"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 684
  • 937
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 119
Момичета, на мен кърмата ми слезе също на 3-тия ден, но това по никакъв начин не означава, че не можете да си кърмете бебета. Коластрата е достатъчно хранителна, да не говорим колко е ценна.  Peace   Определено е и достатъчна за нуждите на бебето щом не съм давала добавка нито веднъж.  Wink А честото поставяне на гърда на бебето стимулира слизането на кърмата.
  202uu Коластра имах и беше достатъчна за бебето, кърмата слезе на 3-тия ден. Докато кърмих първия път още бях под упойка-спинална/не е отминала на 2-рия час/, акушерката някак ми набута бебето отстрани Crazy

# 316
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Момичета, аз раждах преди 3 години в МД, секцио.Кърма нямах нито капка/ и коластра!/ - нищо ама нищо, цели 4 дни.Много упорито магаре бях обаче, добре че бебка имаше много добре развит сукателен рефлекс, защото освен, че нямах кърма имах проблеми и със зърната.Хранехме се там със АМ, но първо винаги слагах бебето на гърдата, за да стимулирам гърдите, а после давах АМ.Бебетата си бяха при нас денонощно.На всичкото отгоре раждах в Свет. седмица на кърменето /1-7 август/ и поради това много трудно ми даваха АМ, за да си нахраня бебето.Малката спадна от 2.700 на 2.300 ден преди да ни изпишат и ме предупредиха, че на другия ден, ако не я изтеглели поне 2.400 ще трябвало да поостанем.Но в крайна сметка ни изписаха.
Благодарение на момичетата от ЛЛЛ, които бяха там и на акушерките, в крайна сметка кърмата ми тръгна на 4-ти ден, а на 5-тия вече като си бях вкъщи  съвсем тръгна като хората и повече никакво АМ не сме вкусвали.
Много се притеснявах, че няма да мога да кърмя, дори едната педиатърка там ме беше отписала като кърмачка...Казва ми "Ооо ама ти няма да можеш да кърмиш въобще, то нищо не излиза..." ooooh!
Е в крайна сметка успях обаче, кърмих цели 2 години, но трудният старт много ме беше отчаял в началото Peace

# 317
  • Мнения: 27
Да и аз понеже ще съм секцио и си мислех, че е хубаво да има някой до мен да ми подава бебето в началото за кърменето.
maris_, какво представлява стаята с придружител?

Можеш да влезеш в сайта им и в галерията да разгледаш снимките. В моята стая имаше един фотьойл, който се разпъваше, защото имах придружител само за 3 нощи и затова не ме преместиха в друга стая, където са две отделни легла.

# 318
  • Мнения: 26
Впечатлението ми, като цяло, не  е много добро. Та започна отначало...
Родих там преди месец и нещо. Бях във вип-стая. Планът беше да раждам във вода и с дула. Във вода не се получи (защото главата на бебето не минаваше през таза и за по-сигурно ме преместиха в род.зала; нямам нищо против), но и с дулата не се получи... Не се получи, защото дойде др.Юдова и я изгони (после в сметката имаше половин такса за дулата Laughing). И от персонала останах не с много добро впечатление. Имаше и добри хора, но са 2-3 човека. Иначе, за всичко трябва да питаш, нищо не ти казват. Колко пъти питах за това, кой може да ми помогне с кърменето (притеснявах се, че нямам мляко, защото бебето все плачеше като гладно). Те само погледнат - "бебето добре суче", натиснат гърдата - "имаш мляко". Затова извиках консултант от ЛЛЛ, но те не са я пуснали!!! Казали са, че ще се справят сами!!! Но никаква помощ не получих....
До последно не знаех, кога ще ме изпишат(попаднах на събота-неделя), и накрая в понеделник сутрин казаха, че изписват ДНЕС ПРЕДИ ОБЕД. Моите още не бяха готови, и поисках да ме изпишат към 15ч. После дойде педиатърка с епикризите и ме нарече мадама. Защо мадама? Защото поисках да ме изпишат по-късно, или защото исках такава екстра като раждане  във вода, или защото доведох дула да ми помага???? Ехоооо!!! Нали са направили клиника за МАДАМИ. Какво искат сега??? Смешни са....

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 13:05 от Alya-lya

# 319
  • Мнения: 637
Благодаря ви, момичета. При мен секциото беше по спешност, не е било планово и въпреки всичко ни кърма ни коластра в началото. Като грешка отчитам, че въпреки това е трябвало да държа бебето на гърда за да се стимулира млекоправенето. Той не че синът ми имаше кой знае какъв смукателен рефлекс, но както и да е. Този път съм решила да го държа на гърда дори и да няма нищо. Та затова се инересувах от самостоятелните стаи. По спокойно ще ми е Wink
А определено при първото раждане бях много доволна. Нямам никакви забележки :peace

# 320
  • Варна
  • Мнения: 35
Планът беше да раждам във вода и с дула.
И аз се двоумях дали да раждам там във вода и с дула, но се притеснявах дали имат достатъчно опит с този вид раждания. Явно няма да е там... Благодаря за споделеното...

