Кой родилен дом във Варна е за предпочитане?

  • 1 684
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 038
АГ и Окръжна имам предвид. За Майчин дом е ясно, че се плаща, но аз още не разбирам как има хора да дават за 3 дни такива пари, при положение, че в другите болници ще получат същото.

# 16
  • Мнения: 25 732
АГ и Окръжна имам предвид. За Майчин дом е ясно, че се плаща, но аз още не разбирам как има хора да дават за 3 дни такива пари, при положение, че в другите болници ще получат същото.
Не знам кои са другите болници. Аз избрах АГ първо заради неонатологията, други такива няма наоколо. Второ, доктора ми работи в АГ, и трето заради лоши отзиви на мои близки родили в Окръжна.

Всеки си преценява за какво може и за какво не може да плати. Не правете сметка на хората.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Аз не правя сметка! Стана едва ли не задължително да "избереш" екип и да платиш. Нека тези, които им предстои да раждат, знаят, че раждането в България е абсолютно безплатно. Специално в Окръжна и двата пъти съм била свидетел, че нямаше абсолютни никакво деление на платили и неплатили. И към последната циганка се отнасяха мило. Всички лекари са добри и с опит. Ако и вие можете да кажете същото за АГ, толкова по - добре Blush

# 18
  • Мнения: 25 732
И да допълня, избрах да раждам без циганки около мен. Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Супер, в Окръжна също ги отделят в друг коридор и реално нямате контакт.

# 20
  • Мнения: 25 732
В Окръжна не бих раждала, дори и в двора да ги държат.

# 21
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Мен в АГ никой не ме е карал да плащам избор на екип. Една стотинка не съм платила.
И както много хора си мислят, че като не плащаш няма да ти обърнат нужното внимание, не е така. Всеки, който беше на смяна дойде да ме пита как съм, имаше млади стажанти, които ме успокояваха. Едно момиче ме галеше постоянно по корема, държеше ми ръката, въобще от никого не мога да се оплача. Акушерките, които бяха на смяна също се държаха страхотно, след като родих си приказвахме. Имаха нормално човешко отношение, никой не е бил груб, нито по време на раждането, нито по време на престоя ми в болницата.

# 22
  • Мнения: 96
В 'Окръжна' лабораторията и реанимацията са в другия край на двора, много ми е интересно, ако наистина нещо спешно се случи, колко спешно ще се реагира..?! В неотологията им, има един или двама кадърни, значи трябва да се моля, за да са точно те на смяна..? А ако бебето има нужда да бъде интубирано, а дежурния не успее...? Какво правим...тогава и секундите са от значение..! И още много други нюанси. И кои са толкова добри специалисти в 'Окръжна', освен зав.на отеделението, колко години стаж имат зад гърба си, колко тежки случая са решили? Не бих правила компромис и сметки със здравето си и на детето. Живеем в България и предпочитам да се презастраховам, а не да разчитам, че "на една приятелка всико мина супер!!" Според мен 'Окръжна' и Аг-то изобщо нямат сравнение, едното е АГ болница(!!!), другото е отделение. Пък без избор на екип и в трите болници в града може да родиш, включително и в "Маичин Дом", където ще платиш само за престоя и условията, въпрос на личен избор е и вътрешен комфорт.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:38 от Cattley

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Аз не се явявам адвокат на Окръжна болница, а описвам, че съм доволна. Доволни и недоволни има и от двете болници. Кратка справка в Google  във връзка с казуса "ако стане нещо" показва, че неприятни случки има и в двете болници по една или друга причина. Има и ще има, има ги и е най - оборудваните и скъпи болници. Аз дума не съм отворила за специалистите в АГ болница, но вие лесно заключихте, че в Окръжна освен завеждащият-не стават.

# 24
  • Мнения: 96
При "неприятна случка" важното е да си в опитни и най-добри ръце, които са се справили с много такива "случки" и да има нужните условия за бързата реакция, както за майката, така и за детето!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Тук сме единодушни. Но както ги обяснявате нещата следва, че в АГ такива случки би следвало почти да няма или да са много по - малко, отколкото в Окръжна, а то... не е така. И както се казва "Да пази Господ!" Нека не фокусиране темата в това, ще четат бъдещи майки, а най - малко им трябват лоши мисли.

# 26
  • Мнения: 96
Погрешни обобщения и заключения правите на постовете ми, нито съм споменала, че в АГ-то не стават " неприятни случки", нито че в "Окръжна" специалистите не стават, не го правете! Оставете всеки интересуващ се от дискусията, да си прави сам изводи, според възможностите си за четене с разбиране

# 27
  • Мнения: 25 732
Преди да родя, моя близа ражда в Окръжна. Така си беше решила, тъй като следящата и АГ не изражда, да отиде и който се падне. Не искаше да плаща екип, понеже никой не познавала, а и нали плаща осигуровки, полага и се безплатно.
Речено, сторено.  Започват болки, мъжа и я кара в Окръжна. След обяд се случва. На входа искат торба със нужното по списъка. Те не носят нищо. Питат я с кой лекар има уговорка, момичето казва с никой. От там казват на таткото, че трябва да купи всичко от списъка иначе няма да приемат жената! Човека притеснен, първо дете, момче чакат, отива и купува от аптеката отсреща каквото са му дали в списъка.
Жената я вкарват и я оставят да чака. Нямала разкритие. Цяла нощ болки, никой не я поглежда. На сутринта застъпващата дневна смяна решава да я види тази жена, ще ражда ли или само ще пъшка. Подробности няма да пиша, но на кратко : пукат и водите и започва раждане. След някакъв период от време, решават че бебето е голямо, а тя с тесен таз. Трябвало секцио. Питат я, ще плати ли за избор на екип и кой лекар. Жената ви е ясно, че в болки, не познава лекар, казва, че иска да ражда нормално...Малко по късно и правят секцио по спешност защото губят тонове на бебето.  Слава Богу има живо момче, но и  вагинално разкъсване, секцио правено от някой свободен в момента...в резултат на некадърно секцио има и херния в момента.
Иначе роди безплатно.

# 28
  • Мнения: 96
Моят пример е- поради 'много компетентно' и 'внимателно' водено естествено раждане на доста голямо бебе, неадекватна първа помощ на бебето...познайте, къде е било приведено и в какво състояние....резултатът е- трайни последици за здравето на детето. Това не е единичен случай.

# 29
  • Мнения: 5 563
E,  моля Ви. Аз раждах в ОБ през 2019 и не съм останала с лоши впечатления и не бях при завеждащия отделението, а при млад лекар - Владимир Нешев. Този лекар е страхотен, неведнъж съм го хвалила тук. Мога да ви кажа, че всички обърнаха внимание на всяка една родилка и всяко едно бебе. Имаше и "неприятни случки" и неонатолозите се справиха чудесно с всяка една от тях. Отделението е чисто и спретнато, лекарите са много отзивчиви, внимателни и мили. Никой не ме е "карал" за секцио, казах, че искам нормално и нормално родих здраво момче, за което също се грижиха много добре. От ОБ съм с много добри впечатления.
В МД обаче... бях на свиждане през октомври и не съм с добро мнение, моя роднина роди секцио, а те забравят в нея марли. И после се чудят защо тя вдига температура и не се чувства добре. Няколко дни им отне да разберат  какво става, никакво внимание не й обърнаха.
И в ОБ си платих, но това, което плащаш в МД не си заслужава, според мен. 🤷‍♀️ И все пак, различни хора - различни мнения и опит.

Общи условия

Активация на акаунт