Деца с очни проблеми - тема 5

  • 62 386
  • 728
  •   1
Отговори
# 435
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А ние ви мислим и стискаме силно палци Praynig Hug Peace!

# 436
  • Мнения: 817
Мишел,много прегръдки от нас Hug
Ние  днес се завърнахме от профилактиен преглед в Германия.На кратко предисторията от преди заминаването ни.Отока ,който имахме преди операцията беше почнал едва, едва да спада.Това,което не бях споделила с вас ,е че се беше появило според нашите Лекари едно възпаление(увеит)на оперираното око.Последва повтаряне на сумати и изследвания и те показаха,е детето е абсолютно здраво-никъде няма проблеми.Веднага естественно ни предложиха кортизон локално,срещу скромна сума.Аз отказах.С доц. Върбанова от Варна почнахме да го лекуваме с кортикостероиди и противовъзпалителни препарати.Еми този увеит не изчезна.Нашите лекари вдигнаха ръце -трябвало им насока,за да го лекуват.Между временно слагахме и капки.А доц. Върбанова ни каза,че ако няма подобрение щала до го сложи на по-силни лекарства.Казах на мъжа ми,че това няма да стане.Гледаха го лекари в 2 болници във Варна.
И така отиваме в Германия силно притеснени,че нещо не е наред,детето е зле.И те:хора ,защо пиете лекарства,защо слагате капки-детето няма нужда от нищо.Веднага спирайте всичко.Какво възпаление,това е бяло петънце вследствие на операцията и то не се лекува.Най-вероятно ще изчезне с времето.Отокът е почнал да спада.Нещата изглеждат чудесно.Следващ преглед след7-8 месеца.Детето е наред,зрението се е качило до 25% -това е много.Само дето не припаднах ooooh!Ама ,защо тъпках детето си 2 месеца с кортикостероиди Tired

П.с. Изписаха ни оила, за да се подпомогни окото и сега ще правим и ние.Каза,е иска и ще носи-да видим Peace

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 17:37 от *Diamond*

# 437
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Днес нашият по-голям син Калоян става на 11 години - почерпете се  -

Торта "Изгрев в саваната"



# 438
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Жив и здрав да ти е синковеца Hug А ти какви красоти твориш...просто не е истина Blush и завиждам Mr. Green

# 439
  • Мнения: 54 425
Честито и тук ! Hug
Да ти жив и здрав рожденника !  bouquet
Тортата е страхотна ! Heart Eyes

# 440
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам как става изпращането на документи или записване за визитация за преглед в Клиниката в Германия. Също и Турция, в Истанбул.
Ства въпрос за преглед на наше близко момиченце с ретинопатия, моля, ако може помогнете.
Майкат е приятелка на мама и е много притеснена.

Благодаря ви на всички предварително.

# 441
  • Мнения: 2 142
Ауууу, Мариетка! Страхотна торта!  Да ти е живо и здраво момчето и много късмет му желая!
Тортата е просто великолепна!!!

*Diamond* Hug Като чета, какво пишеш и направо ми идва да крещя. Еми пи, страшно висока доза кортизон 6м, после започнахме да намаляваме до спиране +4 вида такива капки в очите +атропин по два пъти дневно в болното око....  сега лекуваме последствията от всички тези ужасни медикаменти. Много се радвам за детенцето ти. 25% това е страхотно! Жалко, че без нужда е пило всички тези "гадости".
Ние няма да зиминаваме в понеделник, отлага се за началото на февруари. Надявам се всичко да е наред, защото сега съм се вкарала в "страшен" филм относно лечението и в Германия. Прочетох доста противоречиви факти и мнения за лекаря на Еми, в същото време не мога да не отчета и факта, че Еми е добре и нещата изгелжда вървят добре. Тази седмица сме на лекари в България, във вторник, ще и пусна изследвания, така, че ще видя картината в края на седмицата. Стискам палци всичко да е наред. Вярвам, че ще е така...!

# 442
  • София
  • Мнения: 442
Здравейте момичета! Резултатите от прегледа на нашия батко са добри, но ще трябва да продължим да закриваме окото следващите 6 месеца за по няколко часа на ден до контролния преглед, за да задържим резултата. Има нещо друго, което чух днес и малко ме обезпокои. Според лекарката детето няма стерео виждане, което по принцип се формирало до 3тата годинка /той е почти на 8/. Имат едни карти, на които фигурите се виждат само обемни. Той не ги вижда и сега. Това според лекарката не пречи на нормалното виждане, шофиране и т.н. Но детето няма да го придобие занапред. Доколкото тя ми обясни, дали съм разбрала правилно не знам, окото вижда плоско, а след това в мозъка се преобразува обемно. Така е в момента. Говорихме за преценката на разстоянията и ориентацията в пространството, която според мен го затруднява и докторката потвърди, че това е от липсата на стерео.

Заведохме и малката за първи път на преглед. Много я беше страх, тя е плашлива по принцип. Не можаха да я прегледат добре, но не я и насилваха. Ходенето ни беше по-скоро опознавателно. Другата седмица ще отидем пак. Докторката спомена че може да се наложи и на нея да слагаме атропин в очичките...Как ще ги слагам не знам. Тя дори не пожела да седне на апарата за измерване, макар че преди това сядахме аз и батко й. Той я успокояваше с нежното "Ей споко, няма да ти извадят очите"...

# 443
  • Мнения: 127
Здравейте,
Детенцето ни е на почти 2 г и посетихме детски офтамолог поради кривене на очите в определени моменти. След преглед и разширяване на зениците, й определиха далекогледство и предписаха +4.5 диоптъра и на двете очи. Поръчахме и взехме очилата, ... сега идва трудния момент с привикването.
Моля да споделите опит в приучаването към носенето на очила от толкова мъничко детенце.
Благодаря ви предварително.

# 444
  • Мнения: 3 914
Здравейте, искам да попитам как става изпращането на документи или записване за визитация за преглед в Клиниката в Германия. Също и Турция, в Истанбул.
Ства въпрос за преглед на наше близко момиченце с ретинопатия, моля, ако може помогнете.
Майкат е приятелка на мама и е много притеснена.

Благодаря ви на всички предварително.
Превеждате си последната епикриза на английски и я изпращате на този лекар : http://www.medizin.uni-greifswald.de/augen/
А в Турция,намерете някой да се обади по телефона да ви запише час за преглед там,не е далеч и нищо не пречи да си направите мнение :
http://en.dunyagoz.com/
Успех Hug

# 445
  • Мнения: 367
Здравейте,
Някой сблъсквал и се е с проблема ГАУКОМА - вродена? Дъщеря ми е на 1г. и 9 м., с повишено очно налягане в двете очи. Поради сериозността на проблема, разбирам, че трябва да се побърза с изследвания и вероятна операция. Засега сме на лечение с капки и на няколко изследвания под пълна упойка. Интересува ме, някой има ли информация за клиники в Германия или Русия?
Моля, помогнете!
Благодаря Ви!

# 446
  • Мнения: 3 914
Джулиана,пиши в тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357899.300
Не че аз не мога да ти помогна,но някой майчета ходят в Мюнхен и най-точно могат да ти помогнат за глаукома Peace

# 447
  • Мнения: 247
С наздравица ви желая много любов!
Ще ви разкажа накратко как се харчат европейски пари. От миналата година с нетърпение чакаме да стартира одобрената програма за деца със СОП, по която за Али трябваше да бъде осигурен тифлопедагог. Програмата е за над 180 хил.лв., а целевата група е от 18 деца с различни проблеми. Освен директната помощ за децата, в програмата беше предвидено и обучение на няколко учители в детски градини и начален курс. До тук всичко е супер. Но, welcome to the reality. Момите от общината се оказва, че не правят разлика между социални и специални потребности, за Али търсят експертиза за състоянието й от логопед /?!/, научаваме, че за да се популяризира проекта ще се отпечатат 5500 дипляни, безброй сиди и дивиди, 35 учителя ще идат на семинар, ще има десетки платени публикации и т.н. Жителите на общината са 14 хиляди ... Естествено, никакви специалисти няма да идват да работят с децата, в т.н. кабинети, в които ще ги отделят, за да са спокойни и да не пречат на другите ще има моливи, фулмастри, книжки за оцветяване и релефна карта на България. Нямам нерви да ви описвам повече. Решили сме да не включваме Али в програмата.

Пак искам да се похваля с нея. Вие ще ми простите за това, защото нали знаете как са бабите Simple Smile)) Та, Али ще участва в поредния конкурс за пианисти през април в зала България. Диването не само че свири с огромен кеф, ами започна и да си измисля мелодии. Ясно, че за мен те са връх на музикалното изкуство Simple Smile)))))))))), но и тези, които наистина разбират, смятат, че са супер.

# 448
  • Мнения: 817
Шънди,съжалявам че отново всичко е само показност,а реална помощ за децата няма Sad.Лошото е,че това което пишеш не ме очудва.Както обича да казва мъжът ми"ние сме една измислена държава" Tired
 Поздравявам ви за музикалните успехи ,които имате.Хич не разбирам от музика,но това да си измисляш мелодии ми се струва много трудно.Браво на Али PeaceВярвам,че на конкурса ще се представи блестящо Hug

# 449
  • варна
  • Мнения: 1 395
Честит рожден ден на Калоян, да е жив и много здрав,да радва мама!
 А тортата наистина е голяма красота!
 Аз отдавна не съм писала ,трябва да отидем на контролен преглед, но разбрах че д-р Николова вече се е преместила и работи на частно само. Някой ако има новите й координати ,моля да ги даде.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт