ИНИЦИАТИВА -"ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА ЗА ВАЛЯ"

  • 18 665
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 37
Съболезнования на клетите родители Flowers Rose Flowers Rose мир на праха на Валето  Flowers Rose Flowers Rose
Дано има заслужена присъда дано,дано!

# 31
  • Мнения: 356
Нека си кара колата, но да спазва правилата!
Пази Боже, всички сме шофьори, да не се случва!
За съжаление това е България!
Бургас, градът на слабохарактерните мутри и техните половинки, и "безсмъртните"!

И що за безмозъчна глава може да роди това: 
Nikolay Mitev
аве само глупости,ако можете да крате карайте както си искате...тъпи групи
Вчера в 01:02 · Харесва ми ·  · Отписване

Само ще да е някой от "безсмъртните", а такива като него - в Бургас пълно..... За съжаление и в цялата ни абсурдна държавица + парламента!

Дори и да не е съдът, Господ ще я накаже!
Жалко е, че и тя има дете, какъв пример му дава само?!
Живея в чужбина. Тук ако не спреш на зебрата - отиваш на съд.
За съжаление, детето ми още е в Бургас, но няма да допусна жалкият БГ манталитет на някой див селянин да помрачи живота му.

Замислете се българи и се грижете за децата на България!
Вие, политици - също! Утре там може да е вашето дете или моето, или нейното... Кой знае!

Поклон пред паметта на красивото дете! Почивай в мир, миличка!

# 32
  • Мнения: 6 206
няма по-голяма трагедия на света да изгубиш детето си!
съболезнования на родителите!
съболезнования за нелепо изгубения млад живот!

в този ден убийството е двойно.
мисля, че животът за тази жена е свършил също... как живееш с мисълта, че си убил дете, дори и неволно...
огромна трагедия

# 33
  • Мнения: 932
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

# 34
  • Мнения: 276
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

Много си права за съжаление- ние сме компетентни само на маса.
Аз познавам лично семейството и искам да ви кажа ,че трагедията е голяма за всички ,а за родителите е излишно да казвам.
От това по -страшно няма -да си загубиш рожбата ,горката майчица.
Ние ще бъдем на 26,07 на пешеходната пътека отнела живота на това мило дете и силно се надявам ,че поне половината натиснали бутона ще присъствам да дойдат.
Хора нека си пазим децата и да спрем да ги избиваме.
Искаме справедливо наказание за убийцата -доживотна присъда за всички отнели чужд живот.
Хора нека заедно да защитим нашите деца- карайте разумно и бавно утре на тази улица може да лежи вашето дете.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 15:10 от gansa

# 35
  • Мнения: 234

Съболезнования  Flowers Rose

# 36
  • Мнения: 17 546
Не вярвам в правосъдието за такива убийства! Преди няколко години на пешеходна пътека в Дружба пил полицай, избяга от произшествието, след като уби на място цяло семейство - майката, бащата и детенцето. Някой да е чул за случая!? Потули се...

Съболезнования за семейството на Валя. Sad

# 37
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Знаете ли...Всеки един от нас може да направи страшна грешка.
Да. Всеки може.

Но тук нямаме случай на внезапно изскочило след топката дете.

Тук говорим за преднамерено, хладнокръвно убийство.

Все едно аз да насоча към главата на детето ти зареден пистолет и... упс, той взе, че гръмна. Ще ти е жал ли, че моят живот е свършил?

Радвам се, че "животът на тази жена е свършил". Моля се, да е свършил.

За да няма друга Валя.

# 38
  • Мнения: 419
Moite saboleznovania na roditelite!Badite silni v tozi ujasen moment,dano ima pravosadie i dano ot tuk nasetne da ne se slu4vat takiva tragedii!

# 39
  • Мнения: 62
32 отговора на тема, засягаща безопасността и живота на децата ни. Но погледнете в "Звездни компромати" !!! Това е то - българската майка! Друг да я пази,друг да прави нещо. Тя само да обсъжда клюки и да се оплаква кой какво не е направил за детето й. Еййй,робски и мързелив народ сме-за едно елементарно нещо не можем да се вдигнем! Как успяха всички да скочат за майчинството и да постигнат резултати,а за останалото само се оплакваме. Парите явно са всичко,което ни вълнува.
Браво на всички,които се включиха!!!
Какво ви става,майки???? На тази пешеходна пътека загина едно българско дете!!! А ако беше вашето??? А ако бъде вашето???? Направете нещо!!!!
Ерин,не й пука явно на тази жена-след като може да се държи нагло с родители,току-що видели детето си мъртво...

Я позабърши пяната от устенцата.
Единственото, което е адекватно да се коментира до откат в нетя, това са тъкмо клюките.
С чешане на езици и тъпи призиви "ДА СПАСИМ ЖИВОТА НА НАШИТЕ ДЕЦА" очевидно НЕ СТАВА.

Нещо повече, тук се говори за трагедии, които са предизвикани неволно. И в другата тема ви казах - никой не се качва зад волана с идеята да утрепе някой. Всичко става за секунди.
Призивите ви биха имали смисъл, евнтуално, ако могат да предотвратят съзнателно действие.
Да не мислите, че шофьорката си е казала О, пешеходна, дай да мина през тва детенце!  ooooh!
По-скоро не го е видяла, независимо, че вероятно е прочела десетки призиви за деца и пътища.

# 40
  • Мнения: 62
Знаете ли...Всеки един от нас може да направи страшна грешка.

Тук говорим за преднамерено, хладнокръвно убийство.

Все едно аз да насоча към главата на детето ти зареден пистолет и... упс, той взе, че гръмна.

О да, абсолютно същото е  ooooh! ooooh!
Абе вие мислите ли изобщо бе??
Хладнокръвно преднамерено убийстово.  ooooh! Сигурно и много добре планирано, нали? И мотив си има.  ooooh! ooooh! Тежко, тежко. А уж делфините били умни животни.

Да не дава господ вие да сгафите, че жална ви майка.

# 41
  • Мнения: 4 965
...
Нещо повече, тук се говори за трагедии, които са предизвикани неволно. И в другата тема ви казах - никой не се качва зад волана с идеята да утрепе някой. Всичко става за секунди.
Призивите ви биха имали смисъл, евнтуално, ако могат да предотвратят съзнателно действие.
Да не мислите, че шофьорката си е казала О, пешеходна, дай да мина през тва детенце!  ooooh!
По-скоро не го е видяла, независимо, че вероятно е прочела десетки призиви за деца и пътища.


Прав си само донякъде, защото би трябвало да знаеш, че коли случайно не спират пред пешеходната пътека, нито са невидими. Щом някой е спрял, не е необходимо друг да се прави на тарикат и да засили газта, че да изпревари пешеходеца.
Лошото е, че твърде много зачестиха уж случайните жертви на пътя.
Била съм в близка ситуация и до ден днешен благодаря на Бог, че запази дечицата ми. Бяха още бебета в количка /забелязваща се доста отдалеч/, когато на пешеходна пътека ми спря бус, но един "случайно недовидял" реши, че може да мине по-бързо. Добре, че беше на мотор и хората на тротоара се разкрещяха, та успях да блъсна по-силно количката и той мина между мен и нея. И слава на Бога, че по трамвайната линия нямаше трамваи или други бързаци. А той просто даде повече газ и изчезна, докато аз се опитвах да дойда на себе си и хора наоколо се втурнаха да прибират количката от платното и да ме свестяват.

Та съзнателното действие е да вкарваш и малко мисъл, когато шофираш, а не да се пробваш да "надцакаш" другите. Вчера слушах по радиото интервю с някакъв италиански художник и човекът обясняваше колко харесва България и т.н. , но не може да свикне с този непрестанен стремеж на българина по пътищата все да изпревари, да надмине, да избута и то по грозния начин.
В много държави има надлези по улиците и сериозни ограничения на скоростта в населено място, които се спазват, защото в противен случай плащаш солени глоби и ти отнемат книжката. Само у нас съм виждала комбинация от толкова ужасни пътища + толкова безразсъдно шофиране. Защото и санкциите са смешни.

# 42
  • Мнения: 62
Ок, съгласен съм донякъде за проблема.
Това което се опитвам да кажа, че няма никакъв смисъл от истерично цвилене и хулене по форуми.
Проблемът с т.нар. "война на пътищата" (няма толкова тъпо име!) не е от вчера. Колко подписки, петиции, хулене, клетви и т.н.  и т.н се изредиха.
Нъц.
Никаква промяна.
Но вие продължавате и продължавате да каканижете и апелирате, без да ви пука, че реално единствено себе си тормозите с тия слогани.

# 43
  • Мнения: 4 965
Мдааа, всички на така, само ти на иначе...
С апели не става. Става с желанието на управляващите и сериозно бъркане в джобовете на нарушителите. Но те са над тези неща, защото новини гледат само ако по тях дават собствените им образи.
Остава надеждата всеки да започне промяната от себе си.
И темата не е за каканижене, Ломбардо, а с идеята да се почете паметта на едно дете.
Моите съболезнования за семейството. Дано поне няколко човека са успяли да се замислят над собствените си действия след тази случка. Praynig

# 44
  • Мнения: 5 539
Да не дава Господ аз или някой от близките ми да стори подобно нещо! Аз затова и не качвам зад волана, защото се знам какъв шофьор съм и колко са ми бавни реакциите.
Обаче, Ломбардо, не бих карала със 100 км/ч. в града. Ако блъсна някого, ще е с макс. 40 и няма да е на пешеходна пътека; в такъв случай едва ли ще му размажа мозъка по предното стъкло.
Правилата за движение са за това да се спазват и едва ли е случайно, че в града се кара с до 50 км./ч. Ако искаш адреналин, иди да караш на писта. Ако пешеходните пътеки ти пречат, иди на офроуд. Но да се правиш на джигит в града, да не зачиташ нито ограничения на скоростта, нито маркировка това си е престъпление, дори да няма фатални последици.

Аз не знам как ще живее убийцата Надя Иванова оттук насетне, но се надявам да живее зле, за да изкупи вината си пред родителите на Валя и пред Господ.
Между другото, казват, че витрината на магазина, който тя държи в кв. Славейков е обсипана със сурови яйца. Явно в безсилието си хората са й спретнали задочен линч. Дано обществената памет не се окаже къса и тази жена чува: "Убийца" всеки път, когато излезе на улицата.

Общи условия

Активация на акаунт