Мнението ви за ползата/вредата от училищните лавки

  • 35 726
  • 910
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 24 467
А, някои са на територията дори.
Ама нищо, де, какво толкова.
 Grinning
Авторката не е поставила ограничение за възрастова група, която се обсъжда. Става въпрос просто за училищата и лавките в тях.

# 421
  • Мнения: 8 567
Всяка лавка - кафене!
Всеки салон-дискотека!  superuu
 Wink

Judy, ах, какъв си стихоплетец! Peace

# 422
  • София
  • Мнения: 17 283
На входа на сградата проверяват за бележници, но не и на входа на двора.

Това имам предвид - може на входа на сградата, но не може на входа на двора - защо?? Защото родителите са недоволни.

написах защо - работаата на тези пазачи е да пазят сградата и нейното имущесство, както и да не влезе някой външен в сградата, без да каже кой е и защо е там. Тяхната работа НЕ е да пазят нито двора, нито децата, нито кой влиза и излиза от дворната порта. Доколкото зная, те не са на подчинение на директора на училището, а на общината - виждала съм как всеки ден идват някакви униформени (така и не разбрах дали са от полицията или от онази фирма за общинска охрана), които да ги проверяват дали са на работното си място - на входа на сградата. Вечер врътват ключа на сградата, слагат катинара на портата на двора и си заминават. Също и в събота и неделя е заключен дворът.

Въпросът ми не беше защо сега е така, а защо да не може да е иначе Simple Smile
Аз лично не виждам нито една пречка пазачът вместо на една врата да стои на друга врата.
И преди да започнеш да ми отговаряш, да кажа, че въпросът ми беше риторичен, знам защо не може, заради родителите, които ще ревнат в хор.
Ей това пиша от самото начало на темата - истинският, реален, сериозен проблем са родителите, тези по-безхаберните (те са само извън форума, разбира се).

# 423
  • Русе
  • Мнения: 11 919
  Не мисля,че българският родител е по безхаберен от да речем американския,канадския или германския. В другите страни може да не пушат на обществени места, но когато дойдат тук, същите тези съвестни граждани, цапат и се държат не по възпитано от нас. Та и децата им така.

# 424
  • София
  • Мнения: 17 283
Имам предвид, че ако махнат лавките и заключат двора, родителите ще ореват орталъка и ще се върне предишното положение за нула време. Пример - историята за познатата на Андариел със заключения двор. Голяма драма, че входа е един, че е малък и че не е на централната улица.

# 425
  • Русе
  • Мнения: 11 919
 Ще го направят,разбира се, защото няма нормативи и закони.

# 426
  • София
  • Мнения: 17 283
Ще го направят,разбира се, защото няма нормативи и закони.

Ще го направят ДОРИ да има нормативи и закони.

# 427
  • Русе
  • Мнения: 11 919
 
Ще го направят,разбира се, защото няма нормативи и закони.

Ще го направят ДОРИ да има нормативи и закони.
   Да разбира се и ясно регламентирани санкции при неизпълнение.

# 428
  • Мнения: 2 885
Училищният правилник какво се води? Вчера разгледах този на немското училище в София. Имаше условия да не се носят мобилни телефони, Кока-кола, Фанта и енергийни напитки. Имаше и за проверката на бележниците на входа, за охраната...Щом там може? Защото е към посолството ли?! Сигурна съм че реда е този правилник да се представя на първата родителска среща в дадено училище, но повечето родители да не му обръщат и грам внимание. При нас при записване ни дават рекламна брошура + училищен правилник и в началото на учебната година ни засипаха с декларации да подписваме. Една от тях бе дали сме запознати с този правилник за училищен ред. А после мръднеш и не го спазваш ще ти развяват декларацията под носа и няма измъкване....
Сигурна съм обаче, че хем родителите мрънкат против делегираните бюджети, хем им е удобно да няма правила....Детето им може да вдигне училището на главата си, но няма да го отпишат заради едни пари.
Сега чета в днес.бг: България – упоритият ученик, но без достатъчно знания в ЕС за доклада на ЕК - нищо ново за тях. Същата работа и в училището......

Judy за стихчето   bouquet

# 429
  • Мнения: 9
 
Ще го направят,разбира се, защото няма нормативи и закони.

Ще го направят ДОРИ да има нормативи и закони.
  Да разбира се и ясно регламентирани санкции при неизпълнение.

         И най-вече, ИЗПЪЛНЕНИЕ.
         То обаче , се осъществява от всички нас. В противен случай, всичките нормативи, закони и пр. си остават само и единственно един "лист хартия".
  

# 430
  • Русе
  • Мнения: 11 919
 И защо не изпълняваме, защото сме по некачествети от англичаните ли.  newsm78

# 431
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросното немско училище, доколкото зная, не се подчинява на нашенските разпоредби и на МОН, нататък няма какво да си говорим за точно това училище.
Частните училища не разчитат на делегирани бюджети, което също им дава свобода.
Държавните започват да се разслояват на база подготовка и дисциплина. Но и там има още мноооого какво да се желае. Вече започвам много серриозно да се замислям дали няма нещо вярно в притчата за Моисей, както и онази реплика на един нашенец за мат`ряла. Същите тези родители, които са с големи претенции, но нулево съзнание, не са само родители, те са същите тези хора, които минават на червено, карат с превишена скорост, правят боклуци навсякъде, псуват наляво и надясно, гледат да изшмекеруват както могат, удрят в кантара в магазина, и изобщо се държат точно както не е редно. На бележниците на последната страница все още са напечатани правата и задълженията на ученика, ама кой ти ги гледа,, че и да ги спазва?

# 432
  • Мнения: 2 885
Andariel, сигурна съм, че ако се разровя в Гугъл мога да изкарам поне 5 БГ училищни правилика. Но и както викаш ти, дори и след подписана декларация да не се спазват същите. Просто вчера попаднах на този и ми направи добро впечатление /моя приятелка си записа детето там/.

Амбър, спазват се правилата. Не зная и не желая да коментирам кой било по-по-най - ние или чужденците. Аз видях за 1 година как там си мрънкат родителите под сурдинка относно учителите /има и защо/, но правилата се спазват. Никой не му е хрумнало да не ги спазва - за храната в кутиите, за идването в точен час на училище, за заключването на сградата....СПАЗВАТ СЕ.

Ако ти не покажеш на детето си чрез своите всекидневни действия, че живота в основата си е правила - кой друг?!

# 433
  • Мнения: 3 835
Мненията, че няма да спазваме правилата, са несъстоятелни, защото в момента, ние също спазваме правила в училищата, но съществуващите в момента, такива, каквито са. Правилата се променят и винаги са се променяли, защото хората се променят и живота им. Новите правила ще ни затруднят само в началото, докато свикнем с тях, като с всяко ново нещо.

Аз си мисля, че може би за начало лавките трябва да станат обекти към столовете, в които те да предлагат закуски, ако искат. Ако нямат възможност да приготвят закуски, или да доставят такива, отговарящи на изискванията, просто лавката няма да функционира. Постепенно те сами ще си отпаднат. В същото време в правилниците на училищата да се забрани напускането на територията на училищата, поне за учениците до 10 клас. Също да се забрани внасянето на газирани напитки, чипсове, снаксове и т.н... А междувременно да се отпуснат средства на училищата да си оправят вратите и оградите, както и за свястна охрана.

# 434
  • София
  • Мнения: 38 515
Добре, от лавките са премахнати газираните напитки по наредба.
А какво пък и има на Фантата и други газирани напитки /без кола и енергийни/?
Газираната вода и захарта не са чак толкова ужасни.
И на тяхно място какво има? Негазирана напитка със 7 Е-та! Чудничко.
Без калории и оцветители, но с консерванти и подсладители.
Знам, че аз съм луда на тема аспартам, ама поне на децата да не го дават.

Общи условия

Активация на акаунт