Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - III

  • 30 831
  • 730
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 677
Имаме проблем с краставицата - преди докато беше само с два зъба отдолу се справяще много добре, яво е остъргвала по-малки парченца и ги е гълтала. Сега има зъбки и отгоре и я нагризва на парчета колкото бобчета и си ги мотае из устата и се ядосва. Дали не очаква да омекнат и да се стопят като хляба и бисквитите  newsm78
Иначе пак сме в период на зъбоникнене и минахме почти изцяло на кърма... и хляб... Отказва даже любимото си авокадо  Rolling Eyes

# 316
  • Мнения: 283
fata, да, ще изчакам със суровия морков. Явно със суровите зеленчуци проблема е точно задавянето, а не, че са трудни за усвояване. Ще пробвам с нещо по-меко за начало, морковите ще ги оставим като им изникнат мъдреците Simple Smile Домати много обичат, но вече няма хубави за съжаление...

Commelina, ориза го давам с лъжичка, с ръце пак става, ама повечето отива по земята, не е много удобен за хващане. А дали ще успее да хване зрънце грах или царевица зависи много от детето и дали му харесва;) Моите юнаци вече успяват и трошичка да хванат с два пръста, особено ако е на пода Mr. Green Пробвай, детенцето ти най-добре ще ти покаже  Hug

# 317
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Здравейте,
Много успешно се хранят мъниците. Simple Smile
Ние сме на смесено хранене, тоест сама , а др път аз с лъжицата. Да имате идея какво може да се направи с киноа, но за хващане с ръце Party

И при нас краставицата е лябима, но я надъвква на едри парчета и накрая я изплюва.

# 318
  • Мнения: 2 214
Здравейте,
Много успешно се хранят мъниците. Simple Smile
Ние сме на смесено хранене, тоест сама , а др път аз с лъжицата. Да имате идея какво може да се направи с киноа, но за хващане с ръце Party

И при нас краставицата е лябима, но я надъвква на едри парчета и накрая я изплюва.
Пълнени чушки с киноа са много вкусни, ако ядете вече месце може киноа и месо ако сте вегетарианци, може с малко сиренце или тофу. 1ч.ч киноа на 2 ч.ч вода, вари се до като водата не изври, от тук вече действаш като с обикновени пълнени чушки.

# 319
  • Мнения: 3 638
Имаме проблем с краставицата - преди докато беше само с два зъба отдолу се справяще много добре, яво е остъргвала по-малки парченца и ги е гълтала. Сега има зъбки и отгоре и я нагризва на парчета колкото бобчета и си ги мотае из устата и се ядосва. Дали не очаква да омекнат и да се стопят като хляба и бисквитите  newsm78


И при нас краставицата е лябима, но я надъвква на едри парчета и накрая я изплюва.

В Холандия я дават в началото съвсем леко сварена, за да омекне, може да опитате  Peace

skrech, голямо ровене за този грах и царевица  Mr. Green Може просто да е успял да смачка добре с венците вътрешната част, все пак е доста мека, поне при граха  Thinking

Skrech и другите момичета, разбира се, как давате царевица, грах и ориз? На зрънца ли? Трябва ли да може да хваща с палец и показалец, за да хваща такива малки зрънца?
Мен още ме е страх да му дам такива зрънца, едно да не се задави, и друго дали ще може да ги хваща  newsm78 Досега съм му давала само зеленчуци и плодове на големи парчета колкото ръката му.

Commelina, децата усвояват пинсетния захват за малки предмети около 8-я месец (по-прецизно дори към 9-я 10-я месец). Ако оризът е сварен за да стане лепкав яденето му обикновено не затруднява.

г-жа Стихийно бедствие , много хубава идея за киноата!   chef

# 320
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте момичета Hug

Моята беба е на 6.5м.Започнах на 6м да я захранвам със Картофено пюре,дадох още морков и тиква.Не иска и да ги види.стиска устата и това е.Иначе суче подобаващо.Има голям интерес към нашата храна и онзи ден,докато си ядях круша,просто си заби главата в нея и започна да я смуче.същото направи и с едно ябълка днес.Това е моята тема Laughing Прочетох темата почти до средата,имам много още да чета.Благодаря на всички ви,за споделеното тук  bouquet

# 321
  • Мнения: 48
Skrech и другите момичета, разбира се, как давате царевица, грах и ориз? На зрънца ли? Трябва ли да може да хваща с палец и показалец, за да хваща такива малки зрънца?
Мен още ме е страх да му дам такива зрънца, едно да не се задави, и друго дали ще може да ги хваща  newsm78 Досега съм му давала само зеленчуци и плодове на големи парчета колкото ръката му.

Аз сега давам царевица направо от кочана, много и е кеф и веднага протяга ръчички ако ме види аз да ям.
За ориза - дадох няколко пъти оризовки - готови от магазина, намерих такива, които са 100% ориз без други добавки (дано надписа не лъже)

# 322
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
г-жа Стихийно бедствие много благодаря за идеята.    bouquetДаже и каката може да се излъже на чушки с месо, а тя е специална на тема ядена "това не обичам, това е гадно, не съм гладна, това не го харесвам"

# 323
  • Мнения: 723
jorjito, привет  wavey Надявам се да ви допадне това захранване с твоята бебека. Струва ми се, че бебчовците, които са били изключително на кърма, в началото на захранването предпочитат вкуса на плодовете и по-сладките зеленчуци. Може да предложиш батат (сладък картоф), червено цвекло и по-сладък сорт тиква (има едни цигулка) и после да преминеш към по-блудкавите зеленчуци като картоф, морков и броколи.
Успех   bouquet

# 324
  • Мнения: 2 214
Крум тиква рядко яде цяла, не харесва да му се мачка в ръцете, аз пък не си позволявам да я оставя леко сурова, но ако му я изпека във фурната и я дам аз с моята ръка тогава с удоволствие я изяжда.

# 325
  • Мнения: 723
Можеш да пробваш да му направиш тиквеник тогава. С малко настъргана ябълка и банан за подслаждане става мммм, фантастично. Така няма да се маже по ръцете му. Това беше първото нещо, което Малчо яде в несимволични количества. Да не кажа, че направо си изяде половин кора Simple Smile

Иначе, една идея по-твърдо сварена тиква не значи сурова. Все пак идеята на BLW е детето да взима храната със собствените си ръце, а не да я яде, подавана от ръцете на майка си  Peace

# 326
  • Мнения: 48
Телешкото кебапче обра овациите Simple Smile) Маза го, яде го, би го, яде го Simple Smile))
Вчера му давам грозде, като чистя люспите. През това време каката му подала необелени зърна и човекът си ги изяде с кеф. Спрях да беля  Embarassed Само го оглеждам за люспи едно известно време.

Аз така от няколко дни се опитвам да пробутам обелено грозде, без особен успех. Днес се засили директно към купата с грозде, почна да си къса на цели чепки и да си хапва с интерес. Още подритвам зърна по пода  Heart Eyes ooooh!

# 327
  • Мнения: 57
Целите зьрна грозде не са ли сьщо от опасните храни?

# 328
  • Мнения: 723
Аз махам семките, за да не ги вдиша или купувам такова без семки Параноичка съм си   Embarassed

# 329
  • Мнения: 57
Мислех, че тьй като формата и големината му са подобни на тези на трахеята може да предизвика задушаване, ако попадне там. Струва ми се, че четох нещо подобно, но не си спомням кьде. Дано само не говоря пьлни глупости  Embarassed

Аз режа наполовина, махам семките и дьржа люспата, а тя смуче от рьката ми.

Общи условия

Активация на акаунт