Подкрепа от ТатковцИ за кърменето

  • 2 201
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Първо ще почна с нашият:
Преди 8 дни малката беше извество време (аман  Close) със запушен нос и тогава не искаше да суче - нещо като стачка.  Confused Аз  не се притесних, но споделих с таткото, че Габи не яде много, а той веднага ме успокои: "Нищо де, вече е голяма, стига толкова!"
Направо му скочих на ушите. Как така, бе?! Ти чуваш ли се? Мислех, че и за него това е "начин на живот", а той така махна с ръка и отсече. Аз съм толкова запалена кърмачка, а май мъжът ми не съм убедила още за ползите от кърменето.  Confused
Още... Миналият ден си играем двата с малката - тя скача, качва се по секцията, лази. Аз съм по спорта и тя на мен се е метнала.  Simple Smile След малко се катери по мен и ме дърпа за блузата. Давам й да суче. Половинката гледа, гледа и изръсва гениалната мисъл. "Вие се кърмите, ама тя както е тръгнала по Нова Година ще направи годинка"  Laughing  Само за протокола да уточня, че е родена на 31.март, ама мъжка му логика. Сигурно го гложди мисълта, че момата скоро ще идва на крака да си търси правата!  Grinning

Да се оплача и от един друг татко - един от шефовете на Ален Мак, много надъхан работохолик. Пътуваме с него в колата и той ме пита - какво хапва бебето (и той има две малки деца) - казвам ..... и кърма на корем.  Shocked Ма как още кърмиш?  Rolling Eyes Тя, Габи,  вече се била Отвърдила като бебе, имала стаж с храненето и нямало смисъл от толкова опорство. Е, това се казва бизнес мисъл! И после ние сме били като кобили с капаци.  Laughing

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 14:24 от mama monik

# 1
  • Мнения: 1 735
Хм...Чудна работа! Аз пък с колкото и мъже да говоря по въпроса,винаги са на мнение,че трябва да се кърми колкото се може повече(без да са чели форума или да имат инфо по въпроса). smile3535
А мъжът ми ми е страшен support! Ако заспорим с някой фен на АМ,взима активна позиция и не се отказва докато не убеди противника!  Mr. Green Той обаче чете форума,но не иска да пише-сценична треска ще да е...  Laughing
Общо взето съм забелязала,че основно жени защитават правото да не се кърми.

# 2
  • Мнения: 313
Чудесна тема HugНашият татко винаги много ме е подкрепял по отношение на кърменето- дори когато всички бяха наскачали и твърдяха ,че бебето е гладно той ми удари едно рамо да се преборя с родата. НО напоследък забелязвам, че започва да се ядосва от това, че Не може да приспи Лора или когато беба се събуди сънена и  започва да търси първо мен. Няма ли ме наоколо, надава гневни писъци и неще и да чуе за иначе любимия тати. Вчера заяви ,че вече е време да си прережем пъпната връв,на какво приличало това.
А и аз се чудя, как ли ще започна работа Thinking

# 3
  • Мнения: 4 068
Аз пък вече не съм кърмачка и то по собствена вина и малко помощ от страна на бабите. Но мъж ми е върл фен на кърменето. Подкрепяше ме през цялото време докато правех отчаяни опити да увелича кърмата и да махна добавката. И се е заканил на всички баби, че за второто дете хич няма да имат думата и стига да даде Господ кърма ще го кърмя поне до годинката. Ако случайно ми мине през главата, че може да не кърмя ще ми извие врата убедена съм. И честно казано аз много се кефя на тази негова позиция. Подкрепа ми е както в това така и в теорията за кънсото захранване, че и там имаме спор с бабите и дядовците. Даже като го гледам вече и в кърмаческия форум е прописал. Направо ме разби.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Наш'то тате няма ясна концепция по въпроса...От време на време, като гледа Ники, че вече тича като кон и яде пържоли, ми вика - "маме, дали не е вече големичък за кърмене Rolling Eyes"В следващия момент маймунчето спира да търчи, кротва се на коленете ми и се самообслужва, а той - " я го виж как сладко си муца, бебенце си е още, нищо, че е такъв голям Heart Eyes".Смехория Mr. Green
А най-ми е сладък като вземе да се хвали на разни познати, че видите ли ОЩЕ кърмя, все едно съм изкачила Еверест hahaha
А като почне да дава съвети относно кърменето на разни бременни познати и приятелки, вече просто падам от коня  Joy

# 5
  • Мнения: 6 243
Таткото на Ирина и Ивайло не се е изказвал много - много в подкрепа на кърменето, защото като го гледам, изобщо не му е на акъла, че децата може да не са кърмени. Той си го приема като нещо нормално - щом е бебе, суче. Щом иска - ще му се дава. В този ред на мисли кърменето на Ирина на тази възраст не го притеснява въобще. Изобщо никога не се е налагало да го убеждавм в предимствата на това или на късното захранване. Той е един Козирог, все пак Laughing.

Обаче онзи ден ми разби сърцето, като отказа да сложи стикер на Тойтата "Аз подкрепям кърменето". Каза да не се излагам, че катаджиите ще го скъсат от бъзици и катотолкова искам, да ходя да я лепя тая табела на служебната кола Mr. Green

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нашият татко е много горд, че кърмя. Навсякъде разправя как цедя вече трети месец на работа и не съм се отказала. Даже снощи увеличи телевизора по време на репортажа за кърменето в новините, а имахме гости Laughing. Изобщо подкрепя! Иначе аз се притеснявам, че все пак напоследък ми понамаля кърмата/въпреки, че нямаме напълно заместено кърмене/, но той ме успокоява,че все пак съм направила всичко необходимо и колкото може-толкова/може би ме предпазва да не ми стане фикс-идея кърменето/.

# 7
  • Мнения: 4 068
Хапчице, той и моя е Козирог ама знаеш ли с каква гордост си лепна стикера за кърменето над задния номер на колата. Даже оня ден на срещата си взе още един, че ако този паднел от влагата да има резервен.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И нашия тати като мъжа на Сладка Хапка категорично и възмутено ми отказа да сложи такъв стикер на колата,че ще го скъсат от бъзик колегите Laughing
Радва се,че кърмя дребната и е убеден,че по този начин сме си спестили доста проблеми (и парички) - но смята,че това си е лично наша работа и че всеки си има глава на раменете,няма нужда аз да оправям света и да убеждавам колко е полезно - но пък не ми пречи,просто страдалчески врътва очи при поредния разговор или проява и примирено гледа децата,ако се налага Mr. Green За храненето смята,че си е моя работа как ще я храня,защото знам повече от него,само се дразни на свеки и дъщеря й,които постоянно ахкат и охкат на дребната - тая майка ти гладна те държи,вземете го нахранете това дете Rolling Eyes Twisted Evil Не е фен на кърменето след годинката,но само принципно - защото вече я направихме и хич даже не му пречи,нито дава зор да спираме с кърменето - при това е свикнал от години да спи в другата стая,та съвсем не му пречи кърмачеството hahaha
Иначе винаги твърдо ми е бил гръб пред свеки и коментари от околни,защото това си е наша работа - и от тази гледна точка смята,че пропагандата на кърменето е излишна,защото кой как и какво ще си прави с детето си е лична работа - естествено,че не е така,но каквото и да правя,от него активист няма да стане hahahaПък и не държа - по един в семейство е достатъчно bowuu

# 9
  • Мнения: 1 735
Еййй,искам и аз такъв стикер за кърмене! kyllmg
И ако може и една кола,на която да си го лепна...
Mr. Green

# 10
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Еййй,искам и аз такъв стикер за кърмене! kyllmg
И ако може и една кола,на която да си го лепна...
Mr. Green

И аз искам!!! Откъде може да си вземем?

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Да бе, и аз искам стикер!Много добре ще стои на лагуната WinkКъде има?

# 12
  • Мнения: 980
Да бе, и аз искам стикер!Много добре ще стои на лагуната WinkКъде има?
На мен ми го даде Бу на срещата в Неделя. Трябва нея да питаме. И нашият татко категорично отказа да го лепне на колата. И той е козирог. И е "за" кърменето по принцип, т.е. мисли, че аз знам как да храня детето най-добре. Не се бърка и не се интересува какво аджеба е яла днеска Габи. Само от време на време ръси бисери  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 467
Че какво им е на Козирозите - много хубави хора  Mr. Green (щото и аз ).

Нащо тате ме подкрепя с две ръце за кърменето. От време на време някой роднина-доброжелател (да не посочвам) му пълни главата с глупостите за "гладното обезводнено дете", но след всичкото инфо дето му изчетах се съгласи с мен. А отначало бяхме така: да не би да не му стига кърмата" и аз отварям компа и чета. И докато не си го изчета няма мърдане! После да не би да ти е рядка" и аз пак чета... та се научи  Mr. Green щот май му и писна да му чета...

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм казвала и друг път, че на нашия татко не му дреме много-много как храня децата. Щом аз така съм решила, смята, че това е най-доброто решение.  Mr. Green Аз поначало това с "подкрепата" не го разбирам много. Какво да ме подкрепя - да ми държи циците докато кърмя ли?! Кърменето не е кауза, не е политика, не се кандидатираме за избори да искаме подкрепа. Кърмете си кротко и стига сте рипали с разни лепенки и плакати!  Wink  

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Зъхи, да знаеш, не си права. Сигурно ти се е случвало да си на кръстопът да речем, за лечение на някое от децата. Лекарката че ти е казала нещо си, ясно, но за финалното решение вероятно се обръщаш към таткото.
Ако таткото е против кърменето, много дълбоко се съмнявам и два месеца да беше продължила...и обратното, ако е позитивно настроен, даже да не ти се меси в кърменето, все пак си знаеш вътрешно кое как.
Моят мъж ме подкрепя - както в началото, когато и двамата не знаехме много, така и сега Simple Smile Даже агитира, ако някой го пита.

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Бу, ами не знам моят мъж ли е рядка порода, или не му пука особено, но винаги е съгласен с всичко, което решавам за децата... Беше категорично против кърменето, когато бях и аз против. Сега, когато кърмя, се изказва "за". Но общо взето тези неща не го тревожат много-много.

офф - или си много хубава, или си много фотогенична.  Wink

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
офф - или си много хубава, или си много фотогенична. Wink

 Flutter  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
хубава си ни е Heart Eyes
ама то е от кърменето бе...преди това не е била толкоз хубава hahaha

# 19
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

"гладното обезводнено дете"

Като гледам малката джуджанка, точно на гладно и обезводнено дете бузите има  Wink Sunglasses

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На мен кърменето не ми се отразява, уви, в тая посока...  Confused

# 21
  • Мнения: 3 926
Инашето тати удря по едно рамо, особено що се касае до финансовия въпрос. Ходи и обяснява на всички колеги колко било евтино и удобно. Как нямало никакви проблеми да заведем детето където и да е, да изваряваме шишета и т.н щото циците на мама били винаги "под ръка". Но това мен не ме топли толкова, колкото подкрепата му за късното захранване. Щото скоро така яко затвори устата на майка си по въпроса Heart Eyes направо отново се влюбих в него. Точните думи бяха "Ася е прекрасна майка. Чете, интересува се от всичко ново, обмисля го, обсъжда го с други и знае как да се грижи за детето по най-добрия начин" Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Просто ми идеше да го изям от либоффф Grinning

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен кърменето не ми се отразява, уви, в тая посока...  Confused
Лъжеш,лъжеееш Laughing Не е като да не сме те виждали - пък и иначе Емата на кого да се е метнала Heart Eyes
Асе,къде ги намирате тези мъже,бееее Laughing
сори за офф-овете,ама ми е спамърско днес

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
Нашия татко абсолютно ме подкрепя за кърменето, но аз си го бях настроила още през бременноста Simple Smile В началото, когато имах много проблеми с кърмата и кърменето, той твърдо ме подкрепяше и ми помагаше (колкото може Simple Smile ) но ми казваше че ако наистина много се мъча просто да се предам, всеки ден е нещо. После нещата се оправиха, а на скоро дори ми каза "ами то беше най - добре Калина да е само на кърма до 1 - 1.5 г., за какво са и зеленчуци и плодове, не трябваше въобще да я захранваме "  #Crazy (за протокола захраних на 5 месеца и нещо). И като чуе че някоя майка не си кърмила детето защото не можела да кърми или не й стигала кърмата казва "ами вие не сте искали, ако искахте все още да се кърмите, вижте жена ми е за пример"

# 24
  • Мнения: 854
Подкрепя ме, да Simple Smile Само от време на време се чува: "Как ще го отбиваме това дете, не знам, такъв е цоцоман(от цоцам Joy )" Но мен не ми се е налагало да защитавам кърменето пред когото и да било, така че... Но ако беше имало такива моменти, щеше да ме подкрепи на 100% Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 790
Подкрепя ме, да.Не че е имало срущу кого и какво да ме подкрепя. Намира кърменето за най-естественото нещо и му е странно защо другите толкова се учудват на "едногодишното ни кърмаче".
Истинската подкрепа дойде за късното захранване и за незаписването на детска кухня. Защото педиатъра- едно, аз -друго и т.н.  Сега е вече мир и любов  Heart Eyes

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Имах едно гадже - Козирог, добре че съм го зарязала Twisted Evil hahaha

И моят мъж ме мисли за "перфектната майка" и никога не постявя решенията ми под въпрос, нито за кърменето, нито за захранването, нито за каквото и да било. Наясно е с основните принципи на кърменето и ги приема 100%. Дори нощното будене и кърмене му се струва нормално.

Скоро го питах до каква възраст спред него е нормално да кърмя и той ми отговори: "Колкото може повече!" и все пак да съм се опитала да се вместя в първите 3 години Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 632
И нашият тати ни подкрепя.Още докато бях бременна се чувстваше толкова съпричастен,че казваше пред приятели: "..Ох и дано да имаме кърма и да можем да кърмим" hahaha Естествено тогава разчитахме на това да съм природно надарена с кърма  Joy В родилното ми донесе всичко необходимо-помпа на Авент,тампони, кремчета.....Въобще подкрепяше ме напълно докато не се появи първият сериозен проблем (бебка не наддаваше) и един педиатър ни каза,че ако не даваме АМ детето ще изостане в развитието си и че мозакът му няма да получава достатъчно храна и др. такива глупости.Аз естествено отказах да давам АМ и той тогава рипна срещу форума, последва един дълъг и широк разговор за кърменето след,който той застана твърдо зад мен. И сега ме защитава,когато ме нападнат,че все още кърмя, подкрепя ме и ми помага като ми осигурява нужното спокойствие.Има го дори и на снимка с бебка във в.Черноморие на срещата по повод ССК като единственият татко подкрепящ кърменето  Heart Eyes Е,осатна да се разберем по въпросът с естественото отбиване,там ми е поставил срок,който не мисля да спазвам  Wink Казах му това да го договаря с дъщеря си  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 242
Винаги ме е подкрепял много. И много се гордее с това че успях да кърмя. Все ми казва "Помниш ли мило, как мечтаеше да кърмиш? Е виж че стана, Господ си знае работата!" Laughing
 Като срещнем познати с деца винаги върти суче и пита за захранване, с кърменето как са, и дава едни адекватни съвети, направо ме изумява понякога. ooooh! Често и в спор влиза.
Винаги ме сочи за пример обаче и подчертава колко се гордее с нас
!

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Моят мъж винаги ме е подкрепял, както и цялата рода де. Миналата седмица имахме вечер за коледно декориране в яслата, една съседка-студентка и нейното в групата на сина ми, та ние женките в яслата, а моят и нейният се събрали с бебетата и си говорили за кърмене, цедене, предимства и недостатъци на помпите и за това дали дете да спи в семейното легло или не. Понякога ми става неудобно чак, как пропагандира кърменето Crazy 

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Твърдо съм ЗА кърменето... Колкото повече - толкова по-добре... Без да робувам на каквито и да е предразсъдъци, част от които цитирате по-горе... Например като този за "гладното и обезводнено" бебе... Направо ще падна от смях...
Мама все още кърми и възнамерява да го прави, докато има възможността... Ние двамата вярваме, че по този начин Бебка расте с най-добрата храна, която е сътворена от природата... След милиардите години еволюция...
Край нас, към настоящия момент, има доста бременни и доста току що родили... Като казвам "край нас", имам в предвид сред приятелите ни... Агитираме твърдо и убеждаваме в ползата от кърменето... Някои ни вярват, други се опитват, трети не искат... В крайна сметка, всеки решава сам за себе си...
Интересно ми е, защо някои мъже не подкрепят кърменето... С какво то им пречи, че дори да са настроени против него... Пък и какво значение има дали ТОЙ го подкрепя или не... Ако ТЯ е решила да кърми... Какво или кой ще я спре... Нали майчинския инстинкт е по-силен от всеки друг... Вие, мили дами, решавате дали да кърмите... Ние сме само странични наблюдатели... Каквото и да казваме...
Ние с мама сме ЗА каузата и ще продължаваме да подкрепяме кърменето като най-естествения и истински начин за храненето и растежа на едно малко човече... newsm10



П.С. Искам да си сложа стикер на колата "Аз подкрепям кърменето!"... Хапке, ще се свържа с теб на лична за да видим как можем да я свършим тази...

# 31
  • Мнения: 1 771
А нашия татито само да разбере, че нешто не е наред с кърмата и веднага купува нещта от които знае, че ми се стимулира лактацията или като прави салата реже лук в изобилие Wink. До сега не ме е питал до кога. . . Аз съм споменавала, че до когато Крис иска ще кърмя, но и не ме е питал до кога ще е това. Дори ме подкрепи за кърменето, късното захранване и начина на захранване пред свекървата Grinning

# 32
  • Мнения: 2 655
Да и около мен като че ли повече мъжете подкрепят кърменето от жените.
Собствения ми съпруг, даже пишеше тук и даваше съвети Crazy, от наученото на уроците по кърмене. Laughing А приятелите ни, които чакат бебета също искат и подкрепят кърмененто, но не и жените им. Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 313
Мили мами,кой раздава стикерите.....и къде да се наредим на опашка?
И ние сме в отбора smile3521

# 34
  • Мнения: 1 107
На мъжа ми никога не му е хрумвало, че може и да не се кърми по принцип Wink... И на мен не ми беше минавало през ума, че има алтернативи на кърменето, докато не почанах да чета из форума  Joy

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 382
О и нашия татко дава съвсти на ляво и на дясно. Даже повече от мен. Аз казвам няколко изречения, но като видя, че започват да ме гладат неразбиращо и си млъквам. Тогава той поема щафетата и започва да обяснява колко по-добре е да се кърми на поискване, как не трябва да се дават вода, сокчета и т.н., колко е важно нощното кърмене и всичко в тази насока.
Понякога ми е много забавно!

А началото, когато беше големия ужас и всички доктори ме убеждаваха, че няма нищо страшно, че няма да кърмя детето си, татето много ми помогна с подкрепата. Ако не беше той сега щях да кютам в съседния форум.

# 36
  • София
  • Мнения: 10 825
Подтикната от темата снощи попитах нашия татко "Абе ти мене подкрепяш ли ме за кърменето?"  Laughing ми, подкрепя ме Joy
А сериозно - смята, че аз съм взела най-правилното решение за храненето и захранването и никой не трябва да ми се бърка (то не че някой го прави де). Обяснява на приятели и познати за плюсовете на кърменето и късното захранване

# 37
  • Мнения: 980
Брей, страхотни мъже си имате.  Simple Smile
Татко Експрес е доста представителна извадка, че и от горе  Grinning

Аз пуснах няколко бисера от Татковци за кърменето, но явно само тези, които не са много наясно с ползите на кърменето се изказват смешно неподготвени!  Wink

# 38
  • Мнения: 516
Ве4е 15 месеца имам пълната подкрепа на мъжът ми ,относно кърменето.
Изобщо несме си задавали въпроса"докога ще кърмя?"
За мен е ясно,4е докато ми е приятно и докато има нужда синът ми,ще се кърмим.
Свекърва ми и някои приятелки,ужасно се притесняват,как ще отбивам това дете ooooh! - ама това е друга тема  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 4 381
Нашият татко ни подкрепя както за кърменето, така и за късното захранване. Винаги казва, че аз знам най-добре как да гледам момата. Напоследък е започнал да недоволства от методите за приспиване и утешаване - на гърда, но като предложа той да я приспива и утешава, следва мълчание.
Не агитира познатите за ползите от кърменето. Смята, че всеки сам взима решение как ще си гледа и изхранда детенце. Дори му е чудно като си годорим с някоя позната за кърмене и захранване.

# 40
  • Мнения: 38
Таткото е много горд, че кърмя, навсякъде се хвали и го приема за най-нормалното нещо. В случаите, когато кърмата ми намаляваше ме успокояваше, че това е временно и ме подкрепяше. Също е  фен на късното захранване и това да не замествам кърмене до 1 год. Смятам, че всеки информиран млад човек бързо ще се убеди в предимствата на кърменето.

# 41
  • Мнения: 38
Таткото е много горд, че кърмя, навсякъде се хвали и го приема за най-нормалното нещо. В случаите, когато кърмата ми намаляваше ме успокояваше, че това е временно и ме подкрепяше. Също е  фен на късното захранване и това да не замествам кърмене до 1 год. Смятам, че всеки информиран млад човек бързо ще се убеди в предимствата на кърменето.

# 42
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
И нашият татко ме подкрепя ... ама мълчеливо  Joy

# 43
  • на Север
  • Мнения: 503
И моят мъж е като този на Зъхи[/b
Каквото аз реша, това е правилното, нито ми се меси, нито мнение изразява.  Wink

# 44
  • Мнения: 1 502
Нашият Татко явно претърпя еволюция. През първите 3 месеца, когато непрекъснато имах проблеми с кърменето - през седмица мастити, запушени канали и инфекции с влизането чак в болница на системи, беше категоричен, че трябва да спра да кърмя. Но аз нали съм си инат Кози рог, ревях в къщи и правех опити да кърмя. Изглежда той беше физически и психически "свършен", защото той беше и баща и майка и доста му беше дошло нагорнище. Дори беше стигнал до изказването "Само да съм те видял да кърмиш...!" и тъй като той е отгледан с АМ пледираше, че пак е станал човек (но това беше и под въздействие на свекито, тя ме разубеждаваше да не се мъча). НО, когато нещата потръгнаха и аз отново започнах гордо да кърмя (макар и само от едната гърда), той започна да ми се радва и най-вече да агитира кърменето. Върнахме се лятото в БГ и итървата като млада кърмачка, също имаше проблеми, и той забележете не спираше да и говори и да ме ръчка да й помагам със съвети. Е, успяхме и тя влезе в нашия отбор. А сега, когато Дани стане неспокоен, макар, че вече съм спряла да го кърмя през деня и вика да съм му дадяла да си цокнел малко да се поуспокои. А най си умира от кеф, когато вечер, преди последното кърмене, види как Дани сам си хваща цицата и си я слага в устата.
Та стигнахме от израза: "Само да те видя...", до "Е, имаш нямаш мляко давай му, щом  е спокоен и си търси, давай му, а пък той сам ще си каже Край."  Wink

За протокола, моя мъж и той е Кози рог. Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 03:05 от Mama Vessi

# 45
  • Мнения: 1 559
   Момичета,успях да изровя темата да ви се похваля и аз с нашто тати Grinning  Той ме подкрепя във всичко свързано с отглеждането на дребчо и още от началото на бременността ми е наясно с желанието ми да кърмя. В последствие носеше помпи в родилния дом, изваряваше ги вкъщи,пак ги носеше, купуваше рицинус, лактогонен чай...споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето) и гнева ми, когато разбра,че един "лекар" иска да ми спре кърмата, "за да не се мъча"  #2gunfire... Когато най-сетне ни изписаха от родилния дом (достаа се проточи престоят ни) нашто тати продължи да изварява  помпата (във времето, в което не кърмех, цедях,за да си увелича кърмата), правеше ми салатки с много лук, вареше жито, овесени ядки, купуваше ми ядки, мюсли,тиква и ...каквото се сетя за стимулиране на лактацията...съчувстваше ми,че тъкмо си легнех и оставях в легълцето му  блажено заспалото бебе и то писваше да се залепи пак за мама....и пак го взимах да папа...и пак го оставях...и така достаа нощи. Бях неадекватна от недоспиване и все още не се гушкахме с дребчо през нощта - не съм знаела какво изпускам като не съм спинкала с него.
       Бабите,разбира се, пълниха главата на татито ни с диви глупости, но той нито веднъж не показа пред тях колебание в правотата ми  Heart Eyes Само няколко пъти се случи да ме пита (когато бяхме само двамата) "ти сигурна ли си,че наистина не трябва да дадем сок?" или "дали все пак да не му плакнем устичката с вода след като се напапа?" (ама дребчо беше пиявичка, през времето,което не папаше, спинкаше на гърда)...след първата консултация като видя как наддаваме, се увери,че  "обезводняването" и "лишението от сок" не пречат на доброто развитие на бебко и от тогава само обяснява на познатите ни за ползите от късното захранване Grinning
       Аз цялата библиотека изчетох синтезирано на нашия тати  ама признавам си - невинаги проявяваше жив интерес, а понякога се преструваше,че слуша,за да не ме обиди Wink  Той реши,че знам кое е най-доброто за бебко и просто го правя, няма какво да му се обяснявам повече, има ми пълно доверие.
      Днес за първи път от достааа време насам повдигна въпрос по отношение на кърменето и захранването. Дребчо ще го захраня утре, изследванията му са отлични, обаче въпреки това свеки смотолевила нещо по телефона за анемия Twisted Evil  Та след разговора нашият тати ме пита плахо :"дали анемията има нещо общо с късното захранване?" ама набързо го светнах, че това е проблем на изкуствено хранените бебета и обясних за усвояването на желязото от кърмата и т.н. И той един вид като оправдание:" аз си знам,че правиш най-доброто,ама понеже майка ме пита"...
      Нашият  тати много иска да е съпричастен към грижите за бебко и е горд, че ще се кърмим докато имаме желание (подозирам, че като продължи повече от 2-3 години  ще трябва да чета лекции по темата, ама в крайна сметка ще го убедя, че така е най-добре). Много се радвам като видя умилението му,когато бебо настървено напада с отворена устичка и си намира "папата" Laughing  Случвало ми се е да ги оставя двамата "по мъжки" и да ида за около час да си свърша нещо. Татко му прави какви ли не маймунджулъци да разсмива дребното,обаче все пак то като реши,че иска да си цокне, нищо не е в състояние да го разсее...та веднъж се връщам и ги сварвам да пеят и да танцуват,обаче дребчо се опитва да захапе каквото свари  - ръката, носа,бузата на татко му - а той с една виновна физиономия (че не е успял да го усмири):"ами аз нямам какво да му дам. Нищо не може да замести папата"
   
   Стана доста дългичко писанието ми,ама продължавам с хвалебствените слова, за да разкажа най-сетне повода да се разровя за тази темичка.Нашто тати било на кафе с негов приятел и той му се похвалил,че жена му е бременна  Grinning Ама бъдещият татко бил нещо сдухан и не обсъждали много-много темата. Та прибира се татито ни и ми казва, че П. (жената на приятеля му) е бременна...обаче явно забелязал особен блясък и въодушевление в очите ми  Flutter  бърза да секне ентусиазма ми преди да съм проговорила:" ти нали знаеш, че тя е малко припряна и нервна, внимавай как и поднасяш агитацията за кърменето. По-прикрита пропаганда трябва"
   Вчера отново са се видели с бъдещия татко и нашто тати подхванало "ще ви дадем литература за кърменето" и приятелят му побързал да го отреже:"П. ще ходи на работа,тя не може да стои вкъщи деца да гледа"  Обаче татито ни си е упорито и няма да загуби каузата току така я:"ама то не пречи да ходи на работа и да кърми..." Обаче онзи не се е предал току така и накрая нашият тати изръсил не особено дипломатичното:"като искате да си тъпчете с лекарства детето" Shocked Това би трябвало да означава:"дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено" Rolling Eyes Абе мъж ми не е от най-тактичните понякога, обаче явно подходът му е ефективен - новото семейство (приятелят му и жена му) ще ни дойдат тия дни на гости и ще им разправям за ползите за здравето от кърменето...току виж мацката се навила да кърми по чисто практически и здравословни съображения, ама после като нищо може и тя да се пристрасти hahaha

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 13:39 от MammaEli

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
MammaEli, браво за съпричастния татако, да го позравиш.
А с агитацията на младото семейство ви желая успех, сигурно ще ви е нужен, защото тези мисии понякога се оказват изгубено време...това разбира се не е причина за отказване  Wink 

# 47
  • Мнения: 3 760
За нашия тати, кърменето се подразбира. И ако мога да кърмя 2-3 години, ще се радва. Има готовност за кърмачески стачки и не се притеснява.

# 48
  • Мнения: 1 878
Нашия тати ме подкрепя за кърменето встил - каквото правя за бебето то е най-доброто, защото аз съм Мамата  Mr. Green, но малко го стряска мисълта, че не мисля да спирам до годинката  Joy

# 49
  • Мнения: 1 382
Нашият татко ни подкрепя,както и други мъже,с които сме споделили,че кърмя,но....таткото мисли,че кърменето трябва да е до навършването на годинката,освен това постоянно ме пита няма ли да съм почвала със соковете.Водя словесни битки с всички от обкръжнието си по този въпрос  Crazy
Сори за спама Blush

# 50
  • Мнения: 1 680
Нашия тати ме подкрепя за кърменето встил - каквото правя за бебето то е най-доброто, защото аз съм Мамата  Mr. Green, но малко го стряска мисълта, че не мисля да спирам до годинката  Joy
и ние така

# 51
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
засега нашия татко ни подкрепя  Peace и даже чете с мен или сам се рови понякога,казвам за сега не,че ще си преобърне меннието за кърменето и ползите му а не знам след време ако малката все така подължава да е окупирала млекоцентралките  Mr. Green
това е в кръга на шегата общо взето каквото реша той го подкрепя защото знае,че се интересувам преди да започна нещо да првя..пък и нали той чете  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 6 259
Ами аз си мислех, че моят съпруг е от мълчаливо подрепящите - щом така съм преценила, значи е най-доброто. Но всъщност като се замисля, още преди да родя, имаше 1-2-3 пъти като съм се питала: Ами ако нямам кърма (а страшно много исках да кърмя, това ми се струваше, и сега, де, най-естественото), а той ме успокояваше, че ще имаше достатъчно кърма. След това беше с мен, когато към 5-тия месец педито напираше да давам поне сок. Наскоро много сладко беше - аз съм в банята и се гримирам и т.н. да излизаме с наш приятел, а той (приятеля ни) явно искаше да даде на малкия кекс (а още не е захранен с яйца и мляко) и Иво (мъжа ми) му казва да не му дава, защото млякото и яйцата били силни алергени и бебето може да се обрине и организмът му да не го понесе; и как едно бебе от форума се обринало за секунди от готова каша със сухо мляко.... (Асинка, май твоята госпожичка беше, тогава толкова бях "впечатлена" от вашата история, та му я разказвах с подробности). А пък аз си мислех като му разправям какво съм чела из форума не слуша много внимателно, но явно не е така, щом и други агитира. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 577
и моят мъж нещо не му е много кеф да го кърмя,защото той не можел никога да го нахрани newsm78 и все ме кара да съм почнела да захранвам,а аз искам поне до 6 месец да се докараме пък за нататък ще му мислим.И всеки път като се разреве-той ми вика-виждаш ли не му стига? #Crazy

# 54
  • Мнения: 1 999
И моя мъж много ме подкрепя за кърменето, както и за късното захранване. Heart Eyes
Съвсем наскоро говорих с един мой колега, който също има дъщеричка, няколко месеца по-голяма от бебка. И неговата жена кърми успешно и ми каза, че сме супер, и че ни сваля шапка, че кърмим и т.н. Много се кефя на такива татковци Grinning

# 55
  • Мнения: 980
Много съм доволна, че нашият татко тези дни се убеди в ползите от кърменето. Габи й растат зъби и хапва 2-3 лъжички от манджите. Пак сме предимно на кърма.  Simple Smile И той настоява да й давам да суче по-често... Grinning Един личен аргумент срещу отбиването, което планувахме... Sunglasses

# 56
  • Мнения: 266
Нашия тати е твърдо за кърменето PeaceТой даже много се гордее с това.Вече няколко пъти го чувам да дава съвети на негови приятели които имат бебчета,че най-добрата храна е кърмата. Peace

# 57
  • Мнения: 2 271
Моят дори насърчава детето да цока,когато се разсейва.Много се радвам за това.Много е сладко да чуеш от мъжа си: " Папкай от на мама гърдата.Там е по-вкусно!!!"

# 58
  • София
  • Мнения: 2 164
И нашият тати е фен на кърменето  Peace Навсякъде се хвали, че кърмя, и че Емма е захранена на шест месеца.
Откакто почнах да правя опити за заместване на обедното кърменето, само клати пръст и недоволства - ще отбиваш, а  Naughty?

Общи условия

Активация на акаунт