# 321
  • Мнения: 26

*_*_lana_*_*, може би при теб, ако раждането върви без проблеми, ще стане във вода.  А за дула - твоята дула би трябвало да знае дали са им се оправили отношенията. Успех!

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 17:23 от Alya-lya

# 322
  • Мнения: 637
Честно казано дула не ми трябва даже мисля, че ще ме изнерви. Предпочитам някой близък, който наистина го е грижа за мен, да ми държи ръката вместо да си плащам за състрадание на чужда жена. Дулата освен за морална подкрепа, не виждам за какво друго служи  Rolling Eyes Но това си е мое мнение разбира се.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 5
*_*_lana_*_*, съгласна съм с теб за дулата,... аз раждах в МД през 2011 и в предродилна присъстваше мъжа ми. Мислих си, че ако е там, като по филмите ще му викам, че го мразя, да се разкара и разни такива  Laughing Но не,... добре, че преди това ходихме заедно на дихателни техники,... та в процеса на раздане ми напомняше да дишам и как да дишам и ми говореше... Абе доста по-спокойна бях и ми помогна неговото присъствие  Simple Smile

# 324
  • Мнения: 317
*_*_lana_*_*, съгласна съм с теб за дулата,... аз раждах в МД през 2011 и в предродилна присъстваше мъжа ми. Мислих си, че ако е там, като по филмите ще му викам, че го мразя, да се разкара и разни такива  Laughing Но не,... добре, че преди това ходихме заедно на дихателни техники,... та в процеса на раздане ми напомняше да дишам и как да дишам и ми говореше... Абе доста по-спокойна бях и ми помогна неговото присъствие  Simple Smile
а къде сте ходили на дихателни техники? Simple Smile

# 325
  • Мнения: 43
Аз да се похваля, че след дълго чудене и умуване, вече си имам лекар при който ще раждам и това е д-р Максим Яков. Изобщо не съжалявам за избора си, защото знам, че това е един много добър хирург, а аз ще раждам секцио, както и съм много доволна от отношението на доктора при прегледа ми преди 2 дни. Болницата също много ми хареса. С мъжа ми си избрахме и вип стая с придружител и дори си направихме резервация. Говорих и с анестезиоложката д-р Добрева, която е много мила и любезна и надълго и широко ми обясни за всички видове упойки. За сега впечатлението ми от екипа и от болницата е чудесно и се надявам всичко да мине по вода и да си остане такова Simple Smile

# 326
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз да се похваля, че след дълго чудене и умуване, вече си имам лекар при който ще раждам и това е д-р Максим Яков. Изобщо не съжалявам за избора си, защото знам, че това е един много добър хирург, а аз ще раждам секцио, както и съм много доволна от отношението на доктора при прегледа ми преди 2 дни. Болницата също много ми хареса. С мъжа ми си избрахме и вип стая с придружител и дори си направихме резервация. Говорих и с анестезиоложката д-р Добрева, която е много мила и любезна и надълго и широко ми обясни за всички видове упойки. За сега впечатлението ми от екипа и от болницата е чудесно и се надявам всичко да мине по вода и да си остане такова Simple Smile
И на мен секциото ми го прави Яков, в екип със сина си и д-р Добрева.
Няма да сбъркаш.Много лека ръка има, а като отношение пък е много внимателен.Постоянно идваше да види как съм след секциото.А белега ми почти вече не личи!

# 327
  • Мнения: 43
mmilityy благодаря ти за куража и хубавите думи Simple Smile И аз си мисля, че няма да сбъркам, защото още като го видях ми вдъхна много доверие този човек Simple Smile

# 328
  • Мнения: 374
Аз смятам, е няма да останеш разочарована. Аз понеже си поисках епидуралната в предродилна, без преди това да го обсъждам с доктора и всъщност тогава видях Добрева за първи път, та тя дойде на другия ден да ме види как съм и да ми обясни за упойките. Можеше и да не го прави, ама дойде жената и поговорихме.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 5
а къде сте ходили на дихателни техники? Simple Smile
http://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1% … 0/114755571908837

За д-р Добрева, просто в цяла Варна няма друг такъв професионалист  bouquet Със слагането на тази упойка, тя носи отговорност за нас, затова и посещава родилките на другия ден. За нея няма събота, няма неделя, винаги на другия ден си минава на визитация.

Общи условия

Активация на акаунт