие от отворен тип и за добро поведение, че излезе на 10-я месец.

Благодаря на всички, които застанаха до нас и ни подкрепиха за да достигнем тази първа от много години назад ефективан присъда. Благодарение на Вас постигнахме тези промени в законите и наредбите! Макар и малко тези промени са някакво начало в борбата за безопасност на пътя, така, че заради всичко това ние ще продължим и ще се радваме, ако продължавате да ни подкрепяте! Защото има още много неща да се променят, за да достигнем държавите с най-малко инциденти на пътя.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 21:00 от mipopov

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 6 610
Тази присъда е подигравка със семейството. Twisted Evil
Дано я застигне истинска присъда! Sick
Пожелавам и го!!!

# 119
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Тази присъда е подигравка със семейството. Twisted Evil
Дано я застигне истинска присъда! Sick
Пожелавам и го!!!
Истинската присъда е само една - нейното дете да го помете някоя самозабравила се патка, нейният адвокат да защитава въпросната патка, а същият съдия да я помилва по главичката. Не знам, дали да пожелая такова нещо.

Както и да е - дано да не е единствената ефективна присъда fingerscrossed

# 120
  • Мнения: 0
Ето затова ще продължавам да ги подкрепям и да им помагам, защото накараха институциите да се размърдат:

http://search.abv.bg/search.php?start=0&num=10&abv=1& … 8F&lr=lang_bg

"Операцията носи името „Валя" като поклон пред паметта на загиналите при пътни произшествия и благодарност за ежедневните усилия в превенцията за пътна безопасност на Фондация „Безопасни улици от Валя".

Операцията носи името на 12-годишната Валентина Димитрова, която бе блъсната на пешеходна пътека на 17 юни миналата година, след което почина."

# 121
  • Мнения: 36
Преди време започнахме от тази "Червена пътека"...

http://safetyonthestreets.com/2012/12/фондация-безопасни-улици-от-валя-пол/

Тези награди са за всички, които ни помагаха!  Hug  bouquet

А колко още работа има...

Общи условия

Активация на акаунт