Какво има след смъртта?

  • 523 938
  • 11 927
  •   1
Отговори
# 5 940
  • Мнения: 2 360
... защото не за първи път попадам на предположението, че сме продукт на извънземни. От друга страна съм от тези, най-общо казано вярващи в прераждането и някак си двете теории не ми се връзват.

Защо да не се връзват?

# 5 941
  • Мнения: 768
Продукт са телата ни, а не душите. Някъде дори пишеше, че се разкаяли впоследствие и някои от тях доброволно приемали земни човешки животи, за да си изкупят греховете или пък да ни подпомогнат.

# 5 942
  • Мнения: 7 006
Телата не е=на душите.

Душата е част от Абсолюта.

Душата ,може да обитава всичко,не само човешкото тяло и е безсмъртна.Има безкраен цикъл на съществуване(прераждания)във всички възможни форми

Кое не се връзва?

# 5 943
  • София
  • Мнения: 1 395
Телата не е=на душите.
Кое не се връзва?

Благодаря за разяснението, но не помня някъде да съм писала, че приравнявам физическите ни тела към безсмъртната душа. Въпросът е как и в какъв етап от "производството" душите са решили да се въплътят в нас?
Редактирам се, заради неправилната употреба на "нас". Та въпросът е, кога произведените тела са се одухотворили?

# 5 944
  • Мнения: 62
На мен тези въпроси ми се струват подробности. Имаме безсмъртна душа, част от Абсолюта, и как и къде ще се щураме, и кой ни направил телата..., ми тва е временно, вятър и мъгла...Аз знам, че делфините са били хуманоидна цивилизация на Сириус, завършили са еволюцията си там и доброволно са избрали да изследват тайните на океана...Лошите са от Орион Mr. Green, ма кво точно беше...За погребването. По принцип на човек нищо не трябва да му влияе, никакви обстоятелства, нито приживе, нито след смъртта, но доста неща ни влияят, особено ако ги подкрепим с мисъл-форма на страх, да речем...Мен са ми интересни долните нива на астрала, но не искам да оставам там след смъртта си, сега мога да ги прескачам, ама дали ще мога тогава, нека да ми е по лекичко, без тяло...Преди мноу страници Амбър каза, че чувства, че и е непривично в тяло, запомних го, щото и с мене е така, а не го коментирах, щото се смята, че такива хора се прераждат по рядко, през големи периоди от време, и между животите са не само в астрала, а и в други светове, нагоре...

# 5 945
  • Мнения: 768
Цитат
Въпросът е как и в какъв етап от "производството" душите са решили да се въплътят в нас?
Знаеш как учените могат вече да клонират същества. И за всяко отнякъде идва душа.

# 5 946
  • Мнения: 62
На мен ми се струва логично физическите тела да са създадени след душите и то с цел душите да се въплътят в тях. Т.е създава се тяло и в него идва вече съществуващата душа.
А какво мислите за донорството? Дали вземане на органи от тялото в момента на смъртта пречи по някакъв начин на освобождаващата се душа и влияе ли това на понататъшното й съществуване? За мен не би трябвало да има някакво значение, ама знае ли човек. Задавам този въпрос не само от любопитство, а и от практическа гледна точка. Чувала съм хора да отричат донорството на органи заради притеснения, че това може да окаже негативно въздействие на освободилата се от мъртвото тяло душа.

# 5 947
  • Варна
  • Мнения: 18 178
На мен ми се струва логично физическите тела да са създадени след душите и то с цел душите да се въплътят в тях. Т.е създава се тяло и в него идва вече съществуващата душа.
А какво мислите за донорството? Дали вземане на органи от тялото в момента на смъртта пречи по някакъв начин на освобождаващата се душа и влияе ли това на понататъшното й съществуване? За мен не би трябвало да има някакво значение, ама знае ли човек. Задавам този въпрос не само от любопитство, а и от практическа гледна точка. Чувала съм хора да отричат донорството на органи заради притеснения, че това може да окаже негативно въздействие на освободилата се от мъртвото тяло душа.

Според мен, не. Тялото може да има памет за живота, който е водила душата , но не може да задържи самата душа.

# 5 948
  • Мнения: 2 265
казвайте предположения за името на дизайнера! ще водя статистиката:  smile3523
1...............

http://shop.parallelreality-bg.com/?12,book

...както и още много различни източници, потвърждаващи същата история. За мен дизайнерът е ясно кой е, но ако си задам въпроса кой е дизайнерът на дизайнера... вече става наистина сложно.

Дизайнер на дизайнера няма Grinning !
Има една книга на Лорънс Краус "Вселена от нищото", там авторът развива теорията за Вселената, която сама се е самосъздала. Та така и с "дизайнера", дизайнер на самият дизайнер не би могло да има.

# 5 949
  • Мнения: 8 864
Гледах филма INSIDIOUS за астралните пътувания, изтеглен от Замундата. Хареса ми намерението да бъде представен този аспект от човешките странности, макар и като филм на ужасите. Заглавието му на български е Коварен. Има го и със субтитри, за такива като мен, които не могат да гледат в оригинал.
П.П. Много обичам теориите за нещо от нищото. Това ми дава илюзията, че и аз мога да сътворя нещо от нищо Grinning

# 5 950
  • Мнения: 2 360
П.П. Много обичам теориите за нещо от нищото. Това ми дава илюзията, че и аз мога да сътворя нещо от нищо Grinning


Аз пък не ги не обичам  Crossing Arms Все пак и нищото е нещо, щом си има име. Просто като не го разбираме, го наричаме нищо, хаос и т.н. Казваме, че е от нищото и спираме да търсим, така ми изглеждат на мен тези теории.

# 5 951
  • Мнения: 1 262
Гледах филма INSIDIOUS за астралните пътувания, изтеглен от Замундата. Хареса ми намерението да бъде представен този аспект от човешките странности, макар и като филм на ужасите. Заглавието му на български е Коварен. Има го и със субтитри, за такива като мен, които не могат да гледат в оригинал.
П.П. Много обичам теориите за нещо от нищото. Това ми дава илюзията, че и аз мога да сътворя нещо от нищо Grinning
И аз съм го гледала тоя филм, много е як. Сега погледнах, че имало и 2-ра част - тъкмо ще има какво да се гледа.  Grinning
Kak oт нищото - създаването идва от мисълта, а мисълта не е нищо.  Wink

# 5 952
  • Мнения: 62
Много обичам теориите за нещо от нищото. Това ми дава илюзията, че и аз мога да сътворя нещо от нищо Grinning
По-добре е да вярваш, че от нищо може да стане нещо, отколкото, че нещо може да стане нищо.  Laughing Второто доста песимистично ми звучи.
И аз обичам такива теории, но защото ми дават усещането, че всичко е възможно  Rolling Eyes

# 5 953
  • Мнения: 7
Здравейте Simple Smile На мен ми прави впечетление че напоследьк много хора започнаха за се интересуват от езотерика или т.нар. духовни книги.Говорейки с мои близки познати (за книгите) са ми казвали че намираъ утешение и разбиране в тях.Аз лично запоследак чета и намирам някой от тях за доста инетересни. Simple Smile

# 5 954
  • Мнения: 8 864
Написах за нещо от нищо с ироничен подтекст, защото не вижадам как от нищо ще се създаде нещо. Трябва наистина да си Бог за такава задача. Виж от нещо да сътвориш нищо е съвсем човешка направа, много хора го умеят Joy Joy.
Хепи, не знаех, че има и 2-ра част този филм, непременно ще потърсим и нея, досещам се какъв ще е сюжетът. Laughing
Езотерични книги, статии, филми  с такава насоченост гледаме и обсъждаме и ние в тази тема. Утеха и разбиране обаче в тях не намирам, не съм опечалена, а точно така ми прозвуча. Дали някой това търси в езотериката? Rolling Eyes Духовните книги и практики-наука за опечалени.... newsm78  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт