Кой родилен дом във Варна е за предпочитане?

  • 1 685
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте,

Ще раждам за пръв път, но съм много объркана кой родилен дом и кой лекар да си избера. Къде е за предпочитане в Майчин дом или в АГ Варна?
Моля за съвети!

# 1
  • Мнения: 25 732
АГ разбира се.
Разполага с неонатология 3-та степен.
Най добрите лекари са там, дори специалистите от Майчин дом Георгиеви се преместиха в АГ.

# 2
  • Мнения: 921
АГ! Никоя друга болница няма такива специалисти, Апаратура, Неонатология. Не дай си Боже нещо се обърка, могат да реагират веднага. Има 3 отделения за след родилна грижа. Едното е ВИП ако държите толкова на условията, иначе при избор на екип отделението е повече от прилично и осигуряват храна. Не знам какви за условията за родилките, които са без екип,но каквото и да е ще се изтърпи няколко дни.

# 3
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз също подкрепям АГ.
Аз раждах без избор на екип, всички бяха много мили и ми обърнаха нужното внимание. Не е толкова зле 4-ия етаж, както го описват. Бях сама в стаята, чистичко, топло. Разхождаха се хлебарки, но предполагам, че това е в цялата болница, едва ли обитават само един етаж.
Аз също избрах АГ-то заради добрата неонаталогия, в случай, че се наложи.

# 4
  • Мнения: 25 732
Разхождаха се хлебарки, но предполагам, че това е в цялата болница, едва ли обитават само един етаж.

Аз раждах на 7 ми етаж и за 6 дни не видях хлебарки. Беше зима, ако е от значение.

# 5
  • Мнения: 921
Е те хлебарките знаят, че не им е там мястото. 😁
Иначе и аз съм раждала 2 пъти в АГ и после бях на 5 етаж ( с избор на екип), но и там не съм виждала, хем беше лято.

# 6
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И аз раждах през зимата (2018). Бяха огромни. Grinning Ама не ме плашат такива работи, само леко си представях как ще полазят по бебето. Joy

# 7
  • Мнения: 6
Защо не питате нищо за окръжна?🤔

# 8
  • Мнения: 298
Защо не питате нищо за окръжна?🤔

Не съм мислила като вариант за Окръжна, но ако имате някакви впечатления за там може да споделите.

# 9
  • Мнения: 6

Защо не питате нищо за окръжна?🤔


Не съм мислила като вариант за Окръжна, но ако имате някакви впечатления за там
може да споделите.


Нямам определено,но тъй като и аз ще раждам март месец и се ориентирам към нея. Беше ми интересно да чуя още мнения.

# 10
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Зависи вие на кой лекар имате доверие и къде той работи.
Според мен спокойствието на раждащата жена е от изключително значение, да, АГ предлага добра неонатология, но пък от към родилна грижа... сме на светлинни години от препоръките.

Две раждания - лесни, бързи и прекрасни имам в АГ.

Живот и здраве , другият месец мисля да раждам в МД , Та през март вероятно ще имам мнение за 2 от 3 родилни в града Simple Smile

# 11
  • Мнения: 96
Най-добър избор е АГ-то, с избор на екип и ще сте в сигурни ръце и вие, и бебето. Истински професионалисти са, имат страхотен, компетентен екип от анестиолози, неонатологията е 3то ниво, превеждат бебетата там и от Окръжна, и от "Майчин Дом". В "Майчин Дом" няма неонатология, ако се случи нещо с бебето по време или след раждането, дали ще реагират бързо и адекватно..? В Аг-то също е правен ремонт по етажите, доволна останах от условията и персонала. 'Окръжна' не бих препоръчала. Зависи и дали сте с позитивна нагласа. Хлебарки не съм виждала.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 22:40 от Cattley

# 12
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Първото си дете родих в АГ... А второто, през април, в ОБ. Хиляди пъти предпочитам окръжна болница. Но наистина е въпрос на нагласа 😊

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Здравейте, почти съм убедена, че тези, които са родили в АГ са платили задължително "избор на екип",особено за планово секцио. Така ли е? Това е една от огромните разлики между двете държавни болници АГ и Окръжна.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 14:47 от ivka_smile

# 14
  • Мнения: 25 732
Здравейте, почти съм убедена, че тези, които са родили в АГ са платили задължително "избор на екип",особено за планово секцио. Така ли е? Това е една от огромните разлики между двете болници.
В МД, без екип ли се ражда? За плащането е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт